Bąblowica (tak jak np. bruceloza) jest groźna dla ludzi. Zakażenie człowieka E. granulosus prowadzi do powstania torbieli bąblowcowych zlokalizowanych najczęściej w wątrobie i płucach, rzadziej w kościach, nerkach, śledzionie, mięśniach i gałce ocznej oraz mózgu. Co ważne, torbiele mogą znajdować
zachodzące w ścianie naczyń daje ich przepuszczalność, w związku z czym płyn surowiczy wychodzi z łożyska naczyniowego do przestrzeni międzykomórkowych i odsuwa komorę serca od naczynia odżywiającego. 14) Mijają choroby nerek. Już Pirquet pisał, że zmiany w nerkach to nie sprawa infekcji, ale przede
rano wchodziłam na wagę i ta waga codziennie pokazywała mi plus 1 kg. Prawie nic wtedy nie jadłam, a cały czas tyłam. Life, jak pisze bi_scotti. W tej chwili jestem po 50 (więc mogę się już czołgać do grobu), mam zwyrodniałe prawe biodro i cystę w kości udowej i czekam na operację wymiany stawu. Daj
yszłazapalenie nerek, więcjuż zweryfikowałam. Donnie -reumatyzm ... tam przy RZSie masz na full stan zapalny, fosfataza alkaliczna siada, równe to chyba może i żółtaczce ;D więc lecz, aczkolwiek maści tłumią w polowie często , mnie zwierzaki traumatycznie doobudziły, już nawet nie powtarzam, bo ciągle się coś
częściowo wynikać z tego, że zaczyna dojrzewać. Miałam takie przypadki w szkole. Matka jeździła z 10- latką przez 3 miesiące do różnych lekarzy, niczego nie stwierdzili, a brzuch bolał. Dostała miesiączkę w 4 klasie podstawówki i bóle minęły. Może trzeba sprawdzić jajniki? Może jakaś cysta się zrobiła
Pamiętam, że syn, w okresie płodowym, miał robioną punkcje tej cysty, żeby sprawdzić, czy jest to zmiana złośliwa, czy nie. Większość jest niezłośliwa. -- super_hetero_dyna: "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
Dzieki. Wlasnie lekarz zalecil jeszcze tomografie zeby upewnic sie ze nic w tej cyscie nie ma gorszego. Jezeli nie- to tylko obserwacja.
kurcze ja tego nie rozumiem wsztscy pisza o tych herxach, ja w siebie wrzucam tony suplemntow ziol i innych i to w dawkach wiekszych niz zalecane i zadnych herxow nie mam. caly czas czuje sie tak sao do dupy :P borelioze mam ptoweirdzona 3 testami. Moze mam silne nerki i watrobe i dlatego toksyny
bardzo silny towarzyszyło temu gorączka i wysoki puls (ciśnienie w normie). Objezdziłam lekarzy, szpitale. trafiłam do gastrologa, który podejrzewał u mnie kamień na nerce właśnie. Wynik USG poza cystami nie wykazało kamieni prawa nerka: 11,1 cm 11mm cysta w górnej części, 15 mm compex cyst na środku
Dwóch lekarzy jest za usunięciem, ja również. Guz uciska na nerkę stąd prawdopodobnie poszerzenie UKM. W ciągu jednego cyklu cysta urosła o 1,5 cm. Niepokoi mnie wzrost Ca 125 niby w normie, ale jesienią był znacznie niższy - 13,30. Kiedyś też miałam torbiel, która sama się wchłonęła i ca -125
się mieszczę, ale wartość wyższa. Ponadto OB wynosi 38 i cukier 119. Reszta w normie, choć próby wątrobowe na granicy. Ponadto zrobiłam USG jamy brzusznej. Wyszło, że mam naczyniaka wątroby 1,3 cm oraz poszerzenie UKM jednostronne miedniczka 18x12(sp)mm.kielichy I-rzędowe szersze do 10mm, praw
wszystko w porzadku, ale w miejscu gdzie byla chora czesc nerki pojawila sie cysta i widac bylo niewielka ilosc plynu. lekarz orzekl, ze zarowno cysta, jak i plyn sa czyms normalnym po takiej operacji i zarowno jedno, jak i drugie powinno sie wchlonac. wyznaczyl nastepny termin kontroli, ktora pokazala, ze