Gość: zenek A gdzie tam macie Buddę na plakacie??? IP: *.rzeszow.vectranet.pl 12.05.09, 19:28 Kto tam widzi Buddę??? Ludzie co wy bredzicie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piszmak Dr Anna Siewierska-Chmaj IP: *.rzeszow.vectranet.pl 12.05.09, 19:50 Czy Pani widziała posąg Buddy, jeśli nie, to proszę bzdur nie pisać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: azazel Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.range86-134.btcentralplus.com 12.05.09, 19:58 Religia w szkołach niezgodna z Konstytucją RP. Czas się tym zając. To apel do Trybunału Konstytucyjnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mari Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.tvk.torun.pl 12.05.09, 21:34 "Np. wschodnie sztuki walk traktowane jako ćwiczenie ciała, raczej nie jest groźne. Inaczej, gdy wiąże się to z przyjęciem ideologii - uważa Antoni Wydro." Gdyby dzieci nauczyły się nieco ideologii wschodnich sztuk walki, to może by trochę zmądrzały... :| Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.nat.rsk.pl 13.05.09, 00:02 Jeszcze nie widziałem tak beznadziejnej dyskusji. Wypowiadacie się Państwo autorytatywnie w sprawach, w których nawet sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zajmowali zróżnicowane stanowisko (vide zdania odrębne do orzeczeń). Krytyka dyrektora placówki jest nieuprawniona (i często wręcz prymitywna). Z punktu widzenia prawnego przede wszystkim należy wziąć pod uwagę: 1) fakt, że szkoła podstawowa ma obowiązek zorganizowania lekcji religii. ("Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci, szkoły publiczne podstawowe organizują naukę religii na życzenie rodziców" (art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty) "W (...) publicznych szkołach podstawowych, gimnazjach, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, zwanych dalej «szkołami», organizuje się w ramach planu zajęć szkolnych naukę religii i etyki: 1)w szkołach podstawowych i gimnazjach - na życzenie rodziców (opiekunów prawnych), § 2. 1. (4) Przedszkole i szkoła mają obowiązek zorganizowania lekcji religii dla grupy nie mniejszej niż siedmiu uczniów danej klasy lub oddziału (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach). 2) Dyrektor placówki nie ma prawnej możliwości merytorycznego sprawdzania programu i pomocy naukowych do lekcji religii. Z tego punktu widzenia dyrektor szkoły zachował neutralność światopoglądową mówiąc, "gdybym był księdzem..." (już nie mówiąc o tym, że bronił własnego pracownika). "Nauczanie religii odbywa się na podstawie programów opracowanych i zatwierdzonych przez właściwe władze kościołów i innych związków wyznaniowych i przedstawionych Ministrowi Edukacji Narodowej do wiadomości. Te same zasady stosuje się wobec podręczników do nauczania religii.2. Nadzór pedagogiczny nad nauczaniem religii i etyki, w zakresie metodyki nauczania i zgodności z programem prowadzą dyrektor szkoły (przedszkola) oraz pracownicy nadzoru pedagogicznego, na zasadach określonych odrębnymi przepisami". Dodatkowo, jeżeli prawdą jest, to, co podano na forum-że ten plakat wisiał w którymś kościele- również ksiądz wywieszający ten plakat działał w zaufaniu do aprobaty merytorycznej treści tego plakatu przez Kościół, który ma w tym zakresie decydujący głos. 3) Dyrektor placówki nie jest powołany tylko do tego, żeby chodzić i sprawdzać, co jest zawarte (pewnie małym drukiem) w treści plakatu, który wywieszony jest w osobnej sali przeznaczonej do nauczania religii, tym bardziej, ze za meritum odpowiada Kościół (a w zaufaniu doń) katecheta. 4) Zarzuca się, że taka treść plakatu stanowi dyskryminację osób nie uczących się religii (ateistów)/osób innych "wyznań" np. buddystów, czy osób uczęszczających na zajęcia sztuk walki czy robiących sobie tatuaże itp. Proszę Państwa - wolność sumienia i wyznania to bardzo wielowarstwowa kategoria. Są np. osoby które uważają, że dotyczy ona tylko uzewnętrzniania religii-czyli przekonań (a więc już nie ateistów). Buddyzm też niekoniecznie można uznać za religię w ścisłym tego słowa znaczeniu-autorytety kościelne mogłyby się na ten temat wypowiedzieć. Co do sztuk walki i tatuaży - wydaje mi się, ze nikt dokładnie nie przeczytał tego plakatu. Mottem-na górze- jest: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Wschodnie sztuki walki odnoszą się do osiągania harmonii stanu umysłu i ciała- a nie bezpośrednio do dążenia do Boga. Magia, wahadełka, tatuaże itp.-nie pamiętam, żeby w Biblii zawarto zachętę do ich stosowania. Harry Potter-wywoływał gorące komentarze w zakresie swojego lekkiego traktowania magii i okultyzmu na całym świecie-jest nawet krytyczna wypowiedź obecnego Papieża. Jednym słowem-gnębicie np. katechetę za to, ze jest katechetą i wyznaje swoją religię, do czego właśnie jest powołany. Zakazując mu eksponowania (w zaufaniu do Kościoła) jego wiary-dyskryminujecie go. "Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie". Poza tym ja wolałbym, żeby ktoś poważnie podchodził do propagowanych przez świat treści i niebezpieczeństw które one rodzą dla dzieci, niż gwarantował im iluzoryczna równość i wolność wyboru, byle mieć spokój. 5) Chciałbym podkreślić, że wprawdzie RP to państwo świeckie i zapewnia się uczniom wolność wyznawania swojej religii, ale jednak mamy podpisany Konkordat, szkoły publiczne mają obowiązek organizowania nauczania religii, w klasach może wisieć krzyż i może być odmawiana modlitwa itp. Jeże;li się mieszka w kraju, w którym znaczący odsetek osób określa siebie jako katolików, to trudno upominać się, że inne osoby chcą wyznawać swoją religię , w przeznaczonej do tego sali i eksponować swoje poglądy. Przypominam, że nikt nie może też być dyskryminowany z powodu wyznawania swoich poglądów. Nie można dyskryminować poglądów i przekonań innych osób, ale z tego, co wiem, tam niczyje poglądy indywidualne nie zostały naruszone-niektórzy chyba chcieliby zrobić odgórną cenzurę. Nikt nikomu nie przeszkadza być ateistą-sam jestem-ale nie można narzucać innym swojego ateizmu na siłę! Pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń a nie do ataku na ludzi, którzy wykonują obowiązujące w Polsce prawo! Odpowiedz Link Zgłoś
katol_kk Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 14:52 Gość portalu: Janek napisał(a): > Pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń a nie do ataku na ludzi, którzy wykonują > obowiązujące w Polsce prawo! Jestem bardzo Panu wdzięczny za tak merytoryczny post. Zdecydowanie jest ich tutaj za mało. Pozdrawiam KK. Odpowiedz Link Zgłoś
crimen Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 18:25 katol_kk napisał: > > > > Jestem bardzo Panu wdzięczny za tak merytoryczny post. Zdecydowanie jest ich > tutaj za mało. > > Pozdrawiam > KK. Łamanie prawa, czyli godzenie w świeckość państwa, tylko ortodoksyjny Katol może uznać za merytoryczny post. Odpowiedz Link Zgłoś
katol_kk Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 15.05.09, 08:42 crimen napisał: > katol_kk napisał: > Łamanie prawa, czyli godzenie w świeckość państwa, tylko > ortodoksyjny Katol może uznać za merytoryczny post. Nie jestem ortodoksyjnym katolikiem. Argumenty przedstawione we wcześniejszym poście pokazują bardzo jasno, że nie jest to żadne łamanie prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
crimen Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 15.05.09, 11:38 Poza konkordatem obowiązuje też Europejska Konwencja Praw Człowieka. Oba te dokumenty stoją z sobą w jaskrawej sprzeczności. Żaden konkordat nie może mnie zmuszać, aby z moich (między innymi) pieniędzy utrzymywano klechów, propagujących takie bzdury. Dyskryminuje mnie to jako mniejszość śwatopoglądową i zmusza do finansowania poglądów, których nie podzielam. Wprowadźmy podatek wyznaniowy i z tego kościół będzie mógł utrzymywać tylu katechetów, na ilu go będzie stać. Na dzień dzisiejszy konkordat łamie przysługujące mi prawa, nie może więc być dokumentem obowiązującym. Odpowiedz Link Zgłoś
katol_kk Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 21.05.09, 11:44 crimen napisał: > Poza konkordatem obowiązuje też Europejska Konwencja Praw Człowieka. > Oba te dokumenty stoją z sobą w jaskrawej sprzeczności. Żaden > konkordat nie może mnie zmuszać, aby z moich (między innymi) > pieniędzy utrzymywano klechów, propagujących takie bzdury. > Dyskryminuje mnie to jako mniejszość śwatopoglądową i zmusza do > finansowania poglądów, których nie podzielam. Wprowadźmy podatek > wyznaniowy i z tego kościół będzie mógł utrzymywać tylu katechetów, > na ilu go będzie stać. Na dzień dzisiejszy konkordat łamie > przysługujące mi prawa, nie może więc być dokumentem obowiązującym. Pomimo, że zgadzam się z Twoją opinią co do sposobów finansowania nie zgadzam się na nazywanie księży klechami a tego co mówią bzdurami. Chcesz szacunku to zachowaj go sam. A tak zupełnie OT - jak obowiązujące prawo może łamać Twoje prawa? Skoro konkordat jest legalnym dokumentem to może być dla Ciebie co najwyżej chyba niesłuszny, jego idea może Ci nie odpowiadać itp. i to jestem w stanie zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
dr_psychol Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 16:35 I dlatego wszystko co tu napisałeś jest wystarczającym powodem do tego aby jak najszybciej zerwać konkordat. "Są np > . > osoby które uważają, że dotyczy ona tylko uzewnętrzniania religii- czyli > przekonań (a więc już nie ateistów)." No tak są równi i równiejsi. Ateista nie ma prawa niczego uzewnętrzniać :) " Jeże;li się mieszka w kraju, w > którym znaczący odsetek osób określa siebie jako katolików, to trudno upominać > się, że inne osoby chcą wyznawać swoją religię , w przeznaczonej do tego sali i > eksponować swoje poglądy" No tak sala jest ino jedna i ino dla wyznawców jedynie słusznego kultu :) Przeważnie jest tak że "lekcje" religii odbywają się w rożnych klasach, przynajmniej tak było za czasów kiedy ja byłem uczniem podstawówki i liceum, gdzie odbywają się normalne zajęcia szkolne z udziałem osób niewierzących lub osób innych wyznań. I co Ty na to? Czy wiszący w takiej sali krzyż i tego typu propagandowe materiały obrażające przekonania tych ludzi, w tym wypadku np Buddystów to jest normalna według Ciebie sytuacja? Moim zdaniem nie. Skoro Chrzescijanie mogą wieszać w szkołach i urzędach krzyże to muzułmanie powinni obok wieszać Szahadę, Hinduiści swoich bogów, Buddysci stawiać posążki Buddy, Żydzi gwiazdę Dawida, a ja jako ateista powinienem wywiesić tabliczkę "Bóg nie istnieje". A ktoś kto wierzy w pierzastego węża powinien mieć prawo do wieszania pierzastego węża itd itp. No chyba że demokracja jest tylko dla wybranych a Polska jest krajem wyznaniowym podporządkowanym Watykanowi w myśl słynnej zasady „co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie” I proszę mi nie pisać że krzyż jest tylko symbolem religijnym. Dla mnie jest przede wszystkim symbolem władzy Koscioła Katolickiego - instytucji o ogromnych wpływach polityczno-ekonomicznych, propagującej w nachalny sposób określoną ideologię z którą osobiscie się nie zgadzam. Czy ksiądz szerząc na katechezie poglady o tym że prezerwatywa nie chroni przed chorobami wenerycznymi i wprost zabraniający używania takich srodków na Katechezie (znam taki przypadek z autopsji), na terenie państwowej placówki oświatowej nie popełnia nadużycia a może nawet i przestępstwa? W moim mniemaniu tak. Odpowiedz Link Zgłoś
lapidarek Co na to rodzice? Może czas na refleksję? 13.05.09, 11:20 Jeśli plakat wisiał w sali do tzw. "nauki" religii, dlaczego rodzice posyłają dzieci na te zajęcia? Rodzic, który się nie zgadza z prezentowanymi treściami może zwyczajnie zainterweniować u prowadzącego, albo wypisać dziecko z religii. KK ma się tak dobrze, bo ma poparcie. Zapewne po części wymuszone, ale jednak poparcie. Jeśli komuś brakuje charakteru, żeby powiedzieć "Nie", niech się pogodzi z rolą mydłka, któremu cwani księża katoliccy jeżdżą po głowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znawca Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.09, 11:24 przecież ten plakat zawierał samą prawdę, proszę zbadać temat dokładnie, a nie tylko powierzchownie... Odpowiedz Link Zgłoś
crimen Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 13.05.09, 11:35 To taka sama prawda, jak wszystko, co kościół głosi. Odpowiedz Link Zgłoś
lech.niedzielski Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! 13.05.09, 12:03 crimen napisał: > To taka sama prawda, jak wszystko, co kościół głosi. Odpowiedz Link Zgłoś
crimen Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! 13.05.09, 19:18 Nie rozumiem, jak można czcić faceta, który na progu XXI wieku wciągał Polskę w wiek XIX? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prześmiewca Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.05.09, 19:49 Nie rozumiesz?Nie wszyscy mogą posiąść sztukę rozumienia.Wiek XIX to piękny wiek.Myślę że od tego wieku krzywa istnienia ludzkości spada. Żadnych satanistycznych podtekstów. Odpowiedz Link Zgłoś
crimen Re: To już mamy nie czcić JPII ?!!!!!!!!!!!!!!! 14.05.09, 17:30 Gość portalu: Prześmiewca napisał(a): > Nie rozumiesz?Nie wszyscy mogą posiąść sztukę rozumienia.Wiek XIX to piękny > wiek.Myślę że od tego wieku krzywa istnienia ludzkości spada. > Żadnych satanistycznych podtekstów. Z pewnością to piękny wiktoriański okres pozornego dobrobytu i naiwnej wiary w mesjanistyczną rolę człowieka...a potem zatonął Titanic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Załamany Adik Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.09, 17:09 Powiem W Prost I Nie Cenzuralnie ICH JUŻ WSZYSTKICH TOTALNIE POJEBAŁO NIE NA WIDZĘ KOŚCIOŁA KSIĘŻY I WSZYSTKICH TYCH DEBILI W SZATACH CO TO WSZYSTKO KU... WYMYŚLAJĄ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakowianka Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.multi-play.net.pl 14.05.09, 01:29 Chciałam tylko przypomnieć, że buddyzm NIE JEST religią. Czy kiedykolwiek był w buddyzmie jakiś bóg? NIE. Czy jest jakaś forma kultu? NIE. Czy jest jakaś forma ofiary dla bóstwa? NIE. Buddyzm to system FILOZOFICZNY. Odpowiedz Link Zgłoś
macszym Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem 14.05.09, 09:03 Gość portalu: krakowianka napisał(a): > Chciałam tylko przypomnieć, że buddyzm NIE JEST religią. Czy kiedykolwiek był > w buddyzmie jakiś bóg? NIE. Czy jest jakaś forma kultu? NIE. Czy jest jakaś > forma ofiary dla bóstwa? NIE. Buddyzm to system FILOZOFICZNY. A skąd czerpiesz takie informacje? Możesz to rozszerzyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.19.165.52.osk.enformatic.pl 14.05.09, 16:09 Nie sitnieje Bóg w rozumieniu osobowego Boga ale istnieją różne poziomy rozwoju duchowego - jednym z nim jest poziom bogów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Em Zobaczyłem i umarłem IP: 77.236.0.* 18.10.09, 00:10 Homeopatia, akupunktura, wshodnie sztuki walki, kurs szybkiego cztania To mnie rozwaliło Bałwohwalstwojest tym za co się je uważa gdy WIERZYMY w to że np. Horoskop przepowiada przyszłośc, a dzrzewko szczęścia przynosi szczęście. Na tej samej zasadzie należało by zakazać "pluszaków" małym dzieciom ponieważ one wierzą że "Miso mnie obroni jeśli go pzytulę" podczas gdy powinny wierzyć w bezgraniczną miłośc Chrystusa, pytanie jak im to wytłumaczyć??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawda Re: Zobaczyłem i umarłem IP: 84.38.160.* 18.10.09, 01:19 To bardzo proste ! Pokazać im plebanie - pałace , wypasione fury książątek - księzy . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alba Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.bialapodlaska.vectranet.pl 13.02.10, 09:50 Jestem podbudowana tym, że są jeszcze światli dyrektorzy i nauczyciele oraz rodzice, którzy mają dobrą wolę szukania Prawdy i nie śpią, lecz czuwają i ostrzegają przed niebezpieczeństwem i zniewoleniem duchowym dzieci i młodzież. Bowiem "najważniejsze jest to co dla oczu niewidoczne." Sama tem plakat rozpowszehniam, kseruję również artykuły i świadectwa o tematyce okultystycznej z czsopisma "Miłujcie się" www.milujciesie.org.pl i "sieję czyli zostawiam w najprzeróżniejszych miejscach lu wysyłam. Niestety naród jest ciemny i cofnął się w rozwoju duchowym do czasów pogańskich. Polecam stronę www.egzorcyzmy.katolik.pl www.krolowapokoju.pl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonasz Re: Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: 84.38.160.* 17.02.10, 17:00 Niestety sam kościół jest od wieków zainfekowany złym duchem. Wystarczy uważnie przeanalizować słowa modlitwy - Ojcze Nasz . Chodzi o słowa ... I nie wódz nas na pokuszenie ... Czyli modlimy się do tego , co wodzi ludzi na pokuszenie a tym kimś jest szatan! I są tego owoce... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Real Szkoła ostrzega przed bałwochwalstwem IP: *.ostnet.pl 18.02.10, 22:53 Za JP II polski kler tak się okopał.że staliśmy się największym bastionem Rzymu.By go umocnić obecny B 16 wziął się za naukę polskiego i nie powie już do polskiej pielgrzymki "witam was ciule"W Polsce Episkopat kontroluje podstawowe dziedziny życia społecznego a lud prosty mśli,że to politycy robią bagno.Oni są tylko marionetkami zywiącymi się ochłapami plebańskiego stołu. Od dawna, a obecnie szczególnie,klerowi z Bogiem jakoś" nie po drodze" Plakat w 8-mce to tylko drobny epizod na drodze do zawładnięcia młodzieżą i uczynienia z niej pokornych sług,nie szczędzących grosza za obietnicę zbawienia. Odpowiedz Link Zgłoś