Dodaj do ulubionych

Odejscie z polityki

27.09.13, 21:30
Zawalczyl o pozycje kanclerza, przegral, odszedl z polityki: das wars.

Latwo sie mowi, ale o wiele trudniej robi. Niewielu jest takich kandydatow i niewielu takich politykow jak Peer Steinbrück. Byl ministrem finansow Niemiec w pamietnym roku 2008, kiedy swiat mogl sie zapasc finansowo jak w 1929. Dzieki niemu i jemu podobnym kryzys utrzymal sie w ryzach.

Po koncu wielkiej koalicji, nie zajmowal sie bardzo polityka i zaistnial znow dzieki papiezowi niemieckiej polityki Helmutowi Schmidtowi, ktory zaswiadczyl, ze Steinbrück ma "Zeug" (po polsku powiedzmy dryg czy material) na kanclerza zaistnial jako kandydat SPD i nim sie w koncu stal.

Jego kampania wyborcza uslana byla gafami "slonia w skladzie porecelany" a to obrazil kobiety, a to za duzo zazadal pieniedzy za jakies wyklady...ale tych gaf byl tyle, ze mozna bylo wysnuc dwa wnioski. Po pierwsze Steinbrück mowi, zgrubsza, co mysli. Po drugie ludzie nie sa przyzwyczajeni do takiej szczerosci.

No i SPD przegralo. I Steinbrück nie chce wrocic na pozycje wicekanclerza i woli odejsc. Tak jak to juz kiedys powiedzial.

A mnie jest szkoda, ze odchodzi jeden z niewielu szczerych politykow europejskich.

PF
Obserwuj wątek
    • j-k odchodzi sie ze sceny politycznej :) 27.09.13, 22:46
      i od polityki...
      a z polityki mozna sie wycofac :)

      vidze, ze islamuski (tu na foro) sie staraja...
      Steibruck jest niezlym/tegim intelektualista...
      a wybral droge - jaka wybral.
      • polski_francuz Je persiste et signe 27.09.13, 22:51
        "odejsc z polityki" jest prawidlowym oddaniem sytuacji pana Steinbrücka. Ktory postanowil sie z zycia politycznego wycofac.

        I szkoda, ze tak zdecydowal. Mnie go bedzie brakowalo.

        Malo jest ludzi jego pokroju, majacych odwaga pozostania soba.

        PF
        • j-k Pelna zgoda. 27.09.13, 22:53
          To postac polityczna - nie na miare Helmuta Schmidta...
          ale tez tegi Intelektualista.
          • pimpus18 Re: Pelna zgoda. 27.09.13, 23:01
            Merkelowa się z takimi niemotami rozprawia zaraz po śniadaniu.


          • polski_francuz Schmidt 27.09.13, 23:03
            zaczal inaczej od organizacji akcji przeciwpowodziowej w Hamburgu. Tam sie wykazal jako organizator i nabral pewnosci siebie, ktorej mu juz nigdy wjego zyciu politycznym nie zabraklo.

            Godzina Steinbrücka wybila w 2008 w kryzysie finansowym.

            Do wyobrazni ludzi bardziej jednak przemawia ratowania zycia niz ratowaniu waluty:)

            Mnie jednak zal odejscia czlowieka szczerego. Trawie juz coraz gorzej ekspertow od badania slupkow sondazowych.

            PF
            • pimpus18 Re: Schmidt 27.09.13, 23:10
              Zadłużył tym ratowaniem banksterów Niemcy na kolejne 500 miliardów.

              Nie więcej nie zrobił.

              Długów z zagranicy Niemcy nigdy nie dostaną.

              Genialne to było.
        • pimpus18 Re: Je persiste et signe 27.09.13, 22:59
          To niech spie... nieudacznik!

          Jakiś bank go na pewno przygarnie.
          • polski_francuz Ze mu sie powiedzie 27.09.13, 23:11
            finansowo w to nie watpie. Szkoda mi, ze mu sie politycznie nie udalo.

            PF
            • pimpus18 Re: Ze mu sie powiedzie 27.09.13, 23:16
              Ten ciemniak chciał wyru... wszystkich ciemniaków w Niemczech?

              Jeszcze trochę i dupki z SPD skończą jak niemoty zwykle kończą.
              • polski_francuz Nu pimpus 27.09.13, 23:17
                cos za bardzo sie podniecasz. A mnie sie juz oczy kleja.

                Dobranoc zatem

                PF

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka