anibas.ryb 07.03.06, 20:00 Pomóżcie: czy ktoś może mi powiedzieć, ile zarabia kirownik budowy? Jak mu płacić: każdorazowo za wizytę na budowie ( ile) czy za całą budowę? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kid Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.131.rev.vline.pl 07.03.06, 20:28 Cena zależy od wielkości budynku i apetytu kierownika,dlatego warto się rozejżeć i popytać gdyż róznice dochodzą do paru tysięcy zł.Płacisz za kolejny etap prac po dokonaniu wpisu w dziennik. Odpowiedz Link Zgłoś
anibas.ryb Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 07.03.06, 20:33 Znajomi płacili za każdy pobyt na budowie po 150 zł. To dużo, czy mało? Odpowiedz Link Zgłoś
rispetto Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 08.03.06, 07:57 anibas.ryb napisała: > Znajomi płacili za każdy pobyt na budowie po 150 zł. To dużo, czy mało? To "normalna" cena, ani mało, ani dużo. Zalezy tylko co oznacza jego "pobyt" na budowie. Ustal cenę za całość, bo inaczej będzie przyłaził codziennie i puści Cię z torbami. Całość jego usług nie powinna kosztować więcej niż 1500-2000 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arch.1234 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 20:42 Różnie to może być (...). Najpierw musi Pan(i) wiedzieć, czy ma to być tylko "papierowy" kierownik budowy ( taki, żeby tylko papierki się zgadzały ), czy "rzeczywisty" - taki, który rzeczywiście ( i w jakim zakresie ) poprowadzi całą budowę (...) Najlepiej by było, gdyby kier.bud. był projektant ( autor projektu ) - on zna go ( projekt) najlepiej , wie co i jak sam zaprojektował , byłby jedynym odpowiedzialnym w razie ewentualnych problemów, odpowiednio przygotowałby projekt wykonawczy ( głównie dla siebie + firm wykonawczych ), tzw. specyfikacje rob.bud., ...itd.,itd. Prawdopodobnie byłby też najtańszy . - O wiele łatwiej jest bowiem kierować budową własnego ( niż cudzego ) projektu (...). Jeżeli natomiast będzie to budowa na podstawie gotowca ... z góry współczuję . Zaczynają się bowiem teraz problemy (...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kid Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.131.rev.vline.pl 07.03.06, 20:49 A ty znowu swoje ,człowieku przestań straszyć tylko odpowiedz na pytanie.Nie umawiaj się od każdej wizyty bo to nie lekarz tylko od całości budowy i płać etapami,w innym przypadku wydepcze Wam ścieżkę na budowę.I bym zapomniał,tylko autorzy projektów znają sie na budowie pozostali inżynierowie to nieuki i nie potrafią poprowadzić budowy inf. wg. arch niewiadomo czy się śmiać czy płakać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arch.1234 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 22:02 Gość portalu: kid napisał(a): "...tylko autorzy projektów znają sie na budowie pozostali inżynierowie to nieuki i nie potrafią poprowadzić budowy ..." Owszem, niektórzy potrafią, ... a niektórzy robią to np. tak : forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=36420420&a=36604594 ... i można się z tego śmiać, albo płakać - jak kto woli . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kid Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.131.rev.vline.pl 07.03.06, 22:09 A ile mamy projektów robionych na miare i okazało się ,że sż do bani bo też robili je tacy inżynierowie a klient uważa,że jak zapłaci 6000 albo 8000,- to wszystko będzie pięknie i funkcjonalnie.Ja uważam,że gotowca można adaptowac do swoich potrzeb i nie muszę przepłacać a jak ktoś chce to niech zamawia i będzie miał ten jeden jedyny i niepowtwrzalny i na całe życie.Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arch.1234 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 23:09 To nie o to chodzi, czy " wszystko bedzie pięknie i funkcjonalnie "(...) Zupełnie inaczej np. robi się projekt ( zwłaszcza wykonawczy, który jest podstawą ... + całe przygot.inwest.), jeżeli się wie, że będzie się późniejszym kierownikiem budowy. Jeżeli z góry wiadomo jest, że tak nie będzie ( a tak jest w wypadku wszystkich gotowców ), to projektu wykonawczego, albo po prostu nie ma, albo ewent. jest on "do kosza" ( - niech inni ( = inwest. + kier.bud.+ wykonawcy ) później się sami martwią, co zrobić z "tym fantem") ... i później rzeczywiście "się martwią". ... zwłaszcza, kiedy projektanci nie bardzo wiedzą , co to jest budowa ( bo nigdy nie byli kierownikami budowy, ani jednego obiektu ) + oczywiście nie mają nawet upr.do kier.rob.bud.( nie są też czł.izby inż.bud.) + na pewno nie będą pełnili chociaż nadzoru autorskiego,...itd.,itd.,itd. Zainteresowani tematem mogą sobie przeczytać też podobny wątek np. tu : forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=22340607&a=22340607 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawa Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 7000 zł IP: *.chello.pl 08.03.06, 07:19 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=22340607&a=22433220 > 7000???? > Człowieku, chyba upadłeś na głowę! > Ja swojemu kierownikowi dałem 500zł za potrzebne papierki do urzędu, potem > 500zł za uzupełnienie wszyskich wpisów do dziennika i na końcu 500zł za > przyklepanie, że wszystko jest OK. Więc nie dorabiaj sobie do tego ideologii, > że to niby taka ważna fucha. I aby nie pisz zaraz, że mi się dom zawali bo nie > miałem kompetentnego kierownika. > A facet "architekt" z uprawnieniami też chyba ma coś nie w porządku z > myśleniem. Tego by jeszcze brakowało, żeby architekt mi kierował budową. Z > waszym podejściem do pieniędzy to bym wybudował za 300% tego co wydałem. > Moja rada - szukajcie najtańszego kierownika, bo ważne są tylko jego pieczątki. .............. Srednia budowa domu metodami tradycyjnymi trwa conajmniej dwa lata lierownik budowy winien by c codziennie na budowie w praltyce zasępują go majster , brygadzista budowy , który niby kieruję tą bandą ,,fachowców,, O efektach takich prac rozpisuje się całe to forum . Kierownik na budowie odpowiedzialny dla domku 150-200 m2 co najmniej 7000 zł netto . Na dalekiej prowincji 5000 zł. za tepieniądze można żądać i egzekwować nadzzór na taką bandą fachowców tradycyjnej budowy www.obrazki.jeja.pl/4/11.php Odpowiedz Link Zgłoś
rispetto Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 7000 zł 08.03.06, 07:55 Byłeś tępakiem, jesteś tępakiem i pzostaniesz tępakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciek Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 7000 zł IP: *.bie.lama.net.pl 14.03.06, 11:11 Na twiom miejscu nie chwaliłbym się poczynaniami z budową i wpisami. Uprawiasz pospolite piractwo bo po to jest wpis a ten kierownik po to ma uprawnienia że potwierdza nieomylność wykonawcy. Jeżeli prowadzi kilka budów to czemu nie 10 tys. Odpowiedz Link Zgłoś
martynka55 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 08.03.06, 10:20 Jak zwykle musiała wywiązać się kłótnia. My mamy kierownika, który często współpracuje z ekipą, która buduje nasz dom. Płacimy mu 1500zł za całość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawa Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.chello.pl 08.03.06, 10:27 Dlaczegp tak tanio to zdzierstwo , albo ani Tobie ani kierownikowi nie zależy na właściwej pporządnej robocie-budowie . Albo może się mylę popraw . Budujesz już kilka..5-10 lat lat i 1500 zł. to stała roczna opłata za wklepanie pieczątki kierownik budowy do dziennika budowy.Jak to jest naprawdę martynka55 wiesz lepiej . W takie bajki , że kwalifikowanego odpowiedzialnego fachowca kupiłaś za marne grosze , trudno nie wierzą . A może to dziadunio 85 lat sąsiad i dorabia sobie do emuryturki. A , to tak , to nawet 1500zł. realne. Pozdro.wawa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor romek -pirat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 10:41 romku czy zdajesz sobie sprawę ze jak publikujesz w wordzie swoje smieszne wyliczenia to ujawniasz ze masz wersje piracka worda i widowsa czy moze nie wiesz? a skąd ja to wiem ? a zgadnij Odpowiedz Link Zgłoś
martynka55 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 08.03.06, 10:43 Wyobraź sobie, że budowę zaczęliśmy pod koniec sierpnia ubiegłego roku i w listopadzie stał już dom w stanie surowym otwartym, a teraz weszli już do środka elektrycy i zakładają instalację, po nich będzie tynkowanie, montowanie okien i drzwi, zakładanie ogrzewania podłogowego i wylewki, a potem to już malowanie, płytkowanie i wprowadzić się zamierzamy w okolicach wakacji. Więc cała budowa będzie trwać około roku!!! A nie 5 czy 10 lat. A jeśli chodzi o kierownika, to nie każdy chce zedrzeć z klienta, tym bardziej, że współpracuje z firmą budowlaną. Jeszcze jakieś pytania wawa? Odpowiedz Link Zgłoś
jarecki_2 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 08.03.06, 10:47 A tak narzekałaś że wywiązała się kłótnia. Sama widzisz, to debil. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawa Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.chello.pl 08.03.06, 11:23 A wyobraż sonie teraz martynko55 kierownika budowy 1500 zł ma dostać rok Twojej budowy 12 miesięcy. A więc 1500 :12 = 125 złtych Aż lub tylko średnio miesięcznie , nawet dla dziadunia sąsiada kierownika budowy to nie jest oszałamiający zarobek. A Ty nam wciskasz ciemnotę , że za 125 zł średnio miesięcznie kierownik budowy dopilnuje , aby wszystko zrobiono dobrze na czas i zgodnie ze sztuką budowlaną . 125 zł /m rekord absurdu marne , słabe to zarobki nawet , dla kierownika budowy z Bangladeszu . Odpowiedz Link Zgłoś
martynka55 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 08.03.06, 11:32 A mnie to już nie obchodzi czy dla niego to są marne zarobki czy nie. Ważne, że ja nie muszę płacić więcej. A ekipę mam sprawdzoną i widzę, że budują porządnie, mimo że nie jestem fachowcem. A ty chyba siedzisz przed monitorem z kalkulatorkiem i tylko przeliczasz różne kwoty, bo to nie pierwszy raz jak wyliczasz ile na co wydałam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawa Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.chello.pl 08.03.06, 11:42 Martynko nie nerwuj się nie zaglądam Ci wprost do kieszeni , ale są pewne procedury . I zgodnie z prawem to kierownik budowy osobiście odpowiada za właściwy przebieg budowy. Inwestor musi zatrudnić kierownika Zaskakujące , prawdziwe i rzenujące zarazem jest , że to całkowita fikacja , kierownik budowy służy , do stawiania pieczątek w papierach . Można i tak mam jedynie cichą nadzieję że ekipa brygada jeszcze , nie robisurmaniła się , tak jak ekipa od Jarecki_2 www.obrazki.jeja.pl/4/11.php Przed martynką55 jako inwestorem jeszcze ważne prace i tu kierownik włąściwy i na budowie będzie bardzo ważny inaczej cyrk z obrazeczka (załacznik ) ma szansę powtórzyć się i na Twojej budowie. Powodzenia w budowie wawa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor Re: martynak bingo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 11:46 martynka55 napisała: martynka napisała: . A ty chyba siedzisz przed monitorem z > kalkulatorkiem i tylko przeliczasz różne kwoty, bo to nie pierwszy raz jak > wyliczasz ile na co wydałam bingo zgadłas to jest obraz romka na riiiiiluuuu www.obrazki.jeja.pl/2/04.php siedzi przu monitorze i pisze głupoty Odpowiedz Link Zgłoś
jarecki_2 Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 08.03.06, 11:58 "Elipa" vel "wawa" vel "Romek sromek" vel "dobry domek" vel "chłopek roztropek", wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia. O czym ma "pojęcie" widać poniżej. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=34048458&a=34299517 wandal forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=33337278&a=33444612 oszust i złodziej forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=34618564&a=34680909 pod tym adresem było odkrycie matoła elipy że A. Mickiewicz napisał „Rotę”. Niestety obecnie post został na prośbę głąba wykasowany, ale jest kilka osób które ten tekst widziały i mogą potwierdzić moje słowa. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=35023069&a=35026016 Facet „e- lipa” jest niebezpieczny! Uwaga!! forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=35115019&a=35154238 Esencja oszczędności e-lipy. Ten jest najlepszy. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=35871167&a=35873259 elipa się nawraca, co nie jest bez znaczenia, gdyż kilka postów wcześniej proponował coś zupełnie innego i dopiero po napiętnowaniu go na forum, zmienił zdanie. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=32541343&a=32541343 elipa odchodzi po raz pierwszy, to są posty do samego siebie, co okaże się znamienne w dalszym czasie. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=35957201 elipa odchodzi po raz drugi, jak powiedziałem wcześniej, okazało się to znamienne. Komuś Laskowski to paranoik i kretyn. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=36160098&a=36223346 kłopoty z pamięcią, nie potrafi zapamiętać i złożyć do kupy 7 literek, ale czego można spodziewać się po kimś, kto myśli (myśli, buahahaha…), że Mickiewicz „Rotę” napisał. gimli-1.um.warszawa.pl/edg_wyszukiwarka/edg_wyszukiwarka_det.asp? id=109402 Pod tym adresem do nie dawna były dane firemki Romusia Laskowskiego pod nic nie znaczącym tytułem „ESTA”. Romuś postarał się żeby dane zniknęły i za każdym razem kiedy „znika” jakiś kompromitujący go tekst drze się „DOWODY!!” gdzie masz „DOWODY!!”. Otóż dowody były, ale Romeczek tak się boi kompromitacji, że wszystkie skrzętnie stara się usunąć. Myślę że w nie długim czasie znajdzie się inny wpis z innego urzędu i nie omieszkam ponownie go zamieścić. Oczywiście jest kilka osób które mogą potwierdzić wszystko co o debilu napisałem. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=36712879 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=36730654 Tu są kolejne przykłady postów elipy do samego siebie. Pisze takie wątki, co go po prostu podnieca. Nie ma możliwości wypowiedzenia się na fachowe tematy, to „bije pianę” ot tak, sam dla siebie. Wyjątkowo mocna potrzeba zaistnienia w jakikolwiek sposób i gdzie kolwiek. Można na Romeczka wylać wiadro pomyj i tak nic go to nie obejdzie. Można sobie na kretynie odreagować wszelkie niepowodzenia dnia codziennego. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=36801591 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=36795689 Kolejne przykłady na posty pisane do samego siebie. I pisze je człowiek który Twierdzi, że jest „budowlańcem”. Pyta o sprawy w których, jak sam twierdzi, powinien być osobą która odpowiada na takie pytania. Paplanie dla paplania. Nawet tak się poświęca, że gania po kafejkach internetowych żeby adresu IP nie rozpoznano. Skrajny przypadek. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=36830470 Kolejne gawędy z samym sobą. To nie jest już nawet śmieszne, załamanie psychiczne przybiera bardzo poważną formę. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=37809659&a=37818116 Tu natomiast znajduje się definicja sztablatury według matoła Romeczka Laskowskiego. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=38069826&a=38088117 Kolejny rozdział, jak wszystko, Sromek kierownika budowy również zatrudnia na lewo i podaje na to receptę, jak to załatwić. Przykładu bym z Niego nie brał, konsekwencje mogą być opłakane. A gdyby ktoś jednak miał to nie szczęście i trafił na Romka-Sromka vel elipa vel wawa to radzę uciekać. Adres i dane zapisać i jak by co podkreślić czerwonym flamastrem. ESTA Usługi remontowo-budowlane 03-126 WARSZAWA ulica: ul Atutowa 7 tel.: (22) 614-60-11 e-mail: roman_laskowski@o2.pl Odpowiedz Link Zgłoś
rispetto Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 08.03.06, 12:03 No i gadaj z debilem. To jest fenomen. Od przynajmniej pół roku co druga osoba na forum pluje na niego, a ten imbecyl usilnie twierdzi, że deszcz pada. Może to cię podnieca, jak ktoś miesza cię z błotem? Odpowiedz Link Zgłoś
makhonsen Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 12.03.06, 18:07 Wspułczuję oszuka was, nawet nie będziecie wiedzieli gdzie (tzn dowiecie się jak będzie pękać lub sypać się) Najlepsza jest niezależna kontrola Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ela Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.starnettelecom.pl 10.03.06, 14:03 U nas kierownikiem budowy bedzie architekt, ktory robil projekt naszego domu. Umowilismy sie na 1500 zl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawa Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.chello.pl 11.03.06, 08:11 strasznie niewiele za wizyty i prowadzenia dwuletniej budowy , albo brogo za tylko dwukrotną wizytę na budowie. Wpis o rozpoczeciu budowy i drugi wpis po dwu latach , o zakończeniou budowy . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mif Re: ILE zarabia kierownik budowy???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 08:37 Tyle powinno Cię obchodzić: voila.pl/r1uwx/?1 ile zpłaciła kierownikowi. Nie napisałeś, czyj to tyłeczek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor romku ! cześć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 09:27 cześć romku dawno z toba nie gadałem smytny dzien dzisiaj rozśmieszysz nas czymś dzisiaj? i powiedz za kogo sie dziś podajesz zebym mógł sledzić tok twojego rozumowania Odpowiedz Link Zgłoś
makhonsen Re: ILE zarabia kierownik budowy???? 12.03.06, 18:12 Na tym nie można oszczędzać, ja biorę 3 tys. Ale przyjeżdżam przynajmniej raz w tygodniu, kontroluję jakość, podpowiadam lepsze rozwiązania (to co w życiu widziałem przekonuje mnie że należy sprawdzać wszystko i dokładnie) Wspułczuję tym któży mają kierownika tylko na papierze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawa [...] IP: *.chello.pl 13.03.06, 07:14 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś