Dodaj do ulubionych

Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsyłan...

09.05.03, 23:30
Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo dac w
lape ...i miejsce by sie znalazlo
)
Obserwuj wątek
    • Gość: maria Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.man.rsk.pl 10.05.03, 10:23
      kilka lat temu badania sugerowaly,ze mam tętniaka-wowczs to
      zostalam skierowana do Kliniki Kard. a Katowicach.Myślę,ze za
      wiele nie dało sie zrobić wowczas w Rzeszowie.Teraz może jest
      llepiej pod względem diagnostyki,ale potrzebny jest Oddzial
      kardiologiczny tego typu,by nie liczyc na Krakow czy
      Katowice.....Jako pacjent wiem co to tętniak i nie
      wypowiadałabym sie zbyt pochopnie przez czytających prasę.Co do
      decyzji lekarzy to trudno mi uwierzyć .....jeśli znali
      rozpoznanie........
      • Gość: maruda Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.gdynia.mm.pl 10.05.03, 14:04
        Gość portalu: maria napisał(a):

        > kilka lat temu badania sugerowaly,ze mam tętniaka-wowczs to
        > zostalam skierowana do Kliniki Kard. a Katowicach.Myślę,ze za
        > wiele nie dało sie zrobić wowczas w Rzeszowie.Teraz może jest
        > llepiej pod względem diagnostyki,ale potrzebny jest Oddzial
        > kardiologiczny tego typu,by nie liczyc na Krakow czy
        > Katowice.....Jako pacjent wiem co to tętniak i nie
        > wypowiadałabym sie zbyt pochopnie przez czytających prasę.Co do
        > decyzji lekarzy to trudno mi uwierzyć .....jeśli znali
        > rozpoznanie........

        No właśnie. Bez wględu na to, jaka była przyczyna złego
        samopoczucia pacjenta, zmarnowano mnóstwo czasu na wożenie go od
        szpitala do szpitala. Być może, wobec warunków rzeszowskich
        szpitali, nie miał żadnych szans. Jednak zmarnowano czas. Efekt
        jest taki sam, jakby owego pacjenta pozostawić na ulicy. Kolejna
        przykra sprawa, będąca wynikiem braku organizacji w służbie zdrowia.

        Jak dziś pamiętam idiotyczną wypowiedź byłego premiera Buzka,
        proszonego o skomentowanie kilku podobnych wypadków, które miały
        miejsce w czasie jego urzędowania: "jak jest reforma, to muszą
        być ofiary" (taki mniej więcej kontekst). Ile jeszcze?

    • Gość: Zez Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.proxy.aol.com 10.05.03, 14:02
      Ilu jeszcze umrze bez udzielenia pomocy?Bezmyslnych i nieczulych
      lekarzy nalezy ukarac pozbawieniem praw wykonywania zawodu ,
      innej rady nie ma !
      • Gość: Piotr Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.fos.su.se 10.05.03, 16:41
        Gość portalu: Zez napisał(a):

        > Ilu jeszcze umrze bez udzielenia pomocy?Bezmyslnych i nieczulych
        > lekarzy nalezy ukarac pozbawieniem praw wykonywania zawodu ,
        > innej rady nie ma !

        Troche pochopna opinia. Moze lekarz nie byl ani bezmyslny, ani
        nieczuly, tylko mial np. trzecia dobe dyzuru z rzedu?
        • Gość: Robcio Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: 207.191.119.* 11.05.03, 04:13
          Znam przypadki pracy przez 72 godziny, ale jeżeli od czyjejś
          (błędnej)decyzji pojętej w stanie skrajnego wyczerpania
          psychicznego zależy ludzkie życie, to tylko idiota zgodzi się na
          taki system pracy. Nie chcę być leczony przez idiotów.
          • gosiama3 Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył 11.05.03, 09:06
            Czy w naszym kraju nie ma zbyt wielu bezrobotnych, aby ktos inny
            pracowal 72 godzinny z rzedu? To bardzo nieprawdopodne i zarazem
            chyba nielegalne pracowac przez tyle godzin z rzedu, zwlaszcza w
            tak odpowiedzianym zawodzie.
            Na zachodzie nikt nie pozwoli miec wielu nadgodzin bo kazda
            jest liczona jako 125% normalnej stawki.
            Poza tym to nasza sluzba zdrowia nie za bardzo lubi sluchac
            pacjenta, czesto stawia wlasna diagnoze niezgodna z
            rzeczywistoscia. W ten sposob popelnia bledy, jak ten powyzszy,
            ktorego naprawic nie mozna, bo za pozno.
          • Gość: doktorek Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.wielun.sdi.tpnet.pl 11.05.03, 11:03
            Gość portalu: Robcio napisał(a):

            > Znam przypadki pracy przez 72 godziny, ale jeżeli od czyjejś
            > (błędnej)decyzji pojętej w stanie skrajnego wyczerpania
            > psychicznego zależy ludzkie życie, to tylko idiota zgodzi się
            na
            > taki system pracy. Nie chcę być leczony przez idiotów.
            Sprawa nieprzyjęcia chorego z tętniakiem (rozwarstwiającym ? )do
            szpitala z oddziałem kardiochirurgicznym mającym aktualnie ostry
            dyżur nie znajduje moim zdaniem,żadnego usprawiedliwienia.Ktoś
            zawaił i powinien ponieść tego konsekwencje. Natomiast uwagi
            Robcia o idiotyzmie lekarzy którzy ciągną kilkadziesiąt godzin
            pracę świadczą tylko o całkowitym jego ignorancji. Dopiero od
            niedawna wprowadzono przepisy prawne ograniczające ilość godzin
            jaką może dyzurować lekarz bez przerwy. Są jednak sytuacje
            wychodzące poza wyobraźnię naszych legislatorów(mądrość ich
            niech będzie wieczna) Nikogo przecież z nich nie dziwi że w
            czasie tych kilkudziesięciu godzin zgodnie z ich decyzją lekarz
            NIE MA PRAWA DO ŻADNEGO POSIŁKU. W moim szpitalu Dyrekcja olała
            te przepisy i łaskawie lekarze dostali jeden posiłek tzn.obiad
            na 24 godziny.co i tak sprowokowało niektórych radnych do
            pisemnych zapytań ,że jakim to sie dzieje prawem itp itd. I tu
            staje problem : kto się na to godzi ? Idiota ? Może tak. Ogólnie
            rzecz ujmując uważam ,że lekarze jako środowisko zachowują sie
            czsami ...jak... idioci. Bo powinni z powodu takich warunków
            pracy i płacy poprostu przestać pracować. Wtedy nie było by
            problemu winy za nieprzyjęcie chorego z tętniakiem do oddziału
            kardiochirurgicznego, by go nie było lub leczony by był przez
            pielęgniarki ( też idiotki- pracować za takie pieniądze ? !!
            czysta głupota )No to kto ? mmmmm.... a może wtedy np. Robcio ??
      • Gość: a tepic politykow nie lekarzy IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 10.05.03, 21:18
        To wszystkich pieprzonych politykow trzeba pozbawic stanowisk.
        Nagonke na lekarzy latwo zrobic. Wytepic kretynow w Sejmie i
        Rzadzie trudniej.
    • tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył 10.05.03, 15:40
      buzek2 napisał:

      > Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo dac w
      > lape ...i miejsce by sie znalazlo
      > )

      Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to powinni otrzymać za darmo?
      • Gość: mr Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.mh 10.05.03, 17:11
        > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to powinni otrzymać za darmo?

        Blad logcizny. Nic nie ma za darmo. Placi ubezpieczalnia albo pacjent. Z tego co wiem ubezpieczenia ostatnio jakos
        nie
        kwapia sie do placenia...
        • Gość: tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 23:20
          Gość portalu: mr napisał(a):

          > > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to powinni otrzymać za darmo
          > ?
          >
          > Blad logcizny. Nic nie ma za darmo. Placi ubezpieczalnia albo pacjent. Z
          tego c
          > o wiem ubezpieczenia ostatnio jakos
          > nie
          > kwapia sie do placenia...

          Nie rób ze mnie przygłupa! Chyba wiesz co miałem na myśli...
      • Gość: kate Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.sympatico.ca 10.05.03, 19:53
        tempus napisał:

        > buzek2 napisał:
        >
        > > Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo
        dac w
        > > lape ...i miejsce by sie znalazlo
        > > )
        >
        > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to
        powinni otrzymać za darmo?
        to nie bylo wbrew pozorom za darmo - przeciez placi
        skladke ubezp na zdrowie.
        Inna sprawa ze te miliony co podatnicy placa gdzies sie
        gubia.
        Jest to nie do pomyslenia.Slusznie zona zmarlego
        zrobila.Powinna sie domagac i to wysokiego odszkodowania
        bezposrednio od lekarza.
        Ktos tu napisal ze moze mial 3 noc z rzedu dyzur.Wszyscy
        lekarze powinni dbac o to by nie byc przemeczonym na
        dyzurze.Bledy sie zdarzaja i wiecej ich bedzie jak
        lekarze i pielegniarki beda przemeczeni.Jaka oni pomoc
        beda niesc potrzebujacym?Ale niestety tak bedzie jak
        pielegniarki beda zarabialy tyle ile zarabiaja - beda
        braly dodatkowe dyzury ze szkoda dla pacjenta.Bo lekarze
        - nie wierze ze maja tylko dochody ze szpitala.99% ma
        prywatne praktyki.
        Wyrazy wspolczucia dla rodziny
        • Gość: tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 23:25
          Gość portalu: kate napisał(a):

          > tempus napisał:
          >
          > > buzek2 napisał:
          > >
          > > > Rodzina nie zaplacila od razu i ....... (trzeba bylo
          > dac w
          > > > lape ...i miejsce by sie znalazlo
          > > > )
          > >
          > > Może nie mieli kasy, albo nie lubią płacić za to
          > powinni otrzymać za darmo?
          > to nie bylo wbrew pozorom za darmo - przeciez placi
          > skladke ubezp na zdrowie...

          Tak, tak, ale jak nie dasz koperty to mogą cię olać! Ktoś z rodziny sąsiadów
          leżał w szpitalu kilka dni i nic mu nie robili. Dopiero po wręczeniu łapówki
          lekarz zajął się chorym na poważnie... Kiedy wreszcie to się skończy!
    • Gość: ### taka jest medycyna w tym kraju IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.03, 18:11
      dlaczego szpital w Rzeszowie podaważył rozpoznanie ze Strzyżowa ?
    • Gość: kingsize Kto za te benzyne zapłaci, kruca bomba?! IP: *.acn.pl 10.05.03, 18:48
    • Gość: Stach Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.bcmhs.bc.ca 10.05.03, 19:53
      To dziwne,zeby szpital nazywac imieniem wielkiego muzyka! Czyzby
      zabraklo juz imion dawnych lekarzy?
      • Gość: feran Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.txucom.net 10.05.03, 20:23
        Tetniak aorty piersiowe: jest to przypadlosc bardzo trudna do
        zdiagnozowania;jeszcz trudniejsze do leczenia-wymaga naglej operacji
        torakochirurgiczne z otwarciem klatki piersiowej;najprawdopodobniej zaden
        chirurg klatki piersiowej w rzeszowie nie umie jej wykonac(o ile w ogole jest
        jeden czy dwoch kardiochirorgow w Rzeszowie).

        Przypadlosc ta jest dosc czesto w doniesienich prasowych ze swiata bo trafia
        sie mlodym stosunkowow mezczyznom,w pelni sil,nie maja uprzednio zadnych
        dolegliwosci.

        Dwa najbardziej znane przypadki na siecie to:

        Trener Liverpool (tam gdzie gra Dudek) Houllier:symptomy wystapily w czasie
        meczu ligowego,zycie mu uratowal lekarz klubowy ktory zmussil wszechwladnego
        trenera do jazdy na sygnale do szpitala gdzie byli kompetetni kardichirurdzy.

        Autor musicalu "RENT" w Nowym Jorku,ciagle wystawianego;dwa razy przyszedl na
        pogotowie,choroby nie rozpoznano i autor zmarl tuz przed premiera,zostal slawny
        ale po smierci.

        Jezeli nie ma kardichirurgii z ostrym dyzurem"na okraglo";w USA sie pisze 7/24:
        siedem dni w tygodniu,24 godziny na dobe; to ten pacjent nie mial najmniejszych
        szans na jakikolwiek ratunek;he was doomed-skazany na smierc.
        Wszelkie przyjecia tu czy tam byly bez znaczenia.Co nie znaczy ze powinien byc
        wozony karetka w szoku po calym meiscie.
      • Gość: muzyk Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.proxy.aol.com 11.05.03, 06:29
        Gość portalu: Stach napisał(a):

        > To dziwne,zeby szpital nazywac imieniem wielkiego muzyka!
        Czyzby
        > zabraklo juz imion dawnych lekarzy?

        Liczyli na to, ze dzieki takiemu rozwiazaniu wszystko bedzie
        gralo.
      • Gość: rebus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 18:58
        Gość portalu: Stach napisał(a):

        > To dziwne,zeby szpital nazywac imieniem wielkiego muzyka! Czyzby
        > zabraklo juz imion dawnych lekarzy?

        Chopin umarł na gruźlicę. To wszystko tłumaczy. Poza tym chłop musi czemuś
        patronować, bo niedawno wyrzucili go z rzeszowskiej szkoły muzycznej, uznając,
        że z Kilara będą mieli więcej pożytku (bo Kilar żyje i może np. fortepian do
        auli ufundować, a Chopin już nie ufunduje).
    • Gość: tigr Re: TAK DZIAŁA NFZ- DZIEŁO MEDYKÓW IP: *.acn.waw.pl 10.05.03, 20:29
      Była rejonizacja, gdy szpital uznał, że nie jest w stanie pomóc
      odsyłał pacjenta do placówki lepiej wyposażonej. Teraz lekarze
      mają dodatkowe pole do korupcji, nie dasz łapówy nie ma miejsca.
      Wszyscy o tym wiedzą, niestety lobby medyczne działa jak mafia
      tylko jest lepiej zorganizowane i podparte swoimi ustawami.
      Dramatem III RP jest całkowita deprecjacja instytucji zaufania
      publicznego, m. innymi sądownictwa, opieki zdrowotnej.
      Stąd brak wyroków na zbrodniarzy w białych kitlach.
      • Gość: anty TAK DZIALA PRAWO W POLSCE IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 10.05.03, 21:25
        A sa wyroki na zbrodniarzy w garniturach, ktorzy tak uchwalaja
        prawo aby nic nie moglo w tym kraju normalnie funkcjonowac? Ani
        szpitale ani uczelnie.
        • Gość: IrMa Re: TAK DZIALA PRAWO W POLSCE IP: *.elartnet.pl 10.05.03, 21:34
          Danie lapowki, nawet b.wysokiej, nie gwarantuje przezycia. Nie
          nalezy liczyc na zwrot pieniedzy. A jezeli chodzi o prawo? to
          np. sprawa o nieumyslne spowodowanie smierci. Nazwisko dyrektora
          szpitala identyczne z nazwiskiem Przew. skladu sedziowskiego.
          Przypadek bez zwiazku? czy... itd,itd.
      • Gość: DOC Re: TAK DZIAŁA NFZ- DZIEŁO MEDYKÓW IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 10.05.03, 22:25
        A jak to lobby jest zorganizowane i jakimi ustawami się
        podpiera ? Mógłbyś mi wyjaśnić ?Chętnie się zapiszę i podeprę.
    • Gość: Lekarz Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 22:10
      Ludzie!!!!
      Poruszyliście kilka wątków:
      1. Rozpoznanie: Zwykle pękający tetniak aorty piersiowej lub
      brzusznej bez natychmiastowej pomocy chirurgicznej oznacza wyrok
      śmierci zaś objawy poprzedzające są zwykle niespecyficzne i
      trudne do rozpozania.
      2. Postępowanie: Jesli postawiono takie rozpozanie chory
      powinien od razu znaleść się na stole operacyjnym niezależnie od
      wyposażenia szpitala
      3. Wyposażenie szpitali: Jesli szpital nie ma wyposażenia
      zapewniającego udzielenie pierwszej pomocy takieu choremu- nie
      może pełnić ostrych dyzurów.
      4. Okoliczności: Za brak na danym terenie szpitala z odpowiednim
      wyposażeniem tj w ludzi i sprzęt odpowiedzialni są POLITYCY.
      5. Kasa : Nasza kasa z ubezpieczalni powinna iść na wyposażenie
      szpitali i wykształcenie ludzi. Pytajcie sie POLITYKÓW i
      zarządzających ubezpieczalnią - Gdzie jest ta kasa?
      • Gość: chirurg naczyniowy Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.twcny.rr.com 11.05.03, 15:01
        szanowny Panie,
        Ma pan racje w punkcie pierwszym.Wszysto poza tym juz takie pewne nie jest.
        Brak jest dokladnych danych by skomentowac wydarzenia krytycznie .
        W skrocie powiem ze smiertelnosc w przypadku pekniecia tetniaka aorty
        brzusznej w segmencie ponizej naczyn nerkowych wynosi okolo 50 procent dla
        pacjentow przyjetych do dobrego szpitala amerykanskiego, jest wyzsza w malych
        szpitalach i znacznie wyzsza w przypadkach(niewspolmiernie rzadszych!)
        pekniecia aorty piersiowej lub nadnerkowej(supra-renal).
        W moim osrodku te pierwsze maja smiertelnosc okolo 30% ale my mamy zespol
        ktory wykonuje okolo 280-300 takich zabiegow rocznie(tzn nie peknietych lecz
        planowych).
        I dlatego w przypadku rozpoznania (o co w usa jest latwiej przez szeroko
        dostepne CT scans)chorych z peknieta lub rozwastwiajaca aorta((aortic
        dissection)) coraz czesciej chorych ktorzy nie sa w glebokim szoku sie
        transportuje do szpitala z kadra i warunkami pozwalajacymi na uratowanie zycia.
        (krazenie pozaustrojowe,intensywna therapia,bank krwi, dializa a przede
        wszystkim odpowieni zespol chirurgiczno-anestezjologiczny.)
    • Gość: prokurator Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.03, 23:13
      Umarł, ponieważ był chory. Wszyscy umżemy.
    • Gość: bona Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.tnt6.phl1.da.uu.net 11.05.03, 00:24
      czy to ta sama prokuratura. ktora badala okolicznosci smierci
      dziewczynki z Polomii potraconej samochodem przez bpa Bialoglow-
      skiego?
    • Gość: K@rol Re: ZUS- i Kołodko IP: 217.96.53.* 11.05.03, 07:39
      ile na takich pacjętach zaoszczędzi.
    • Gość: a PISs na europrzeciwnikow!!!! GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie po So zobacza IP: *.echostar.pl 11.05.03, 14:43
      GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie po Sobocie zobacza niska
      frekwencje to w Niedziele wiecej zmobilizuje sie do pojscia do
      urn!!!!!!!!!



      Pomysl zanim zaglosujesz:
      Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!!
      Juz teraz mamy poziom rozwoju (2,6%) szybszy niz unia(ok.1)
      (oczywiscie chodzi o srednia), dzieki dodatkowym pieniadzom z
      unii bedziemy mieli jeszcze szybszy (5 a moze i 7%)wzrost
      gospodarczy, malo tego kontrole nad wydawaniem pieniedzy ue
      bedzie miala ue(czyli nie 'rozejda sie' tak jak nasze panstwowe
      do krewnych i znajomych krolika).
      W pierwszej kolejnosci skorzysta rolnictwo doplaty nie beda na
      poziomie 1/4, ale 25% + 20%(z pomocy strukturalnej).
      Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!!
      Czyli ten biznes nam sie oplaci!!!!!!!!
      I z kazdym rokiem bedzie lepiej!!!!!!
      Emerytury wzrosna ,a ceny za internet spadną!!!!!!!!!

      Poza tym jezeli chcesz zobaczyc jak to jest przekraczac granice
      nie bedac czlonkiem ue to jedz do Anglii!!!!!!!
      Na razie wjerzdzamy do innych panstw ue bez wiz, ale ‘na
      kredyt’, zreszta umowa regulujaca to nie bedzie obowiazywala
      gdy nie wejdziemy i wtedy bez wiz to tylko do rosji sobie
      wjedziemy!!!!!!!!!!

      pozdrawia EUROREALISTA!!!!!!!!
    • Gość: Gość Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.krakow.dialup.inetia.pl 11.05.03, 16:22
      Nie jest to przypadek odosobniony.
      Moj ojciec zostal zabrany do szpitala w sobote przed poludniem,
      pomimo wielkich bolow brzucha musial czekac na izbie przyjec
      okolo godziny, aby ktos laskawie sie nim zajal. Nikt Mu nie ulzyl
      w bolu przez ten czas.
      Po przyjeciu na oddzial chirurgiczny nie udzielono Mu wlasciwej
      pomocy. Po prostu polozono Go i dano kroplowke. Pomimo
      nieustajacych bolow brzucha nie zrobiono niczego, nie operowano,
      nic. Skutek byl taki, iz w niedziele moj ojciec nie zyl.
      Zapalenie otrzewnej. Aha w stanie krytycznym oddano Go (jak
      niepotrzebnego smiecia)na oddzial intensywnej terapii nawet nie
      mowiac co i jak.
      Nie podam poki co nazwisk lekarzy odpowiedzialnych za ta smierc,
      poniewaz sprawa jest na etapie prokuratury.
      Mam nadzieje ze ci panowie zostana pozbawieni prawa wykonywania
      zawodu, bo jak nie to moze kolejna starsza osoba w weekend umrze?
      • Gość: rebus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 19:03
        Gość portalu: Gość napisał(a):

        > Nie jest to przypadek odosobniony.
        > Moj ojciec zostal zabrany do szpitala w sobote przed poludniem,
        > pomimo wielkich bolow brzucha musial czekac na izbie przyjec
        > okolo godziny, aby ktos laskawie sie nim zajal. Nikt Mu nie ulzyl
        > w bolu przez ten czas.
        > Po przyjeciu na oddzial chirurgiczny nie udzielono Mu wlasciwej
        > pomocy. Po prostu polozono Go i dano kroplowke. Pomimo
        > nieustajacych bolow brzucha nie zrobiono niczego, nie operowano,
        > nic. Skutek byl taki, iz w niedziele moj ojciec nie zyl.
        > Zapalenie otrzewnej. Aha w stanie krytycznym oddano Go (jak
        > niepotrzebnego smiecia)na oddzial intensywnej terapii nawet nie
        > mowiac co i jak.
        > Nie podam poki co nazwisk lekarzy odpowiedzialnych za ta smierc,
        > poniewaz sprawa jest na etapie prokuratury.
        > Mam nadzieje ze ci panowie zostana pozbawieni prawa wykonywania
        > zawodu, bo jak nie to moze kolejna starsza osoba w weekend umrze?

        Uważaj na biegłych, zeby to nie byli cooledzy oskarżanych. Tak jest bardzo
        często.
      • Gość: tempus Re: Prokuratura bada dlaczego zmarł pacjent odsył IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 12.05.03, 00:06
        Gość portalu: Gość napisał(a):

        > Nie jest to przypadek odosobniony.
        > Moj ojciec zostal zabrany do szpitala w sobote przed poludniem,
        > pomimo wielkich bolow brzucha musial czekac na izbie przyjec
        > okolo godziny, aby ktos laskawie sie nim zajal. Nikt Mu nie ulzyl
        > w bolu przez ten czas.
        > Po przyjeciu na oddzial chirurgiczny nie udzielono Mu wlasciwej
        > pomocy. Po prostu polozono Go i dano kroplowke. Pomimo
        > nieustajacych bolow brzucha nie zrobiono niczego, nie operowano,
        > nic. Skutek byl taki, iz w niedziele moj ojciec nie zyl.
        > Zapalenie otrzewnej. Aha w stanie krytycznym oddano Go (jak
        > niepotrzebnego smiecia)na oddzial intensywnej terapii nawet nie
        > mowiac co i jak.
        > Nie podam poki co nazwisk lekarzy odpowiedzialnych za ta smierc,
        > poniewaz sprawa jest na etapie prokuratury.
        > Mam nadzieje ze ci panowie zostana pozbawieni prawa wykonywania
        > zawodu, bo jak nie to moze kolejna starsza osoba w weekend umrze?

        Dobrze, że tą sprawą zajmuje się prokuratura. Moją matkę po przewiezieniu do
        szpitala zoperowano, (skręt kiszek) lecz coś nie wyszło i kilka tyg. później
        zmarła (zawartość jelit wydostawała się do jamy brzusznej). Nie dowiedziałem
        się w szpitalu dlaczego tak się stało. Chciałem sekcji, ale odpuściłem bo
        ojciec mógłby nie przeżyć :(. Do dzisiaj pamiętam rozbiegane oczka lekarza w
        czasie rozmowy ze mną ("kiedy on mi da tę kopertę" - nie dałem!).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka