Dodaj do ulubionych

Czy to może być alergia na białko krowie???

03.09.05, 21:24
Witam drogie mamy!
Jestem mamą rocznego Michałka. W wieku niemowlęcym żadnej poważnej reakcji
alergicznej nie było - starałam się uważać na to co jem karmiąc piersią a
wszelkie nowe pokarmy wprowadzałam zgodnie z "tabelkami" i zaleceniami pediatry.
Cztery tygodnie temu kiedy Michał skończył roczek postanowiłam (za namową
pediatry) odstawić mleko modyfikowane i przejść na zwykłe z kartonu - bo
taniej a skoro nigdy nawet wysypki nie było... Pierwsze dwa dni było ok - nie
działo się nic. Potem bóle brzuszka, wysypka na buzi (taka kaszka drobna,
bardziej wyczuwalna pod palcami niż widoczna; tylko w okolicach ust zaogniona)
no i zielonkawe kupki. Odstwiłam więc to mleko zwykłe i wróciliśmy do
bebilonu3; kupki wróciły do normy, bóle brzuszka ustały, jednak wysypka na
buzi jest ciągle - juz trzy tygodnie. Poszliśmy do pediatry przepisała Zyrtec
i kazała przejść na mleko sojowe. To już czwarty dzień a poprawy nie widać
żadnej... Nabrałam więc wątpliwości czy to aby napewno reakcja alergiczna na
mleko. Bo czy nie powinna sie ona pojawić już w momencie wprowadzania mleka
mod. w 8 miesiącu życia? Białko przecież to samo.... a może się mylę?
Pomóżcie...
Zuzka
Obserwuj wątek
    • sigvaris Re: Czy to może być alergia na białko krowie??? 03.09.05, 23:30
      Przeczytaj ten wątek. Trochę długi, ale warto zacząć od tego.
      Warto wiedzieć, chociaż, że alergia nie zawsze musi być alergią.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=578&w=27748150
      Potem pytaj dalej.
      • kamiss11 Re: Czy to może być alergia na białko krowie??? 04.09.05, 09:11
        JEŻELI CHODZI O SKAZĘ BIAŁKOWĄ, TO WYSYPKA ZNIKA BAAAAAAAARDZO DŁUGO, U MOJEJ
        CÓRCI PRAWIE 2 MIESIĄCE.
      • kamiss11 Re: Czy to może być alergia na białko krowie??? 04.09.05, 09:12
        ACHA, NO I OBJAWY SĄ TYPOWE DLA SKAZY , ALE WARTO SPRAWDZIĆ PASOŻYTY. CZĘSTO
        LECZYMY ALERGIE ZAMIAT ROBAKÓW. WIELE SIĘ JUŻ TU MÓWIŁO O TYM.
      • suzzi.e Re: Czy to może być alergia na białko krowie??? 04.09.05, 22:55
        przeczytałam smile))Powiem szczerze że w miarę czytania oczy otwierały mi się coraz
        szerzej...
        Wniosek z tego taki że powinnam zrobić badania na pasożyty...
        Ciekawe, co moja pediatra powie jak jej przedstawię te rewelacje? Hehehe
        Dziękuję
        • kruffa Re: Czy to może być alergia na białko krowie??? 05.09.05, 06:53
          Mleka zwykłego to ja sama unikam jak ognia, choć nigdy nie miałam żadnych
          objawów alergicznych, a córce będę starała się chyba nigdy nie dawać - nawet
          jeśli będzie mogła.
          Mleko sojowe równie często uczula jak zwykłe. Rozumiem, ze lekarz pozwolił na
          podawanie jogurtów i białego sera, tak więc nie wiem po co to sojowe.
          Badania na pasożyty oczywiście zrób, ale w twoim przypadku nie wiązałabym z tym
          zbyt dużych oczekiwań. A zmiany mogą się cofac długo.

          Kruffa
          • suzzi.e Re: Czy to może być alergia na białko krowie??? 09.09.05, 00:23
            Niestety Michałek nie je ani jogurtów ani serkówsad(( Wykluczyliśmy wszystko co
            ma bliższy lub dalszy związek z krową...
            Nie wiem teraz czym zastąpić te dotychczasowe posiłki mleczne...Sinlac? Kaszki
            na wodzie (bleee)? Co dawać do jedzenia żeby zaraz nie okazało się że są
            niedobory wapnia?
            Dziękuję za odpowiedź.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka