suzzi.e
03.09.05, 21:24
Witam drogie mamy!
Jestem mamą rocznego Michałka. W wieku niemowlęcym żadnej poważnej reakcji
alergicznej nie było - starałam się uważać na to co jem karmiąc piersią a
wszelkie nowe pokarmy wprowadzałam zgodnie z "tabelkami" i zaleceniami pediatry.
Cztery tygodnie temu kiedy Michał skończył roczek postanowiłam (za namową
pediatry) odstawić mleko modyfikowane i przejść na zwykłe z kartonu - bo
taniej a skoro nigdy nawet wysypki nie było... Pierwsze dwa dni było ok - nie
działo się nic. Potem bóle brzuszka, wysypka na buzi (taka kaszka drobna,
bardziej wyczuwalna pod palcami niż widoczna; tylko w okolicach ust zaogniona)
no i zielonkawe kupki. Odstwiłam więc to mleko zwykłe i wróciliśmy do
bebilonu3; kupki wróciły do normy, bóle brzuszka ustały, jednak wysypka na
buzi jest ciągle - juz trzy tygodnie. Poszliśmy do pediatry przepisała Zyrtec
i kazała przejść na mleko sojowe. To już czwarty dzień a poprawy nie widać
żadnej... Nabrałam więc wątpliwości czy to aby napewno reakcja alergiczna na
mleko. Bo czy nie powinna sie ona pojawić już w momencie wprowadzania mleka
mod. w 8 miesiącu życia? Białko przecież to samo.... a może się mylę?
Pomóżcie...
Zuzka