Dodaj do ulubionych

Problemy po szczepieniu-błagam o pomoc

19.06.06, 14:27
Witam, mam problem z moją córeczką 21 miesięczną córeczką. W połowie marca
została zaszczepiona szczepionką Infanrix IPV+Hib i od tego momentu datują się
nasze kłopoty.Następnego dnia po szczepieniu dostała gorączki (ok.38 stopni),
która dzień później spadła.Niestety od tego dnia zaczęły się u niej brzydkie
kupki, rozrzedzone i brzydko cuchnące.Trwało to ok.3 tygodni.Zgodnie z
zaleceniami lekarza dawaliśmy jej lacidofil, ale rezulatay były raczej
mizerne.Po 3 tygodniach dostała wysokiej gorączki (ok.39 stopni), ale lekarze
nic nie widzieli.Miała przy tym zapalenie jamy ustnej-dostawałą nifuroksazyd i
duomox.Od tego czasu kupki bywają różne-nieraz zupełnie w porządku a nieraz
bardzo kiepskie.Miała badany kał na bakterie, grzyby i pasożyty (w tym
lamblie) ale badanie nic nie wykazało. Przez ostatnie dwa dni kupka była tak
rzadka, że wyciekała z pampersa.Lekarze tweirdzą,że choronba Martynki zupełnie
nie związku ze szczepieniem ale ta teoria wydaje mi sie niezbyt wiarygodna.
Dodam,że mała jest uczulona na jajka kurze (mówiłam lekarce przed szczepieniem
ale dopuściła do szczepienia).Dodam jeszcze,ż do dnia szczepienia nigdy nie
miewała takich objawów.Lekarka wmawia mi, że Martynka mogła złapać jakiegoś
adenowirusa, który uszkodził jej jelita i rekonwalescencja musi długo potrwać,
ale jakoś nie trafia to do mnie.Zaraziła się takim wirusem we wrześniu
ubiegłego roku (podczas pobytu na dermatologii w szpitalu), objawy były
zupełnie inne i powrót do zdrowia był szybszy. Co robić ? Błagam, pomóżcie!
Wiem, że historia jest długa i skomplikowana, ale może ktoś przeszedł taką
drogę i mógłby coś doradzić.Byliśmy u kilkui różnych lekarzy, wszyscy
bagatelizują sprawę a mnie coś mówi, że nie robiąc robię krzywdę mojemu dziecku.
Wiem, że zakażenia bakteryjne (np.salmonelloza) nie zawsze dają ostre objawy i
wychodzą w badaniach.Ponad dwadzieścia lat temu moi 1,5 roczni wówczas bracia
przeszli przez kilunastu lekarzy, dwa szpitale, badania kału w sanepidzie i
dopiero po kilku miesiącach u jednego z nich wyszła salmonella.
Bardzo proszę, jeśli ktoś miałby jakiś trop, wskażcie drogę bo moja inwencja
już się skończyła.
Agnieszka
Obserwuj wątek
    • kerstink Re: Problemy po szczepieniu-błagam o pomoc 19.06.06, 14:47
      Takie szczepienie jest silna ingerencja w dzialanie ukladu odpornosciowego
      dziecka, u ktorego ten uklad nie jest dobrze wyksztalcony.
      Wirus ktorego miala, mogl sie ponownie uaktywniac. Przeciez tak jest np. z
      wirusem ospy, ktory moze sie pozniej objawiac jako polpasiec przy oslabionej
      odpornosci.
      Szczepienia moga dac poczatek objawow alergii - wszystko to jest mozliwe.

      Szukalabym na twoim miejscu lekarza, ktory ma krytyczna postawe do szczepien -
      moze taki jest szybciej chetny do pomocy.

      K.
    • sta.ania Re: Problemy po szczepieniu-błagam o pomoc 19.06.06, 15:07
      nie napisałas, albo nie zauważyłam - czy robiłaś badania kału na rota, u moich
      dzieci zawsze objawy rotawirusa były baaaardzo różne, a wynik masz w kilka
      godzin.
    • isma Re: Problemy po szczepieniu-błagam o pomoc 19.06.06, 15:30
      Ale na adenowirus tez sa testy - moze, dla pewnosci, sprawdz.
      • agnesgie Re: Problemy po szczepieniu-błagam o pomoc 19.06.06, 15:47
        Dziękuję za wskazówki i tak szybką reakcję, mam nadzieję, że ktoś jeszcze coś
        dorzuci.Nie robiłam badań na rotawirusy, bo nie wiedziałam, że można a żaden
        lekarz mi nic nie podpowiedział. Moje dziecko poza epizodem nasilenia alergii we
        wrześniu zeszłego roku raczej nie chorowało i stąd moja nieznajomość
        rzeczy.Muszę dręczyć lekarzy o skierowania ale czy wirus rota może wyrządzić w
        organiźmie aż tak duże szkody i może to trwać tak długo?(to już trzy miesiące)
        Czy takie brzydkie kupki mogą być objawem alergii? Dodam jeszcze,że zdarza jej
        się w ciągu jednego dnia zrobić,trzy różne kupki.Poza tym nie wygląda,żeby coś
        jej dolegało.Apetyt raczej ma, z reguły jest wesoła i uśmiechnięta, nies karży
        się na nic.
        • katis1 Re: Problemy po szczepieniu-błagam o pomoc 13.07.06, 20:33
          Ja coś dorzuce. Mam 8 miesięczną córkę, o której po szczepieniach zawsze wychodzą jakieś dziwne sprawy, tylko potym ostatnim była tylko temepartura i nic więej, ale wtedy brała już leki przeciwalergiczne. Wczesniej nie brala leków i po jednym szczepieniu wysypka- podejrzene było proszku, potem drugie i po trzech dniach nagłe chora straszny katar bez gorączki trochę kaszel 2 antybiotyki i nic sam w końcu ustapił po 4 tygodniach.Trzecie szczepienie i bach parę dni mija dziecko wysypane strasznie - diagnoza AZS i alergia. Wczesniej miała takie liszajki miedzy czasie. Po tym drugim szczepieniu zaczęła mieć brzydkie kupy śluz , sluz i sluz i częste kupy, dawałam lakcidofil i smeckte trochę lepiej a potem znów źle słaba waga. W końcu zrobili jej testy skórne - silna alergi ana białaka jaja kurzego. Od razu lekarzowi powiedziałam, że po szczepieniach było u niej źle- więc nikt nie miał zadnych wątpliwości- powedzieli prawdpodbne, ze to szczepienia- są na bazie jaja kurzego. Teraz wysłali mnie do specjalnej Poradni dla dzieci z grupy podwyższonego ryzyka. Tam sprawę zbadają i orzekną czy szczepi sie ją dalej normalnie czy jakieś inne szczepienia, i mają jej ustalić jakiś indywidualny tryb szczepoień. Jeżeli uznają ją za ciężki przypadek to bedzie szczepiona u nich pod ścisłym nadzorem.Jade dopiero w sierpniu to wtedy mogę dać znać co i jak tam było. Z reguły jest tak , że dziecko i tak szczepią normalnie.Ale gdzieś obiło mi sie o uszy, że dziecku takiemu przed szczepieniem podaje sie troszkę większą dawkę leku przeciwalergicznego, ale nie wiem czy to prawda- Nie byłam jeszcze u alergologa- jak będe to będe pytać o te szczepienia.U mnie w przychodni jak usłyszeli , że mała ma alergie na biało jaja to nie chcieli jej zastrzepić- tylko wysłali mnie do tej poradni- to zbyt duże ryzyko-dziecko może dostać nawet wstrząsu. Nie daj sie zwiesc- tylko poproś o skierowanie do takiej poradni tam napewno wszystko ustalą.
          • morela24 Re: Problemy po szczepieniu-błagam o pomoc 14.07.06, 08:24
            mój lekasz rodzinny był kiedys na takim sympozjum,którego tematem były alergie
            i szczepienia.Podobno na jednym wykladzie jakis lekarz udowadniał ze alergie sa
            spowodowane masowymi szczepieniami ludzi.Podobno ingerencja w układ
            odpornosciowy powoduje ze zaczyna wariowac i atakowac rzeczy które są
            przyjazne.Może cos w tym jest moj syn przeszedł wszystkie szczepienia ma
            alergie na wszystkie pyłki,kurz-roztocza itd ciagłe infekcje dróg
            oddechowych.Moja córeczka nie była szczepiona do 2 roku życia nie chorowała
            nawet na przeziębienie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka