Dodaj do ulubionych

Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wroc

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 11:44
Zostanie tylko tramwaj

Poniedziałek, 5 lipca 2004r.

Kierowcy powinni powoli odzwyczajać się od możliwości przejazdu ul. Szewską.
Drogowcy już wprowadzili pierwsze z serii zmian, które stopniowo będą
wyłączać tę ulicę z ruchu kołowego.

Od kilku dni jadąc ul. Widok na wprost - w Szewską możemy pojechać już tylko
z jednego, lewego pasa.

Natomiast z prawego na ul. Widok możemy skręcić tylko w prawo - w Kazimierza
Wielkiego. To dopiero początek zmian, które mają sprawić, że Szewska stanie
się deptakiem, takim jak Świdnicka.

- Wyeliminowanie samochodów z Szewskiej na pewno nie nastąpi w tym roku.
Ulica będzie także przebudowywana. Ale zanim do tego dojdzie chcemy
przyzwyczaić wrocławian do tego, że Szewska nie jest już wygodną trasą
przecinającą ścisłe centrum - mówi Marek Żabiński, wicedyrektor Biura Rozwoju
Wrocławia.

Do tej pory ulica bardziej służyła kierowcom, którzy dzięki niej szybko mogli
przejechać z południa na północ.

- To sprawiało, że Szewska była niemiłym sublokatorem Starego Miasta. Po
przebudowie i wdrożeniu wszystkich zmian zostanie na niej tylko jeden tor
tramwajowy, choć może będzie inaczej położony - dodaje Żabiński.

Urzędnicy planują, że jeszcze w tym roku wprowadzona zostanie następna
zmiana, której celem jest odzwyczajenie kierowców od Szewskiej.
Prawdopodobnie podczas wakacji na skrzyżowaniu z Wita Stwosza zostaną
zmienione programy sygnalizacji ulicznej. Światła dają priorytet kierowcom.
Niedługo to się zmieni - sygnalizacja da więcej czasu przechodniom
przecinającym Szewską. Przez to ulica straci atrakcyjność jako wygodny skrót
przez centrum - zakładają urzędnicy.

Później na odcinku między Kazimierza Wielkiego a Oławską zostanie tylko jeden
pas dla samochodów. Projekt tej reorganizacji jest już na ukończeniu.

Ale nie tylko ul. Szewska ma zmienić swój charakter na bardziej pieszy.

W sąsiedztwie Rynku miasto chce wyrugować ruch samochodowy z ulic
Odrzańskiej, św. Mikołaja, Kuźniczej i Wita Stwosza,a z czasem również z pl.
Solnego.

- Nie chodzi oczywiście o zamknięcie całych ulic. To będą tylko odcinki
przylegające do Rynku. Może jeszcze podczas tegorocznych wakacji samochody i
miejsca parkingowe wycofamy z Odrzańskiej na odcinku między Rynkiem a
Igielną, oraz z św. Mikołaja między Kiełbaśniczą a Rynkiem - mówi Marek
Żabiński.

W ten sposób poszerzy się dla pieszych plac przy bazylice mniejszej św.
Elżbiety.

Urzędnicy twierdzą, że takie zmiany lepiej robić wtedy, gdy ruch jest
mniejszy - czyli w lecie.

Bartosz Wawryszuk - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Obserwuj wątek
    • Gość: kotbehemot Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 11:51
      No i fajnie;) Chociaz ja powiem szczerze, ze zrobilbym to mniej miekko- zamknalbym i juz;) No ale moze dzieki temu bedzie mniej protestow...

      A czy jest sens wycofywac auta z pl. Solnego? Mnie tam nigdy nie przeszkadzaly;> Najbardziej jednak nie moge sie doczekac przebudowy Szewskiej.

      I jeszcze jedno zdjecie z serwisu wroclaw.dolny.slask.pl dla tych, ktorzy zapomnieli i nie wyobrazaja sobie jak wielki bedzie zakres zmian:>

      hydral.com.pl/neo/teeold1.php?ref=10955&type=z&thread=0&f=1
      • smi Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr 05.07.04, 11:57
        Nic, tylko się cieszyć, że włodarze miejscy nagle zmienili zdanie i chcą, by
        Szewska pozostała ciągiem pieszo-tramwajowym :-)
        • Gość: erni Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 12:10
          super. Tylko teraz potok samochodów PN-PD pjedzxei ktorwedy?? Rozumiem ze
          glownie przez Ostrow Tumski (Wyspe Piasek). Gratulacje!
          • smi Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr 05.07.04, 12:37
            Erni,

            nie, nie, nie :-) Masz przecież Kraińskiego/Piaskową, Grodzką, Nowy Świat,
            Kazimierza Wielkiego :-)
            • Gość: erni Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 14:39
              SMI czy mozesz mi wytlumaczyc o co chodzi z ta Szewską?? Po co tam deptak? tam
              nic nie ma . Dlaczego Kuźnicza nie bedzie deptakiem, jak juz w zasadzie jest. A
              na szewskiej prawie nikt nie chodzi.
              • Gość: kotbehemot Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 14:50
                ERNI!

                Szewska jest jak mur, ktory dzieli Stare Miasto na 2 polowy- gorsza i lepsza. To jest bariera nie do przebycia dla pieszych. Po zamknieciu Szewskiej ozyja takie uliczki jak Ofiar Oswiecimskich (piekna na skrzyzowaniu z Laciarska) czy Wita Stwosza (ktora takze ma swoje momenty. W tej chwili zyje tylko Olawska. Tu nie chodzi o walory architektoniczne ulicy, ale o to jak oddzialywuje na otoczenie.

                Inna sprawa, ze na odcinku od Kameleona do Marii i Magdaleny to jest kawal ladnej ulicy!
              • man_of_brass Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr 05.07.04, 15:00
                przy Szewskiej jest chociażby Ossolineum, kościół św. Marii Magdaleny, etc., jest zaporądla potoku pieszych od wschodniej strony Rynku, baaardzo ruchliwa i smrodliwa ulica przez całe zabytkowe centrum? samosmrodom mówimy NIE, najlepiej od zaraz!
                • Gość: erni Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 16:19
                  A kiedy Kuźnicza będzie deptakiem? To jest historyczny trakt. PN,PD. Dworzec
                  Kolejowy, Świdnicka, Rynek, Kuźnicza, Ostrów Tumski. Każdy turysta powinien być
                  prowadzony tą drogą.
                  • Gość: kotbehemot Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 16:49
                    Miejmy nadzieje ze wkrotce;) Jednak poki co Kuznicza przedstawia soba straszny widok, miejmy nadzieje ze wkrotce nowe inwestycje uniwerku (o architekturze nie gorszej niz wydzial prawa!) zmienia troche oblicze tego syfiska
                    • Gość: ! Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 17:00
                      Kocie lekko przesadzasz. Kużnicza na odcinku od Rynku do SP wygląda bardzo
                      dobrze. A moje oczy cieszy remont najwspanialszej kamienicy na tej ulicy
                      (właśnie trwa).

                      Oławska 2004
                      dalszy odcinek Świdnickiej 2004
                      Szewska 2005/06
                      Wita Stwosza 2007
                      Kużnicza 2008?
                      Licząc odcinek Mikołaja, odcinek Odrzańskiej, Ruskiej i Pl Solny, to około
                      2008/09 roku będziemy mieć niezły ciąg deptakowy w Rynku i okolicach, takie
                      prawdziwe, staromiejskie CITY!
                      • Gość: kotbehemot Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 17:09
                        A mnie sie wydaje ze najgorzej wlasnie Kuznicza wyglada przy Rynku- ten narozny budynek gdzie jest Kruk to najgorszy przy calej tej ulicy:( Oczyma wyobrazni juz widze nowy wydzial geografii i budynek w miejsce kalogrodka;) wiec tam juz nie jest zle;) Gorzej ze oczyma wyobrazni nie moge sobie wyobrazic zastapienia budynku Kruka czyms ladnym. Ale moze- tamto miejsce jest jednym z najdrozszych we Wroclawiu, moze kiedys ktos bedzie chcial wykorzystac ta lokalizacje;)

                        Fakt, zapowiada sie wielkie staromiejskie city:>
                        • Gość: ! Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 17:22
                          Szkoda, ze w miejscu Kruk-a nie ostał się ten przedwojenny dom handlowy
                          przypominajacy trochę Feniks. Ale ruska bombka burząca nieżle go trafiła :(
                          • Gość: kotbehemot Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 17:26
                            hydral.com.pl/neo/teeold1.php?ref=000893&type=z&thread=0&f=1
                            hydral.com.pl/neo/teeold1.php?ref=000935&type=z&thread=0&f=1
                            na potwierdzenie twoich slow
                            • Gość: ! Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 17:29
                              Szybki jesteś Kocie (jak to kot :) Jak widać nie było sensu odbudowywać tak
                              rozharatanego obiektu :(
                              • Gość: kotbehemot Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 17:38
                                Moze i nawet mamy szczescie- ten budynek ktory tam jest jest tak tragiczny (odsuniecie od linii zabudowy, brak podcieni, tragiczna architektura) ze predzej czy pozniej zostanie zastapiony przez cos nowoczesnego. A jak swietnie wyglada nowa architektura w otoczeniu rynku, wiemy juz chocby na przykladzie windy Howella:>
                              • Gość: Rafis Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: 213.199.196.* 05.07.04, 17:40
                                Cieszy to, że sa takie plany co do ww deptaków(ulic) jednak mam nadzieje, że
                                terminy nie będą tak odległe :) Licze na to, że poprawiajaca sie sytuacja
                                budżetowa i UE pozwola przyspieszyc prace...
                                Wazne tez jest żeby zaczął inwestowac tam biznes co oczywiscie jest tez w dużej
                                mierze uzalezniona od tego czy powstana tam deptaki.
                            • Gość: Rafis Re: Szewska i kolejne nowe odcinki deptaków we Wr IP: 213.199.196.* 05.07.04, 17:42
                              buuu ale był fajny Feniksik ;) szkoda.
                              • Gość: ! ????? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 17:56
                                Czy ktoś z Was orientuje się kiedy w końcu ma się rozpocząć rozbirka tych dwóch
                                kamienic na Drobnera (jednej przy samej ulicy, drugiej, stojącej tuż nad Odrą)?

                                O ile pamiętam na pocżatku przyszłego roku miasto ma wybudować nowy bulwar
                                nadodrzański, od Hotelu Park Plaza aż do mostu Uniwersyteckiego (tuż obok
                                właśnie remontowanego i modernizowanego Hotelu "Więziennego"). Piękny i
                                malowniczy bulwar nam przybędzie!
                                • Gość: kotbehemot Re: ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 17:58
                                  A przede wszystkim funkcjonalny. Tamten bulwar to najbardziej potrzebna inwestycja tej czesci miasta, gwarantuje, ze bedzie tloczny
                                  • Gość: ! Re: ????? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 18:02
                                    To prawda, funkcjonalność jego bedzie ogromna. Nie trzeba będzie iść wzdłuż
                                    ruchliwej ulicy i smrodu spalin, tylko będzie sobie można dostać się od Hotelu
                                    Park Plaza od razu do mostu Uniwersyetckiego i podziwiać wyspy, Uniwersytet i
                                    spoglądać w kojącą toń wody.
                                    • Gość: kotbehemot Re: ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 18:05
                                      Na pewno nie raz oprowadzaliscie wycieczki ludzi z innych miast po Wroclawiu i zauwazyliscie, ze nie ma "bezpiecznej" drogi z Rynku na Ostrow- tzn takiej, zeby po drodze nie mijac maksymalnie brzydkich miejsc. Niestety Galeria Dominikanska zostala zbudowana tak glupio, ze nie umozliwia przesmykniecia sie z Rynku na Ostrow przez park Slowackiego. Takze przejscie przez Nowy Targ czy plac Nankiera to katorga dla oczu (chociaz moze po remoncie elewacji pl. Nankiera bedzie ok...).

                                      Od zeszlego roku jestremontowana ulica Grodzka i wyglada z daleka juz super, ale sami przyznajcie, ze z bliska to bieda:/

                                      Tak wiec ten bulwar bedzie chyba taka droga- bedzie mozna przejsc od uniwerku bezposrednio na wyspy, stamtad ogladac panorame ulicy Grodzkiej i dalej dojsc po wyspach (wyremontowanych wkrotce!) na Ostrow... I to jest super!
                                      • Gość: ! Re: ????? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 18:09
                                        Od zeszlego roku jestremontowana ulica Grodzka i wyglada z daleka juz super,
                                        ale sami przyznajcie, ze z bliska to bieda:/



                                        Eeee, znów przesadzasz Kocie. Jedynie przydałby się grodzkiej gruntowny remont
                                        jezdni od Uniwersytetu aż do Hali Targowej (wraz z nowymi chodnikami itd). No i
                                        ten jedyny budynek (należy chyba do Uniwerku) przy skrzyżowaniu z Szewską.
                                        • Gość: kotbehemot Re: ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 18:13
                                          No wlasnie, ta ulica na razie jest bardzo nieciekawa z bliska, potrzebny jest remont nawierzchni. Slyszalem tez o jakichs knajpkach nad woda na tej ulicy- wtedy bedzie bomba:>
                                          • Gość: ! Re: ????? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 18:17
                                            Nie wiem czy pamiętacie, ale w pierwotnych planach remontu ciągu Szewska-
                                            Grodzka planowano poszerzenie Grodzkiej (jezdni) kosztem chodników. Zamiast
                                            tego miał powstać podwieszony do nabrzeża Odry nowy trakt spacerowy. Ten pomysł
                                            umarł jednak chyba śmiercią naturalną (czytaj brak pieniędzy). Jeżeli się mylę,
                                            to wyprowadżcie mnie z błędu...
                                            • Gość: Rafis Re: ????? IP: 213.199.196.* 05.07.04, 18:23
                                              Póki nie będzie planu to nic nie wiadomo :)
                                              na Grodzkiej trzeba wyremontowac jeszcze tylko ten budynek AM.Co do drogi to
                                              chodnik jest notorycznie zastawiany przez samochody. No i zgadzam sie zkotem,
                                              że nie można przejsc pomiędzy rynkiem a Ostrowem żeby nie wdepnąc w bloki.
                                              Jednak ten problem(połączenie Ostrowa i rynku) jest nawet zapisany w
                                              strategiach miasta więc czekam na jakis sensowny plan na Nowy Targ!
                                              • Gość: ! Re: ????? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 18:26
                                                Plan jest jeden. Wysadzić te komunistyczne bloczki na Nowym Targu i Piaskowej
                                                oraz za Halą Targową w powietrze! Znacie dobrego sapera? :)
                                                • Gość: lolo Re: ????? IP: *.rozanka.wroc.pl 05.07.04, 18:30
                                                  wysadzic... chyba nie przejdzie. Na Kotlarskiej niedawno ocieplono i pomalowano
                                                  blok... tewgo sie nie robi z mysla o wybirzeniu :(
                                                • pluto10 Re: ????? 05.07.04, 19:04
                                                  Gość portalu: ! napisał(a):

                                                  > Plan jest jeden. Wysadzić te komunistyczne bloczki na Nowym Targu i Piaskowej
                                                  > oraz za Halą Targową w powietrze! Znacie dobrego sapera? :)

                                                  Co wam takiego ta komuna zrobiła,że aż tak jej nie lubicie?Ja ją kocham!!!
                                                  -------------------------------------------
                                                  pluto10
                              • smi Re: Szewska 06.07.04, 08:03
                                Erni,

                                podstawowymi ciągami pieszymi w centrum są:
                                - Świdnicka - Rynek - Kuźnicza i
                                - Oławska - Rynek - Ruska

                                Do tego można dołączyć:
                                - Rynek - Wita Stwosza oraz
                                - uzupełniający ciąg Szewska (na odcinku Ofiar Oświęcimskich - Ossolineum)

                                Szewska ma duże predyspozycje, by stać się drugim ciągiem Pn-Pd po Świdnickiej -
                                Kuźniczej, ze względu na otoczenie i punkty węzłowe :-)
    • Gość: lolo Kielbasnicza IP: *.rozanka.wroc.pl 05.07.04, 18:26
      A dlaczego w planach nie ma zamiany Kielbasniczej w deptak - to jedna z
      najpiekniejszych ulic Wroclawia
      • Gość: ! Re: Kielbasnicza IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 18:28
        W przypadku zamknięcia Pl Solnego i kawałka Ruskiej do Rzeżniczej, odcinek
        Kiełbaśniczej (od Pl Solnego do Mikołaja) też być może zostanie wyłączony z
        ruchu...
        • Gość: Rafis Re: Kielbasnicza IP: 213.199.196.* 05.07.04, 18:30
          w tym przypadku ruch polega jedynie na parkowaniu na tej ulicy, jakos tam nie
          przeszkadza mi to. Poza tym jest to zaplecze wielu restauracji...
          • Gość: ! Re: Kielbasnicza IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 18:35
            Dlatego na całkowite zamkniecie dla ruchu Kiełabasniczej dla tym odcinku raczej
            bym nie liczył :(
      • Gość: kotbehemot odczepcie sie od kielbasniczej! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 18:58
        Ta ulica juz jest skonczona! Ma zostac taka jaka jest- z samochodami!
        • Gość: erni Re: odczepcie sie od kielbasniczej! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 19:30
          Zamykanie wszystkich ulic i przerabianie ich na deptaki te zwiaze sie z pewnym
          niebezpieczenstwem. Otoz gdzie zostawia ludzie samochody?? Jesli nie zostawia
          ich bo nie bedzie miejsca to nie beda tam przychodzic i zalatwiac swoich spraw,
          a wiec ulica moze umrzec. Trzeba by pomyslec nad systemem parkingow najlepiej
          podziemnych wokol rynku. Najl;epszym takji miejscem jest zrobieni parkingu
          podziemnego pod placem Wolności. Ale takich parkingów musi być kilka i w
          różnych częściach rynku.
          • Gość: Rafis kamienice na Drobnera-koniec! IP: 213.199.196.* 05.07.04, 19:44
            właśnie rozstrzygnięto przetarg na rozbiórke budynków przy ul. Drobnera nr 9,
            nr 7 i nr 9a.
            Wygrała go firma Metal Trans z Oławy z kwota 407 tys zł.
            Co do bulwaru koło plazy to słyszałem, ż eprace maja zaczac się już w tym roku.
            • Gość: ! Re: kamienice na Drobnera-koniec! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 20:24
              A jest tam napisane (w wynikach przetargu), kiedy zaczną wyburzać te kamienice?
              • Gość: Rafis Re: kamienice na Drobnera-koniec! IP: 213.199.196.* 05.07.04, 20:43
                Nie ma daty ale można sie domyslać, że niedługo :)
                • Gość: ! Re: kamienice na Drobnera-koniec! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 23:53
                  Teraz zaczną się w tamtej okolicy tworzyć gigantyczne korki (po zamknięciu
                  jednej strony Drobnera), więc, jak jeszcze zrobiliby zwężenie na prawej stronie
                  (po tej, po której stoi ta kamienica od strony ulicy), to korki byłyby już nie
                  do zniesienia. Myślę więc, że tą kamienicę od strony samej ulicy rozbiorą po
                  zakończeniu remontu Drobnera, a na pierwszy ogień pójdzie ta druga kamienica od
                  strony Odry.
                  • Gość: michal Re: kamienice na Drobnera-koniec! IP: 195.205.108.* 06.07.04, 00:03
                    A ktora to jest ta trzecia kamienica?? Ja tam tylko dwie widze.
                    • Gość: lolo Re: kamienice na Drobnera-koniec! IP: *.rozanka.wroc.pl 06.07.04, 00:16
                      moze chodzi o ten ceglany budynek - tam jakas szkola byla... akurat ten budynek
                      jest ok
                      • Gość: ! Re: kamienice na Drobnera-koniec! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.07.04, 00:44
                        Tego zabytkowego czerwonego budynku szkoły z ok 1870 roku nie rozbiorą :) Mają
                        wyburzyć tylko tą wielką kamienicę stojąca przy samej ulicy i tą mniejszą,
                        stojącą nad samą Odrą (chyba to oficyna tej dużej kamienicy od str ulicy).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka