Dodaj do ulubionych

Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem

    • Gość: zenek A gdzie tam macie Buddę na plakacie??? IP: *.rzeszow.vectranet.pl 12.05.09, 19:28
      Kto tam widzi Buddę??? Ludzie co wy bredzicie!!!
    • Gość: piszmak Dr Anna Siewierska-Chmaj IP: *.rzeszow.vectranet.pl 12.05.09, 19:50
      Czy Pani widziała posąg Buddy, jeśli nie, to proszę bzdur nie pisać!
    • Gość: azazel Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.range86-134.btcentralplus.com 12.05.09, 19:58
      Religia w szkołach niezgodna z Konstytucją RP. Czas się tym zając. To apel do
      Trybunału Konstytucyjnego.
    • Gość: Mari Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.tvk.torun.pl 12.05.09, 21:34
      "Np. wschodnie sztuki walk traktowane jako ćwiczenie ciała, raczej nie jest groźne. Inaczej, gdy wiąże się to z przyjęciem ideologii - uważa Antoni Wydro."

      Gdyby dzieci nauczyły się nieco ideologii wschodnich sztuk walki, to może by trochę zmądrzały... :|
    • Gość: Janek Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.nat.rsk.pl 13.05.09, 00:02
      Jeszcze nie widziałem tak beznadziejnej dyskusji. Wypowiadacie się Państwo
      autorytatywnie w sprawach, w których nawet sędziowie Trybunału Konstytucyjnego
      zajmowali zróżnicowane stanowisko (vide zdania odrębne do orzeczeń). Krytyka
      dyrektora placówki jest nieuprawniona (i często wręcz prymitywna).

      Z punktu widzenia prawnego przede wszystkim należy wziąć pod uwagę:

      1) fakt, że szkoła podstawowa ma obowiązek zorganizowania lekcji religii.
      ("Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci, szkoły publiczne
      podstawowe organizują naukę religii na życzenie rodziców" (art. 12 ust. 2
      ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty)
      "W (...) publicznych szkołach podstawowych, gimnazjach, ponadpodstawowych i
      ponadgimnazjalnych, zwanych dalej «szkołami», organizuje się w ramach planu
      zajęć szkolnych naukę religii i etyki:
      1)w szkołach podstawowych i gimnazjach - na życzenie rodziców (opiekunów
      prawnych), § 2. 1. (4) Przedszkole i szkoła mają obowiązek zorganizowania
      lekcji religii dla grupy nie mniejszej niż siedmiu uczniów danej klasy lub
      oddziału (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 kwietnia 1992 r.
      w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych
      przedszkolach i szkołach).

      2) Dyrektor placówki nie ma prawnej możliwości merytorycznego sprawdzania
      programu i pomocy naukowych do lekcji religii.
      Z tego punktu widzenia
      dyrektor szkoły zachował neutralność światopoglądową mówiąc, "gdybym był
      księdzem..." (już nie mówiąc o tym, że bronił własnego pracownika). "Nauczanie
      religii odbywa się na podstawie programów opracowanych i zatwierdzonych przez
      właściwe władze kościołów i innych związków wyznaniowych i przedstawionych
      Ministrowi Edukacji Narodowej do wiadomości. Te same zasady stosuje się wobec
      podręczników do nauczania religii.2. Nadzór pedagogiczny nad nauczaniem religii
      i etyki, w zakresie metodyki nauczania i zgodności z programem prowadzą
      dyrektor szkoły (przedszkola) oraz pracownicy nadzoru pedagogicznego, na
      zasadach określonych odrębnymi przepisami". Dodatkowo, jeżeli prawdą jest, to,
      co podano na forum-że ten plakat wisiał w którymś kościele- również ksiądz
      wywieszający ten plakat działał w zaufaniu do aprobaty merytorycznej treści tego
      plakatu przez Kościół, który ma w tym zakresie decydujący głos.

      3) Dyrektor placówki nie jest powołany tylko do tego, żeby chodzić i sprawdzać,
      co jest zawarte (pewnie małym drukiem) w treści plakatu, który wywieszony jest w
      osobnej sali przeznaczonej do nauczania religii, tym bardziej, ze za meritum
      odpowiada Kościół (a w zaufaniu doń) katecheta.

      4) Zarzuca się, że taka treść plakatu stanowi dyskryminację osób nie uczących
      się religii (ateistów)/osób innych "wyznań" np. buddystów, czy osób
      uczęszczających na zajęcia sztuk walki czy robiących sobie tatuaże itp. Proszę
      Państwa - wolność sumienia i wyznania to bardzo wielowarstwowa kategoria. Są np.
      osoby które uważają, że dotyczy ona tylko uzewnętrzniania religii-czyli
      przekonań (a więc już nie ateistów). Buddyzm też niekoniecznie można uznać za
      religię w ścisłym tego słowa znaczeniu-autorytety kościelne mogłyby się na ten
      temat wypowiedzieć. Co do sztuk walki i tatuaży - wydaje mi się, ze nikt
      dokładnie nie przeczytał tego plakatu. Mottem-na górze- jest: Nie będziesz miał
      bogów cudzych przede mną. Wschodnie sztuki walki odnoszą się do osiągania
      harmonii stanu umysłu i ciała- a nie bezpośrednio do dążenia do Boga. Magia,
      wahadełka, tatuaże itp.-nie pamiętam, żeby w Biblii zawarto zachętę do ich
      stosowania. Harry Potter-wywoływał gorące komentarze w zakresie swojego lekkiego
      traktowania magii i okultyzmu na całym świecie-jest nawet krytyczna wypowiedź
      obecnego Papieża. Jednym słowem-gnębicie np. katechetę za to, ze jest katechetą
      i wyznaje swoją religię, do czego właśnie jest powołany. Zakazując mu
      eksponowania (w zaufaniu do Kościoła) jego wiary-dyskryminujecie go. "Wolność
      religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego
      wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub
      prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w
      obrzędach, praktykowanie i nauczanie". Poza tym ja wolałbym, żeby ktoś poważnie
      podchodził do propagowanych przez świat treści i niebezpieczeństw które one
      rodzą dla dzieci, niż gwarantował im iluzoryczna równość i wolność wyboru, byle
      mieć spokój.

      5) Chciałbym podkreślić, że wprawdzie RP to państwo świeckie i zapewnia się
      uczniom wolność wyznawania swojej religii, ale jednak mamy podpisany Konkordat,
      szkoły publiczne mają obowiązek organizowania nauczania religii, w klasach może
      wisieć krzyż i może być odmawiana modlitwa itp. Jeże;li się mieszka w kraju, w
      którym znaczący odsetek osób określa siebie jako katolików, to trudno upominać
      się, że inne osoby chcą wyznawać swoją religię , w przeznaczonej do tego sali i
      eksponować swoje poglądy. Przypominam, że nikt nie może też być dyskryminowany z
      powodu wyznawania swoich poglądów. Nie można dyskryminować poglądów i przekonań
      innych osób, ale z tego, co wiem, tam niczyje poglądy indywidualne nie zostały
      naruszone-niektórzy chyba chcieliby zrobić odgórną cenzurę. Nikt nikomu nie
      przeszkadza być ateistą-sam jestem-ale nie można narzucać innym swojego ateizmu
      na siłę!

      Pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń a nie do ataku na ludzi, którzy wykonują
      obowiązujące w Polsce prawo!



      • katol_kk Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 14:52
        Gość portalu: Janek napisał(a):


        > Pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń a nie do ataku na ludzi, którzy wykonują
        > obowiązujące w Polsce prawo!


        Jestem bardzo Panu wdzięczny za tak merytoryczny post. Zdecydowanie jest ich
        tutaj za mało.

        Pozdrawiam
        KK.
        • crimen Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 18:25
          katol_kk napisał:

          >
          >
          >
          > Jestem bardzo Panu wdzięczny za tak merytoryczny post.
          Zdecydowanie jest ich
          > tutaj za mało.
          >
          > Pozdrawiam
          > KK.

          Łamanie prawa, czyli godzenie w świeckość państwa, tylko
          ortodoksyjny Katol może uznać za merytoryczny post.
          • katol_kk Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 15.05.09, 08:42
            crimen napisał:

            > katol_kk napisał:

            > Łamanie prawa, czyli godzenie w świeckość państwa, tylko
            > ortodoksyjny Katol może uznać za merytoryczny post.

            Nie jestem ortodoksyjnym katolikiem. Argumenty przedstawione we wcześniejszym
            poście pokazują bardzo jasno, że nie jest to żadne łamanie prawa.
            • crimen Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 15.05.09, 11:38
              Poza konkordatem obowiązuje też Europejska Konwencja Praw Człowieka.
              Oba te dokumenty stoją z sobą w jaskrawej sprzeczności. Żaden
              konkordat nie może mnie zmuszać, aby z moich (między innymi)
              pieniędzy utrzymywano klechów, propagujących takie bzdury.
              Dyskryminuje mnie to jako mniejszość śwatopoglądową i zmusza do
              finansowania poglądów, których nie podzielam. Wprowadźmy podatek
              wyznaniowy i z tego kościół będzie mógł utrzymywać tylu katechetów,
              na ilu go będzie stać. Na dzień dzisiejszy konkordat łamie
              przysługujące mi prawa, nie może więc być dokumentem obowiązującym.
              • katol_kk Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 21.05.09, 11:44
                crimen napisał:

                > Poza konkordatem obowiązuje też Europejska Konwencja Praw Człowieka.
                > Oba te dokumenty stoją z sobą w jaskrawej sprzeczności. Żaden
                > konkordat nie może mnie zmuszać, aby z moich (między innymi)
                > pieniędzy utrzymywano klechów, propagujących takie bzdury.
                > Dyskryminuje mnie to jako mniejszość śwatopoglądową i zmusza do
                > finansowania poglądów, których nie podzielam. Wprowadźmy podatek
                > wyznaniowy i z tego kościół będzie mógł utrzymywać tylu katechetów,
                > na ilu go będzie stać. Na dzień dzisiejszy konkordat łamie
                > przysługujące mi prawa, nie może więc być dokumentem obowiązującym.

                Pomimo, że zgadzam się z Twoją opinią co do sposobów finansowania nie zgadzam
                się na nazywanie księży klechami a tego co mówią bzdurami. Chcesz szacunku to
                zachowaj go sam.

                A tak zupełnie OT - jak obowiązujące prawo może łamać Twoje prawa? Skoro
                konkordat jest legalnym dokumentem to może być dla Ciebie co najwyżej chyba
                niesłuszny, jego idea może Ci nie odpowiadać itp. i to jestem w stanie zrozumieć.
      • dr_psychol Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 16:35

        I dlatego wszystko co tu napisałeś jest wystarczającym powodem do
        tego aby jak najszybciej zerwać konkordat.

        "Są np
        > .
        > osoby które uważają, że dotyczy ona tylko uzewnętrzniania religii-
        czyli
        > przekonań (a więc już nie ateistów)."


        No tak są równi i równiejsi. Ateista nie ma prawa niczego
        uzewnętrzniać :)


        " Jeże;li się mieszka w kraju, w
        > którym znaczący odsetek osób określa siebie jako katolików, to
        trudno upominać
        > się, że inne osoby chcą wyznawać swoją religię , w przeznaczonej
        do tego sali i
        > eksponować swoje poglądy"

        No tak sala jest ino jedna i ino dla wyznawców jedynie słusznego
        kultu :)
        Przeważnie jest tak że "lekcje" religii odbywają się w rożnych
        klasach, przynajmniej tak było za czasów kiedy ja byłem uczniem
        podstawówki i liceum, gdzie odbywają się normalne zajęcia szkolne z
        udziałem osób niewierzących lub osób innych wyznań. I co Ty na to?
        Czy wiszący w takiej sali krzyż i tego typu propagandowe materiały
        obrażające przekonania tych ludzi, w tym wypadku np Buddystów to
        jest normalna według Ciebie sytuacja?
        Moim zdaniem nie. Skoro Chrzescijanie mogą wieszać w szkołach i
        urzędach krzyże to muzułmanie powinni obok wieszać Szahadę,
        Hinduiści swoich bogów, Buddysci stawiać posążki Buddy, Żydzi
        gwiazdę Dawida, a ja jako ateista powinienem wywiesić tabliczkę "Bóg
        nie istnieje". A ktoś kto wierzy w pierzastego węża powinien mieć
        prawo do wieszania pierzastego węża itd itp.
        No chyba że demokracja jest tylko dla wybranych a Polska jest
        krajem wyznaniowym podporządkowanym Watykanowi w myśl słynnej
        zasady „co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie” 

        I proszę mi nie pisać że krzyż jest tylko symbolem religijnym. Dla
        mnie jest przede wszystkim symbolem władzy Koscioła Katolickiego -
        instytucji o ogromnych wpływach polityczno-ekonomicznych,
        propagującej w nachalny sposób określoną ideologię z którą osobiscie
        się nie zgadzam.
        Czy ksiądz szerząc na katechezie poglady o tym że prezerwatywa nie
        chroni przed chorobami wenerycznymi i wprost zabraniający używania
        takich srodków na Katechezie (znam taki przypadek z autopsji), na
        terenie państwowej placówki oświatowej nie popełnia nadużycia a może
        nawet i przestępstwa? W moim mniemaniu tak.
    • lapidarek Co na to rodzice? Może czas na refleksję? 13.05.09, 11:20
      Jeśli plakat wisiał w sali do tzw. "nauki" religii, dlaczego rodzice posyłają
      dzieci na te zajęcia?
      Rodzic, który się nie zgadza z prezentowanymi treściami może zwyczajnie
      zainterweniować u prowadzącego, albo wypisać dziecko z religii. KK ma się tak
      dobrze, bo ma poparcie. Zapewne po części wymuszone, ale jednak poparcie. Jeśli
      komuś brakuje charakteru, żeby powiedzieć "Nie", niech się pogodzi z rolą
      mydłka, któremu cwani księża katoliccy jeżdżą po głowie.
    • Gość: znawca Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.09, 11:24
      przecież ten plakat zawierał samą prawdę, proszę zbadać temat dokładnie, a nie
      tylko powierzchownie...
      • crimen Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 13.05.09, 11:35
        To taka sama prawda, jak wszystko, co kościół głosi.
        • lech.niedzielski Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! 13.05.09, 12:03
          crimen napisał:

          > To taka sama prawda, jak wszystko, co kościół głosi.
          • crimen Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! 13.05.09, 19:18
            Nie rozumiem, jak można czcić faceta, który na progu XXI wieku
            wciągał Polskę w wiek XIX?
            • Gość: Prześmiewca Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.05.09, 19:49
              Nie rozumiesz?Nie wszyscy mogą posiąść sztukę rozumienia.Wiek XIX to piękny
              wiek.Myślę że od tego wieku krzywa istnienia ludzkości spada.
              Żadnych satanistycznych podtekstów.
              • crimen Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! 14.05.09, 17:30
                Gość portalu: Prześmiewca napisał(a):

                > Nie rozumiesz?Nie wszyscy mogą posiąść sztukę rozumienia.Wiek XIX
                to piękny
                > wiek.Myślę że od tego wieku krzywa istnienia ludzkości spada.
                > Żadnych satanistycznych podtekstów.

                Z pewnością to piękny wiktoriański okres pozornego dobrobytu i
                naiwnej wiary w mesjanistyczną rolę człowieka...a potem zatonął
                Titanic.
    • Gość: Załamany Adik Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.09, 17:09
      Powiem W Prost I Nie Cenzuralnie
      ICH JUŻ WSZYSTKICH TOTALNIE POJEBAŁO
      NIE NA WIDZĘ KOŚCIOŁA KSIĘŻY I WSZYSTKICH TYCH DEBILI W SZATACH CO TO WSZYSTKO
      KU... WYMYŚLAJĄ
    • Gość: krakowianka Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.multi-play.net.pl 14.05.09, 01:29
      Chciałam tylko przypomnieć, że buddyzm NIE JEST religią. Czy kiedykolwiek był
      w buddyzmie jakiś bóg? NIE. Czy jest jakaś forma kultu? NIE. Czy jest jakaś
      forma ofiary dla bóstwa? NIE. Buddyzm to system FILOZOFICZNY.
      • macszym Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 09:03
        Gość portalu: krakowianka napisał(a):

        > Chciałam tylko przypomnieć, że buddyzm NIE JEST religią. Czy
        kiedykolwiek był
        > w buddyzmie jakiś bóg? NIE. Czy jest jakaś forma kultu? NIE. Czy
        jest jakaś
        > forma ofiary dla bóstwa? NIE. Buddyzm to system FILOZOFICZNY.

        A skąd czerpiesz takie informacje? Możesz to rozszerzyć?
      • Gość: janek Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.19.165.52.osk.enformatic.pl 14.05.09, 16:09
        Nie sitnieje Bóg w rozumieniu osobowego Boga ale istnieją różne
        poziomy rozwoju duchowego - jednym z nim jest poziom bogów.
    • Gość: Em Zobaczyłem i umarłem IP: 77.236.0.* 18.10.09, 00:10
      Homeopatia, akupunktura, wshodnie sztuki walki, kurs szybkiego
      cztania

      To mnie rozwaliło

      Bałwohwalstwojest tym za co się je uważa gdy WIERZYMY w to że np.
      Horoskop przepowiada przyszłośc, a dzrzewko szczęścia przynosi
      szczęście. Na tej samej zasadzie należało by zakazać "pluszaków"
      małym dzieciom ponieważ one wierzą że "Miso mnie obroni jeśli go
      pzytulę" podczas gdy powinny wierzyć w bezgraniczną miłośc
      Chrystusa, pytanie jak im to wytłumaczyć???
      • Gość: prawda Re: Zobaczyłem i umarłem IP: 84.38.160.* 18.10.09, 01:19
        To bardzo proste ! Pokazać im plebanie - pałace , wypasione fury książątek -
        księzy .
    • Gość: alba Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.bialapodlaska.vectranet.pl 13.02.10, 09:50
      Jestem podbudowana tym, że są jeszcze światli dyrektorzy i
      nauczyciele oraz rodzice, którzy mają dobrą wolę szukania Prawdy i
      nie śpią, lecz czuwają i ostrzegają przed niebezpieczeństwem i
      zniewoleniem duchowym dzieci i młodzież. Bowiem "najważniejsze jest
      to co dla oczu niewidoczne." Sama tem plakat rozpowszehniam, kseruję
      również artykuły i świadectwa o tematyce okultystycznej z
      czsopisma "Miłujcie się" www.milujciesie.org.pl i "sieję czyli
      zostawiam w najprzeróżniejszych miejscach lu wysyłam. Niestety naród
      jest ciemny i cofnął się w rozwoju duchowym do czasów pogańskich.
      Polecam stronę www.egzorcyzmy.katolik.pl www.krolowapokoju.pl.
      • Gość: Jonasz Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: 84.38.160.* 17.02.10, 17:00
        Niestety sam kościół jest od wieków zainfekowany złym duchem.
        Wystarczy uważnie przeanalizować słowa modlitwy - Ojcze Nasz .
        Chodzi o słowa ... I nie wódz nas na pokuszenie ...
        Czyli modlimy się do tego , co wodzi ludzi na pokuszenie a tym kimś jest szatan!
        I są tego owoce...
    • Gość: Real Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.ostnet.pl 18.02.10, 22:53
      Za JP II polski kler tak się okopał.że staliśmy się największym
      bastionem Rzymu.By go umocnić obecny B 16 wziął się za naukę
      polskiego i nie powie już do polskiej pielgrzymki "witam was ciule"W
      Polsce Episkopat kontroluje podstawowe dziedziny życia społecznego a
      lud prosty mśli,że to politycy robią bagno.Oni są tylko marionetkami
      zywiącymi się ochłapami plebańskiego stołu. Od dawna, a obecnie
      szczególnie,klerowi z Bogiem jakoś" nie po drodze" Plakat w 8-mce to
      tylko drobny epizod na drodze do zawładnięcia młodzieżą i uczynienia
      z niej pokornych sług,nie szczędzących grosza za obietnicę
      zbawienia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka