buzek2 09.05.03, 23:30 Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo dac w lape ...i miejsce by sie znalazlo ) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: maria Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.man.rsk.pl 10.05.03, 10:23 kilka lat temu badania sugerowaly,ze mam tętniaka-wowczs to zostalam skierowana do Kliniki Kard. a Katowicach.Myślę,ze za wiele nie dało sie zrobić wowczas w Rzeszowie.Teraz może jest llepiej pod względem diagnostyki,ale potrzebny jest Oddzial kardiologiczny tego typu,by nie liczyc na Krakow czy Katowice.....Jako pacjent wiem co to tętniak i nie wypowiadałabym sie zbyt pochopnie przez czytających prasę.Co do decyzji lekarzy to trudno mi uwierzyć .....jeśli znali rozpoznanie........ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.gdynia.mm.pl 10.05.03, 14:04 Gość portalu: maria napisał(a): > kilka lat temu badania sugerowaly,ze mam tętniaka-wowczs to > zostalam skierowana do Kliniki Kard. a Katowicach.Myślę,ze za > wiele nie dało sie zrobić wowczas w Rzeszowie.Teraz może jest > llepiej pod względem diagnostyki,ale potrzebny jest Oddzial > kardiologiczny tego typu,by nie liczyc na Krakow czy > Katowice.....Jako pacjent wiem co to tętniak i nie > wypowiadałabym sie zbyt pochopnie przez czytających prasę.Co do > decyzji lekarzy to trudno mi uwierzyć .....jeśli znali > rozpoznanie........ No właśnie. Bez wględu na to, jaka była przyczyna złego samopoczucia pacjenta, zmarnowano mnóstwo czasu na wożenie go od szpitala do szpitala. Być może, wobec warunków rzeszowskich szpitali, nie miał żadnych szans. Jednak zmarnowano czas. Efekt jest taki sam, jakby owego pacjenta pozostawić na ulicy. Kolejna przykra sprawa, będąca wynikiem braku organizacji w służbie zdrowia. Jak dziś pamiętam idiotyczną wypowiedź byłego premiera Buzka, proszonego o skomentowanie kilku podobnych wypadków, które miały miejsce w czasie jego urzędowania: "jak jest reforma, to muszą być ofiary" (taki mniej więcej kontekst). Ile jeszcze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zez Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.proxy.aol.com 10.05.03, 14:02 Ilu jeszcze umrze bez udzielenia pomocy?Bezmyslnych i nieczulych lekarzy nalezy ukarac pozbawieniem praw wykonywania zawodu , innej rady nie ma ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.fos.su.se 10.05.03, 16:41 Gość portalu: Zez napisał(a): > Ilu jeszcze umrze bez udzielenia pomocy?Bezmyslnych i nieczulych > lekarzy nalezy ukarac pozbawieniem praw wykonywania zawodu , > innej rady nie ma ! Troche pochopna opinia. Moze lekarz nie byl ani bezmyslny, ani nieczuly, tylko mial np. trzecia dobe dyzuru z rzedu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robcio Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: 207.191.119.* 11.05.03, 04:13 Znam przypadki pracy przez 72 godziny, ale jeżeli od czyjejś (błędnej)decyzji pojętej w stanie skrajnego wyczerpania psychicznego zależy ludzkie życie, to tylko idiota zgodzi się na taki system pracy. Nie chcę być leczony przez idiotów. Odpowiedz Link Zgłoś
gosiama3 Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył 11.05.03, 09:06 Czy w naszym kraju nie ma zbyt wielu bezrobotnych, aby ktos inny pracowal 72 godzinny z rzedu? To bardzo nieprawdopodne i zarazem chyba nielegalne pracowac przez tyle godzin z rzedu, zwlaszcza w tak odpowiedzianym zawodzie. Na zachodzie nikt nie pozwoli miec wielu nadgodzin bo kazda jest liczona jako 125% normalnej stawki. Poza tym to nasza sluzba zdrowia nie za bardzo lubi sluchac pacjenta, czesto stawia wlasna diagnoze niezgodna z rzeczywistoscia. W ten sposob popelnia bledy, jak ten powyzszy, ktorego naprawic nie mozna, bo za pozno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doktorek Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.wielun.sdi.tpnet.pl 11.05.03, 11:03 Gość portalu: Robcio napisał(a): > Znam przypadki pracy przez 72 godziny, ale jeżeli od czyjejś > (błędnej)decyzji pojętej w stanie skrajnego wyczerpania > psychicznego zależy ludzkie życie, to tylko idiota zgodzi się na > taki system pracy. Nie chcę być leczony przez idiotów. Sprawa nieprzyjęcia chorego z tętniakiem (rozwarstwiającym ? )do szpitala z oddziałem kardiochirurgicznym mającym aktualnie ostry dyżur nie znajduje moim zdaniem,żadnego usprawiedliwienia.Ktoś zawaił i powinien ponieść tego konsekwencje. Natomiast uwagi Robcia o idiotyzmie lekarzy którzy ciągną kilkadziesiąt godzin pracę świadczą tylko o całkowitym jego ignorancji. Dopiero od niedawna wprowadzono przepisy prawne ograniczające ilość godzin jaką może dyzurować lekarz bez przerwy. Są jednak sytuacje wychodzące poza wyobraźnię naszych legislatorów(mądrość ich niech będzie wieczna) Nikogo przecież z nich nie dziwi że w czasie tych kilkudziesięciu godzin zgodnie z ich decyzją lekarz NIE MA PRAWA DO ŻADNEGO POSIŁKU. W moim szpitalu Dyrekcja olała te przepisy i łaskawie lekarze dostali jeden posiłek tzn.obiad na 24 godziny.co i tak sprowokowało niektórych radnych do pisemnych zapytań ,że jakim to sie dzieje prawem itp itd. I tu staje problem : kto się na to godzi ? Idiota ? Może tak. Ogólnie rzecz ujmując uważam ,że lekarze jako środowisko zachowują sie czsami ...jak... idioci. Bo powinni z powodu takich warunków pracy i płacy poprostu przestać pracować. Wtedy nie było by problemu winy za nieprzyjęcie chorego z tętniakiem do oddziału kardiochirurgicznego, by go nie było lub leczony by był przez pielęgniarki ( też idiotki- pracować za takie pieniądze ? !! czysta głupota )No to kto ? mmmmm.... a może wtedy np. Robcio ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a tepic politykow nie lekarzy IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 10.05.03, 21:18 To wszystkich pieprzonych politykow trzeba pozbawic stanowisk. Nagonke na lekarzy latwo zrobic. Wytepic kretynow w Sejmie i Rzadzie trudniej. Odpowiedz Link Zgłoś
tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył 10.05.03, 15:40 buzek2 napisał: > Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo dac w > lape ...i miejsce by sie znalazlo > ) Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to powinni otrzymać za darmo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mr Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.mh 10.05.03, 17:11 > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to powinni otrzymać za darmo? Blad logcizny. Nic nie ma za darmo. Placi ubezpieczalnia albo pacjent. Z tego co wiem ubezpieczenia ostatnio jakos nie kwapia sie do placenia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 23:20 Gość portalu: mr napisał(a): > > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to powinni otrzymać za darmo > ? > > Blad logcizny. Nic nie ma za darmo. Placi ubezpieczalnia albo pacjent. Z tego c > o wiem ubezpieczenia ostatnio jakos > nie > kwapia sie do placenia... Nie rób ze mnie przygłupa! Chyba wiesz co miałem na myśli... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kate Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.sympatico.ca 10.05.03, 19:53 tempus napisał: > buzek2 napisał: > > > Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo dac w > > lape ...i miejsce by sie znalazlo > > ) > > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to powinni otrzymać za darmo? to nie bylo wbrew pozorom za darmo - przeciez placi skladke ubezp na zdrowie. Inna sprawa ze te miliony co podatnicy placa gdzies sie gubia. Jest to nie do pomyslenia.Slusznie zona zmarlego zrobila.Powinna sie domagac i to wysokiego odszkodowania bezposrednio od lekarza. Ktos tu napisal ze moze mial 3 noc z rzedu dyzur.Wszyscy lekarze powinni dbac o to by nie byc przemeczonym na dyzurze.Bledy sie zdarzaja i wiecej ich bedzie jak lekarze i pielegniarki beda przemeczeni.Jaka oni pomoc beda niesc potrzebujacym?Ale niestety tak bedzie jak pielegniarki beda zarabialy tyle ile zarabiaja - beda braly dodatkowe dyzury ze szkoda dla pacjenta.Bo lekarze - nie wierze ze maja tylko dochody ze szpitala.99% ma prywatne praktyki. Wyrazy wspolczucia dla rodziny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 23:25 Gość portalu: kate napisał(a): > tempus napisał: > > > buzek2 napisał: > > > > > Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo > dac w > > > lape ...i miejsce by sie znalazlo > > > ) > > > > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to > powinni otrzymać za darmo? > to nie bylo wbrew pozorom za darmo - przeciez placi > skladke ubezp na zdrowie... Tak, tak, ale jak nie dasz koperty to mogą cię olać! Ktoś z rodziny sąsiadów leżał w szpitalu kilka dni i nic mu nie robili. Dopiero po wręczeniu łapówki lekarz zajął się chorym na poważnie... Kiedy wreszcie to się skończy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ### taka jest medycyna w tym kraju IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.03, 18:11 dlaczego szpital w Rzeszowie podaważył rozpoznanie ze Strzyżowa ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kingsize Kto za te benzyne zapłaci, kruca bomba?! IP: *.acn.pl 10.05.03, 18:48 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stach Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.bcmhs.bc.ca 10.05.03, 19:53 To dziwne,zeby szpital nazywac imieniem wielkiego muzyka! Czyzby zabraklo juz imion dawnych lekarzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: feran Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.txucom.net 10.05.03, 20:23 Tetniak aorty piersiowe: jest to przypadlosc bardzo trudna do zdiagnozowania;jeszcz trudniejsze do leczenia-wymaga naglej operacji torakochirurgiczne z otwarciem klatki piersiowej;najprawdopodobniej zaden chirurg klatki piersiowej w rzeszowie nie umie jej wykonac(o ile w ogole jest jeden czy dwoch kardiochirorgow w Rzeszowie). Przypadlosc ta jest dosc czesto w doniesienich prasowych ze swiata bo trafia sie mlodym stosunkowow mezczyznom,w pelni sil,nie maja uprzednio zadnych dolegliwosci. Dwa najbardziej znane przypadki na siecie to: Trener Liverpool (tam gdzie gra Dudek) Houllier:symptomy wystapily w czasie meczu ligowego,zycie mu uratowal lekarz klubowy ktory zmussil wszechwladnego trenera do jazdy na sygnale do szpitala gdzie byli kompetetni kardichirurdzy. Autor musicalu "RENT" w Nowym Jorku,ciagle wystawianego;dwa razy przyszedl na pogotowie,choroby nie rozpoznano i autor zmarl tuz przed premiera,zostal slawny ale po smierci. Jezeli nie ma kardichirurgii z ostrym dyzurem"na okraglo";w USA sie pisze 7/24: siedem dni w tygodniu,24 godziny na dobe; to ten pacjent nie mial najmniejszych szans na jakikolwiek ratunek;he was doomed-skazany na smierc. Wszelkie przyjecia tu czy tam byly bez znaczenia.Co nie znaczy ze powinien byc wozony karetka w szoku po calym meiscie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: muzyk Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.proxy.aol.com 11.05.03, 06:29 Gość portalu: Stach napisał(a): > To dziwne,zeby szpital nazywac imieniem wielkiego muzyka! Czyzby > zabraklo juz imion dawnych lekarzy? Liczyli na to, ze dzieki takiemu rozwiazaniu wszystko bedzie gralo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rebus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 18:58 Gość portalu: Stach napisał(a): > To dziwne,zeby szpital nazywac imieniem wielkiego muzyka! Czyzby > zabraklo juz imion dawnych lekarzy? Chopin umarł na gruźlicę. To wszystko tłumaczy. Poza tym chłop musi czemuś patronować, bo niedawno wyrzucili go z rzeszowskiej szkoły muzycznej, uznając, że z Kilara będą mieli więcej pożytku (bo Kilar żyje i może np. fortepian do auli ufundować, a Chopin już nie ufunduje). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tigr Re: TAK DZIAŁA NFZ- DZIEŁO MEDYKÓW IP: *.acn.waw.pl 10.05.03, 20:29 Była rejonizacja, gdy szpital uznał, że nie jest w stanie pomóc odsyłał pacjenta do placówki lepiej wyposażonej. Teraz lekarze mają dodatkowe pole do korupcji, nie dasz łapówy nie ma miejsca. Wszyscy o tym wiedzą, niestety lobby medyczne działa jak mafia tylko jest lepiej zorganizowane i podparte swoimi ustawami. Dramatem III RP jest całkowita deprecjacja instytucji zaufania publicznego, m. innymi sądownictwa, opieki zdrowotnej. Stąd brak wyroków na zbrodniarzy w białych kitlach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty TAK DZIALA PRAWO W POLSCE IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 10.05.03, 21:25 A sa wyroki na zbrodniarzy w garniturach, ktorzy tak uchwalaja prawo aby nic nie moglo w tym kraju normalnie funkcjonowac? Ani szpitale ani uczelnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IrMa Re: TAK DZIALA PRAWO W POLSCE IP: *.elartnet.pl 10.05.03, 21:34 Danie lapowki, nawet b.wysokiej, nie gwarantuje przezycia. Nie nalezy liczyc na zwrot pieniedzy. A jezeli chodzi o prawo? to np. sprawa o nieumyslne spowodowanie smierci. Nazwisko dyrektora szpitala identyczne z nazwiskiem Przew. skladu sedziowskiego. Przypadek bez zwiazku? czy... itd,itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DOC Re: TAK DZIAŁA NFZ- DZIEŁO MEDYKÓW IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 10.05.03, 22:25 A jak to lobby jest zorganizowane i jakimi ustawami się podpiera ? Mógłbyś mi wyjaśnić ?Chętnie się zapiszę i podeprę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lekarz Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 22:10 Ludzie!!!! Poruszyliście kilka wątków: 1. Rozpoznanie: Zwykle pękający tetniak aorty piersiowej lub brzusznej bez natychmiastowej pomocy chirurgicznej oznacza wyrok śmierci zaś objawy poprzedzające są zwykle niespecyficzne i trudne do rozpozania. 2. Postępowanie: Jesli postawiono takie rozpozanie chory powinien od razu znaleść się na stole operacyjnym niezależnie od wyposażenia szpitala 3. Wyposażenie szpitali: Jesli szpital nie ma wyposażenia zapewniającego udzielenie pierwszej pomocy takieu choremu- nie może pełnić ostrych dyzurów. 4. Okoliczności: Za brak na danym terenie szpitala z odpowiednim wyposażeniem tj w ludzi i sprzęt odpowiedzialni są POLITYCY. 5. Kasa : Nasza kasa z ubezpieczalni powinna iść na wyposażenie szpitali i wykształcenie ludzi. Pytajcie sie POLITYKÓW i zarządzających ubezpieczalnią - Gdzie jest ta kasa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chirurg naczyniowy Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.twcny.rr.com 11.05.03, 15:01 szanowny Panie, Ma pan racje w punkcie pierwszym.Wszysto poza tym juz takie pewne nie jest. Brak jest dokladnych danych by skomentowac wydarzenia krytycznie . W skrocie powiem ze smiertelnosc w przypadku pekniecia tetniaka aorty brzusznej w segmencie ponizej naczyn nerkowych wynosi okolo 50 procent dla pacjentow przyjetych do dobrego szpitala amerykanskiego, jest wyzsza w malych szpitalach i znacznie wyzsza w przypadkach(niewspolmiernie rzadszych!) pekniecia aorty piersiowej lub nadnerkowej(supra-renal). W moim osrodku te pierwsze maja smiertelnosc okolo 30% ale my mamy zespol ktory wykonuje okolo 280-300 takich zabiegow rocznie(tzn nie peknietych lecz planowych). I dlatego w przypadku rozpoznania (o co w usa jest latwiej przez szeroko dostepne CT scans)chorych z peknieta lub rozwastwiajaca aorta((aortic dissection)) coraz czesciej chorych ktorzy nie sa w glebokim szoku sie transportuje do szpitala z kadra i warunkami pozwalajacymi na uratowanie zycia. (krazenie pozaustrojowe,intensywna therapia,bank krwi, dializa a przede wszystkim odpowieni zespol chirurgiczno-anestezjologiczny.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prokurator Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.03, 23:13 Umarł, ponieważ był chory. Wszyscy umżemy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bona Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.tnt6.phl1.da.uu.net 11.05.03, 00:24 czy to ta sama prokuratura. ktora badala okolicznosci smierci dziewczynki z Polomii potraconej samochodem przez bpa Bialoglow- skiego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K@rol Re: ZUS- i Kołodko IP: 217.96.53.* 11.05.03, 07:39 ile na takich pacjętach zaoszczędzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a PISs na europrzeciwnikow!!!! GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie po So zobacza IP: *.echostar.pl 11.05.03, 14:43 GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie po Sobocie zobacza niska frekwencje to w Niedziele wiecej zmobilizuje sie do pojscia do urn!!!!!!!!! Pomysl zanim zaglosujesz: Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!! Juz teraz mamy poziom rozwoju (2,6%) szybszy niz unia(ok.1) (oczywiscie chodzi o srednia), dzieki dodatkowym pieniadzom z unii bedziemy mieli jeszcze szybszy (5 a moze i 7%)wzrost gospodarczy, malo tego kontrole nad wydawaniem pieniedzy ue bedzie miala ue(czyli nie 'rozejda sie' tak jak nasze panstwowe do krewnych i znajomych krolika). W pierwszej kolejnosci skorzysta rolnictwo doplaty nie beda na poziomie 1/4, ale 25% + 20%(z pomocy strukturalnej). Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!! Czyli ten biznes nam sie oplaci!!!!!!!! I z kazdym rokiem bedzie lepiej!!!!!! Emerytury wzrosna ,a ceny za internet spadną!!!!!!!!! Poza tym jezeli chcesz zobaczyc jak to jest przekraczac granice nie bedac czlonkiem ue to jedz do Anglii!!!!!!! Na razie wjerzdzamy do innych panstw ue bez wiz, ale ‘na kredyt’, zreszta umowa regulujaca to nie bedzie obowiazywala gdy nie wejdziemy i wtedy bez wiz to tylko do rosji sobie wjedziemy!!!!!!!!!! pozdrawia EUROREALISTA!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.krakow.dialup.inetia.pl 11.05.03, 16:22 Nie jest to przypadek odosobniony. Moj ojciec zostal zabrany do szpitala w sobote przed poludniem, pomimo wielkich bolow brzucha musial czekac na izbie przyjec okolo godziny, aby ktos laskawie sie nim zajal. Nikt Mu nie ulzyl w bolu przez ten czas. Po przyjeciu na oddzial chirurgiczny nie udzielono Mu wlasciwej pomocy. Po prostu polozono Go i dano kroplowke. Pomimo nieustajacych bolow brzucha nie zrobiono niczego, nie operowano, nic. Skutek byl taki, iz w niedziele moj ojciec nie zyl. Zapalenie otrzewnej. Aha w stanie krytycznym oddano Go (jak niepotrzebnego smiecia)na oddzial intensywnej terapii nawet nie mowiac co i jak. Nie podam poki co nazwisk lekarzy odpowiedzialnych za ta smierc, poniewaz sprawa jest na etapie prokuratury. Mam nadzieje ze ci panowie zostana pozbawieni prawa wykonywania zawodu, bo jak nie to moze kolejna starsza osoba w weekend umrze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rebus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 19:03 Gość portalu: Gość napisał(a): > Nie jest to przypadek odosobniony. > Moj ojciec zostal zabrany do szpitala w sobote przed poludniem, > pomimo wielkich bolow brzucha musial czekac na izbie przyjec > okolo godziny, aby ktos laskawie sie nim zajal. Nikt Mu nie ulzyl > w bolu przez ten czas. > Po przyjeciu na oddzial chirurgiczny nie udzielono Mu wlasciwej > pomocy. Po prostu polozono Go i dano kroplowke. Pomimo > nieustajacych bolow brzucha nie zrobiono niczego, nie operowano, > nic. Skutek byl taki, iz w niedziele moj ojciec nie zyl. > Zapalenie otrzewnej. Aha w stanie krytycznym oddano Go (jak > niepotrzebnego smiecia)na oddzial intensywnej terapii nawet nie > mowiac co i jak. > Nie podam poki co nazwisk lekarzy odpowiedzialnych za ta smierc, > poniewaz sprawa jest na etapie prokuratury. > Mam nadzieje ze ci panowie zostana pozbawieni prawa wykonywania > zawodu, bo jak nie to moze kolejna starsza osoba w weekend umrze? Uważaj na biegłych, zeby to nie byli cooledzy oskarżanych. Tak jest bardzo często. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 12.05.03, 00:06 Gość portalu: Gość napisał(a): > Nie jest to przypadek odosobniony. > Moj ojciec zostal zabrany do szpitala w sobote przed poludniem, > pomimo wielkich bolow brzucha musial czekac na izbie przyjec > okolo godziny, aby ktos laskawie sie nim zajal. Nikt Mu nie ulzyl > w bolu przez ten czas. > Po przyjeciu na oddzial chirurgiczny nie udzielono Mu wlasciwej > pomocy. Po prostu polozono Go i dano kroplowke. Pomimo > nieustajacych bolow brzucha nie zrobiono niczego, nie operowano, > nic. Skutek byl taki, iz w niedziele moj ojciec nie zyl. > Zapalenie otrzewnej. Aha w stanie krytycznym oddano Go (jak > niepotrzebnego smiecia)na oddzial intensywnej terapii nawet nie > mowiac co i jak. > Nie podam poki co nazwisk lekarzy odpowiedzialnych za ta smierc, > poniewaz sprawa jest na etapie prokuratury. > Mam nadzieje ze ci panowie zostana pozbawieni prawa wykonywania > zawodu, bo jak nie to moze kolejna starsza osoba w weekend umrze? Dobrze, że tą sprawą zajmuje się prokuratura. Moją matkę po przewiezieniu do szpitala zoperowano, (skręt kiszek) lecz coś nie wyszło i kilka tyg. później zmarła (zawartość jelit wydostawała się do jamy brzusznej). Nie dowiedziałem się w szpitalu dlaczego tak się stało. Chciałem sekcji, ale odpuściłem bo ojciec mógłby nie przeżyć :(. Do dzisiaj pamiętam rozbiegane oczka lekarza w czasie rozmowy ze mną ("kiedy on mi da tę kopertę" - nie dałem!). Odpowiedz Link Zgłoś