Dodaj do ulubionych

Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel pod ...

18.02.12, 09:09
Czyzby Pan Redaktor zmieniał specjalizacje? Ani słowa o Radiu Maryja? Musiało wymagac tygodni przygotowań, tylko po to zeby artykuł był zwyczajnie 'o niczym'...
Obserwuj wątek
    • marcin.grzegorz Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 18.02.12, 09:39
      Bardzo głęboka refleksja o kolorze gmachów z obrazowym wyjaśnieniem. Widać co sądzi redaktor o poziomie czytelników Gazety Wyborczej....
    • szlachcic Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 18.02.12, 10:48
      To samo pomyslalem czytajac temat.
      Holub teraz pewnie lezy pod kroplowka tak musial go wymeczyc artykul nierydzykowski
      ale po odlaczeniu od kroplowki zapewniam was ze pierd.....nie 15 artykulow o Rydzyku zanim skonczy sie luty

    • j-44 Kalendarium 18.02.12, 11:32
      Dzisiaj - NIE dla tunelu dla pieszych
      - wznowienie pozyskania pozwolenia na budowę mostu na Warynskiego
      Jutro - otwarcie mostu na Wschodniej
      - analiza ruchu na Rapackiego
      - remont mostu Piłsudskiego
      - rozpisanie konkursu na Plac Rapackiego
      Pojutrze
      - otwarcie mostu na Waryńskiego
      - realizacja Placu -ruch kołowy pod ziemią
      ruch pieszy,autobusy i tramwaj - na poziomie zero


      • szlachcic Re: Kalendarium 19.02.12, 17:09
        > Dzisiaj - NIE dla tunelu dla pieszych
        > - wznowienie pozyskania pozwolenia na budowę mostu na Warynskiego

        utopia

        > Jutro - otwarcie mostu na Wschodniej
        > - analiza ruchu na Rapackiego
        > - remont mostu Piłsudskiego
        > - rozpisanie konkursu na Plac Rapackiego

        no ale przeciez Frackiewicz wie lepiej, a na powaznie pelna zgoda

        > Pojutrze
        > - otwarcie mostu na Waryńskiego

        brednia - nie ma i nie bedzie mostu na Wschodniej

        > - realizacja Placu -ruch kołowy pod ziemią

        sa wazniejsze inwestycje drogowe na ktore nie ma pieiedzy, wiec tunel dla aut tez jest utopia





    • rozczarowana-torunianka Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 18.02.12, 11:38
      panowie komentujący powinni zwrócić uwagę na gatunek dziennikarski, który krytykują.
      Świetny felieton:)
      • szlachcic Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 17:04
        > Świetny felieton:)

        To prawda, tekst dobry
        Ale ja czuje sie usprawiedliwiony torunianko moja krytyka poniewaz kilkukrotnie przed tym artykulem wysmiewalem redaktora holuba za zbytnie pisanie o rydzyku i to jest skrajnie subtene okreslenie zaangazowanie sie Holuba w pisanie o Tadeuszu
        Powinno byc - zego Holub 95% artykulow pisze o rydzyku
        Obojetne jest to czy Rydzyk to syyn szatana, biznesmen i nieksiadz i obojetne co on robi,
        to takkie zaangazowanie sie w jeden temat jest po prostu chore

        PS Redaktorze Holub
        Miasto potrzebuje ostrego, dociekliwego i obiektywnego dziennikarza.
        Wladza nasza daje tamim dziennikarzom niesamowite mozliwosci pisania swietnych tekstow.
        Lysy i jego koalicyjna banda kompromituja sie na kazdym kroku. Jest o czym pisac redaktorze Holub.
        Teksty o rydzyku sa nudne i kazdy ma je juz w dupie, szczegolnie w Toruniu
        Nie ma problemu Rydzyka w Polsce - w Polsce jest problem kleru
        a z klerem w Polsce j jednym szeregu idzie nie tylko PIS, ale i PO i komunisci
        Jedynie dziwaki Palikota sie jakos wyrozniaja w tym temacie
        • rozczarowana-torunianka Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 22:59
          skoro zgadzasz się, że tekst jest dobry to czemuż się czepiasz?
          apel do redaktora Hołuba nieco dziwny, zważywszy na fakt, że właśnie on nagrodzony był kilka lat temu jakimś piórem "złotym" czy "ostrym" nie pamiętam, niestety.
          • szlachcic Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 20.02.12, 22:00
            > skoro zgadzasz się, że tekst jest dobry to czemuż się czepiasz?

            ja niue czepialem sie artykulu!!!!

            > apel do redaktora Hołuba nieco dziwny, zważywszy na fakt, że właśnie on nagrodz
            > ony był kilka lat temu jakimś piórem "złotym" czy "ostrym" nie pamiętam, niestety.

            to ze nie pamietasz to chyba Pulitzera nie dostal
            zgaduje, dostal to za teksty o Rydzyku
            czytuje GW i ja znam Holuba tylko z tekstow o Rys=dzyka
            Raz na ruski rok napisze cos w GW na inny temat
            Stad moja kpina, nie kpilem z artykulu, kpilem z redaktora ktory w mojej ocenie zaszuwladkowal sie jako pisarz Rydzyka
            ot co
            • buckshot Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 20.02.12, 23:06
              Ostatnio Marjan podobno powiedział że należy wybudować tunel dla gryzoni, ślimaków, dzieci do 140 cm wzrostu i glizd. Wyjdzie jeszcze 2 razy taniej.
    • szymek.awaria Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel pod ... 18.02.12, 15:48
      Pomysł z tunelem dla pieszych jest całkiem okej, natomiast dla samochodów to idiotyzm w czystej postaci :) Skoro ruch pieszych ma być swobodny, to którędy marszałek Całbecki puści tramwaj?
      Aby ułatwić pieszym, szczególnie starszym i osobom z dziećmi, no i rowerzystom, może wystarczy zrobić łagodny zjazd i zejście, pooddzielać pasami i po sprawie. Proste i logiczne rozwiązanie. Bez świateł i włażenia jeden na drugiego dla pieszych. A ruch samochodów i tak musi być regulowany światłami ze względu na wjazd od ul. Chopina i ww. tramwaj.
      Ale, jak to w świecie tak zwanej polityki bywa, zawsze trzeba się o coś pokłócić, wywalić trochę pieniędzy w błoto, debatować w kółko o byle czym i utrudnić ludziom życie, zamiast przyklepać, znaleźć pieniądze i zrobić.
      Gratulacje dla pana marszałka - świetny pomysł, lepiej popieprzyć się nie da. Brak słów, ręce opadają na tych mędrców narodu...
      • jaz0n Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 18.02.12, 16:30
        Ty tak serio? ;) Pomysl tunelu dla pieszych nie jest ok- jest wręcz tak bardzo 'nie ok' jak to tylko mozliwe. Bez sensu wydaje się pieniadze na miejsce które bedzie dla przechodniów uciążliwe, niebezpieczne, a do tego praktycznie nie zmieni w kwestii płynnosci ruchu.

        A ruch samochodów i tak musi być regulowany światłami ze względu na wj
        > azd od ul. Chopina i ww. tramwaj.

        Podejrzewam że w koncepcji tunelu dla samochodów po prostu nie ma wjazdu z Chopina na most. Natomiast tramwaj moglby mysle dośc spokojnie jechac gorą- z ruchem pieszym praktycznie by nie kolidował.
        Koncepcja tunelu dla aut na pewno ma wiecej sensu niz dla pieszych- tyle ze byc może rzeczywiście jest za droga.
        • tadek1300 Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 18.02.12, 19:23
          Pomysł świetny, tramwaj górą. Bardzo blisko pl.Rapackiego jest Pl.Artylerii -skrzyżowanie z Wałami i Mickiewicza. Też dołem?, bo jeśli górą, to tramwaj nie pojedzie. Ulicę Kopernika oczywiście zamykamy, przejazd z Chopina w lewo też. W prawo na most może się uda. Podsumowując : likwidujemy tramwaj, zamykamy ul Chopina, Kopernika, Wały i Mickiewicza, sadzimy trawkę, stawiamy ławeczki. A przystanki autobusowe przesuwamy w okolice Heliosu. I jesteśmy nowocześni.
          • hecer Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 18.02.12, 19:45
            może po prostu ogłaszamy międzynarodowy konkurs?

            Wtedy zobaczymy ile wart jest pomysł Mariana Frąckiewicza i projekt inż. Czyżniewskiego z NOT, który nic dobrego drogowo i sensownego w Toruniu jeszcze nie zaprojektował.
            • szlachcic Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 17:15
              hecer napisał:

              > może po prostu ogłaszamy międzynarodowy konkurs?

              po co?
              przeciez ty i tak zaproponujesz najlepsze rozwiazanie

              > Wtedy zobaczymy ile wart jest pomysł Mariana Frąckiewicza i projekt inż. Czyżni
              > ewskiego z NOT, który nic dobrego drogowo i sensownego w Toruniu jeszcze nie za
              > projektował.

              co ty bredzisz hecer
              wazne jest ko bedzie siedzial w komisji konkursowej i ocenial projeky
              domniemywam ze bylby: Zaleski, Frackiewicz i jakis yntelygent z pisu
              I Czyzniewski by wygral
              a po realizacji tunelu dla pieszych kolejna proba budowy pomnika kartofla
              Tym razem komuchy sa za
              • hecer Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 18:32
                Zróbmy konkurs. Napłyną prace konkursowe. Pojawią się w internecie. Wtedy zobaczymy jak wypadnie Marian ze swoim przejściem podziemnym.
              • hecer Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 18:38
                wystarczy żeby osoby startujące w konkursie dopisały orientacyjny koszt realizacji ich rozwiązań. Może to być jednym z kryteriów oceny w konkursie. U Zaleskiego jest zawsze jedno kryterium "najniższa cena". Tymczasem chodzi o to, aby wybrać rozwiązanie najbardziej efektywne: pozwalające uzyskać największy efekt z poniesionych nakładów.

                Wtedy Marian ze swoim pomysłem może się schować. Bo jego rozwiązania nie mają żadnego efektu, lub nawet efekt negatywny (wszystkie wymienione wcześniej wady tuneli dla pieszych) a więc nakłady poniesione na realizację tego rozwiązania są po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

                Pomysł Mariana: zróbmy tunel. A dlaczego? A nie wiem, ale to jest "tanie" - tzn kilka baniek (jakieś 3.5-4.5mln). Za tyle można małe przedszkole lub mały żłobek wybudować.
                • hecer Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 18:40
                  no ale wtedy wyniki konkursu pokażą, że kwota 150 mln zł za tunel drogowy jest wyłącznie w głowie fachowców MZD...
        • szymek.awaria Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 18.02.12, 23:21
          Serio.

          Pyt. 1. Którędy pojedzie tramwaj? Bo musi...
          Pyt. 2. Czy pieszy na przejściu na Rapackiego, gdzie cykl zmiany świateł (chyba 15 albo 20 sek.) jest olimpijski, może czuć się bezpiecznie?
          Pyt. 3. Czy kierowca, który stoi na światłach (siedzi w samochodzie i cierpliwie czeka, dla mniej rozgarniętych), jest bezpieczny?
          Pyt. 3a. Czy w przypadku przejazdy karetki Pogotowia, Straży Pożarnej lub Policji nie będzie bezpieczniej, jeśli ruch pieszych zostanie przeniesiony pod ziemię?
          Pyt. 4. Czy po wybudowaniu nowego mostu część ruchu samochodowego się nań nie przeniesie (bo w gruncie rzeczy o to chodzi)?
          Pyt. 5. Czy zamknięcie ul. Chopina nie jest krzywdzące dla kierowców z bydgoskiego?

          Jeśli rozsądnie nie odpowiemy sobie na te pytania, nie wyniknie jasno, dla kogo tunel ma powstać. I piesi i kierowcy mają swoje racje.
          Moim zdaniem, powinien być zdecydowanie dla pieszych z uwzględnieniem pokonania wszelkiego rodzaju barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, opiekunów tychże oraz dzieci i rowerzystów. Dojście z obu stron jest na tyle długie, że spokojnie "da się". Jak chodzi o bezpieczeństwo, szczególnie w nocy - może urządzić tam (w tunelu) punkt zborny Strażników Miejskich? Może centralę monitoringu? Może też szalety miejskie? Może Informację Turystyczną? Pomysłów dla zagospodarowania przestrzeni w tunelu, aby przy okazji był bezpieczny, jest sporo i też sporo z nich może przynieść potencjalne zyski (np. mini pasaż, przestrzeń na kioski, czy ww.).
          Dla kierowców nadjeżdżających z ul. Chopina (czy to w prawo - na most, czy w lewo) wystarczyłoby odrobinę wydłużyć oczekiwanie (interwał w tej chwili to chyba 1 min., jak się wydłuży do 1,5 - 2 min. - nic się nie stanie, tym bardziej, że natężenie ruchu od tej strony nie jest duże poza godzinami powrotu z pracy za Wisłę). Korków nie będzie.

          O stronie ekonomicznej tego przedsięwzięcia nie mówię, bo tu wszystko jest jasne.

          Czy naprawdę tak trudno jest znaleźć najprostsze możliwe rozwiązanie? Ile trzeba wykazać złej woli, żeby nawet nie zechcieć logicznie pomyśleć? O co, k...rwa wam, panowie politycy, tak naprawdę chodzi??

          Ma w d...pie Całbeckich, Frąckiewiczów i innych Zaleskich. Nic dla mnie nie znaczą. Ale jak mają coś zrobić - to niech zrobią wreszcie coś dobrze, rozsądnie, Z GŁOWĄ i bez niepotrzebnego (!!!) marnowania pieniędzy. Zamiast trwonić pieniądze, niech przekażą je osobom, instytucjom, które ich naprawdę potrzebują. Tych akurat w regionie nie brakuje.

          Tak jak idiotów...
          • jaz0n Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 08:41
            Nie jestem inzynierem ani planistą, więc nie wiem czy moge kompetentnie odpowiedziec, natomiast jezeli w swoich zastrzezeniach masz racje to lepiej nie robic nic, niz budowac tunel dla pieszych.
            > Pyt. 1. Którędy pojedzie tramwaj? Bo musi...

            Podejrzewam że pojechałby tak samo, lub prawie tak samo, bo koncepcja tunelu dla samochodów nie zaklada chyba dziury w ziemi która konczy się tuz za przejściem dla pieszych na Rapaka.
            > Pyt. 2. Czy pieszy na przejściu na Rapackiego, gdzie cykl zmiany świateł (chyba
            > 15 albo 20 sek.) jest olimpijski, może czuć się bezpiecznie?

            Absolutnie nie, ale co to ma do rzeczy? Własnie dlatego pojawiaja sie koncepcje obu tuneli. Natomiast to nie piesi najbardziej spowalniaja tutaj ruch, bo zielone dla nich trwa 16 sekund. Tyle ze do tego dochodzi tramwaj i ruch z Chopina...

            > Pyt. 3a. Czy w przypadku przejazdy karetki Pogotowia, Straży Pożarnej lub Polic
            > ji nie będzie bezpieczniej, jeśli ruch pieszych zostanie przeniesiony pod ziemi
            > ę?

            A dlaczego nie? Przeciez tunel miałby byc na pewno szerokosci istniejącej drogi- co sie twoim zdaniem zmienia?

            > Pyt. 4. Czy po wybudowaniu nowego mostu część ruchu samochodowego się nań nie p
            > rzeniesie (bo w gruncie rzeczy o to chodzi)?

            Tu nie bede nic pisał bo hecer dostanie ślinotoku

            > Pyt. 5. Czy zamknięcie ul. Chopina nie jest krzywdzące dla kierowców z bydgoski
            > ego?

            Nie wiem, nie mieszkam tam. Faktem jednak jest ze to własnie ludzie z Bydgoskiego protestuja przeciwko tunelowi dla pieszych.

            > Moim zdaniem, powinien być zdecydowanie dla pieszych z uwzględnieniem pokonania
            > wszelkiego rodzaju barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, opiek
            > unów tychże oraz dzieci i rowerzystów.

            Jak? Winda? Ruchome schody? Nierealne. Wiecej czasu beda naprawiane, zwaszcza jak przyjdzie zima lub wieksze opady. Poza tym np. wozki stojce w kolejce do windy to chyba nie jest pozadany kierunek?


            Jak chodzi o bezpieczeństwo, szczególnie w nocy - może urządzić tam (w tunelu) punkt zborny Strażników Miejskich? Może centralę monitoringu? Może też szalety miejskie? Może Informację Turystyczną? Pomysłów dla zagospodarowania przestrzeni w tunelu, aby przy okazji był bezpieczny, jest sporo i też sporo z nich może przynieść potencjalne zyski (np. mini pasaż, przestrzeń na kioski, czy ww.).

            To chcesz budowac tunel czy mini galerie handlowa? Bo tak to mniej wiecej wyglada. Szalety mozesz sobie podarowac, sam tunel wystarczy;) Zreszta juz widze jak ktokolwiek chcialby tam pracowac w nocy. Strażnicy miejscy- ile masz tam mieć miejsca? Komisariat zbudujesz? Czy każesz im cały czas tam siedziec? Natomiast co do działalnosci handlowej to nie wiem jaki samobojca chciałby tam otwierac cokolwiek, kiedy wiadomo ze w nocy bedzie to pewnie najbardziej niebezpiecznie miejsce w mieście.

            > Dla kierowców nadjeżdżających z ul. Chopina (czy to w prawo - na most, czy w le
            > wo) wystarczyłoby odrobinę wydłużyć oczekiwanie (interwał w tej chwili to chyba
            > 1 min., jak się wydłuży do 1,5 - 2 min. - nic się nie stanie, tym bardziej, że
            > natężenie ruchu od tej strony nie jest duże poza godzinami powrotu z pracy za
            > Wisłę). Korków nie będzie.

            No nie bedzie- poza godzinami powrotu z pracy, czyli wtedy kiedy one sa normalnie;) Czyli w rezultacie korki na Chopina beda o tej samej porze tylko wieksze;) Przez reszte dnia zazwyczaj przejeżdża sie przez most normalnie. A jak zwiększysz interwał dla Chopina, to zakorkujesz pół Bydgoskiego. Sam sobie przeczysz, zwlaszcza w kontekscie zdania o krzywdzeniu kierowcow z bydgoskiego.
            • uszaty25 Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 19.02.12, 23:20
              ludzien dajcie zyc, zadnych tuneli wszech czy wzdluz!.
          • szlachcic Re: Tydzień Hołuba: Krecia robota, czyli tunel po 20.02.12, 17:29
            > Pyt. 1. Którędy pojedzie tramwaj? Bo musi...

            musialby raczej isc ta sama droga
            z jednej strony jest fontanna a z drugiej Pilsudski, oba miejsca potrzebuja "spokoju"

            > Pyt. 2. Czy pieszy na przejściu na Rapackiego, gdzie cykl zmiany świateł (chyba
            > 15 albo 20 sek.) jest olimpijski, może czuć się bezpiecznie?

            jak beda dwa mosty nie ma przeszkod wydluzyc czas o 5 sekund

            > Pyt. 3. Czy kierowca, który stoi na światłach (siedzi w samochodzie i cierpliwi
            > e czeka, dla mniej rozgarniętych), jest bezpieczny?

            zawsze moze sprzedac auto i wejsc do krainy bezoieczenstwa - swiatka pieszych

            > Pyt. 4. Czy po wybudowaniu nowego mostu część ruchu samochodowego się nań nie p
            > rzeniesie (bo w gruncie rzeczy o to chodzi)?

            przeniesie sie
            MZD z lysa pala moglby sie do tego przylozyc budujac np druga nitke Sklodowskiej od Wschodniej do Rowninnej ale jak widac ci ignoranci nie widza potrzeby lepszego skomunikowania polnocy miasta z poludniem. Dlatego auta beda jechaly Zolkiewskiego lub sklodowska do Kosciuszki, a idealnie byloby wpuscic przede wszystkim tranzyt w rowninna i Polna. Ale do tego ptrzeba kogos kto ma mozg w MZD.

            > Pyt. 5. Czy zamknięcie ul. Chopina nie jest krzywdzące dla kierowców z bydgoski
            > ego?

            Nie!!!!!!
            To nie jest jedyna mozliwosc wjazdu na most
            Solidnyzm kretynswem jest zas zrobienie jednokierunkowej Bydgoskiej
            To debilstwo jedno z najwiekszych w miescie. Mamy slimak pod mostem, czyli skrrzyzowanie bezkolizzjne ktore a jednokierunkowa Bydgoska UNIEMOZLIWIA jazde na wschod miasta a to jest imbecylizm

            > Jeśli rozsądnie nie odpowiemy sobie na te pytania, nie wyniknie jasno, dla kogo
            > tunel ma powstać. I piesi i kierowcy mają swoje racje.

            powyzej odpowiedzi
            Nie ma ANI JEDNEGO ARGUMENTU za budowa tunelu dla pieszych. Jedyne o czym mowia ignoranci to
            budujmy tunel dla pieszyzch bo bedzie remont mostu
            budujmy tunel dla pieszyzch bo bo jest tanszy od tego dla aut
            to sa argumenty Frackiewicza ktore okreslaja jego fachowosc w sposob oczywisty
            tunel dla aut tez nie choc ma argument (zyskujemy przestrzen), po prostu sa wazniejsze inne inwestycje drogowe a miasto jest zadluzone
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka