Dodaj do ulubionych

Fotograf Rafał Zakrzewski OPINIE

01.10.13, 17:40
Witam! Ja bym chciała wszystkie pary młode przestrzec przed fotografem Rafałem Zakrzewskim www.rafalzakrzewski.com/ Nikomu nie życzę, by tak się naciął jak my, zapłaciliśmy 2400 zł za 215 zdjęć ( w tym otrzymaliśmy 16 zdjęć plenerowych bo Rafał nie potrafił z 2 godzinnej sesji plenerowej wyciągnąć nic więcej-żadne z tych zdjęć nie nadawało się do pokazania ludziom). Nasza reklamacja sesji plenerowej została skwitowana tym, że nic więcej nie dało się zrobić.
Po współpracy z tym człowiekiem pozostaje wielki niesmak, więc jeżeli macie zaprzyjaźnioną osobę, która robi niezłe zdjęcia a zastanawiacie się nad tym „fotografem” to wybierzcie zaprzyjaźnioną osobę-zapewniam Was, że efekt będzie lepszy. A jeżeli nie daj Boże podpiszecie z nim umowę to dokładnie w niej spiszcie ilość zdjęć z wyszczególnieniem na przygotowania, kościół, wesele, plener (bo przyznacie, że 16 zdjęć z pleneru to trochę mało, jedno zdjęcie otrzymaliśmy też bez wyretuszowania brudnej sukienki- Rafał, jak widać jeszcze nie opanował tej trudnej sztuki użytkowania Photoshopa), czas pracy (i patrzcie co robi, bo jak się okazało później podczas oglądania filmu ślubnego, za każdym razem, gdy kamera go rejestrowała przez większość czasu stał jak kołek i prawdopodobnie czekał na koniec swojej pracy) i jakie zdjęcia chcecie (my powiedzieliśmy, że chcemy mieć około 10% czarno-białych zdjęć i większość kolorowych, w efekcie wszystkie otrzymaliśmy kolorowe-a kolejny zarzut: z tym człowiekiem jest mega trudno komunikować się, nie ma własnej inicjatywy, nic nie podpowiada, nie ma żadnej koncepcji na zdjęcia, nawet przy konkretnym powiedzeniu, jakich zdjęć się oczekuje nie potrafi powiedzieć, gdzie najlepiej się ustawić (wszędzie jest złe słońce, słabe światło). A Rafał też podczas ślubu zwraca uwagę, jeżeli ktoś inny robi zdjęcia (podobno ze względu na to, że błyska mu lampą, ja myślę, że z obawy, że jego zdjęcia będą gorsze). Rodzina i znajomi oglądając nasze zdjęcia potwierdzają, że są to zdjęcia, które każdy mógłby zrobić.
Większość zdjęć, jakie otrzymaliśmy to zdjęcia z profilu bądź z daleka, nie ma żadnych zbliżeń. Otrzymaliśmy też kilkanaście zdjęć, które różnią się drobnymi detalami (mogliśmy pobawić się w grę „znajdź szczegół”, co niezbyt nas bawiło). Uważajcie też, jeżeli byście się z nim umawiali na spotkanie to każcie sobie wysłać ofertę mailowo, a nie telefonicznie pytajcie, bo podczas spotkania możecie się dowiedzieć, że podał inne ceny niż w ofercie pierwotnej (jak się później tłumaczył po pokazaniu wiadomości, jaką do nas wysłał to ze względu na to, że nasze zdjęcia mają być kolorowe i dlatego on się więcej przy tym napracuje). Reasumując, bo mogłabym wyliczać i wyliczać: nie nawiązujcie współpracy z tym człowiekiem, bo może ma czasami przypadki, że uda mu się zrobić pojedyncze dobre zdjęcia-choć ja nie wiem, jakim cudem, nie warto za taką kasę narażać się na takie sytuacje, że po otrzymaniu zdjęć ślubnych nie pozostaje Wam nic oprócz płaczu i zgrzytu, że rozsądniej nie wybraliście fotografa, a przy tym człowieku jest to prawie pewne.
Obserwuj wątek
  • s4renka Re: Fotograf Rafał Zakrzewski OPINIE 18.11.13, 17:16
   Miałam podobną sytuacje rok temu. Zdecydowanie odradzam.
  • bonnieblue8 Re: Fotograf Rafał Zakrzewski OPINIE 15.02.14, 15:47
   Ohoho, widzę, że Rafałek nadal w formie. Ja myślałam, że tylko ja miałam takiego pecha-wybraliśmy go po namowach znajomych i żałowaliśmy bardzo. Rafał ma mega problem z wysłuchiwaniem jakiejkolwiek krytyki, robi coś od .... do...... i nic go więcej nie interesuje. Jest potwornie pazerny na kasę, wszyscy się mają do niego dostosowywać a nie on do klienta. I rzeczywiście ma problem z komunikacją, ale co zrobić jak jego głównymi klientami są jego znajomi i rodzina. Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mialam takie odczucie, chociaż bardzo Ci współczuje i szkoda, że tego wpisu nie widziałam przed swoim ślubem.
   • domin_iczka Re: Fotograf Rafał Zakrzewski OPINIE 16.02.15, 15:45
    Niestety, my również mieliśmy złe doświadczenia z tym panem, a był z polecenia nigdy nie pomyślelibyśmy, że można tak schrzanić zdjęcia. Prawdą jest to, co napisane powyżej, że nie ma pomysłu i potrafi zrobić tylko kilka zdjęć dobrych, które wrzuca na stronę. Dodatkowo kwota 3 tyś zł za marne zdjęcia jest nieporozumieniem.
    • pegi6 Re: Fotograf Rafał Zakrzewski OPINIE 02.10.16, 12:14
     uważaj tez na zakrzewska kwiatkowska z torunia, pani wraz z mężem obecnym (nie byłym), prowadzi ala firme detektywistyczną, a przy okazji szukają pracy gdzie indziej, i jaki wniosek z tego....a pracowała w urzędzie pracy w Golubiu, bo stamtąd pochodzi. Nauczona przez swojego ojca Kamińskiego Witolda, anna (Dziewanowskiego 7, golub) kombinowania i wykorzystywania naiwnych ludzi....pracować 5 dni w tygodniu... a po co jak można kombinować i wykorzystywać.
  • anetkaa2000 Re: Fotograf Rafał Zakrzewski OPINIE 08.06.22, 11:44
   Szkoda, że nie trafiliśmy na ten wpis wcześniej. Zgadzam się się z poprzednimi wpisami w 100%.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka