Dodaj do ulubionych

Wrocław-do którego chirurga z naczyniakiem?

12.07.05, 22:42
Drogie e-mamy wrocławianki,

Moja 15 Ola ma niedużego naczyniaka na brzuszku.

Dostałam skierowanie od pediatry na konsultację do chirurga dziecięcego.
Czy możecie doradzić i polecić lekarza, do którego warto pójść?

Podobno przychodnie chirurgii dziecięcej znajdują się na Traugutta i Skłodowskiej.

Pozdrawiam,

Justyna
Obserwuj wątek
    • anulas100 Re: Wrocław-do którego chirurga z naczyniakiem? 13.07.05, 08:04
      Hej, ja może odpowiem z innej beczki.
      Jesteś pewna,że chcesz oddawać dziecko w ręce chirurga?
      Moja Ala urodziła się z 2 całkiem sporymi naczyniakami- jeden na brzuszku,
      drugi na plecach.
      Aktualnie (Ala ma 2 lata) jeden (ten na plecach) prawie całkowicie sie wchłonął-
      to znaczy zbladł i zlał sie ze skórą.
      Temu drugiemu idzie to wolniej ale ewidentnie też sie wchłania. Poczekamy az
      zniknie zupełnie.Ja nawet nie myslałam o interwencji chirurgicznej.

      Pzdr,
      Ania i Ala (09.06.2003)
    • elmira_k Re: Wrocław-do którego chirurga z naczyniakiem? 13.07.05, 09:08
      Moja siostrzenica miała usuwanego aktywnego naczyniaka na Traugutta, ale nie
      wiem który lekarz jej to robił. A co do usuwania naczyniaków to Weronika miała
      go usuwanego jak miała rok, zabieg był robiony dwukrotnie. Gdyby miała to
      robione wcześniej to nie było by śladu a tak to jest. W wieku 7 miesięcy miała
      zamrażanie naczyniaka i to był wielki błąd i niestety później pomimo użycia
      lasera ślad pozostał . Teraz ma 7 lat. Jak będzie starsza i będzie chciała to
      może zrobić sobie korektę plastyczną i to na koszt funduszu zdrowia (kasa
      chorych spieprzyła to fundusz poczuwa się do obowiązku naprawy)
      Naczyniak był umiejscowiony na policzku, wielkości dużej wiśni.

      Ps. Całkiem niedawno był bardzo ciekawy program na temat naczyniaków na
      Discovery.Według amerykańskich lekarzy naczyniaki aktywne trzeba usuwać.
      pozdrawiam
    • renata28 Re: Wrocław-do którego chirurga z naczyniakiem? 13.07.05, 09:54
      A może powinnaś najpierw iść do poradni naczyniakowej w IMiD na Kasprzaka. Tam
      zajmują się nczyniakami i robią wszystkie niezbędne badania, aby go ocenić. Tam
      też poradzą co można zrobić. Naczyniaki wchłaniają się do ok. 3 roku życia, ale
      najpierw trzeba ocenić, jaki to rodzaj.
      Pozdrawiam
      • verdana Re: Wrocław-do którego chirurga z naczyniakiem? 13.07.05, 10:02
        Moje dziecko miało naczyniaka, który zajmował pół prawej dłoni (na wierzchu
        wypukły, wewnątrz dłoni płaski) . Po paru latach (nie po roku czy dwóch!)
        zniknął bez śladu. Tak dzieje się z wiekszoscią naczyniaków. Ja bym zasięgnęła
        porady chirurga, ale zaczekała jeszcze dobrych parę lat. Po co kroić
        niepotrzebnie dziecko?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka