Dodaj do ulubionych

Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radzieckich

06.11.05, 21:31
A czy leżą tam też katolicy? Bo nie wiem czy katolicki krzyż jest potrzebny.
Obserwuj wątek
    • Gość: XZY Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.05, 21:40
      Uważam, że szacunke zmarłym się należy. Ale czy to powinny być akurat krzyże mam
      wątpliwość.
    • mr_pope Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 06.11.05, 23:13
      Jeśli ambasada się zgodziła, to najwyraźniej zgodził się Kreml. A jeśl Kreml
      wyraził zgodę, to i Cerkiew nie ma nic przeciwko. A jak cerkiew nic nie mówi,
      to wszystko jedno jakie krzyże będą.
      • Gość: czas Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.main.va.us / *.coxfiber.net 07.11.05, 19:22
        Dobrodzieju, To latwe jak kopanie cudzych kartofli!
        "Kreml sie zgadza", to w porzadku? wiec stawiamy krzyze!.
        "Cierkiew sie zgadza" to tez w porzadku? wiec stawiamy jeszcze wiecej!.
        Co sie nie zgadza? to fakt ze to caly czas moje miasto i moja kasa.
        Jesli jestes taki skory "mr_pope" to na swoim tylku i za swoje.
        Czy na tym forum jest kto, co troche kuma te sprawy?...Pan Hrabia jeszcze na
        tarasie?
    • Gość: KOMUNISTA Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.cg.shawcable.net 07.11.05, 02:57
      Po co to robicie?
      Pozostawcie historie samej sobie.
    • cancro Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 07:50
      Jak tylko przeczytałem tytuł, od razu sobie pomyslałem, że krzyże to jest to,
      czego temu cmentarzowi najbardziej brakuje. Czarni, jesteście żałośni...
    • Gość: kde4 Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.05, 10:34
      to jest po prostu obrzydliwe... prawie nikomu nie chce sie tam przyjsc 1go
      listopada i zapalic swieczki, w ten sposob mozna najlepiej pokazac, ze o tym
      cmentarzu sie pamieta. Czy ktokolwiek z pomyslowych ksiezy pofatygowal sie tam,
      zeby to zrobic? Czy to naprawde nie wystarczyloby, tylko trzeba sie wszedzie
      pchac ze swoimi krzyzami? Czy nie byloby lepiej zadbac o to, zeby groby nie
      zarastaly trawa? Zeby bylo tam czysto? W przeciwienstwie takich "symbolicznych
      gestow", ktore w gruncie rzeczy niczemu nie sluza poza pokazaniem kto tu rzadzi,
      czemukolwiek by to sluzylo...
    • Gość: CZERWIEŃ A CZERWONA GWIAZDA NA GROBIE POPIEŁUSZKI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.05, 10:42
      BUHAHAHAHAHHAHAHAH - w ramach wymiany ?
    • map4 Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 12:35
      No to ja proponuję walnąć równy krzyżowi półksiężyc nad wejściem na cmentarz
      osobowicki - w końcu groby ze czterech muzułmanów i tam pewnie by się znalazły ...
    • Gość: AGNOSTYK Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.chello.pl 07.11.05, 13:09
      ZNOWU jakiś GŁUPI NAWIEDZONY KLECHA-PROWOKATOR sie chce popisywać IDIOTYZMAMI
      w ramach MIŁOŚCI BLIŻNIEGO ! Zapal tam świeczke i czasem przyłóż sie do
      pozamiatania - a nie pchaj sie z krzyżami bo OBRAŻASZ TYCH ZABITYCH tam leżących
      Niech będzie POCHWAlony ! ! !
    • Gość: czas Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.main.va.us / *.coxfiber.net 07.11.05, 16:16
      Czy nie za duze te proponowane krzyze?. Krzyze, jakie wielkie i z czego beda
      zrobione to nie jest najwazniejsza sprawa w kwestii zaniedbanego i popadajacego
      w ruine cmentarza zolnierzy radzieckich. Gazeta powinna naglosnic te sprawy w
      sposob dajacy owocne efekty i rozwiazania a nie tylko propagandowe ujadanie.
      Jak sie wydaje kajet Pana Hrabiego pozostaje nie otwarty... a to przecie
      Wroclaw!.
      • Gość: DURNY KSIADZ Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: 139.48.149.* 07.11.05, 17:29
        Do seminarium tego ksiedza bo glupi.
        Ekumenizm nie pozwala na profanacje obcego cmentarza.
    • mr_pope Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 18:33
      Komuniści,komuniści.. Staną dwa krzyże, a Wam przeszkadza katolicki. Taką macie
      pewność, ze wśród pochowanych tam żołnierzy nie ma ani jednego katolika?
      • Gość: czas Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.main.va.us / *.coxfiber.net 07.11.05, 19:41
        Krzyze SOBIE stawiasz i polityczne bloto uprawiasz. Zolnierska dusza krzyza nie
        potrzebuje tylko szacunku i modlitwy.
        To tylko nawiedzony, Panie Hrabio...tylko nawiedzony.
      • Gość: DURNY KSIADZ Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: 139.48.149.* 07.11.05, 19:42
        Znajdz katolika a jak on sie zgadza postaw mu krzyz.
        • mr_pope Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 07.11.05, 23:12
          A, jak trzeba o zgodę pytać to co innego. Spytaj więc żołnierzy radzieckich czy
          chcą być tutaj we Wrocławiu, czy nie woleliby rodzinnych stron.
    • Gość: Kajman Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 07.11.05, 19:23
      Ile razy trzeba ci napisac wolku zbozowy, ze w oryginale nie ma: "popatrzyl sie
      Kosciuszko" lecz "popatrzyl nań Kosciuszko...".
    • Gość: heniek Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki IP: 5.1.* / 212.113.164.* 07.11.05, 20:52
      No to opowiem wam historie. W Jeleniej Górze przez wiele lat stal pomnik
      wdzieczności - radziecko żolnierz i dziewczynka z kwiatami. Pomnik
      znienawidzony. W 1993 roku pomnik przeniesiono na cmentarz do kwatery żolnierzy
      radzieckich. Od tej pory ludzie skladają tam kwiaty i palą świece. Pomnik
      nabral innego ludzkiego znaczenia - ludzie modlą się o tych żolnierzy, ktorzy
      gineli jak inni na wojnie. Nie mówcie, że nie bo jak ktoś w Święto Wszystkich
      Świętych zapala tam świeczkę to jest to modlitwa. Zgadzam się z mr_pope - staną
      tam dwa krzyże - katolicki i prawoslawny. Nawet jezeli nie ma tam katolika to
      co z tego? Cmentarz jest w Polsce. Ludziom trzeba dac bodziec. Te krzyże mogą
      być symbolem modlitwy za bliźniego. Ludzie, nie szukajcie problemu gdzie go nie
      ma. Nie mam nic przeciwko umieszczeniu pólksiężyca - bo i muzulmanin sie tam
      znajdzie. Nad tym cmentarzem wisi odium systemu, które tzreba zdjąć, a przeciez
      tam spoczywają zwykli ludzie, którzy chcieli żyć, cieszyć się życiem a nie
      Staliny i Breżniewy.
    • kasia20055 Re: Staną krzyże na cmentarzu żołnierzy radziecki 08.11.05, 22:27
      Krzyże powinny się tam pojawić. To kraj chrześcijański i tak u nas się chowa
      zmarłych niezaleźnie od narzuconego ustroju w czasie walk.
      • wielki_czarownik Czyli 08.11.05, 23:27
        Czyli zmarłych Żydów, muzułmanów i ateistów też będziemy uszczęśliwiać na siłę krzyżami? W końcu to chrześcijański kraj!
        • Gość: były Re: Czyli IP: *.adsl.hansenet.de 08.11.05, 23:55
          krzyz ten to znak oznaczajacy miejsce "specjalne" ,bedzie po prostu takim
          "znakiem drogowym" informujacyn ze jest to miejsce w ktorym nie wypada sie
          wysikac albo wychlac piwska czy tez wyproznic popielniczki z beemwu .a ze akurat
          w naszej szerokosci miejsca kultu i szacunku sa oznaczone krzyzem ,to co w tym
          zlego ?
          Dawni zeslancy polscy spoczywajacy na tureckom cmentarzu pod Polonezkoy ,leza
          pod polksiezycem i ich pamiec jest tak samo szanowana przez Turkow jak i innych
          zmarlych.Nie jest istotnym ksztalt symbolu upamietniajacego pamiec o zmarlych
          ,lecz jego wymowa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka