grenlandzki-opos 07.12.11, 15:59 Ciekawie opisane, nie mogę się już doczekać otwarcia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: xyz Re: Nawet nocami budują Narodowe Forum Muzyki [ZD IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.11, 17:25 Faktycznie, jeden z wyróżniających się merytoryką artykułów. Brawo dla autora! Na pewno będę chodził tam na koncerty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ziom No wreszcie!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 21:59 Nareszcie ktoś buduje w Polsce coś nie zwracając uwagi tylko i wyłącznie na to, żeby było tanio, ale robi to patrząc na jakość i nowoczesność. Inne miasta mogą się tylko uczyć jak należy budować, a nie trwonić publiczne pieniądze. Tak trzymać !!! Takie rzeczy tylko we Wrocławiu, gdzie władze myślą !!! Odpowiedz Link Zgłoś
je-basia Kiedy, kiedy? 07.12.11, 19:30 jeśli tylko dożyję, przylecę z moich antypodów na koncerty, otwarcie... etc. Kiedy? Odpowiedz Link Zgłoś
flugufrelsarinn Nawet nocami budują Narodowe Forum Muzyki [ZDJĘ... 07.12.11, 22:03 przy całym rozmachu przy całej tej otoczce ilość miejsc jest niestety bardzo mała,jak na "narodowe" forum muzyki...cosik mały ten "naród";-)o bilety na niektóre koncerty będzie pewnie trzeba się zabijać,bo znając polskie realia,na każdy z koncertów 500 wejściówek zeżrą vipy,szkoda... Odpowiedz Link Zgłoś
waw-el Nawet nocami budują Narodowe Forum Muzyki [ZDJĘ... 07.12.11, 22:04 bedzie jak na "Titanicu" . Narodowa Orkiestra bedzie rznela a Kraj bedzie ....... czy to Narodowe Forum Muzyki tak bardzo jest potrzebne teraz. ......... dlug siega 800 mld. Odpowiedz Link Zgłoś
miron-2 odnośnie dylatacji... 07.12.11, 23:33 - jak je Franek ze Ziutkiem zapieprzą betonem, zaprawą lub gruzem, to żadne wibroizolacje za milion dolców nie pomogą - to uwaga do nadzorujących budowę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gallanonim Re: Nawet nocami budują Narodowe Forum Muzyki [ZD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.11, 02:59 Zgadzam się niesamowity artykuł. Ma coś w sobie. Skłonił mnie do przemyśleń na temat wielu niezabudowanych miejsc we Wrocławiu i głębi muzyki. Pullizer dla autora! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaax Na co to komu? IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.11, 10:49 Już pominę fakt, że miejsc do koncertów we Wrocławiu nie brakuje (Opera, Hala Ludowa). Rozumiem, że to ma być nowoczesne i w ogóle the best. Ale po jaką cholerę tam komu kilka sal koncertowych? Czy jednocześnie będzie się odbywać wiele koncertów? Jaki to ma sens? To jakiś moloch, którego nawet od święta nie będzie się dało w pełni wykorzystać. Odpowiedz Link Zgłoś
map4 Re: Na co to komu? 08.12.11, 14:14 Gość portalu: gaax napisał(a): > Już pominę fakt, że miejsc do koncertów we Wrocławiu nie brakuje (Opera, Hala L > udowa) Zapomniałeś o hali "Orbita" oraz o kinie "Śląsk". "Wrocławska hala widowiskowo-sportowa "Orbita" to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w Europie przystosowany do organizowania: zawodów (turniejów i meczów) o randze międzynarodowej w wielu dyscyplinach sportu (m.in. siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, hokej na lodzie, halowa piłka nożna, gimnastyka sportowa jak również sporty walki np. zapasy, judo czy gale bokserskie a nawet sumo), <b>koncertów</b> i imprez artystycznych skupiających nawet pięciotysięczną publiczność, targów, wystaw, kongresów i sympozjów " - cytuję za www.wroclaw.pl/hale_i_sale_sportowe.dhtml W "Śląsku" przez lata urzędowała operetka, więc akustyka też nie mogła być taka zła. We Wrocławiu jest tak samo jak w PZPN: nie chodzi o to, żeby mieć siedzibę, tylko o to, żeby ją budować. Dlatego też cztery sale koncerotwe to za mało, musi być piąta. Dlatego dwa stadiony dla piłkarzy "Śląska" to za mało, musiał zostać wybudowany trzeci. Budownictwo jest dlatego tak bardzo atrakcyjne, bo po wybudowaniu ciężko jest sprawdzić, jak budowano. Oczywiście pały przeginać nie wolno, ale zawsze coś da się podmienić, kasując różnicę w cenie materiału z projektu i "zamiennika". Pole do "poprawiania" projektu jest więc duże. Najlepszym przykładem są chociażby estakady przed urzędem wojewódzkim, które postawione praktycznie z żużlu i wody wytrzymały ponad 30 lat. Z cementu przeznaczonego na te estakady komunistyczne buce wybudowały sobie całe osiedle domków jednorodzinnych na Ołtaszynie. Odpowiedz Link Zgłoś
je-basia ile sal potrzeba? 09.12.11, 02:30 Każda sala koncertowa, operowa, symfoniczna, chórowa, ćwiczebna, orkiestrowa, operetkowa, wodewilowa, czy do musikali - to jest jeszcze za mało. Aby takich po 3. 4 albo i wiecej. przygotowania, produkcja, cwiczenia, próby, partie solowe, partie baletowe, Jest dużo artystów zaangażowanych i wielu technicznych- dziesiątki - jeśli nie setki ludzi. To musi grać ze sobą lepiej niż w wojsku na froncie. Bo inaczej klapa. Poza tym przychodzi młodzież-ona się uczy, zachwyca tetrem, grą, łapie bakcyle. To musi być po prostu ładne, przejmujące, często deprymujące, bulwersujące denerewujące . ale musi iść "za skórę" Wtedy to bądzie szło. Naprawde. Bez teatru, sztuki, intelektu na żywo, bezpośredniego wzracania sie aktora do konktretnej osocy, do widza... to jest życie tatru,. muzyku, żywych przedtawież siągłrnowe emocje, wydarzenia, styny emocjonalne aktorów.. muzyków, tancerzy... i całej obsługi. W filmie wiadodo, że było nagrane do perfekcji i teraz pokazują w calym świecie tę sztukę, świetną dopracowaną, ale ciągle taką samą - z taśmy. ale w teatrze jest na żywo. Aktor może ciebie zagadnąć. a ty jego. Powstaje narychmiast kontakt miądzyludzki i tu się zaczyna kultura sensu stricto. dyskusja i wymiana ,myśli -to jest quidessencja powstania i trwania nurtów intelektualnych. Kontakt z żywymi ludźmi. Wszyscy sa wspaniali - trzeba chcieć to widzieć i o to dbać bogactwo przymyslowe służy po to, aby zbudować środki do produkcji kultury. domy, gdzie sie kulturalnie mieszka, drogi po ktorych sie kułlturalnie jeździ i dobre auta, abdy móc kulturalnie przejechać do teatru, panoptikum, opery, kanabaretu, czy koncertu synfonicznego i cieszyć się tym, co się tam zobaczy i usłyszy. Bez kultury - każdy przemysł sią zapadnie. prawda? Panowie inżynierowie i konstruktorzy, że najlepiej działają produkty i wyroby techniczne, które są po prost ładne. Odpowiedz Link Zgłoś
mk282 Nawet nocami budują Narodowe Forum Muzyki [ZDJĘ... 09.12.11, 09:54 Szkoda że artykuł nie opisuje tego co dzieje się na budowie faktyczne W jaki sposób są traktowani pracownicy firm podwykonawczych Praca po 14 godzin ,ciągłe nakładanie kar (sposób na odrobienie strat przez wykonawcę ) Mostostal albo nie widzi albo nie chce widzieć iż na tej budowie dzięki kilku kierownikom panuje niezdrowa atmosfera Szczególnie dzięki panu S.B. Odnośnie dzwigów bzdura opisana w artykule Dzwigi pracują w niebezpiecznych warunkach wielokrotnie O czasie pracy( 14 godzin) dzwigowych który jest niezgodny z przepisami nie wspomnę Układy układziki czyli jak wyciągnąć kasę z budowy ( firmy które traktuje się przyjacielsko Tyle w tym temacie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: insekt82 Re: kolejna budowa z firmą CES bedzie znowu afera IP: *.internetia.net.pl 09.12.11, 18:53 kolejna budowa z firmą CES bedzie znowu afera o kase bo wygrali przetarg po kosztach. Odpowiedz Link Zgłoś