Dodaj do ulubionych

Kolejny debilizm ZDiKu

22.12.05, 00:48
Hallera/Powstańców.

Zlikwidowano przejazd przez jezdnię powstańców w kierunku Rumcajsa.

A więc jeżeli chce się skręcić z Hallera w stronę zajezdni albo na odwrót zeby pokonać to skrzyżowanie zgodnie z przepisami musimy przekroczyć 6 jezdni objeżdżając je całkowicie naokoło ( i na każdych światłach stać!!!)

Co za kretyn to wymyślił to ja nie wiem. A może doszli do wniosku,że w tymi miejscu było za wąsko, i zlikwidowali bo nie spełnia norm? A jeżeli tak ciekaw jestem, czy ten, kto to tak mądrze wcześniej zaprojektował odpowie za błąd w projekcie?
Obserwuj wątek
    • Gość: różowy jazz Re: Kolejny debilizm ZDiKu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.12.05, 11:05
      rany, przejeżdżam tamtędy dwa razy w tygodniu i nie jestem w stanie przypomnieć
      niczego, co mogłabym określić mianem rumcajsa... co to jest?! za pół godziny
      tamtędy jadę, może sama coś zauważę? pozdrawiam.

ps i co, jeździsz przepisowo czy nie? ja zazwyczaj, gdy widzę jakąś taką wybitną
      głupotę, która każe mi stać na np. trzech światłach, zamiast na jednych, skracam
      sobie drogę, budząc w sobie jednoczesne wyrzuty sumienia, jak i złość na
      kolejnych debili, niestety.
    • Gość: różowy jazz Re: Kolejny debilizm ZDiKu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.12.05, 23:44
      no dobrze. jestem ślepa. nie widziałam, żeby zlikwidowano jakiś przejazd...
      faktem jest, że ja tam jeżdżę niezmienną trasą - z powstańców od razu na hallera
      i w stronę carrefoura prosto. ale specjalnie się rozglądałam i nie zauważyłam
      żadnych zmian. fakt faktem, że zdik należałoby znacznie przeorganizować,
      zaczynając od ludzi z pewnością. pozdrawiam!
      • tomek854 Re: Kolejny debilizm ZDiKu 23.12.05, 03:02
        Barierka jest postawiona w poprzek przejazdu jak dojeżdżasz od Rumcajsa do skrzyżowania i chcesz skręcić w lewo. Stoi też znak "koniec ścieżki dla rowerów"

Napisałem do p. Ewy Mazur - ciekawe co i czy odpowie :-)
          • tomek854 Re: Kolejny debilizm ZDiKu 23.12.05, 16:24
            W zeszlym roku sie buntowalem o kretynsko ustawiona wiate pod kerfurem i choc gowno to dalo, to zesmy sobie z pania Ewa bardzo milo pokorespondowali ;-)

Co prawda juz osoby odpowiedzialne, do ktorych zostalem przekierowany nie znizyly sie do tego poziomu, zeby ze mna pogadac...
            • Gość: różowy jazz Re: Kolejny debilizm ZDiKu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.12.05, 21:35
              o, nienawidzę tego kawałka pod kerfurem, nienawidzę. i ci ludzie, wyłażący z
              kerfura jak nieprzytomni, z siatami, po całej ścieżce się rozłażą, ile razy ja
              już tam zostałam zwyzywana... zresztą, nie tylko ja, kiedyś pod kerfurem
              skarżyłam się na to koleżance, usłyszała nas taka starsza pani (ok.65 lat, na
              moje oko), też na rowerze. i też zaczęła się żalić, że na nią też krzyczą, gdy
              tam jedzie. ech.
              • Gość: artek Re: Kolejny debilizm ZDiKu IP: 85.219.243.* 24.12.05, 11:47
                > o, nienawidzę tego kawałka pod kerfurem, nienawidzę. i ci ludzie, wyłażący z
                > kerfura jak nieprzytomni, z siatami, po całej ścieżce się rozłażą, ile razy ja
                > już tam zostałam zwyzywana...

włącz dzwonek, wycieraczki ;P i włóź zatyczki do uszu.
                i niech krzyczą.
                jak jeździłem po milenijnym 1 listopada to też krzyczeli, ale ustępowali. w
                końcu prawo było po mojej stronie, a i rozpędzony (do zawrotnej prędkości 10
                kmph ;) rower też jest dość przekonywującym argumentem.
    • tomek854 Mam odpowiedź od Pani Mazur 28.12.05, 16:46
      "Przejście, a właściwie przejazd, dla rowerów stanowił od dłuższego czasu
      problem w kontekście zmiany organizacji ruchu na Powstańców Śląskich (na
      jezdni "do centrum").
      Aby udrożnić ruch i zwiększyć przepustowość na kierunku Powstańców Sl. -
      Hallera (droga krajowa nr 5), dział zarządzania ruchem UM "zaanektował"
      na lewoskręt również środkowy pas ruchu (dawniej do jazdy na wprost). Ta
      zmiana wymusiła również zmianę w programie sygnalizacji. Rozbiciu uległa
      faza zielonego światła dla pieszych i rowerzystów, szczególnie
      uciążlkiwa w przypadlu osób zmierzających właśnie w stronę Racławickiej
      lub Rumcajsa. Piesi dostawali "zielone" równocześnie z lewoskrętem i
      zawracaniem na kierunku Powstańców - Hallera, natomiast rowerzyści mogli
      przejechać równocześnie z zieloną strzałką dla prawoskrętu relacji
      Hallera - Powstańców.
      Ponieważ na tym właśnie przejściu dochodziło do wielu bardzo
      niebezpiecznych sytuacji (rozpędzony tir hamuje wolno, a stojący
      cierpliwie piesi dawali złudzenie, iż jest to tylko jego zielone światło
      i nikt nie wtargnie na przjeście), dział zarządzania ruchem podjął
      decyzję o czasowej likwidacji przejazdu dla rowerów. Czasowego, nie
      ostatecznego, ponieważ planowana jest korekta skrzyżowania związana z
      budową wydzielonego pasa doprawoskrętu Hallera - Powstańców i budową
      sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Jastrzębią. Ta inwestycja
      jest planowana od dwóch lat, mamy gotowy projekt i jego realizacja jest
      uzależniona wyłącznie od finansów i stopnia natężenia innych remontów w
      najbliższej okolicy."

Czyli innymi słowy, jeżeli dobrze zrozumiałem, ponieważ skręcające na zielonej strzałce pojazdy nie przestrzefgały przepisów i nie puszczały rowerzystów na wszeli wypadek zlikwidowali...

Pocieszające, że ktoś przynajmniej miał dobre chęci.
        • Gość: tepe Re: Mam odpowiedź od Pani Mazur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.05, 12:05
          I za to lubią rowerzystów... jeżdżę rowerem, ale i samochodem, i czasami na
          głupotę opadają ręce. Najmilszy przykład: jak ledwie wyhamowałem na rondzie przy
          Skarbowców (przed wiaduktem), bo z 20 rowerów stwierdziło, że mają absolutne
          pierwszeństwo i pruło kompletnie nie przejmując się przepisami. O jeżdżeniu
          slalomem między nieoświetlonymi rowerzystami już nie wspomnę... (ja mam odblaski
          i dwa aktywne światła z tyłu. Bo chcę jednak pożyć).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka