Gość: romanpidlaszuk
IP: *.internetdsl.tpnet.pl
19.03.07, 07:48
Ja slyszalem, ze Polacy z Polski centralnej zostali osiedleni na Wolyniu
przez wladze II Rzeczypospolitej na ziemi odebranej narodowi ukrainskiemu i
okazywali pomoc wladzom II Rzeczypospolitej w wynaradawianiu mieszkajacych
tam z dziada pradziada Ukraincow, ktorym odmawiano oswiaty w naszym ojczystym
jezyku ukrainskim, niszczono nasze prawoslawne cerkwie lub przeksztalcano je
na polskojezyczne i polonizatorskie koscioly rzymskokatolickie, polonizowano
cerkiew prawoslawna itd. itp.
Czy to prawda?