Dodaj do ulubionych

Firma LEVEL wykupuje Lublin !

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 14:02
KURIER LUBELSKI WIADOMOŚCI: Dwóch chętnych na Świętoduską

"LUBLIN KTO ZBUDUJE PARKING PODZIEMNY I ODNOWI ARKADY?

Wczoraj minął termin składania ofert na zakup ziemi pod budowę parkingu
podziemnego oraz restauracji Arkady przy ul. Świętoduskiej. Wpłynęły dwa
wnioski. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w najbliższy wtorek.

Miasto od wielu lat usiłuje sprzedać lub wydzierżawić teren za ratuszem pod
budowę wielopoziomowego parkingu podziemnego. Surowe wymagania konserwatora
zabytków, który zakazał, żeby nowy obiekt mógł mieć również kondygnację
wystającą nad ziemię, odstraszały inwestorów. Kilka przetargów nie przyniosło
rezultatów, bo nikt do nich nie stawał. Sam parking bez dużej części
handlowej stał się nieopłacalny.
W połowie 2004 roku podjęto decyzję, żeby do działki pod parking dołączyć
pusty i niszczejący budynek Arkad oraz plac z pomnikiem ku czci ofiar getta.
Monument ma zostać przeniesiony w inne, równie godne miejsce. Uatrakcyjniło
to miejską ofertę.
Najpoważniejszym inwestorem, który oficjalnie zgłasza chęć zakupu gruntów pod
parking oraz Arkad, jest chełmska firma Level. W Lublinie wykupiła już
kompleks kamienic po dawnym Cefarmie przy ul. Bramowej. Zamierza tam otworzyć
centrum usługowo-handlowo-rekreacyjne.
Level zamierza połączyć przyszły parking z kamienicami przy ul. Bramowej
przejściem podziemnym lub nadziemnym i stworzyć w ten sposób nowoczesny
kompleks parkingowo-handlowo-usługowy.
Dwie oferty złożone w Urzędzie Miasta dają nadzieję, że pojawiła się realna
szansa na sprzedanie gruntów i zagospodarowanie tego terenu.

Tomasz Walaszczyk


CO JEST DO KUPIENIA?


Działka o pow. 2266 mkw. przy ul. Lubartowskiej 4, z urządzonym parkingiem
samochodowym. Wartość gruntu 792 950 zł.

Działka o pow. 127 mkw. przy ul. Lubartowskiej 4a, zabudowana parterowym
murowanym budynkiem (kasy biletowe). Wartość gruntu 44 450 zł, wartość
budynku 34 250 zł.

Działka o pow. 3064 mkw. przy ul. Świętoduskiej 7, zabudowana parterowym
murowanym budynkiem Arkady. Wartość gruntu 1 072 200 zł, wartość budynku 212
300 zł.

Działka o pow. 2055 mkw. przy ul. Świętoduskiej 7a, na działce usytuowany
jest pomnik Ku Czci Ofiar Masowej Eksterminacji Ludności Żydowskiej. Wartość
gruntu 602 000 zł. Razem wartość nieruchomości wynosi 2 758 150 zł."


KOMENTARZE CZYTELNIKÓW:

"Najpoważniejszym inwestorem, który oficjalnie zgłasza chęć zakupu gruntów
pod parking oraz Arkad, jest chełmska firma Level."

przecież oferty złożyły dwie firmy a kurier bezczelnie reklamuje firmę Level.
Albo to niedopuszczalna forma reklamy tuz przed przetargiem albo ta druga
firma jest tylko podstawiona, zeby mógł kupić Level!
Swoją drogą jakie miasto uzyska gwarancje ze parking powstanie i nie jest to
spekulacyjny wykup gruntu? Może trzeba to wyjaśnić droga redakcjo!

Re: Dwóch chętnych na Świętoduską
Rok z okładem minął od zakupienia przez LEVEL budynków CEFARMU i co? I nic!
Ani widu ani słychu o tym supercentrum usługowo-handlowo-rekreacyjnym!
To zwykła spekulacja gruntami ,kupuje się teren w centrum i dopiero szuka
inwestora-sponsora co jak pokazują znane przykłady lubelskie trwa
dziesięciolecia. A w tym czasie teren porasta chwastami i zamienia się w
pobojowisko w centrum "Metropolii"! Co zrobiła wasza redakcja żeby sprawdzić
wiarygodność tej firmy zamiast ją wychwalać i forować wbrew elementarnym
zasadom uczciwej konkurencji! Czym ta firma zasłużyła się do tej pory? Czy
już gdzieś coś wybudowała, wyremontowała? Redakcjo Kuriera prosimy o
wyjaśnienia tych kwestii!!!


CZY KTOŚ WIE CO TO ZA FIRMA I CZY RZECZYWIŚCIE COŚ JUZ GDZIEŚ WYBUDOWAŁA?
Obserwuj wątek
    • Gość: leszeke Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 18:18
      Świetne pomysły: połączenie podziemnego parkingu nadziemnym przejściem z
      kamienicami na Bramowej !
      Ciekawe: nad czy obok Bramy Krakowskiej ...
      • Gość: NEW Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 19:55
        ma byc przejscie pod-ziemne.
        • Gość: H Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 20:10
          Może będzie szybciej niz podziemna trasa zwiedzania na (a raczej pod)
          starówką? :-)
          • robertw18 JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? 14.03.05, 20:35
            Arkady są też całkiem miłe! I widok z góry! To wszystko na przemiał?
            Pozdr.
            • Gość: mały Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 21:16
              Zamiast przyjemnego parczku - przyjemny parkinżek! Za dwadzieścia parę lat jak
              dobrze pójdzie..... A do tego czasu będzie pusty zapuszczony wygon w środku
              miasta oczekujący na zmiłowanie jak na Lipowej?! Od pewnego czasu w dziwny
              sposób znikają na tym skwerze drzewa, ktoś już pomaga przyszłemu właścicielowi
              w urządzaniu pustego wygonu, powtarza się historia z drzewami na Lipowej?!
              Dlaczego sprzedaje się tak ważny teren bez obowiązku wcześniejszego pokazania
              konkretnego projektu jego zagospodarowania? Co będzie jeśli pomysły przyszłego
              właściciela będą nie do przyjęcia,a może nawet szkodliwe dla miasta i interesu
              mieszkańców? To bardzo nierozsądne wyzbywać się tej działki bez pewności co z
              nią zrobi prywatny nabywca, przecież to już będzie własność prywatna i wara nam
              od tego!
              • Gość: H Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 21:43
                Przede wszystkim miasto jest głupie dlatego, ze sprzedaje tereny, zamiast
                oddawać w dzierżawę na długie okresy - już nawet 25 lat by starczyło, zeby
                znaleźli się chętni do robienia na takim gruncie interesów. A co wiecej -
                dzierżawą nie interesowaliby się spekulanci.
                Ale najprościej sprzedać, co się ma, a jak się potem skończy kasa isć na żebry -
                jak to bywało juz nieraz w historii...
                Pozdrawiam!
                • robertw18 JUŻ KIEDYŚ PEWNA PANI POZWOLIŁA NA BUDKI 14.03.05, 22:22
                  Naprzeciw arkad. Wzniesiono już takie kuczki w polskim stylu, ale podniósł się
                  sprzeciw i nawet rzeczona osoba ustąpiła ze stanowiska bodaj architekta
                  miejskiego. A kuczki rozebrano.
                  Ale teraz zdaje się - wolno wszystko. TYLKO ZAPŁACIĆ!
                  Pozdr.
                • Gość: widz Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 23:31
                  Gość portalu: H napisał(a):Przede wszystkim miasto jest głupie dlatego, ze
                  sprzedaje tereny......Ale najprościej sprzedać, co się ma, a jak się potem
                  skończy kasa isć na żebry


                  1.To nie miasto sprzedaje tylko konkretni ludzie w Urzędzie Miasta za zgodą
                  Prezydenta!
                  2.Niekoniecznie musi to byc decyzja nieprzemyślana i głupia z punktu widzenia
                  tych panów(pań)!
                  3.Kasa z tego powodu tym panom(paniom)tez raczej się nie skończy!
                  4.Na żebry ci panowie(panie)na 100% nie pojda, kiedy już nadejdzie ten czas,że
                  wreszcie sobie stąd pójdą!
                  • Gość: H Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 07:57
                    Owszem - dla samorządowców jest to korzystne - ale dla miasta nie - i o to mi
                    chodziło.
                    • Gość: lub Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.05, 00:34
                      Właśnie, jakim prawem sprzedaje się miejski park-skwer dawny miejski plac
                      targowy prywatnemu nabywcy!!! To jakieś nieporozumienie, jak można sprzedawać
                      miejski teren publiczny będący własnością ogółu i służący potrzebom ogółu!
                      Czy w takim razie można sprzedać komuś Deptak, Rynek czy Park Saski?
                      To jakiś absurd!Przecież to nie jest zwykła działka budowlana.
                      A co będzie jak nowy właściciel ogrodzi ten plac i nie pozwoli po nim chodzić
                      bo przecież to będzie jego prywatna własność a w kapitaliźmie własność to
                      świętość? Na Zachodzie ogradza się nawet prywatne lasy i jeziora.
                      Ten plac powinien pozostać własnością mieszkańców Lublina i nadal im służyć!
                      Przecież można go wynająć na 20lat zachowując prawa własności komunalnej!
                      Przyszłe pokolenia na pewno będą umiały lepiej go wykorzystać dla pożytku całej
                      społeczności Lublina i należy pozostawic im możliwość decydowania o jego
                      wyglądzie i przeznaczeniu. Parę lat temu sprzedano duży fragment dawnego ogrodu
                      powizytkowskiego prywatnemu nabywcy. Dla wspólnego dobra miał on zobowiązać się
                      do wybudowania wielopiętrowego parkingu który rozwiąże problemy parkowania w
                      całej okolicy. Parking na Hempla co prawda został wybudowany ale niczego nie
                      rozwiązał bo prywatny właściciel szybko przerobił go na dom handlowo-usługowy.
                      Takie jego prywatnego właściciela prawo!!! Tylko co my mieszkańcy z tego mamy i
                      kto na tej sprzedaży naprawdę skorzystał?
                      • Gość: okazja Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.05, 19:38
                        na płocie MAKRO wisi duża kolorowa reklama z różnymi ciuchami i napisem:
                        OBNIŻKA CEN,OKAZJA - PARKING PODZIEMNY NA HEMPLA!!! Ale jaja!
                      • Gość: kalafior Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.it-net.pl 23.03.05, 15:34
                        Właściciele parkingu na Hempla nie z powodu swojego widzimisię wpuścili tam
                        tyle sklepów tylko dlatego, że ludzie nie chcą tam parkować - co jest zresztą
                        dla mnie niepojęte. Boją się, że im się na głowę zawali albo co?
                        • Gość: mały Re: JAKIM PRAWEM SPRZEDAJĄ PRZYJEMNY PARCZEK? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.05, 16:53
                          Jakże im współczuję, nie mogą dalej prowadzić niedochodowego parkingu z winy
                          mieszkańców-tumanów i musieli się z bólem serca przerzucić na bardziej
                          dochodowy handel ciuchami i wynajem pomieszczeń prywatnej przychodni!
                          Naprawdę mi przykro i wstyd za lublinian co nie chcą parkować piętrowo tak jak
                          im to umożliwiły władze miasta sprzedając cenną działkę prywatnemu nabywcy i
                          wydając w trosce o mieszkańców zgodę na budowę budowli parkingowej w samym
                          Centrum Lublina przy jednej z głównych ulic!
      • Gość: lulu Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 20:51
        Klasyczna bajeczka dla naiwnych,centrum usługowo-handlowo-rekreacyjne z wielkim
        parkingiem podziemnym podłączonym podziemnym tunelem. Jeszcze tylko schody
        ruchome albo ruchomy chodnik szklane windy panoramiczne obrotowa szklana
        restauracja na dachu, multikino i będzie komplet!
        A wszystko to wybuduje w centrum biednego Lublina nikomu nie znana firma z
        jescze biedniejszego Chełma! Jakie to znajome! Tak powstał tor Formuły 1,
        lotnisko międzynarodowe i kasyna Polskiego Vegas w Białej Podlaskiej!
        Centrum Międzykontynentalne na Lipowej powstaje już 10 lat a multikina przy
        Leclerc'u na Zana nie będzie wcale!
        Kto sprawdził tę firmę zanim postanowiono sprzedać jej kawał cetrum miasta?
        Jakie gwarancje dla interesu miasta i jego mieszkańców zawiera umowa sprzedaży?
        Co się stanie jeśli to tylko zwykła spekulacja atrakcyjnymi gruntami,która
        zablokuje na długie lata możliwość rzeczywistego zagospodarowania tego terenu
        przez wiarygodnego i wszechstronnie sprawdzonego inwestora?
    • kwintesencja Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! 13.03.05, 21:16
      przejscia podziemnego nie wykopia, bo musieliby odkopac fragmenty murow
      obronnych, zniszczyc wielokondygnacyjne piwnice pod kamienicami i lezacy pod
      nawierzchnia lubartowskiej (podobno) stary, drewniany kolektor...
      Brama Krakowska miala kiedys most zwodzony, ktory przerzucany byl nad fosa...
      wiec moze wroca do pradawnych dziejow i z flanki od strony lubartowskiej
      przerzuca wlasnie taki most...?
      • Gość: kit Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 22:42
        Tych bajek jak widać nawet nie starają się uwiarygodnić co potwierdza że jest
        to szemrana transakcja. Przejście podziemne przez te wszystkie
        instalacje,kanalizacje,linie ciepłownicze, wodociagi i gazociągi a przede
        wszystkim przez fundamenty dawnych średniowiecznych murów obronnych i przez
        cudze posesje przy Lubartowskiej!!! Na kilometr śmierdzi kitem, nawet dziecko
        by się zorientowało! Ale nasze władze o dziwo uwierzyły!!!
        • Gość: olo Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 12:06
          A co na to konserwator zabytków? Przecież bez wielkiej przebudowy całej okolicy
          te plany nie mają szans. Jeśli konsewator nie pozwala rozebrać małego murka to
          jak sobie wyobraża budowę tego parkingu i marketu, bo dopuszcza się ze będą tam
          też sklepy! a jak będzie wyglądąła kładka dla pieszych z parkingu na stare
          miasto-mam nadzieję że nie tak jak w filmie "Pianista" Polańskiego? Zgadzam się
          że przejście podziemne do budynków Cefarmu to czysta bajka dla naiwnych więc
          niech pozostanie między bajkami! Niepokojąca jest jednak wiara naszych włodarzy
          miejskich w takie bajki. Jeśli Level nie wybuduje tych wspaniałych rzeczy to
          jaką karę zapłaci za opowiadanie tych czczych obiecanek przed kupieniem cennego
          terenu?
          • Gość: meszkaniec Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 14:10
            Inwestor z Chełma, tego nam było trzeba!
            Jak dotąd to nie inwestor,tylko kupiec z Chełma który za wielką kasę skupuje
            nieruchomości. Czarno to widzę!
            • Gość: sdh Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 14.03.05, 21:44
              no to jak za wielką kasę skupuje nieruchomości to trzeba się cieszyć, gorzej byłoby gdyby skupował za małą kasę
              a tak może miasto będzie miało np. na zakup nowego trajtka
              • Gość: mela Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 00:43
                TO SIĘ NAZYWA NIEGOSPODARNOŚĆ!!!
                • Gość: noe Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 12:49
                  ...a po nich choćby i potop!
                  • Gość: czytelnik Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.05, 11:00
                    DZISIEJSZY KURIER WIADOMOŚCI: Miasto zakpiło z inwestorów

                    Wczoraj bez podania przyczyn unieważniono przetarg na budowę parkingu
                    podziemnego przy ul. Świętoduskiej w Lublinie. Startowały dwie firmy.

                    Tuż po godzinie 10 w pokoju 518 w Urzędzie Miasta przy ul. Wieniawskiej komisja
                    przetargowa otworzyła koperty z ofertami. Okazało się, że chęć zakupu gruntu
                    przy ul. Świętoduskiej, Przystankowej i dawnej kawiarni Arkady zgłosiły dwie
                    firmy. Pierwsza to spółka ,,Arkady”, która powstała na bazie firmy Level z
                    Chełma. Jest ona właścicielem m.in. kompleksu kamienic przy ul. Bramowej na
                    Starym Mieście w Lublinie. Kolejnym oferentem okazali się bracia Dariusz i
                    Jarosław Urbanowie ze wspólnikami.
                    Komisja przetargowa po półtorej godziny obrad nie wybrała żadnego właściciela
                    dla miejskich posesji.
                    – Przetarg unieważniamy bez podania przyczyny. Mamy do tego prawo – mówi
                    Andrzej Jedziniak, dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami
                    Urzędu Miasta Lublin. – Ogłosimy go od nowa w jak najkrótszym terminie.
                    Z tego rozstrzygnięcia nikt nie jest zadowolony. Najgłośniej protestuje
                    Jarosław Urban.
                    – Skandal. Jest to trzeci przetarg w Lublinie, w którym startuję i jest on
                    unieważniany. Podobnie było w przypadku ulic Jasnej i Głębokiej. Władzom miasta
                    chyba przestało zależeć na rozwoju.
                    Andrzej Wilczewski, prezes firmy Level, też nie jest zadowolony z unieważnienia
                    przetargu.
                    – Inwestycję tę planujemy już od długiego czasu. Na własny koszt i ryzyko
                    przeprowadziliśmy szereg badań i analiz tamtego gruntu. Brak decyzji w tej
                    sprawie wydłuża cykl inwestycyjny. Zamierzaliśmy rozpocząć budowę jeszcze w tym
                    roku – mówi Andrzej Wilczewski.

                    Tomasz Walaszczyk
                    • Gość: ??? Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.05, 13:15
                      A dlaczego nic na ten temat nie pisze Gazeta w Lublinie?
                      Czy to nie jest ważny temat co stanie się z tym miejscem położonym o rzut
                      kamiemienia od Starego Miasta i deptaka? Dlaczego o takich sprawach musimy
                      dowiadywać się ciągle tylko z Kuriera a Gazeta milczy????????
                    • Gość: lub Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.05, 14:00
                      "Pierwsza to spółka ,,Arkady”, która powstała na bazie firmy Level z
                      Chełma."- to dobre! Nie wiadomo co to za firma ten Level a teren chce kupić
                      firma Arkady powstała na bazie firmy Level!!! To brzmi super wiarygodnie!!!
                      Do zapowiedzianego kolejnego przetargu na zakup tego parku wystartuje pewnie
                      firma "Parking" powstała na bazie firmy "Arkady" powstałej na bazie
                      firmy "Level" powstałej.....nie wiadomo skąd!
                      I wybuduje przejście podziemne pod całym Starym Miastem,parking,lotnisko i co
                      tylko się może nam zamarzyć!
    • Gość: Lulek Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.adsl.inetia.pl 21.03.05, 07:32
      W tym Lublinie ciągle coś złego sie dzieje
      a to żydzi, albo masoni chcą coś przejąć,
      a to obcy kapitał chce wstawić kolejny supermarket.
      • Gość: ??? Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.05, 09:08
        Przekręt to przekręt niezależnie jaka grupa go organizuje,prawda?!
        • Gość: ninka Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.05, 12:57
          Proponuję sprzedać Ratusz wraz z lokatorami!
          • Gość: uuu Re: Firma LEVEL wykupuje Lublin ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.05, 17:05
            firma LEVEL jak sama nazwa wskazuje ma misje zrownania Lublina z ziemia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka