wielki_czarownik 06.11.05, 21:31 A czy leżą tam też katolicy? Bo nie wiem czy katolicki krzyż jest potrzebny. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: XZY Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.05, 21:40 Uważam, że szacunke zmarłym się należy. Ale czy to powinny być akurat krzyże mam wątpliwość. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 06.11.05, 23:13 Jeśli ambasada się zgodziła, to najwyraźniej zgodził się Kreml. A jeśl Kreml wyraził zgodę, to i Cerkiew nie ma nic przeciwko. A jak cerkiew nic nie mówi, to wszystko jedno jakie krzyże będą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czas Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.main.va.us / *.coxfiber.net 07.11.05, 19:22 Dobrodzieju, To latwe jak kopanie cudzych kartofli! "Kreml sie zgadza", to w porzadku? wiec stawiamy krzyze!. "Cierkiew sie zgadza" to tez w porzadku? wiec stawiamy jeszcze wiecej!. Co sie nie zgadza? to fakt ze to caly czas moje miasto i moja kasa. Jesli jestes taki skory "mr_pope" to na swoim tylku i za swoje. Czy na tym forum jest kto, co troche kuma te sprawy?...Pan Hrabia jeszcze na tarasie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KOMUNISTA Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.cg.shawcable.net 07.11.05, 02:57 Po co to robicie? Pozostawcie historie samej sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
cancro Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 07:50 Jak tylko przeczytałem tytuł, od razu sobie pomyslałem, że krzyże to jest to, czego temu cmentarzowi najbardziej brakuje. Czarni, jesteście żałośni... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kde4 Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.05, 10:34 to jest po prostu obrzydliwe... prawie nikomu nie chce sie tam przyjsc 1go listopada i zapalic swieczki, w ten sposob mozna najlepiej pokazac, ze o tym cmentarzu sie pamieta. Czy ktokolwiek z pomyslowych ksiezy pofatygowal sie tam, zeby to zrobic? Czy to naprawde nie wystarczyloby, tylko trzeba sie wszedzie pchac ze swoimi krzyzami? Czy nie byloby lepiej zadbac o to, zeby groby nie zarastaly trawa? Zeby bylo tam czysto? W przeciwienstwie takich "symbolicznych gestow", ktore w gruncie rzeczy niczemu nie sluza poza pokazaniem kto tu rzadzi, czemukolwiek by to sluzylo... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CZERWIEŃ A CZERWONA GWIAZDA NA GROBIE POPIEŁUSZKI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.05, 10:42 BUHAHAHAHAHHAHAHAH - w ramach wymiany ? Odpowiedz Link Zgłoś
map4 Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 12:35 No to ja proponuję walnąć równy krzyżowi półksiężyc nad wejściem na cmentarz osobowicki - w końcu groby ze czterech muzułmanów i tam pewnie by się znalazły ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AGNOSTYK Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.chello.pl 07.11.05, 13:09 ZNOWU jakiś GŁUPI NAWIEDZONY KLECHA-PROWOKATOR sie chce popisywać IDIOTYZMAMI w ramach MIŁOŚCI BLIŻNIEGO ! Zapal tam świeczke i czasem przyłóż sie do pozamiatania - a nie pchaj sie z krzyżami bo OBRAŻASZ TYCH ZABITYCH tam leżących Niech będzie POCHWAlony ! ! ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czas Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.main.va.us / *.coxfiber.net 07.11.05, 16:16 Czy nie za duze te proponowane krzyze?. Krzyze, jakie wielkie i z czego beda zrobione to nie jest najwazniejsza sprawa w kwestii zaniedbanego i popadajacego w ruine cmentarza zolnierzy radzieckich. Gazeta powinna naglosnic te sprawy w sposob dajacy owocne efekty i rozwiazania a nie tylko propagandowe ujadanie. Jak sie wydaje kajet Pana Hrabiego pozostaje nie otwarty... a to przecie Wroclaw!. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DURNY KSIADZ Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: 139.48.149.* 07.11.05, 17:29 Do seminarium tego ksiedza bo glupi. Ekumenizm nie pozwala na profanacje obcego cmentarza. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 18:33 Komuniści,komuniści.. Staną dwa krzyże, a Wam przeszkadza katolicki. Taką macie pewność, ze wśród pochowanych tam żołnierzy nie ma ani jednego katolika? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czas Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.main.va.us / *.coxfiber.net 07.11.05, 19:41 Krzyze SOBIE stawiasz i polityczne bloto uprawiasz. Zolnierska dusza krzyza nie potrzebuje tylko szacunku i modlitwy. To tylko nawiedzony, Panie Hrabio...tylko nawiedzony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DURNY KSIADZ Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: 139.48.149.* 07.11.05, 19:42 Znajdz katolika a jak on sie zgadza postaw mu krzyz. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 23:12 A, jak trzeba o zgodę pytać to co innego. Spytaj więc żołnierzy radzieckich czy chcą być tutaj we Wrocławiu, czy nie woleliby rodzinnych stron. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kajman Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 07.11.05, 19:23 Ile razy trzeba ci napisac wolku zbozowy, ze w oryginale nie ma: "popatrzyl sie Kosciuszko" lecz "popatrzyl nań Kosciuszko...". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heniek Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: 5.1.* / 212.113.164.* 07.11.05, 20:52 No to opowiem wam historie. W Jeleniej Górze przez wiele lat stal pomnik wdzieczności - radziecko żolnierz i dziewczynka z kwiatami. Pomnik znienawidzony. W 1993 roku pomnik przeniesiono na cmentarz do kwatery żolnierzy radzieckich. Od tej pory ludzie skladają tam kwiaty i palą świece. Pomnik nabral innego ludzkiego znaczenia - ludzie modlą się o tych żolnierzy, ktorzy gineli jak inni na wojnie. Nie mówcie, że nie bo jak ktoś w Święto Wszystkich Świętych zapala tam świeczkę to jest to modlitwa. Zgadzam się z mr_pope - staną tam dwa krzyże - katolicki i prawoslawny. Nawet jezeli nie ma tam katolika to co z tego? Cmentarz jest w Polsce. Ludziom trzeba dac bodziec. Te krzyże mogą być symbolem modlitwy za bliźniego. Ludzie, nie szukajcie problemu gdzie go nie ma. Nie mam nic przeciwko umieszczeniu pólksiężyca - bo i muzulmanin sie tam znajdzie. Nad tym cmentarzem wisi odium systemu, które tzreba zdjąć, a przeciez tam spoczywają zwykli ludzie, którzy chcieli żyć, cieszyć się życiem a nie Staliny i Breżniewy. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia20055 Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 08.11.05, 22:27 Krzyże powinny się tam pojawić. To kraj chrześcijański i tak u nas się chowa zmarłych niezaleźnie od narzuconego ustroju w czasie walk. Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Czyli 08.11.05, 23:27 Czyli zmarłych Żydów, muzułmanów i ateistów też będziemy uszczęśliwiać na siłę krzyżami? W końcu to chrześcijański kraj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: były Re: Czyli IP: *.adsl.hansenet.de 08.11.05, 23:55 krzyz ten to znak oznaczajacy miejsce "specjalne" ,bedzie po prostu takim "znakiem drogowym" informujacyn ze jest to miejsce w ktorym nie wypada sie wysikac albo wychlac piwska czy tez wyproznic popielniczki z beemwu .a ze akurat w naszej szerokosci miejsca kultu i szacunku sa oznaczone krzyzem ,to co w tym zlego ? Dawni zeslancy polscy spoczywajacy na tureckom cmentarzu pod Polonezkoy ,leza pod polksiezycem i ich pamiec jest tak samo szanowana przez Turkow jak i innych zmarlych.Nie jest istotnym ksztalt symbolu upamietniajacego pamiec o zmarlych ,lecz jego wymowa. Odpowiedz Link Zgłoś