salathiel57 03.07.07, 13:44 Łódź to Arka prawdy, niech niesie przesłanie dla ludzkości. Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
big_news Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:00 A kto z kim miałby się w tej Wieży jednać? Ona ma być typowo łódzka, ogólnopolska, na wskroś europejska, czy ogólnoświatowa? A może chodzi tylko o przymierze dwóch przeciwstawnych płci albo gangsterów i poszkodowanych? A może idzie o sojusz pielęgniarsko-lekarsko-robotniczo-chłopski? Możesz przybliżyć tę Ideę? Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:22 Łódź to prawdziwa Arka Ogólnoświatowego Pojednania. Nadszedł czas realizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: a budujmy 03.07.07, 14:24 Powiedziano, teren wyznaczy wybraniec ludu. Odpowiedz Link Zgłoś
misiomis Kropiwnicki? 03.07.07, 14:28 Lepiej nie. To chodzi o te wieżowce na Księżym Młynie? Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Kropiwnicki? 03.07.07, 14:32 Ludzkie języki wskażą wieżę pojednania. Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: Kropiwnicki? 04.07.07, 00:10 wolę cielęce ozorki w sosie chrzanowym z młodymi ziemniaczkami i koperkiem: MMMMM ;> Odpowiedz Link Zgłoś
brite ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:27 i żywię miłość do wszystkich. Ciekawe, czy autorzy tego zechcą się pojednać, a jeżeli tak, to z kim: fotoforum.gazeta.pl/72,2,735,63086175,65170126.html Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:36 Każdy mieszkaniec Arki będzie budowniczym Wieży Pojednania. Droga do wieży została już zbudowana. Odpowiedz Link Zgłoś
brite Re: ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:36 chodzi o te uzbrojone tereny na Olechowie? Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:39 Odpowiedź przyjdzie w pisanym słowie całego Świata. Odpowiedz Link Zgłoś
cassani Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:43 mieszkam w wysokiej wiezy, ona mnie obroni, nie walczę już z nikim, nie walczę juz o nic! palą się na stosie moje ideały, jutro będę duży, dzisiaj jestem mały... to jest fajny numer, uwielbiam! Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:46 Żartem słów budujesz drogę do prawdy. Nadmiar marzeń skieruj do pojednania. Odpowiedz Link Zgłoś
cassani Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:56 Traktem słowa sporządzam nadmiar kołnierzy. Przyszłość kolarzy należy do Marcela. Odpowiedz Link Zgłoś
misiomis Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:51 A mi się zrodził pomysł wykopania dołu. Takiego supergłębokiego, no powiedzmy ze 100 metrów. Można by go też było nazwać jakoś ciekawie. Tak sobie myślę, że dół łatwiej wykopać niż wieżę postawić. Mogłaby się w nim deszczówka zbierać przy okazji obfitych opadów, a z pewnością w trakcie kopania znalazłby się jakiś estetyczny kamień, który można by postawić w dowolnym punkcie miasta i przyozdobić pamiątkową tabliczką. Atrakcja turystyczna by była, pole badawcze dla geologów, mnóstwo zalet. Taka wieża Eiffla na odwrót. Odpowiedz Link Zgłoś
cassani Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:58 takiego "dołu pokopania". Odpowiedz Link Zgłoś
zamek Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 16:48 Już kiedyś był pomysł zbudowania takiego pomnika (tylko nie pamiętam, komu), który byłby negatywem, zwróconym w dół. Na powierzchni ulicy miały być widoczne wyłącznie zelówki butów, odciśnięte w kratce kanału burzowego. To chyba w Gdańsku ktoś miał taki pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
misiomis Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 16:54 To miał być pomnik Klausa Kinskiego w Sopocie. Odpowiedz Link Zgłoś
zamek Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 17:23 misiomis napisał: > To miał być pomnik Klausa Kinskiego w Sopocie. A nawet jest. Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 00:12 misiomis napisał: > A mi się zrodził pomysł wykopania dołu. Takiego supergłębokiego, no > powiedzmy ze 100 metrów. Można by go też było nazwać jakoś ciekawie. Bełchatów na przykład :] Odpowiedz Link Zgłoś
dziad_borowy Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 15:42 Tez sie lubie spalic. Dzierżż!!! Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 15:48 Pogodzić Longetę z Marianczykiem? Oj nie wiem, nie wiem ;-))) Big_newsa z Grayem (coś ostatnio graya nie ma)? Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 20:39 lavinka napisała: > Pogodzić Longetę z Marianczykiem? A czy to mój funfel był(?) Odpowiedz Link Zgłoś
brite może o to chodzi: 03.07.07, 16:54 www.wiadomosci24.pl/artykul/wybudujemy_wieze_22325.html Odpowiedz Link Zgłoś
zg.ierzyk Wieża – Łódź 03.07.07, 20:13 Od kiedy Wawa jest naturalnym centrum Polski? Tak było przed wojną, gdy granice Polski wyglądały zupełnie inaczej. Wawa to przedmieście wschodnie Polski. Tam centrum już się skończyło a wschód dopiero zaczyna, stąd te rozterki warszawiaków. To Łódź jest naturalnym centrum Polski od 1945 roku. Tu ma stanąć Wieża – Łódź Przymierza i Jedności. Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka o ile sobie przypominam to środek Polski jest 03.07.07, 20:19 w Piątku. Ta wieża wygląda jak zakopana kura głową do dołu. JA nie chcę!!! Weźcie sobie te kurę!!!! lav Odpowiedz Link Zgłoś
zg.ierzyk O naivna Lav'n'k 03.07.07, 20:24 Centrum Miłości Świata jest w Zgierzu. W Piątku w piątki i inne dni jest środek geometryczny Polski. W Łodzi jest Centrum Ratowania Świata przed światem. Centrum Polski to Łódź a Piątek nawet w sobotę jest łódzki. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.m.lodz O środku Polski 04.07.07, 09:06 Kiedyś pracowicie przerysowałem mapę Polski do komputera i szukałem środka masy (bo chyba tak "środek geometryczny" rozumieć należy) takiej figury. Rzeczywiście jest on gdzieś między Łodzią a Kutnem, może być w Piątku. Ale jeśli zauważy się, że na południu Polski są góry (a więc tam jest większa masa na każdym kilometrze kwadratowym), środek Polski powinien się przesunąć na południe. Jak daleko? To zależy jak grube jest to, co nazywamy "Polską". Im grubiej Polskę odetniemy, tym bardziej na północy środek mieć będziemy. Sprawa nie jest prosta:) Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: O środku Polski 04.07.07, 12:35 może odetnijmy ok. 2 m ppm. (najniższy punkt w Polsce). grubość wyniesie zatem 2501 m. chyba, że wliczymy wody terytorialne. wtedy sprawa nadal nie jest prosta:) Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 08.07.07, 21:55 lavinka napisała: > Ta wieża wygląda jak zakopana kura głową do dołu. JA nie chcę!!! Weźcie sobie > te kurę!!!! Niemcy już mają. Wielokur! www.vorpommern.de/polska.html Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 08.07.07, 21:58 No nie... bez zegarka? Apoza tym jak ktoś go z tego drzewka ukradnie? Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 08.07.07, 22:00 pozostanie płynąć na materacu do Szwecji (tam ubrani robią szokujące wrażenie), ewentualnie dać się zjeść przez bałtyckie rekinopłastugi :) Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 09.07.07, 10:05 Cierpi ten, któremu wzrok błądzi. Błądzi ten, który wzrokiem nie sięga po piękność. Wieża Pojednania jest pięknem dla wzroku i duszy. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: może o to chodzi: 04.07.07, 07:37 www.wiadomosci24.pl/artykul/wybudujemy_wieze_22325.html Tak BRITE, prawdy jest wiele. Oczy artysty odszukają myśli artysty. Wieża Pojednania to Arka dla ludzkości. Sieć okryła miejsce spływu Rybaków Świata. Czas dla wybrańca ludu, czas dla artysty, czas dla budowniczego - odszuka ich spragniona ryba. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.m.lodz Re: może o to chodzi: 04.07.07, 08:39 > Już pod koniec drogi na poddasze doznał niezwykłej wizji. To normalne i naukowo uzasadnione. Niezwykłe wizje zawsze pojawiają się pod koniec drogi na poddasze. Zwykle na najwyższych kondygnacjach strop jest niski i łatwo pierd..... się w głowę. Wiem coś o tym. Zdarzyło mi się to wiele razy. Wtedy wymyśliłem czajnik zasilany siłą woli, depilator do pięt, tele-wizję nadającą tylko dźwięk bez obrazu i jeszcze kilka fajnych urządzeń. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: może o to chodzi: 04.07.07, 08:46 Drwina wyda znak. Drwiący będzie nosił przesłanie. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.m.lodz Re: może o to chodzi: 04.07.07, 09:00 Muszę pomyśleć o lepszych butach i większym plecaku. Swoją drogą: Absolutnie nie do przebicia są Twoje teksty. Sam wymyślasz te debilizmy czy masz jakiś program komputerowy? Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: może o to chodzi: 04.07.07, 09:28 Raniący słowem odszuka rybaka. Wątpiący będzie rozstawiał żagle. Odpowiedz Link Zgłoś
bryzolin Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Miłości 03.07.07, 20:55 Bo my nie jesteśmy z nikim w niezgodzie. Zbudujmy wieżę miłości i równości. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Podwojenia! 04.07.07, 07:38 -------------------------------------------------------------------------------- www.wiadomosci24.pl/artykul/wybudujemy_wieze_22325.html Tak BRITE, prawdy jest wiele. Oczy artysty odszukają myśli artysty. Wieża Pojednania to Arka dla ludzkości. Sieć okryła miejsce spływu Rybaków Świata. Czas dla wybrańca ludu, czas dla artysty, czas dla budowniczego - odszuka ich spragniona ryba. Odpowiedz Link Zgłoś
barracuda7110 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 08:31 Wolałbym się pojednać przy butelce wódki. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 08:40 barracuda7110 napisał: > Wolałbym się pojednać przy butelce wódki. pogoda ci sprzyja;-) Odpowiedz Link Zgłoś
barracuda7110 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 08:48 Tylko osób do jednania się brak :(. Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 12:33 do jednania trzeba dwojga? niezgodnych ciał - niechętnych ser(c)! do jednania nawet trojga! a ten świat sam jeden jest... Odpowiedz Link Zgłoś
michal.m.lodz Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 09:02 Wybudujmy dwie wieże. Król powróci. Będzie nim drużyna łódzkiego Widzewa. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 09:32 Arka oddających pokłon zadziwi swiatłem zwątpienia. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 09:44 salathiel57 napisał: > Arka oddających pokłon zadziwi swiatłem zwątpienia. Niech światło przymierza rozjaśni twój gadający krzak,a odstąpią od ciebie wszystkie plagi suchą nogą;-) Odpowiedz Link Zgłoś
dziad_borowy Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 13:50 Łodzianie, obawiam sie ze zawiedliscie wybranca ludu i wskaze on wieze pojednania nie w Łodzi a w Wałbrzychu. Wlasnie zaczyna budowe. Modlcie sie, zeby tam byly rownie nieroztropne odpowiedzi jak tu, bo inaczej wasz poklon zadziwni swiatlem zwatpienia i bedzie placz i zgrzytanie. Dzierżż!!! Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 14:53 Prawda ukryta jest w złudzeniach prześmiewcy, on będzie czynił wielkość. Pośpiech nie wzbogaci czystości. Portem Arki jest łódź narodów. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Jak to mówią górale,-tyż prawda 04.07.07, 14:55 salathiel57 napisał: > Prawda ukryta jest w złudzeniach prześmiewcy, on będzie czynił wielkość. > Pośpiech nie wzbogaci czystości. Portem Arki jest łódź narodów. i gó.. prawda,niech moc będzie z tobą;-) Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 09:03 Gdy słowa będą padać jak deszcz, wyleci wielki ptak z domu mocarza. Moc skrzydeł ptaka będzie wielka, naznaczony cierpieniem ogarnie ją wzrokiem przemyślenia. Wybraniec ludu da znak rybakowi, ten odszuka łódź. Znak trzech kos bedzie na wrotach, zaprosi na potkanie wybrańca ludu, artystę i budowniczego. Łódź wypłynie w roku pomruku. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 09:16 ... i sprawią, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy, otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest mądrość. Kto ma rozum niech liczbę Bestii przeliczy: Liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: "sześćset sześćdziesiąt sześć" ... ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
michal.m.lodz Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 09:24 > A liczba jego: "sześćset sześćdziesiąt sześć" ... Proszę zamiejscową czista czidzieści czi! ... Czi co? ... Nie "czi" pytajne, tylko "czi" wzięte liciebniczio! Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Jeżeli do mnie to czterdzieści sześć 05.07.07, 09:43 Tuż zgroza co ta telekomunikacja wyprawia:-) Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 12:41 Nastąpił 11 dnia od 7 dnia 7 miesiąca 7 roku. Sprawdzi się, że prześmiewca przetrze oczy z piasku prózności. Wież Pojednania zmieni oblicze 2222. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.m.lodz Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 12:45 Rety, o 7 lipca 2007 roku Ci biega. Musiało minąć tyle czasu zanim to wystękałeś? Znowu sromota Twoja wielka będzie, gdy rzeczone dziwy nie nastąpią. Nie nastąpiły w roku 1000 za Szanownego Papieża Sylwestra, nie nastąpiły w 1999, gdy Balaton w mroku księżycowego cienia się pogrążył, nie nastąpią i teraz. Choć miło by było, bardzo miło, gdyby 18 lipca już rządu Kaczyńskiego nie było:) Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 15:20 michal.m.lodz napisał: > Choć miło by było, bardzo miło, gdyby 18 lipca już rządu Kaczyńskiego nie było: > ) Za to Owsiak będzie grał do 19 lipca;-) Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 17.07.07, 12:09 I co z tym 18, sprawdza się ??? Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 06.07.07, 08:16 Patrz oczyma duszy. Widok wszelaki na sposóbów kilka otwary będzie dla duszy wrażliwej. Nastapi w cieniu zapomnienia, ukaże się sternikowi łodzi w niebieskiej poświacie. Artysta plany snuje, budowniczy dno łodzi wylepia, wybraniec ludu z uśmiechem słowo pisane śledzi. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 09.07.07, 10:16 Stało się przemilczeniem osłonięte. Stanie się blaskiem osławione. Woda szukająca ryby da znak czystości. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 05.07.07, 09:58 Artysta z łodzi słowem pisanym poda znak ludowi. Dobro zagości w domach paproci. Odpowiedz Link Zgłoś
postradamus Kto postrada 05.07.07, 22:46 Kto postrada klejnoty swego ludu, ten postrada też lud swój. Lud, któren postradać pozwoli to, co zyskać może, sam się postrada. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Kto postrada 06.07.07, 08:07 Gdy objawi się przy 57-Salathiel57 i spotka się klejnot 57/05/07/07 przyjdzie nadzieja dla ludu. Stało się słowem pisanym prześmiewcy, wrota Wieży Pojednania stoją przed ludem Arki. Zyskać może, kto chwyci za wiosła łodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Kto postrada 10.07.07, 12:23 Wiosła poszły w ruch i spokój zapanował. Tak testowałem odporność uczestników forum na zwykłe podkręcanie określonego tematu, w moim odczuciu całkiem sensownego. Egzamin na 4+. Swoją drogą to Łódź faktycznie jest Wieżą Pojednania, no może trochę opornie nam czasami idzie w pewnych sprawach. Myślałem, że popularny ostatnio Przemo P. złapie temat i zrobimy coś dla Naszego zacnego miasta, coś jednak cienko z naszym kolorytem. Zazwyczaj narzekamy i do kłótni nastawiamy się niczym koguty, dlatego wywołałem odmienny sposób prowadzenia rozmowy. Może trafi się kilku nawiedzonych i coś podziałamy, nakreślimy kilka odważnych pomysłów? Zbudujemy Wieżę Pojednania? Odpowiedz Link Zgłoś
brite Re: Kto postrada 11.07.07, 10:13 salathiel57 napisał: > Może trafi się kilku nawiedzonych i coś podziałamy, > nakreślimy kilka odważnych pomysłów? Tak, pod warunkiem że będą to pomysły, które spowodują powolną przemianę mieszkańców miasta (powolną, bo szybka jest niemożliwa), a nie wodotryski, które nic nie dadzą. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Kto postrada 11.07.07, 12:32 Trafna uwaga. Warto jednak próbować, im więcej inicjatyw tym nam wszystkim ciekawiej. Łódź farta miała jedynie na starcie, zasługuje na śmiałe wyzwania, posiada nadal wiele atutów. Odpowiedz Link Zgłoś
marianczyk1 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 11.07.07, 09:37 salathiel57 napisał: > Łódź to Arka prawdy, niech niesie przesłanie dla ludzkości. Zbudujmy w Łodzi > Wieżę Pojednania! zamknij morde Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 12.07.07, 09:27 Dlatego właśnie marianczykupierwszy warto budować Wieżę Pojednania. Chcesz - czytasz, brak Ci sił - śpij, czytasz - chwała Ci, masz przemyślenia - odpowiadasz. Lubisz wulgaryzmy, Twoja kulturka. Nauka zrozumienia i wzajemnego poszanowania czasami idzie opornie ale uczestnicząc w częstej wymianie zdań i Ty budujesz przysłowiową "Wieżę Pojednania". Chwil łyk jak dobrej kawusi, poznasz jeszcze kilka tematów i będziesz super-marianczyk. Odpowiedz Link Zgłoś
marianczyk1 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 29.08.07, 14:12 skoncz pierdolic Odpowiedz Link Zgłoś
wortes Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 25.07.07, 15:44 Hehe, najpierw zamażcie te napisy Jude RTS, ŁKS to żydy itp. > Łódź to Arka prawdy, niech niesie przesłanie dla ludzkości. Zbudujmy w Łodzi > Wieżę Pojednania! salathiel57, czy ty nie z zakonu?? Odpowiedz Link Zgłoś
postradamus Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 25.07.07, 20:52 Napisy te chwalą naród żydowski jak nigdzie w świecie! Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 26.07.07, 07:47 Zakonnikiem jest człowiek szukający prawdy, myśląc szerzej - kto wie. Oczy me zmęczone szpetnymi napisami, wulgaryzmami i głupotą. Sięgający po sztukę obskurnego malowania głupkowatych napisów, w przyszłości sięgną do wnętrza własnej małości. Cierpienie jest lekarstwem dla zagubionych. Chwała powstająca przez zniesławianie, to trwały ślad ludzkości. Napis wzmocni Naród, osłabi czytelnika prostego i wstydliwego. W karczmie strapionych głosząc słowa przekory, poklask zdobywasz. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 30.07.07, 13:40 Rozumi sznują miasto, ono potrzebuje rozsądku i odwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
sztamka Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 30.07.07, 21:34 wortes napisał: > Hehe, najpierw zamażcie te napisy Jude RTS, ŁKS to żydy itp. a po co? Może się wreszcie wyjaśni, którzy nimi są? Którzy są lepsi, wybrani? Może chcieliby nimi być? Odpowiedz Link Zgłoś
breblebrox Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 30.07.07, 21:09 Jakoś nie wpisuje mi się to w plan zagospodarowania urbanistycznego Łodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
postradamus Pojednajcie się! Alebo przepadniecie! 31.07.07, 15:35 Pojednajcie się! Alebo przepadniecie! Tylko miłość i przebaczenie może uchronić świat i was przed ostateczną klęską! Odgońcie demona od siebie. Odetchniecie. A ciało i tak opuścicie! Odpowiedz Link Zgłoś
breblebrox Re: Pojednajcie się! Alebo przepadniecie! 31.07.07, 19:35 postradamus napisała: > A ciało i tak opuścicie! No, ja już jakiś czas temu opuściłam. Wysżłam po papierosy i nie wróciłam. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: A może meczkoścsynagoerkiew? 01.08.07, 08:11 Zrozumienie przychodzi wraz z cierpieniem. Zyska ten, kto potrafi duszę szanować. Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: A może meczkoścsynagoerkiew? 03.08.07, 08:07 Gwizdaczek nie chce zrozumieć i pojednać się, chyba to indianin ze szczepu Huronów. Zobaczyłem jego zdjecie i tak pomyślałem, przystojny ale ma srogi wyraz twarzy. Widać nie lizał lodów, no ale skoro uznaje mleko za wydzielinę fatalną, to zrozumiałe. Warto zobaczyć Gwizdaczka i jego szczeciniastą głowę. pl.wikipedia.org/wiki/Huronowie Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 20.08.07, 08:48 Wielkość wieży w zrozumieniu ludu. PO-PiS, jak wieża pojednania. Wielkości zazna ten, któremu zgoda serce wypełni! Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef Knajpa pojednania 20.08.07, 11:58 No dobra. Najpierw zbudujmy knajpę pojednania. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Knajpa pojednania 20.08.07, 12:10 Słowa przesmiewcy, są jak wycie głodnego wołu. Wieża Pojednania jest nam potrzebna. Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Knajpa pojednania 20.08.07, 13:14 Mądra uwaga. Pomysł na Wieżę Pojednania jet tez mój, budujmy ją. Kiepsko coś z chętnymi. Wszystko przez Big Gwizdaczka, nie chce się dołączyć, taki jednostronny jest. Może w knajpie trzeba na początek. Odpowiedz Link Zgłoś
postradamus Pojednajcie się w czynieniu dobra, zanim 20.08.07, 20:05 Pojednajcie się w czynieniu dobra, zanim odejdziecie z forum Albowiem w zgodzie czynienia dobra jest jedyna siła, która Świat ocalić może. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Pojednajcie się w czynieniu dobra, zanim 23.08.07, 14:28 Dobro jest ogniem arki. Łódź popłynie prze miasta naznaczone deszczem. Nadejdzie dzień ognia, on zmieni oblicze prześmiewców. Łza prześmiewcy wypełni koryto rzeki przeznaczenia. 36 dni upłynie. Odpowiedz Link Zgłoś
postradamus A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 23.08.07, 15:42 strach ogarnie też wielkich i możnych! Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 29.08.07, 12:55 Wieża Pojednania otworzy serca wylęknonych. Mali z wielkimi oddadzą pokłony, łódż popłynie wodami zrozumienia. Czterech żeglarzy postawi żagle. Prześmiewca chwyci za wiosła. Strach odejdzie od wątpiących. Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 30.08.07, 08:51 No, jedynie wieża nam pozostała. Festlwal rozkręci Łódź. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 10.09.07, 08:57 Światło świecy zgasi wpomnienia. Zubożały odnajdzie złoto pynące z ust wybrańca ludu. Łódź wypłynie na wody Świata. Portem będzie miasto wschodu, tam druga Wieża Pojednania powstanie. W roku przemiany, dnia 20, dziewiątego miasiąca stanie się światło. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 11.09.07, 11:26 Dnia 12, dziewiątego miesiąca lud pochyli głowy, dźwięk dotrze do wnętrza. Łódż wypłynie na słodkie wody, wybraniec wyrzuci kamienny balast. Wieża Pojednania, jak Szana Towa przyniesie zgodę i pojednanie. Stanie się w łodzi jasność serc i umysłów, plan zrodzon będzie, owoc zagości w mieście zrozumienia. Wybraniec ludu wiosłem nakreśli koło, zegar odliczy 613 dni. Jakem naznaczony wolą nieznaną Salathiel57, wskazuję 68. Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 11.09.07, 21:56 .. już w kalo ciurka ciepełko :) Odpowiedz Link Zgłoś
guru211 Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 11.09.07, 22:24 Setka postow i nic konstruktywnego. W ostatnich wiecej o potrzebach ciala niz ducha, o wiezy pojednania zapomniano. Z braku nawiedzonych? Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 11.09.07, 22:28 Sa, są nawiedzeni tylko może mają lęk wysokości, a pojednanie może im się źle kojarzyć. Kto to wie? Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 18.09.07, 13:28 Drzewo poznania wydała owoc. Stanie się światło, dwa łabędzie dopłyną do łodzi. Czarcia ofiara stanie się fundamentem Wieży Pojednania. Wybraniec ludu zaprosi do łodzi spragnionego snu. Dwaj mędrcy zjednoczą lud. Niewiasta z niewiastą walczyć będzie. Pierwszy wędrowiec w proch się obróci. 22 dnia Głosiciel Słowa ogłosi nowinę. Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Stawiam na Bigusia 18.09.07, 13:56 Zdecydowanie stawiam na Bigusia Gwizdaczka, to dobry urzędas i głosiciel słowa. Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef Popieram ten wątek ale 18.09.07, 19:51 Popieram ten wątek ale może z wypowiedziami bardziej merytorycznymi? Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Popieram ten wątek ale 19.09.07, 09:41 Tak myślę, że Gigafon Gwizdaczek vel Bigus powinien się z nami wszystkimi pojednać. On jeden nie potrafi tego zrobić. Taki Marianczyk to ma klasę, został nawet Misterem. Trzeba zabiegać o pojednanie? Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef Re: Popieram ten wątek ale 20.09.07, 21:57 A wiesz, że on też mi podpadł. Lata jak giez dookoła głowy a potem miłego dnia życzy. Pojednanie byłoby tu w sam raz. Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Popieram ten wątek ale 20.09.07, 22:16 ...myślę, że Gigi vel, vel itd., jest ponad wszystko, lekce sobie waży to co tu się dzieje bo ma swój (albo zlecony) plan i co najwyżej warknie: -Obejdzie się! Bo on potrafi być w tej swojej klawiaturowej elokwencji zarówno czarujący jak i niezwykle chamski, uparty i kąsliwy, denerwujaco politycznie niby-uświadomiony i jakoś po sowiecku napastliwy, a zresztą może to tylko jakaś straszna wirtualna maszyna, takie forumowe perpetuum mobile, nie posiadające cielesności, czasem milknące dla naładowania baterii i kokieteryjnie czekające na wywołanie? Tratatata.... Wieża Pojednania jest całkiem sympatyczna, aby tylko Słońca nie przesłoniła. Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Popieram ten wątek ale 21.09.07, 08:27 Bigus Gwizdaczek vel Gigi Gigafon lekce waży, to fakt. Czekam na pojednanie. Wiesz, że tak i ja pomyślałem o jego sowieckiej agenturze. Określenie "wirtualna maszyna" jest lepsze od wszystkich myśli Theo. Czytałem ostatnio, że "Manipulując osobowością przyjaciela stajesz się jego wrogiem", pasuje to do Bigosa - on przerabia wszystkich, naprawdę jest z Samoobrony? Jeśli tak, to w jaki sposób wozi się po łódzkich salonach, no dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Popieram ten wątek ale 21.09.07, 16:48 trooly napisał: Jeśli tak, to w > jaki sposób wozi się po łódzkich salonach, no dlaczego? ...wozi się? Gra w salonowca wymaga dużego poświęcenia. On zrobi wszystko, a nawet więcej, aby być ośrodkiem zainteresowania. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Znak na niebie 25.09.07, 15:25 Pojawi się znak na niebie. Dwaj bracia sok zgody wypiją. Stary człowiek zmąci wodę. Artysta wiosłem wskaże symbol Wieży Pojednania. Niebiański znak przemówi do artysty stojącego na wodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
zg.ierzyk Re: Znak na niebie 25.09.07, 22:39 No dobra. Może zacznij zbierać fundusze na taką wieżę. Jak dobrze pomyśleć to i zarobić na niej można... Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Znak na niebie 12.10.07, 09:20 Zbierają się wody ludzkiego zrozumienia. Sumienia ofiar wyniosą niewiastę. Biała chusta będzie znakiem. Wybraniec ludu odda pokłon. Stanie się w pracowni Wieży Pojednania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kierowca Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 13.10.07, 21:00 www.3dwhite.pl/?click=892771ad7a5fb3694b1e3f64ee2f348c Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 05.11.07, 12:22 Wstrząs zbudzi śpiących. Wybraniec ludu zraniony zostanie. Strzała prawdy zadomowi sie w sercu wybrańca. W łodzi pojednania powstanie wir. 15 dnia odejdzie wielki człowiek. Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef No facet, teraz lekko przesadziłeś – tego to już 05.11.07, 15:44 No facet, teraz lekko przesadziłeś – tego to już nie pojmuję dokumentnie! Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 05.11.07, 21:51 ...pewnie chodzi o Wiesia z ul. Polarnej ;) Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 06.11.07, 07:37 Zrozumienie przyjdzie ze snem, stanie się dnia 15. Wilk wyrwie się ze stada, sprzymierzeńca pozna. Zły splami wybrańca ludu, gniew ogarnie sennego przyjaciela. Prześmiewca zrani brata swego. Znakiem będzie pojazd wielki. Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 06.11.07, 16:40 salathiel57 napisał: > Znakiem będzie pojazd wielki. czyli co najmniej FSO 1500... Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 06.11.07, 19:19 Oj tak, oj tak, rydwany ognia na karbonowych obręczach! Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 07.11.07, 08:39 Wielki pojazd poruszy sumienia. Zamilkną usta prześmiewcy, wąż wejdzie w jego ciało. Zdrada i pycha 100 dni królować będą. Sławę zyska ten, którego narody wyniosą. Kto Wieżę Pojednania zniesławi, ten boleści dozna. Nadchodzi zrozumienie, 15 dnia znak zapisany będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lavinka z nielogu O! zgadza się! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 10:18 Leppera właśnie naród wyniósł na zieloną trawkę :) Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: O! zgadza się! 07.11.07, 12:21 Prześmiewca będzie prześmiewany, bogacz majatek utraci. Uboga niewiasta zwróci oczy wielkich. 24 dnia odkopany zostanie ślad przeszłości, zatrzęsą się mury pałacu. Nadszed czas Wieży Pojednania! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lavinka z nielogu Re: O! zgadza się! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 12:54 Uboga niewiasta... o, mam jeszcze szansę ;-D Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: O! zgadza się! 07.11.07, 18:22 prąd zdrożeje. a morał z tego płynie taki, że także węgorze elektryczne. Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: O! zgadza się! 28.11.07, 11:25 Niewiasta zmąci wodę. Ósmego dnia wypełni się koryto rzeki. Wybraniec ludu otrzyma nagrodę. Głosy ośmiu prześmiewców posili budowniczego. Wzmacniajcie Wieżę Pojednania albowiem ten kto wzmacnia będzie nagrodzony. Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef Re: O! zgadza się! 28.11.07, 22:39 Jeden chce synagogę, inny hotel, jeszcze inny wieżę? Dogadajcie się! Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: O! zgadza się! 29.11.07, 22:27 ...aj nie chcę świątyni ani wieży. Wystarczy mi to: www.scott.pl/product.php?UID=54 Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 10:47 Wieża Pojednania stanie sie śladem zrozumienia dobra i zła. Stanie się światłem, światło rozniesie na cztery strony. Wybraniec ludu ogłosi dobrą nowinę. Prześmiewca opuści głowę, a głos jego rozsławi dzieło budowniczych. Wody prawdy poniosą łódź do portu. wiadomosci.onet.pl/1652832,11,item.html Odpowiedz Link Zgłoś
breblebrox O. 05.12.07, 21:49 Dawno mnie tu nie było. Czy miejsce pod tą nową inwestycję zostało już znalezione? Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:06 ...gadki-szmatki, a przetarg nieograniczony to co? Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:11 nakole napisał: > ...gadki-szmatki, a przetarg nieograniczony to co? Teraz już PO problemach. Zygzakiem, zygzakiem i PO zawodach. Zostać tak redemptorystą i zmierzyć się z tematem, hę. Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:13 POroPOPOPOroPOPO, longetyzujesz swój język, smutno jakoś... Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:23 Specjalnie tak czynię, to oczywista oczywistość. POdkreślam wielkość zlepku litery P i literki O. PO licho to czynię? Pewnie dla relaksu, zamiast gwizdania, a może troszkę z przekory. Wielkość PO jest zauważalna jak wielkość wieży, taka siła jest we mnie i taka chęć na kila PO wzdęć. Pewnie też tak masz i zastanawiasz się jak zostać takim na przykład redemptorystą, hę. Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:42 ..redemptoryści są mi raczej obojętni. Pracę szczęśliwie mam, a zdanko fotumowicza Misiomisia to dosyć oryginalna wskazówka dla tych co chcą się szybko wybić na nowobogactwo.. Nie PO literkach ich poznasz... Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 23:02 "Nie PO literkach ich poznasz..." - mądra to i zacna uwaga. POpieram Twoje POglądy w zakresie oryginalnosci misiomisiowego zdanka, jest warte cytowania. Przyczynia się ono do propagowania pewnego stylu myślenia i sposobu na wzmocnienie jakości naszego języka. Jakiś czas POmęczę się z literkami PO ale zapewne mi przejdzie. Theo Mood mawia "Kto nadmiernie stosuje skróty, ten nigdy nie zazna spokoju". Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 21:21 Przytoczę WP, bo akurat w GW nie znalazłem: www.finanse.wp.pl/POD,1,wid,9466330,wiadomosc.html?rfbawp=1196972402.031&ticaid=14f36 Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 21:42 Tu link do tego samego :) forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=63&w=65273763&a=72917361 Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 23:07 Toż to Donkowa wieża się kroi. Mogła być POPiSowa... Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 23:12 O, tu zdecydowanie więcej do powiedzenia będzie mieć Longeta. Bo to jego idol, chociaż się do tego oficjalnie nie przyznaje. Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 23:27 To jak jest, Longeta jest takim na przykład redemptorystą i jeszcze wielbicielem Donka? Pewnie grzebie przy wieży, a Nas wodzi za nos. Odpowiedz Link Zgłoś
huann Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 07.12.07, 00:02 chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że słowa prześmiewcy są jak wycie głodnego wołu. Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 07.12.07, 17:57 Bardzo ładne wpasowanie się w ton Sałatkowy, hihihihi Odpowiedz Link Zgłoś
salathiel57 Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 17.12.07, 08:22 Powiedziane jest, prześmiewca stanie się głosicielem prawdy. Znacie człowieku z nowej łodzi, jest Wybrańcem Ludu. Powiedziane jest, ósmego dnia gołąb poniesie przesłanie. Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 17.12.07, 16:28 ...oby tylko jakowegoś wirusa przy okazji ów Pigeonus nie zrzucił. Odpowiedz Link Zgłoś
trooly Re: Sałatkowy, Ty staniesz się sławnym forumowicz 17.12.07, 21:22 Budynek Biurowy Morphosis POwinien zaistnieć przy ulicy Ogrodowej, na miejsu rozwalajacych się domów. Takie cudo może dać przysłowiowego "kopa" starzejącej się Łodzi. Czas na mądrość Prezydenta i architektów miejskich. Jestem POd wrażeniem, POwodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś