Dodaj do ulubionych

Skandal na dworcu Nadodrze...

04.04.08, 17:44
Szanowny Adresacie!
Dnia 04-04-2008 postanowiłem skorzystać z usług naszego krajowego przewoźnika
PKP. Chcąc uniknąć jazdy przez zakorkowane miasto, chciałem skorzystać z
naszego wrocławskiego „naziemnego metra” czyli udać się z Dworca Nadodrze w
stronę Wrocławia Głównego, skąd miałem udać się do Gliwic.
Sytuacja na Dworcu Nadodrze jest SKANDALICZNA. Koczuje tam około piętnastu
bezdomnych. Spożywają oni alkohol oraz palą papierosy. Odór, który wydzielają
omal nie doprowadził mnie do wymiotów. Kontrastuje to z odnowionym węzłem
komunikacyjnym, znajdującym się w okolicy.
Naturalnie pociąg, którym miałem jechać nie pojawił się na stacji. Wiał zimny
wiatr a ławki na zewnątrz były zajęte. Powrót na hol dworca w celu wyjaśnienia
sytuacji, byłby naturalną czynnością, jednakże: mocz, brud, syf, smród i
odór… sprawiły, iż zrezygnowałem z podróży.
Panie Prezydencie! Chciałbym zaprosić Pana na wycieczkę po opisywanym dworcu
razem ze mną. Jak Pański urząd mógł dopuścić do takiej sytuacji? Wiele
podróżuję. Rozumiem, że osoby bezdomne zawsze kręcą się w podobnych okolicach.
Ale nigdzie nie widziałem aby wręcz UNIEMOŻLIWIALI korzystanie z publicznych
miejsc innym osobom.
Dalsza część mojej wypowiedzi może wydać się skandaliczna ale jeśli ci ludzie
nie chcą pomocy miasta, w celu podjęcia przez nich pracy należy im zakazać
wstępu na takie obiekty. Ich życie polega na koczowaniu gdzie popadnie,
spożywaniu alkoholu i zbieractwie śmietnikowym. Może więc miasto udostępni im
pomieszczenia przy wysypisku śmieci, obok wystarczy punkt skupu, monopol i
garkuchnia, gdyż im nic więcej do życia nie jest potrzebne.
Każdy kto uważa, że nie można tak zrobić zapraszam na wycieczkę ze mną. W
szczególności urzędników w pachnących samochodach.
J.P. Ostrowski
Obserwuj wątek
    • Gość: felek Re: Skandal na dworcu Nadodrze... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.04.08, 17:55
      Kolego ale taka sytuacja na Dworcu Wrocław Nadodrze trwa już od
      kilku lat,miałem identyczne reakcje wymiotne, wchodząc do tego syfu,
      które nazywa się Dworcem. Jak mogą to wytrzymać to ludzie tam
      pracujący i gdzie jest policja.
    • Gość: Maria Maja prawo tam przebywac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.08, 17:56
      Toche serca okaz tym potrzebujacym pomocy ludziom.Poza tym kazdy ma
      prawo przebywac tam gdzie chce.Do przebwania w dworcowym holu nie
      potrzebne sa bilety kolejowe czy specjalne zezwolenia.Czesto wracam
      z tego dworca do domu i jakos Ci bezdomni panowie mi nie
      przeszkadzaja.
      • czystosc Re: Maja prawo tam przebywac 04.04.08, 18:02
        Tak ale na ogół było 3-4 bezdomnych i ich smród jakoś się roznosił, obecnie
        przesiaduję ich tam naprawdę baaardzoo dużo i smrodu już wytrzymac się nie da.

        Serca?! Pani Mario... Może zaprosi ich Pani do siebie na obiad?
        Zapraszam Panią na spacer ze mną na dworzec. Może usiądziemy sobie na ławeczce
        pijąc kawkę w oczekiwaniu na spóźniony pociąg? MAMY CHYBA DO TEGO PRAWO?? Proszę
        przyjść po posiłku, ja stawiam.
        • beretelwi Re: Maja prawo tam przebywac 04.04.08, 18:06
          Ja ich wprawdzie do domu nie wpuszczam ale przychodzą i kołaczą do drzwi
          mieszkania mojego, to jeszcze nigdy nie odeszli bez herbaty, czy kanapki z tym
          co w lodówce miałem.
          • Gość: czystosc Re: Maja prawo tam przebywac IP: 212.127.95.* 04.04.08, 18:07
            To bardzo ładnie bym prosił o podwiezienie mnie samochodem do Gliwic dobry
            samarytaninie...
            • beretelwi Re: Maja prawo tam przebywac 04.04.08, 18:21
              nie da rady ponieważ albowiem nie posiadam samochodu....
              pozdrawiam
              • Gość: czystosc Re: Maja prawo tam przebywac IP: 212.127.95.* 04.04.08, 18:23
                Gdy byłem w berlinie piłem wspaniałą kawę na dworcu zagryzając ciastkiem.
                Chciałbym powtórzyć to tutaj... Zapraszam więc Ciebie i Panią Marie na Dworzec
                Nadodrze... Ciekawe kto dłużej wstrzyma sie przed wymiotami
                • beretelwi Re: Maja prawo tam przebywac 04.04.08, 18:24
                  kiedy?
          • Gość: pankracy Re: Maja prawo tam przebywac IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.04.08, 20:18
            Gdzie ty mieszkasz w takim razie, że tak kołaczą do ciebie, ja mieszkałem kilka
            lat na Ołbinie i jakoś nikt nie kołatał do mnie do domu, ba żyję już kilka lat
            na tym świecie i jeszcze nigdy mnie taki gość nie odwiedził.
            W internecie każdy może się lansować, ja też mogę napisać, że daję herbatkę,
            jedzenie itp, tylko że nie można tego sprawdzić.

            BTW
            Swojego czasu regularnie brałem udział w organizacji świąt dla bezdomnych i
            samotnych, miałem okazję rozmawiać z takimi ludzmi, ale byli to bezdomni, którzy
            chcieli zmienić swoje życie a nie koczować na dworcach w rozmowie jakoś żaden z
            nich nie mówił o chodzeniu po domach po to, żeby otrzymać coś do jedzenia.
            • beretelwi Re: Maja prawo tam przebywac 07.04.08, 14:21
              mieszkam na Krzykach
          • Gość: taka prawda Re: Maja prawo tam przebywac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 16:04
            A jak do mojego domu przyszli kołacząc to jeszcze nigdy bez kopa nie
            wyszli, a co bardziej krewcy zostali na dół schodami puszczeni.
            • beretelwi Re: Maja prawo tam przebywac 07.04.08, 16:06
              nie będę komentował tego "tekstu"
        • beretelwi Re: Maja prawo tam przebywac 04.04.08, 18:23
          ja przyjdę, proszę podać termin a wtedy uzgodnimy szczegóły spotkania
          • Gość: czystosc Re: Maja prawo tam przebywac IP: 212.127.95.* 04.04.08, 18:25
            Przyszły piątek, godzina 17-19 - zostawiam mój gg 644839, czekam również na
            więcej chętnych.
            • beretelwi Re: Maja prawo tam przebywac 04.04.08, 18:29
              wolę poniedziałek w godz. 10:00 - 14:00
              • Gość: czystosc Re: Maja prawo tam przebywac IP: 212.127.95.* 04.04.08, 18:34

                Jesli nikt wiecej sie nie zglosi to ten termin moze byc.
      • Gość: Paweł Z. Re: Maja prawo tam przebywac IP: *.as.kn.pl 04.04.08, 19:54
        Zaprosić ich do siebie? To śmierdzący pijacy. Jeśli się ich nie kopnie w tyłek, to będą chlać - da im Pani coś do zjedzenia, to sprzedadzą na ulicy i kupią w najbliższym spożywczym nalewkę. Dla bezdomnych są schroniska, ale w nich nie wolno pić alkoholu. Dlatego ci, którzy śpią po dworcach, sami wybrali swój los. Powinna przyjechać policja i wyrzucić ich z budynku dworca. Inna rzecz, że to budynek kolejowy, więc zająć się oczyszczeniem tego miejsca z meneli chyba SOK.
        • Gość: wroclawianie.sa.tu Metryczka IP: *.wro.vectranet.pl 04.04.08, 20:52
          A to wszystko dzieje się w mieście które aspiruje do posiadania Instytutu Technologicznego ,dwa razy aspirowała do EXPO (i chyba będzie trzeci) oraz buduje najdroższą fontannę w Polsce..........
          A tak na poważnie:dworzec to nie jest noclegownia ani salon dla bezdomych.Już dawno wejście smoka powinno zrobić tam SOK lub inna organizacja.A bezdomni nie chcą przebywać w ośrodkach bo raz że tam są jakieś obowiązki ,dwa że wymagana jest (o zgrozo!) trzeźwośc.No ale żeby zrobić z tym porządek potrzebna jest twarda władza ,a u nas na razie funkcjonuje fantastyczny PR.
      • Gość: taka prawda Re: Maja prawo tam przebywac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 16:03
        Kobitko. Z tymi Panami to ostro pojechałaś. Może i przebywać tam
        mogą, ale w miejsach publicznych obowiązuje zakaz palenia, a jak
        mniemam dworzec jest takim przybtkiem. Zresztą zazwyczaj ludziom nie
        przeszkadzają zapachy i wygląd innych ludzi jak z takimi zazwyczaj
        przebywają bo już do tego przywykli.
    • Gość: Bezprawie i strach Prezydencie co z Kleczkowem ?????? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 04.04.08, 20:54
      Dworzec Nadodrze podobnie jak osiedle obok, Kleczkow sa drastycznie
      zaniedbane i zapomniane przez wladze miasta. Czesc chodnikow to tor
      przeszkod, doly, ubytki, wystajace kawalki o ktore mozna sie
      przewrocic bedac nawet super sprawnym. Do tego dochodza stada meneli
      pijacych, bluzgajacych dzieciom do uszu w bramach i nie dajacych
      wejsc do domu lokatorom. Sa tam grupy mlodziezy , ktorych rodzice
      zajeci wylacznie piciem, kradna, bluzgaja, dewastuja kamienice i
      napadaja w bialy dzien na spokojnych ludzi. Policjanta tam nie
      uswiadczysz, nikogo nic nie obchodzi. Ostatnio pojawil sie tam w
      miejsce zajmowane dotychczas przez gazete "Metro" bilard. Brak slow
      aby opisac odor w okolicznych bramach spowodowany przez bywalcow
      tego przybytku. Bywalcy to w wiekszosci ludzie spod ciemnej
      gwiazdy , ktorych lepiej na swojej drodze nie spotykac, a oni
      okupuja klatki schodowe w okolicznych domach pijac alkohol,
      zalatwiajac sie na miejscu oraz dewastujac w ramach rozrywki co sie
      tylko da. Kto wydal zgode na ten "BILARD"? Zycie normalnych ludzi
      bylo i bez tego wyjatkowo trudne. W okolicy znajduja sie sklepy w
      ktorych mozna zaopatrzyc sie latwo w alkohol, ale nie bardzo w chleb
      czy mleko. Jesli, wiec chce sie marzyc o tym aby Dworzec Nadodrze
      wygladal na tyle dobrze aby bez obaw i wstretu korzystali z niego
      przyzwoici ludzie to trzeba zainwestowac sily i srodki dla tej
      mocnoooo zapomnianej, sierocej dzielnicy. "Tatusiu" Dutkiewiczu nie
      badz wyrodnym ojcem i zadbaj o wszystkie swoje dzielnice, nie tylko
      o te gdzie mieszka Pan i bogaci koledzy. W razie Euro moze sie Pan
      spodziewac , ze oburzeni mieszkancy Kleczkowa pokaza swiatu i to
      oblicze miasta i nie bedzie to widok ladny i mily jak wroclawski
      Rynek.....
      • Gość: Łoś_bimbacz Re: Prezydencie co z Kleczkowem ?????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.08, 21:33
        Tatusiu" Dutkiewiczu nie
        > badz wyrodnym ojcem i zadbaj o wszystkie swoje dzielnice, nie
        tylko
        > o te gdzie mieszka Pan i bogaci koledzy. W razie Euro moze sie Pan
        > spodziewac , ze oburzeni mieszkancy Kleczkowa pokaza swiatu i to
        > oblicze miasta i nie bedzie to widok ladny i mily jak wroclawski
        > Rynek.....


        tu piszcie: www.gazetawyborcza.pl/1,75248,5086474.html
        • Gość: corgan słyszałem że blog Dudiego nie będzie moderowany IP: *.chello.pl 04.04.08, 22:59
          tzn. każdy będzie mógł komentować o wszystkim, tyle że posty
          malkątentów i frustratów będa znikać w przepastnych czeluściach
          internetu >:)
          • Gość: Łoś_bimbacz Re: słyszałem że blog Dudiego nie będzie moderowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.08, 23:15
            >tzn. każdy będzie mógł komentować o wszystkim

            no to będzie nowe miejsce do sławienia Dynamizmu:)

            >tyle że posty
            > malkątentów i frustratów będa znikać w przepastnych czeluściach
            > internetu >:)

            tzn. będą dynamiczne i POPrawne nożyczki, czy nie?
    • beretelwi Re: Skandal na dworcu Nadodrze... 07.04.08, 16:16
      idę teraz qrva na ten dworzec zobaczyć jak tam śmierdzi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka