Dodaj do ulubionych

Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu po...

IP: *.do.pl / *.generacja.pl 16.08.05, 21:26
To skandal. W naszym kraju ojcowie sa dyskryminowani i nikt na to nie reaguje.
Natomiast robi się całe kampanie o poszkpdowanych kobietach, które sa
wyjątkowo wyrachowane w walce z byłymi partnerami, a dziecko traktują jako
kartę przetargowa w celu uzyskania jak najwyższych alimentów. Dziwię sie
głupocie policjantów, którzy dali się wpuscić w maliny!
Obserwuj wątek
    • Gość: melcia Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 21:47
      policjant z dochodzeniówki stargardzkiej też działa beprawnie a więc jest
      winien i popełnia przestepstwo. Za takie postępowanie dostaje nagrodę i jego
      żona ma pracę w schronisku dla bezdomnych zwierząt . więc co tu mówić o prawie,
      jak nie będą od nich wymagać przestrzegania prawa to to będą tak
      postępowaćGrozi, zastrasza jeździ prywatnym samochodem za schroniskowe
      paliwo.Wszyscy udaję , że tego nie widzą MA rację ten ojciec niech podaje i
      pociągnie do odpowiedzialności policję .Nie może byuć takiego beprawia. Zwykły
      obywatel za bzdurę że źle spojrzał jest karany.melcia
    • wielki_czarownik Wraca mi wiara w sądy. 16.08.05, 22:06
      Gratulacje dla sędziego Chodkowskiego. Brawo!
    • Gość: Paweł Z. Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.kom / *.kom-net.pl 16.08.05, 22:14
      Słuszny i sprawiedliwy wyrok.
      Czekamy na decyzje Prokuratury Krajowej w sprawie prokuratorów, którzy
      zdecydowali się poprzeć ten absurdalny akt oskarżenia.
      • Gość: Leonidas Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.08.05, 22:35
        Słuszny wyrok - brawo dla sędziego.

        Prokuratorzy musieli popierać akt oskarżenia, bo tak im kazał szef prokuratury
        rejonowej - jego powinni za to zdjąć. Miejmy nadzieję, że Prokuratura Okręgowa
        się tym zainteresuje.

        Co do policjantów, to radziłbym zarzucić im dwa przestępstwa, a może nawet trzy:
        - przekroczenie uprawnień,
        - ewentualnie wtargnięcie i zniszczenie mienia (czyli drzwi),
        - no i w tym układzie obowiązkowo zarzucenie im, że zawiadomili o
        przestępstwie, mimo iż wiedzieli, że przestępstwa nie było.

        Myślę, że droga do procesu cywilnego i odszkodowania jest otwarta, aczkolwiek
        to nie USA, więc z odszkodowaniem może być ciężko, ale dobry, naprawdę dobry
        prawnik byłby w stanie je uzyskać.
      • Gość: Dante Wesoly prokutrator IP: *.softlab.gda.pl 16.08.05, 22:44
        Juz duzo amatorszczyzny w policji i wymiarze sprawjedliwosci sie naczytalismy,
        ale o tak niskolotnej i dyletanckiej decyzji prokuratora jeszcze nie slyszalem.

        Tu potrzebne jest dokladne sprawdzenie kompetencji (i wjedzy!!!) co
        poniektorych oskarzycieli i reprezentantow organow przymusu aby nie dochodzilo
        do podobnch kompromitacji i zenad. Owy prokurator bardzej nadaje sie na stroza
        nocnego.

        Proponuje temu ojcu podjac kroki cywilne przeciwko panstwu i tym policjantom
        i rzadac odszkodowania materialnego. Dokladny opis zdarzenia w jezyku
        francuskim albo niemieckim lum angielskim nalezaloby wyslac do EU/Bruxelles i
        srawdzic czy nie doszlo do naruszenia praw czlowjeka w tym konkretny
        przypadku.
        • Gość: T Re: Wesoly prokutrator IP: *.tcz.wroclaw.pl / *.wroclaw.dialog.net.pl 18.08.05, 20:42
          z tym to raczej nie będzie tak szybko, bo musi wpierw przejść całą drogę sądową
          w kraju... ale odwojując się kolejno od wyroków do Strassburga by ci ludzie
          doszli... Na początek sugerował bym zainteresowanie sprawą przedstawiciela
          Komitetu Helsińskiego w Polsce... jak podchwyci temat to powinno iść łatwo...
          Jedyny problem to to, że wyroki w Strassburgu są stosunkowo niskie...
          Ciekawsze są wyroki sądów USA...

          Kiedyś na Discovery Ch był program o pani skazanajej za morderstwo (jak się
          potem okazało nie słusznie) to potem odszkodowania od każdej zamieszanej w
          sprawę instytucji (laboratoria, prokuratura, policja i inne) były po 1mln USD
          na jedną instytucje z czego wszystkie załatwione w postępowaniu ugodowym...

          Gdyby tak ze 4 razy Polska Policja zapłaciła taką karę to napewno by się coś
          zmieniło (albo bankructwo, albo normalność)... Niestety u nas Policja nie jest
          zmotywowana do normalności i dlatego jest tak jak jest (bo po co ma być inaczej)
    • Gość: asdy Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 04:50
      Też dziwie się policjantom, na pewno nie działali w złej wierze, a teraz okazuje się wdepneli w takie gó wno.
    • anwb Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu 17.08.05, 07:56
      To kolejny dowod na brak kompetencji i wiedzy prawnikow. Cala nadzieja, ze
      zostanie zlamana wladza mafii zwanych korporacjami adwokackimi. Prowadzona przez
      te organizacja polityka, ktorej jedynym celem bylo zapewnienie dochodow czlonkom
      i ich rodzinom (tylko przynaleznosc do rodziny dwala szanse na prace w zawodzie)
      skonczyla sie kompletna degrngolada prawa w Polsce. Ile lat poczekamy az
      "rodziny" odejda? Moze by tal lustracja? Ale nie polityczna tylko sprawdzic ich
      wiedze a nie koneksje rodzinne?
      • Gość: killla Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.08.05, 08:27
        a gdzie w tej sprawie widzisz dyletanctwo adwokata ?
    • Gość: obywtael Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 08:41
      Ciekawe, gdzie te "prokuratory" szkoły kończyli?
      • sothis666 Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu 17.08.05, 10:34
        > Ciekawe, gdzie te "prokuratory" szkoły kończyli?

        W tej profesji wlasciwe pytanie brzmi: czyja coreczka jest ta 'prokurator'.
        • Gość: oskarżyciel Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: 200.126.72.* 19.08.05, 17:55
          człowieku - czytaj poprzednie posty ! Szef każe - ty musisz oskarżać (bez
          względu na to czyim/czyją jesteś synem/córką) Wynika to z tzw. zasady
          hierarchicznego podporządkowania - nejednokrotnir szeregowy prokurator musi
          czynić zadość "ciekawym" koncepcjom przełożonych, chociaż sam takiej decyzji
          nigdy by nie podjął. To by było na tyle
    • Gość: płatnik podatków Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.SERVER / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 14:08
      W naszej Policji zdecydowanie króluje duch niesławnej pamięci MO.Dzis na szczebel dowodzenia weszli młodzi milicjanci z schyłkowego okresu PRL.Aktualne jest przysłowie "czym skorupka za młodu...". Zamiast łapać prawdziwych przestępców wolą nachodzić ludzi w domach,jak w przypadku studentów bawiących się w domu po zdanych egzaminach. Że też władze policji z takim uporem idą w tych sprawach w zaparte.
    • Gość: andrzej z Wro-wia Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.ok.ae.wroc.pl 17.08.05, 15:17
      Dobrze , że mamy takich sędziów jak pan Paweł Chodkowski. Dzieki niemu mozna
      wierzyc , że istnieje sprawiedliwość! Mam nadzieję , że sędzia w procesie
      policjantów - bandziorów tych co uprowadzili dziecko też będzie sprawiedliwy.
      Pozdrawiam pana sędziego i jeszcze raz gratuluję odwagi.
      • Gość: Krewna Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: 195.205.27.* 17.08.05, 16:31
        Moim zdaniem ten proces skończył sie sprawiedliwym wyrokiem tylko dlatego, że na
        sprawie była obecna prasa. Tylko dzięki P. Maciejewskiemu mamy taki wyrok.
        czułam po relacjach ze spraw,iż wyrok skazujacy byl wcześniej wydany niz wogóle
        odbyły się ostatnie 3 sprawy. Pan Sędzia zachował się bardzo uczciwie i za to
        mu dziękiuję, lecz dziękuje także z całego serca Panu Maciejewskiemu za to, że
        zainteresowała się tą sprawą.
        Swoją droga ciekawe czy więcej byłoby sprawiedliwu\ych wyroków jeśli na
        większości spraw pojawili by sie dziennikarze??

        Jeszcze raz serdecznie dziękuję!
        Pozdrawiam z całego serca

        P.S.
        Gdybyście mieli świadomość jak teraz mama Piotrka boi się Policji i wszystkiego
        z nią związanego, wpada w panike jak widzi policjanta bo boi sie, że znowu jej
        cos zrobią.
        I małe sprostowanie oni wcale nie szarpali się z Policja. Na prośbe pokazania
        nakazu wejścia na mieszkanie i odebrania dziecka przez policjantów, nic nie
        odpowiadali. Niestety takla jest prawda.
        NIE WIERZE JUŻ POLICJI ANI NICZEMU Z NIĄ ZWIĄZANEMU
        • Gość: Realista Sędzia chyba urwał się z choinki - nie bał się?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:31
          Bałbym się strasznie na miejscu sędziego wydać taki wyrok.
          Co, on z choinki się urwał? Nie wie gdzie żyje, kto tu rządzi?
        • Gość: T Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.sexowny.net 18.08.05, 08:21
          Odnośnie PS:
          Zapewniam, że nie tylko ona ja też się boję policji bo nie wiadomo na jakiej
          podstawie ona działa... na pewno nie stosuje reguł polskiego prawa prawie jak
          ci których mają ścigać...
      • Gość: a Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.08.05, 09:42
        hm, hm to żadna odwaga. Tak w zgodzie ze sprawiedliwością i rzetelnością zawsze
        należy sądzić. Co nie zawsze udaje się temu sędziemu.
    • Gość: Q Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.opusnet.pl / *.opusnet.pl 17.08.05, 18:48
      Nie podniecałbym się rolą interweniujących funkcjonariuszy Policji. Ktoś podjął
      decyzję i się pod nią podpisał - nakazując odebranie siłą dziecka - zrobił to
      najpewniej komendant KP Wrocław Śródmieście. To właśnie komendanta powinna
      dotknąć odpowiedzialnośc karna a nie szeregowych funkcjonariuszy którzy
      wykonywali jego polecenie.
      • Gość: w Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: 80.50.49.* 17.08.05, 22:13
        A czy znajdzie się teraz odważny prokurator, który postawi zarzuty policji i czy
        komendant wojewódzki wysunie wreszcie odpowiednie wnioski, wobec policjantów
        łamiących prawo?
        • Gość: !! policja = kasta nietykalnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:22
          najpierw ktoś by musoał wysunąć odopowiednie wnioski wobec komendanta
          wojewódzkiego :-)

          policja to kasta nietykalnych, są nie do ruszenia - skoro jak czytam tutaj,
          kryje ich szef prokuratury rejonowej, nic nikomu się nie stanie
      • Gość: T Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.sexowny.net 18.08.05, 08:17
        Taka teoria jaką pokazujesz sugerowałaby, że szeregowi Policjanci nie mają
        móżgów by samodzielnie myśleć...
        A tym czasem sytuację mamy taką, że zrobili to co zrobili, a po drugie ich
        wyjaśnienia były typu "Nie wiem czemu tak zrobiłem". Tak więc winni to oni są..

        A Komendant też powinien być ścignięty za wydawanie bezprawnych rozkazów lub za
        to, że nie wie co robią jego podwładni...

        Niestety każdy szef odpowiada za swoich pracowników (czego 95% polskich szefów
        stara się nie zauważać...
        • Gość: Q Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.opusnet.pl / *.opusnet.pl 18.08.05, 08:47
          To nie teoria. To praktyka. Policjanci mają swoje zdanie o poleceniu ale niech
          sporóbują go nie wykonać - w wypadku przełożonych którzy do niedawna byli
          jeszcze na KP Wrocław Śródmieście sytuacja nie do pomyślenia - zwłaszcza
          przełożonego do spraw prewencji.
          • Gość: V Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.dolnoslaska.policja.gov.pl / *.dolnoslaska.policja.gov.pl 18.08.05, 12:05
            zasady realizacji poleceń w policji ,wykonania ,lub nie określa ustawa o
            policji może warto zobaczyć jakie ma uprawnienia policja i prawa
            policjant.Niedopuszczalne jest, aby policja odmówiła podjęcia zgłoszonej
            interwencji , a sposób realizacji to już ocena na miejscu przez inerweniujących
            policjantów-można odstąpić od działania na miejscu ,właściwie dokumentując
            sytuację –patrz ustawa o policji.też jest obowiązek informowania o przebiegu
            interwencji na bieżąco of.dyżurnego,to są elementarne sposoby wykonywania
            interwencji.sprawy rodzinne są zawsze zagmatwane i trudne ,każda ze stron ma
            swoje racje ,a policja ,policjanci zawsze po środku.
            • Gość: antypies psiarnia się odezwała - małymi literkami piszą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 12:48
              o, widzę że się psiarnia odezwała - czy mogę zapytać jak wygląda obecny stan
              postępowania kontroli wewnętrznej w tej sprawie, kiedy posypią się jakieś głowy?
            • Gość: T Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.tcz.wroclaw.pl / *.wroclaw.dialog.net.pl 18.08.05, 19:55
              hehe... Pan Policjant jest chyba jakimś rzecznikiem (który odpowiada na posty
              tylko w tej sprawie... Komentarz redaktorka Pan przypuszczalnie też czytał?
              Zdaje się że podobnie jak sąd też nie postawił na policji suchej nitki....
              Pozdrawiam (pozdrowienia są na zasadzie, że każdego człowieka jaki by nie był
              trzeba szanować)
            • Gość: T Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.tcz.wroclaw.pl / *.wroclaw.dialog.net.pl 18.08.05, 20:46
              A właśnie jeszcze jedno powołuje się Pan na ustawę o Policji... czy te
              działania, które przeprowadzili policjanci były zgodne z ustawą o policji i
              innymi ustawami... czy może sąd nie zna tych ustaw?

              pozdrawiam
      • Gość: f Re: Sąd uniewinnił oskarżonych o stawianie oporu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.08.05, 09:39
        Słusznie to decydent powinien odpowiadać za podjęte decyzje. Inna sprawa czy
        policjanci wykonujący te decyzje nie są nadgorliwi.
    • Gość: Asiek Re: do 'Ewy' IP: 192.168.248.* / 212.69.247.* 19.08.05, 14:12
      nie piszesz jak Ewa tylko raczej jak Adam - ale widocznie masz swoje powody by
      sie nie zdradzac kim jestes. niestety w wiekszosci to wlasnie z matkami zostaja
      dzieci i nie sadze ze sa tu jakies preferencje, swoja droga na rozpadzie
      rodziny zawsze najbardziej cierpia dzieci
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka