Dodaj do ulubionych

Tybet, trekking

21.10.07, 23:34
Czy jest ktoś chętny na wyjazd do Tybetu? Zwiedzanie połączone (o
ile się da) z trekkingiem najlepiej z widokiem na Everest.Pożądani
współtowarzysze podróży z doswiadczeniem w Tybecie lub Chinach.
Termin, czas trwania do uzgodnienia
Obserwuj wątek
    • aquarius1973 Re: Tybet, trekking 23.10.07, 22:17
      Hej!
      Planujemy z bratem podobny wyjazd latem 2009. Glowny cel to wejscie do ABC na ok
      6400mnpm a potem zwiedzanie Tybetu. Czas to ok 3 tygodni z przelotami. Napisz
      prosze czy 2009 to nie za daleki termin dla Ciebie.
      Pozdrawiam!

      Kuba
      • 007.bond Re: Tybet, trekking 24.10.07, 21:11
        aquarius1973 napisał:

        Hej!
        Planujemy z bratem podobny wyjazd latem 2009. Glowny cel to wejscie
        do ABC na ok 6400mnpm a potem zwiedzanie Tybetu. Czas to ok 3
        tygodni z przelotami. Napisz prosze czy 2009 to nie za daleki termin
        dla Ciebie.
        > Pozdrawiam!
        > Kuba

        Przeczytałem, że chińczycy budują drogę asfaltową pod lodowiec
        Ronkbuk, chcą wnieść znicz olimpijski na Everst.Więc po olimiadzie
        tłumy bedą szły tą drogą, już teraz podobno można bez problemu
        dojechać a co dopiero jak zrobią asfalt.Pora się spieszyć, choć
        czasami sobie myślę ze wolałbym pojechać w mniej uczeszczane
        miejsca, ale zobaczyć everest to nie to samo co zdjęcie czy tasma
        filmowa.Dlatego sklaniam się do wyjazdu właśnie w 2008 i to przed
        olipiadą myślę ze okres maj-lipiec
        Pozdrawiam Marek
        wymiane korespondeccji proponuje mailem
        • blaven Re: Tybet, trekking 25.10.07, 11:38
          007.bond napisała:

          > Przeczytałem, że chińczycy budują drogę asfaltową pod lodowiec
          > Ronkbuk, chcą wnieść znicz olimpijski na Everst.Więc po olimiadzie
          > tłumy bedą szły tą drogą, już teraz podobno można bez problemu
          > dojechać a co dopiero jak zrobią asfalt.Pora się spieszyć, choć
          > czasami sobie myślę ze wolałbym pojechać w mniej uczeszczane
          > miejsca, ale zobaczyć everest to nie to samo co zdjęcie czy tasma
          > filmowa.Dlatego sklaniam się do wyjazdu właśnie w 2008 i to przed
          > olipiadą myślę ze okres maj-lipiec

          Że się wtrącę : myślę, że fakt wyasfaltowania tej drogi niewiele zmieni. Już
          teraz jest to niezła szutrowa droga i to nie ona limituje dostęp do bazy pod
          Everestem (EBC). Ograniczenia biorą się z (1) ogólnych ograniczeń w dostępie do
          Tybetu (te są coraz mniejsze) i (2) z faktu, że EBC leży na wysokości ponad 5000
          m (co nie jest specjalnie dziwne :), a więc potrzeba kilku(nastu) dni na
          aklimatyzację - nie da się wyskoczyć tam "na weekend" :) - każda wycieczka do
          EBC to tak naprawdę mała wyprawa, a to troche kosztuje.

          Maj-czerwiec to b. dobra pora na wyjazd do Tybetu - ciepła wiosna, jeszcze przed
          porą monsunową. A widok Everestu z Rongbuk to jeden z piękniejszych górskich
          widoków. Tu są zdjęcia z mojego wyjazdu www.pbase.com/kailash/tibet2007

          Pozdrawiam,
          Piotr
          • aquarius1973 Re: Tybet, trekking 27.10.07, 17:09
            Piekne zdjecia! Pozdrawiam i dziekuje za garsc informacji!

            Kuba
            • 007.bond Re: Tybet, trekking 18.11.07, 13:22
              Nie ma chętnych do wyjazdu?
              • magnie Re: Tybet, trekking 16.12.07, 18:42
                hej już znalazłeś chętnych na wyjazd?
                pisz na priva magnie@gazeta.pl

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka