Uwazam, ze recenzja jest ok. Moja uwaga: trudno oczekiwac innego zakonczenia. Mogloby byc o wiele gorsze - np. Schmidt znajduje druga milosc lub cos w tym stylu. Zreszta ja nie odebralem tego zakonczenia specjalnie optymistycznie - bylo ono po prostu akcentem konczacym film i tyle
Mogę się z wami pokłócić?? Film niestety nie jetst genialny :(( Ja odniosłem wrażenie rozdwojenia jaźni... jakbym oglądał dwa filmy. Choć nie - raczej teatr i film (kiepściutki). Wspaniały pierwszy plan z genialnym aktorem + nędzny wątek główny (jak i oboczne). W ogóle treść jest słabiutka wrę
tez palil i dozyl 90-tki. Ale, kto byl z nich zdolniejszy? No coz, stawial bym na Cruyffa. Mial taka holenderska bezczelnosc wlasciwa bardzo zdolnym i ktorzy o tym wiedza, ze sa zdolni. PF
Helmut Schmidt tez palił jak smok........
'odważną' dzisiaj wieczorem będę oglądał, nie odbierajcie mi nadziei ;] mnie również 'schmidt" nie wytarzał w smole i pierzach, arcydziełem nie jest, ale był ciepły, zabawny, momentami kąśliwie ironiczny i złośliwy . w ogóle nie prowokował do rechotu, ale uśmiech z dzioba mego nie schodził. and
Podobało mi się, kiedy córka z wyrzutem zwraca się do ojca, dlaczego wybrał dla zmarłej najtańszą trumnę. I jeszcze scena, kiedy dowiaduje się o zdradzie żony z przyjacielem (mam nadzieję, że nie pomyliłam filmów ), który z lekka wystraszony atakiem tłumaczy: o co ci chodzi, przecież to było tak da
a w papierowej wersji GT czytam: Schmidt- musical USA. e ejże. a libretto napisała Zofia Pierdziszewska z Białej Podlaskiej? -- z z z
super film,chyba nawet go nie było na TVN a jest całkiem młody
ciekawe ile zarabiają w schmicie?:) zaczynając od zwykłych fizycznych po stanowiska kierownicze.. Czy ktoś wie?
zaczal inaczej od organizacji akcji przeciwpowodziowej w Hamburgu. Tam sie wykazal jako organizator i nabral pewnosci siebie, ktorej mu juz nigdy wjego zyciu politycznym nie zabraklo. Godzina Steinbrücka wybila w 2008 w kryzysie finansowym. Do wyobrazni ludzi bardziej jednak przemawia ratowani
Zadłużył tym ratowaniem banksterów Niemcy na kolejne 500 miliardów. Nie więcej nie zrobił. Długów z zagranicy Niemcy nigdy nie dostaną. Genialne to było.
Może :) -- ----- Choose your future Choose life
a nie ma czegos takiego jak " Schmidt spricht/ Hier ist Schmidt " ??
Słodko-gorzki film o samotności i potrzebie drugiego człowiek, polecam serdecznie...:-)
Bardzo dobry i prawdziwy film. Nicholson świetny. Polecam !!!