Dodaj do ulubionych

Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania!

03.07.07, 13:44
Łódź to Arka prawdy, niech niesie przesłanie dla ludzkości. Zbudujmy w Łodzi
Wieżę Pojednania!
Obserwuj wątek
    • big_news Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:00
      A kto z kim miałby się w tej Wieży jednać? Ona ma być typowo łódzka,
      ogólnopolska, na wskroś europejska, czy ogólnoświatowa? A może chodzi tylko o
      przymierze dwóch przeciwstawnych płci albo gangsterów i poszkodowanych? A może
      idzie o sojusz pielęgniarsko-lekarsko-robotniczo-chłopski? Możesz przybliżyć tę
      Ideę?
      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:22
        Łódź to prawdziwa Arka Ogólnoświatowego Pojednania. Nadszedł czas realizacji.
        • big_news Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:42
          Aha.
          Fajowo.
    • aaa202 Satanael? 03.07.07, 14:00
      • jelonek72 a budujmy 03.07.07, 14:03
        tylko nie na mojej działce :):):):)
        • salathiel57 Re: a budujmy 03.07.07, 14:24
          Powiedziano, teren wyznaczy wybraniec ludu.
          • misiomis Kropiwnicki? 03.07.07, 14:28
            Lepiej nie.
            To chodzi o te wieżowce na Księżym Młynie?
            • salathiel57 Re: Kropiwnicki? 03.07.07, 14:32
              Ludzkie języki wskażą wieżę pojednania.
              • huann Re: Kropiwnicki? 04.07.07, 00:10
                wolę cielęce ozorki w sosie chrzanowym z młodymi ziemniaczkami i koperkiem:
                MMMMM ;>
    • brite ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:27
      i żywię miłość do wszystkich.

      Ciekawe, czy autorzy tego zechcą się pojednać, a jeżeli tak, to z kim:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,735,63086175,65170126.html
      • salathiel57 Re: ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:36
        Każdy mieszkaniec Arki będzie budowniczym Wieży Pojednania. Droga do wieży
        została już zbudowana.
        • brite Re: ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:36
          chodzi o te uzbrojone tereny na Olechowie?
          • salathiel57 Re: ja tam jestem pojednany 03.07.07, 14:39
            Odpowiedź przyjdzie w pisanym słowie całego Świata.
    • cassani Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:43
      mieszkam w wysokiej wiezy, ona mnie obroni,
      nie walczę już z nikim, nie walczę juz o nic!
      palą się na stosie moje ideały,
      jutro będę duży, dzisiaj jestem mały...

      to jest fajny numer, uwielbiam!
      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:46
        Żartem słów budujesz drogę do prawdy. Nadmiar marzeń skieruj do pojednania.
        • cassani Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:56
          Traktem słowa sporządzam nadmiar kołnierzy. Przyszłość kolarzy należy do
          Marcela.
    • misiomis Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:51
      A mi się zrodził pomysł wykopania dołu. Takiego supergłębokiego, no
      powiedzmy ze 100 metrów. Można by go też było nazwać jakoś ciekawie.
      Tak sobie myślę, że dół łatwiej wykopać niż wieżę postawić. Mogłaby
      się w nim deszczówka zbierać przy okazji obfitych opadów, a z pewnością
      w trakcie kopania znalazłby się jakiś estetyczny kamień, który można by
      postawić w dowolnym punkcie miasta i przyozdobić pamiątkową tabliczką.
      Atrakcja turystyczna by była, pole badawcze dla geologów, mnóstwo zalet.
      Taka wieża Eiffla na odwrót.
      • cassani Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 14:58
        takiego "dołu pokopania".
      • zamek Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 16:48
        Już kiedyś był pomysł zbudowania takiego pomnika (tylko nie pamiętam, komu),
        który byłby negatywem, zwróconym w dół. Na powierzchni ulicy miały być widoczne
        wyłącznie zelówki butów, odciśnięte w kratce kanału burzowego. To chyba w
        Gdańsku ktoś miał taki pomysł.
        • misiomis Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 16:54
          To miał być pomnik Klausa Kinskiego w Sopocie.
          • zamek Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 17:23
            misiomis napisał:

            > To miał być pomnik Klausa Kinskiego w Sopocie.

            A nawet jest.
      • huann Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 00:12
        misiomis napisał:

        > A mi się zrodził pomysł wykopania dołu. Takiego supergłębokiego, no
        > powiedzmy ze 100 metrów. Można by go też było nazwać jakoś ciekawie.

        Bełchatów na przykład :]
    • dziad_borowy Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 15:42
      Tez sie lubie spalic.
      Dzierżż!!!
    • lavinka Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 15:48
      Pogodzić Longetę z Marianczykiem? Oj nie wiem, nie wiem ;-))) Big_newsa z Grayem
      (coś ostatnio graya nie ma)?
      • longeta Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 03.07.07, 20:39
        lavinka napisała:

        > Pogodzić Longetę z Marianczykiem?

        A czy to mój funfel był(?)
    • brite może o to chodzi: 03.07.07, 16:54
      www.wiadomosci24.pl/artykul/wybudujemy_wieze_22325.html
      • zg.ierzyk Wieża – Łódź 03.07.07, 20:13
        Od kiedy Wawa jest naturalnym centrum Polski? Tak było przed wojną, gdy granice
        Polski wyglądały zupełnie inaczej.
        Wawa to przedmieście wschodnie Polski. Tam centrum już się skończyło a wschód
        dopiero zaczyna, stąd te rozterki warszawiaków.
        To Łódź jest naturalnym centrum Polski od 1945 roku. Tu ma stanąć Wieża – Łódź
        Przymierza i Jedności.
        • lavinka o ile sobie przypominam to środek Polski jest 03.07.07, 20:19
          w Piątku.
          Ta wieża wygląda jak zakopana kura głową do dołu. JA nie chcę!!! Weźcie sobie te
          kurę!!!!
          lav
          • zg.ierzyk O naivna Lav'n'k 03.07.07, 20:24
            Centrum Miłości Świata jest w Zgierzu.
            W Piątku w piątki i inne dni jest środek geometryczny Polski.
            W Łodzi jest Centrum Ratowania Świata przed światem.
            Centrum Polski to Łódź a Piątek nawet w sobotę jest łódzki.
          • michal.m.lodz O środku Polski 04.07.07, 09:06
            Kiedyś pracowicie przerysowałem mapę Polski do komputera i szukałem środka masy
            (bo chyba tak "środek geometryczny" rozumieć należy) takiej figury. Rzeczywiście
            jest on gdzieś między Łodzią a Kutnem, może być w Piątku. Ale jeśli zauważy się,
            że na południu Polski są góry (a więc tam jest większa masa na każdym kilometrze
            kwadratowym), środek Polski powinien się przesunąć na południe. Jak daleko? To
            zależy jak grube jest to, co nazywamy "Polską". Im grubiej Polskę odetniemy, tym
            bardziej na północy środek mieć będziemy. Sprawa nie jest prosta:)
            • huann Re: O środku Polski 04.07.07, 12:35
              może odetnijmy ok. 2 m ppm. (najniższy punkt w Polsce). grubość wyniesie zatem
              2501 m.

              chyba, że wliczymy wody terytorialne.
              wtedy sprawa nadal nie jest prosta:)
          • huann Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 08.07.07, 21:55
            lavinka napisała:

            > Ta wieża wygląda jak zakopana kura głową do dołu. JA nie chcę!!! Weźcie sobie
            > te kurę!!!!


            Niemcy już mają. Wielokur!

            www.vorpommern.de/polska.html
            • lavinka Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 08.07.07, 21:58
              No nie... bez zegarka? Apoza tym jak ktoś go z tego drzewka ukradnie?
              • huann Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 08.07.07, 22:00
                pozostanie płynąć na materacu do Szwecji (tam ubrani robią szokujące wrażenie),
                ewentualnie dać się zjeść przez bałtyckie rekinopłastugi :)
                • salathiel57 Re: o ile sobie przypominam to środek Polski jest 09.07.07, 10:05
                  Cierpi ten, któremu wzrok błądzi. Błądzi ten, który wzrokiem nie sięga po
                  piękność. Wieża Pojednania jest pięknem dla wzroku i duszy.
      • salathiel57 Re: może o to chodzi: 04.07.07, 07:37
        www.wiadomosci24.pl/artykul/wybudujemy_wieze_22325.html
        Tak BRITE, prawdy jest wiele.

        Oczy artysty odszukają myśli artysty. Wieża Pojednania to Arka dla ludzkości.
        Sieć okryła miejsce spływu Rybaków Świata. Czas dla wybrańca ludu, czas dla
        artysty, czas dla budowniczego - odszuka ich spragniona ryba.
      • michal.m.lodz Re: może o to chodzi: 04.07.07, 08:39
        > Już pod koniec drogi na poddasze doznał niezwykłej wizji.

        To normalne i naukowo uzasadnione. Niezwykłe wizje zawsze pojawiają się pod
        koniec drogi na poddasze. Zwykle na najwyższych kondygnacjach strop jest niski i
        łatwo pierd..... się w głowę.

        Wiem coś o tym. Zdarzyło mi się to wiele razy. Wtedy wymyśliłem czajnik zasilany
        siłą woli, depilator do pięt, tele-wizję nadającą tylko dźwięk bez obrazu i
        jeszcze kilka fajnych urządzeń.
        • salathiel57 Re: może o to chodzi: 04.07.07, 08:46
          Drwina wyda znak. Drwiący będzie nosił przesłanie.
          • michal.m.lodz Re: może o to chodzi: 04.07.07, 09:00
            Muszę pomyśleć o lepszych butach i większym plecaku.

            Swoją drogą: Absolutnie nie do przebicia są Twoje teksty. Sam wymyślasz te
            debilizmy czy masz jakiś program komputerowy?
            • salathiel57 Re: może o to chodzi: 04.07.07, 09:28
              Raniący słowem odszuka rybaka. Wątpiący będzie rozstawiał żagle.
    • bryzolin Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Miłości 03.07.07, 20:55
      Bo my nie jesteśmy z nikim w niezgodzie.
      Zbudujmy wieżę miłości i równości.
    • dwie_rzyrafy Zbudujmy w Łodzi Wieżę Podwojenia! 04.07.07, 00:08

      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Podwojenia! 04.07.07, 07:38
        --------------------------------------------------------------------------------
        www.wiadomosci24.pl/artykul/wybudujemy_wieze_22325.html
        Tak BRITE, prawdy jest wiele.

        Oczy artysty odszukają myśli artysty. Wieża Pojednania to Arka dla ludzkości.
        Sieć okryła miejsce spływu Rybaków Świata. Czas dla wybrańca ludu, czas dla
        artysty, czas dla budowniczego - odszuka ich spragniona ryba.
    • barracuda7110 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 08:31
      Wolałbym się pojednać przy butelce wódki.
      • longeta Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 08:40
        barracuda7110 napisał:

        > Wolałbym się pojednać przy butelce wódki.

        pogoda ci sprzyja;-)
        • barracuda7110 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 08:48
          Tylko osób do jednania się brak :(.
          • huann Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 12:33
            do jednania trzeba dwojga?
            niezgodnych ciał - niechętnych ser(c)!
            do jednania nawet trojga!
            a ten świat sam jeden jest...
    • michal.m.lodz Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 09:02
      Wybudujmy dwie wieże. Król powróci. Będzie nim drużyna łódzkiego Widzewa.
      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 09:32
        Arka oddających pokłon zadziwi swiatłem zwątpienia.
        • longeta Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 09:44
          salathiel57 napisał:

          > Arka oddających pokłon zadziwi swiatłem zwątpienia.

          Niech światło przymierza rozjaśni twój gadający krzak,a odstąpią od ciebie
          wszystkie plagi suchą nogą;-)
    • dziad_borowy Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 13:50
      Łodzianie, obawiam sie ze zawiedliscie wybranca ludu i wskaze on wieze
      pojednania nie w Łodzi a w Wałbrzychu. Wlasnie zaczyna budowe.
      Modlcie sie, zeby tam byly rownie nieroztropne odpowiedzi jak tu, bo inaczej
      wasz poklon zadziwni swiatlem zwatpienia i bedzie placz i zgrzytanie.
      Dzierżż!!!
      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 04.07.07, 14:53
        Prawda ukryta jest w złudzeniach prześmiewcy, on będzie czynił wielkość.
        Pośpiech nie wzbogaci czystości. Portem Arki jest łódź narodów.
        • longeta Jak to mówią górale,-tyż prawda 04.07.07, 14:55
          salathiel57 napisał:

          > Prawda ukryta jest w złudzeniach prześmiewcy, on będzie czynił wielkość.
          > Pośpiech nie wzbogaci czystości. Portem Arki jest łódź narodów.

          i gó.. prawda,niech moc będzie z tobą;-)
          • salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 09:03
            Gdy słowa będą padać jak deszcz, wyleci wielki ptak z domu mocarza. Moc
            skrzydeł ptaka będzie wielka, naznaczony cierpieniem ogarnie ją wzrokiem
            przemyślenia. Wybraniec ludu da znak rybakowi, ten odszuka łódź. Znak trzech
            kos bedzie na wrotach, zaprosi na potkanie wybrańca ludu, artystę i
            budowniczego. Łódź wypłynie w roku pomruku.
            • longeta Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 09:16
              ... i sprawią, że wszyscy: mali i wielcy,
              bogaci i biedni, wolni i niewolnicy,
              otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
              i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
              kto nie ma znamienia - imienia Bestii
              lub liczby jej imienia.
              Tu jest mądrość.
              Kto ma rozum niech liczbę Bestii przeliczy:
              Liczba to bowiem człowieka.
              A liczba jego: "sześćset sześćdziesiąt sześć" ...

              ;-)
              • michal.m.lodz Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 09:24
                > A liczba jego: "sześćset sześćdziesiąt sześć" ...

                Proszę zamiejscową czista czidzieści czi! ... Czi co? ... Nie "czi" pytajne,
                tylko "czi" wzięte liciebniczio!
                • longeta Jeżeli do mnie to czterdzieści sześć 05.07.07, 09:43
                  Tuż zgroza co ta telekomunikacja wyprawia:-)
              • salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 12:41
                Nastąpił 11 dnia od 7 dnia 7 miesiąca 7 roku. Sprawdzi się, że prześmiewca
                przetrze oczy z piasku prózności. Wież Pojednania zmieni oblicze 2222.
                • michal.m.lodz Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 12:45
                  Rety, o 7 lipca 2007 roku Ci biega. Musiało minąć tyle czasu zanim to wystękałeś?

                  Znowu sromota Twoja wielka będzie, gdy rzeczone dziwy nie nastąpią. Nie
                  nastąpiły w roku 1000 za Szanownego Papieża Sylwestra, nie nastąpiły w 1999, gdy
                  Balaton w mroku księżycowego cienia się pogrążył, nie nastąpią i teraz.

                  Choć miło by było, bardzo miło, gdyby 18 lipca już rządu Kaczyńskiego nie było:)
                  • longeta Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 05.07.07, 15:20
                    michal.m.lodz napisał: > Choć miło by było, bardzo miło, gdyby 18 lipca już
                    rządu Kaczyńskiego nie było:
                    > )

                    Za to Owsiak będzie grał do 19 lipca;-)
                    • salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 17.07.07, 12:09
                      I co z tym 18, sprawdza się ???
                  • salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 06.07.07, 08:16
                    Patrz oczyma duszy. Widok wszelaki na sposóbów kilka otwary będzie dla duszy
                    wrażliwej. Nastapi w cieniu zapomnienia, ukaże się sternikowi łodzi w
                    niebieskiej poświacie. Artysta plany snuje, budowniczy dno łodzi wylepia,
                    wybraniec ludu z uśmiechem słowo pisane śledzi.
                  • salathiel57 Re: Jak to mówią górale,-tyż prawda 09.07.07, 10:16
                    Stało się przemilczeniem osłonięte. Stanie się blaskiem osławione. Woda
                    szukająca ryby da znak czystości.
    • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 05.07.07, 09:58
      Artysta z łodzi słowem pisanym poda znak ludowi. Dobro zagości w domach paproci.
      • postradamus Kto postrada 05.07.07, 22:46
        Kto postrada klejnoty swego ludu, ten postrada też lud swój. Lud, któren
        postradać pozwoli to, co zyskać może, sam się postrada.
        • salathiel57 Re: Kto postrada 06.07.07, 08:07
          Gdy objawi się przy 57-Salathiel57 i spotka się klejnot 57/05/07/07 przyjdzie
          nadzieja dla ludu. Stało się słowem pisanym prześmiewcy, wrota Wieży Pojednania
          stoją przed ludem Arki. Zyskać może, kto chwyci za wiosła łodzi.
          • salathiel57 Re: Kto postrada 10.07.07, 12:23
            Wiosła poszły w ruch i spokój zapanował. Tak testowałem odporność uczestników
            forum na zwykłe podkręcanie określonego tematu, w moim odczuciu całkiem
            sensownego. Egzamin na 4+. Swoją drogą to Łódź faktycznie jest Wieżą
            Pojednania, no może trochę opornie nam czasami idzie w pewnych sprawach.
            Myślałem, że popularny ostatnio Przemo P. złapie temat i zrobimy coś dla
            Naszego zacnego miasta, coś jednak cienko z naszym kolorytem. Zazwyczaj
            narzekamy i do kłótni nastawiamy się niczym koguty, dlatego wywołałem odmienny
            sposób prowadzenia rozmowy. Może trafi się kilku nawiedzonych i coś podziałamy,
            nakreślimy kilka odważnych pomysłów? Zbudujemy Wieżę Pojednania?
            • brite Re: Kto postrada 11.07.07, 10:13
              salathiel57 napisał:

              > Może trafi się kilku nawiedzonych i coś podziałamy,
              > nakreślimy kilka odważnych pomysłów?

              Tak, pod warunkiem że będą to pomysły, które spowodują powolną przemianę
              mieszkańców miasta (powolną, bo szybka jest niemożliwa), a nie wodotryski, które
              nic nie dadzą.
              • salathiel57 Re: Kto postrada 11.07.07, 12:32
                Trafna uwaga. Warto jednak próbować, im więcej inicjatyw tym nam wszystkim
                ciekawiej. Łódź farta miała jedynie na starcie, zasługuje na śmiałe wyzwania,
                posiada nadal wiele atutów.
    • histeryx no chyba was zletka pojednało 10.07.07, 14:23
    • marianczyk1 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 11.07.07, 09:37
      salathiel57 napisał:

      > Łódź to Arka prawdy, niech niesie przesłanie dla ludzkości. Zbudujmy w Łodzi
      > Wieżę Pojednania!

      zamknij morde
      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 12.07.07, 09:27
        Dlatego właśnie marianczykupierwszy warto budować Wieżę Pojednania. Chcesz -
        czytasz, brak Ci sił - śpij, czytasz - chwała Ci, masz przemyślenia -
        odpowiadasz. Lubisz wulgaryzmy, Twoja kulturka. Nauka zrozumienia i wzajemnego
        poszanowania czasami idzie opornie ale uczestnicząc w częstej wymianie zdań i
        Ty budujesz przysłowiową "Wieżę Pojednania". Chwil łyk jak dobrej kawusi,
        poznasz jeszcze kilka tematów i będziesz super-marianczyk.
        • marianczyk1 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 29.08.07, 14:12
          skoncz pier­dolic
    • wortes Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 25.07.07, 15:44
      Hehe, najpierw zamażcie te napisy Jude RTS, ŁKS to żydy itp.

      > Łódź to Arka prawdy, niech niesie przesłanie dla ludzkości. Zbudujmy w Łodzi
      > Wieżę Pojednania!

      salathiel57, czy ty nie z zakonu??
      • postradamus Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 25.07.07, 20:52
        Napisy te chwalą naród żydowski jak nigdzie w świecie!
        • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 26.07.07, 07:47
          Zakonnikiem jest człowiek szukający prawdy, myśląc szerzej - kto wie. Oczy me
          zmęczone szpetnymi napisami, wulgaryzmami i głupotą. Sięgający po sztukę
          obskurnego malowania głupkowatych napisów, w przyszłości sięgną do wnętrza
          własnej małości. Cierpienie jest lekarstwem dla zagubionych. Chwała powstająca
          przez zniesławianie, to trwały ślad ludzkości. Napis wzmocni Naród, osłabi
          czytelnika prostego i wstydliwego. W karczmie strapionych głosząc słowa
          przekory, poklask zdobywasz.
      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 30.07.07, 13:40
        Rozumi sznują miasto, ono potrzebuje rozsądku i odwagi.
      • sztamka Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 30.07.07, 21:34
        wortes napisał:

        > Hehe, najpierw zamażcie te napisy Jude RTS, ŁKS to żydy itp.

        a po co? Może się wreszcie wyjaśni, którzy nimi są? Którzy są lepsi, wybrani?
        Może chcieliby nimi być?
    • breblebrox Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 30.07.07, 21:09
      Jakoś nie wpisuje mi się to w plan zagospodarowania urbanistycznego Łodzi.
      • postradamus Pojednajcie się! Alebo przepadniecie! 31.07.07, 15:35
        Pojednajcie się! Alebo przepadniecie!
        Tylko miłość i przebaczenie może uchronić świat i was przed ostateczną klęską!
        Odgońcie demona od siebie. Odetchniecie.
        A ciało i tak opuścicie!
        • breblebrox Re: Pojednajcie się! Alebo przepadniecie! 31.07.07, 19:35
          postradamus napisała:

          > A ciało i tak opuścicie!

          No, ja już jakiś czas temu opuściłam. Wysżłam po papierosy i nie wróciłam.
    • zg.ierzyk A może meczkoścsynagoerkiew? 31.07.07, 19:40
      Mix!
      • salathiel57 Re: A może meczkoścsynagoerkiew? 01.08.07, 08:11
        Zrozumienie przychodzi wraz z cierpieniem. Zyska ten, kto potrafi duszę
        szanować.
        • trooly Re: A może meczkoścsynagoerkiew? 03.08.07, 08:07
          Gwizdaczek nie chce zrozumieć i pojednać się, chyba to indianin ze szczepu
          Huronów. Zobaczyłem jego zdjecie i tak pomyślałem, przystojny ale ma srogi
          wyraz twarzy. Widać nie lizał lodów, no ale skoro uznaje mleko za wydzielinę
          fatalną, to zrozumiałe. Warto zobaczyć Gwizdaczka i jego szczeciniastą głowę.

          pl.wikipedia.org/wiki/Huronowie
    • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 20.08.07, 08:48
      Wielkość wieży w zrozumieniu ludu. PO-PiS, jak wieża pojednania.
      Wielkości zazna ten, któremu zgoda serce wypełni!
      • nefnef Knajpa pojednania 20.08.07, 11:58
        No dobra. Najpierw zbudujmy knajpę pojednania.
        • salathiel57 Re: Knajpa pojednania 20.08.07, 12:10
          Słowa przesmiewcy, są jak wycie głodnego wołu. Wieża Pojednania jest
          nam potrzebna.
          • nefnef Re: Knajpa pojednania 20.08.07, 12:43
            Knajpa też. Jeść trzeba.
            • trooly Re: Knajpa pojednania 20.08.07, 13:14
              Mądra uwaga. Pomysł na Wieżę Pojednania jet tez mój, budujmy ją.
              Kiepsko coś z chętnymi. Wszystko przez Big Gwizdaczka, nie chce się
              dołączyć, taki jednostronny jest. Może w knajpie trzeba na początek.
    • postradamus Pojednajcie się w czynieniu dobra, zanim 20.08.07, 20:05
      Pojednajcie się w czynieniu dobra, zanim odejdziecie z forum
      Albowiem w zgodzie czynienia dobra jest jedyna siła, która Świat
      ocalić może.
      • salathiel57 Re: Pojednajcie się w czynieniu dobra, zanim 23.08.07, 14:28
        Dobro jest ogniem arki. Łódź popłynie prze miasta naznaczone
        deszczem. Nadejdzie dzień ognia, on zmieni oblicze prześmiewców. Łza
        prześmiewcy wypełni koryto rzeki przeznaczenia. 36 dni upłynie.
        • postradamus A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 23.08.07, 15:42
          strach ogarnie też wielkich i możnych!
          • salathiel57 Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 29.08.07, 12:55
            Wieża Pojednania otworzy serca wylęknonych. Mali z wielkimi oddadzą
            pokłony, łódż popłynie wodami zrozumienia. Czterech żeglarzy postawi
            żagle. Prześmiewca chwyci za wiosła. Strach odejdzie od wątpiących.
            • trooly Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 30.08.07, 08:51
              No, jedynie wieża nam pozostała. Festlwal rozkręci Łódź.
              • salathiel57 Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 10.09.07, 08:57
                Światło świecy zgasi wpomnienia. Zubożały odnajdzie złoto pynące z
                ust wybrańca ludu. Łódź wypłynie na wody Świata. Portem będzie
                miasto wschodu, tam druga Wieża Pojednania powstanie. W roku
                przemiany, dnia 20, dziewiątego miasiąca stanie się światło.
                • salathiel57 Re: A gdy Słońce wzejdzie na zachodzie 11.09.07, 11:26
                  Dnia 12, dziewiątego miesiąca lud pochyli głowy, dźwięk dotrze do
                  wnętrza. Łódż wypłynie na słodkie wody, wybraniec wyrzuci kamienny
                  balast. Wieża Pojednania, jak Szana Towa przyniesie zgodę i
                  pojednanie. Stanie się w łodzi jasność serc i umysłów, plan zrodzon
                  będzie, owoc zagości w mieście zrozumienia. Wybraniec ludu wiosłem
                  nakreśli koło, zegar odliczy 613 dni. Jakem naznaczony wolą nieznaną
                  Salathiel57, wskazuję 68.
                  • breblebrox A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 11.09.07, 21:10

                    • nakole Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 11.09.07, 21:56
                      .. już w kalo ciurka ciepełko :)
                      • guru211 Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 11.09.07, 22:24
                        Setka postow i nic konstruktywnego. W ostatnich wiecej o potrzebach
                        ciala niz ducha, o wiezy pojednania zapomniano. Z braku nawiedzonych?
                        • nakole Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 11.09.07, 22:28
                          Sa, są nawiedzeni tylko może mają lęk wysokości, a pojednanie może
                          im się źle kojarzyć. Kto to wie?
                          • salathiel57 Re: A kiedy ogrzewanie włączą? /nt 18.09.07, 13:28
                            Drzewo poznania wydała owoc. Stanie się światło, dwa łabędzie
                            dopłyną do łodzi. Czarcia ofiara stanie się fundamentem Wieży
                            Pojednania. Wybraniec ludu zaprosi do łodzi spragnionego snu. Dwaj
                            mędrcy zjednoczą lud. Niewiasta z niewiastą walczyć będzie. Pierwszy
                            wędrowiec w proch się obróci. 22 dnia Głosiciel Słowa ogłosi nowinę.
                            • trooly Stawiam na Bigusia 18.09.07, 13:56
                              Zdecydowanie stawiam na Bigusia Gwizdaczka, to dobry urzędas i
                              głosiciel słowa.
                              • nakole Re: Stawiam na Bigusia 18.09.07, 18:19
                                ...jednym słowem Gigafon.
    • nefnef Popieram ten wątek ale 18.09.07, 19:51
      Popieram ten wątek ale może z wypowiedziami bardziej merytorycznymi?
      • trooly Re: Popieram ten wątek ale 19.09.07, 09:41
        Tak myślę, że Gigafon Gwizdaczek vel Bigus powinien się z nami
        wszystkimi pojednać. On jeden nie potrafi tego zrobić. Taki
        Marianczyk to ma klasę, został nawet Misterem. Trzeba zabiegać o
        pojednanie?
        • nefnef Re: Popieram ten wątek ale 20.09.07, 21:57
          A wiesz, że on też mi podpadł. Lata jak giez dookoła głowy a potem
          miłego dnia życzy. Pojednanie byłoby tu w sam raz.
        • nakole Re: Popieram ten wątek ale 20.09.07, 22:16
          ...myślę, że Gigi vel, vel itd., jest ponad wszystko, lekce sobie
          waży to co tu się dzieje bo ma swój (albo zlecony) plan i co
          najwyżej warknie: -Obejdzie się! Bo on potrafi być w tej swojej
          klawiaturowej elokwencji zarówno czarujący jak i niezwykle chamski,
          uparty i kąsliwy, denerwujaco politycznie niby-uświadomiony i jakoś
          po sowiecku napastliwy, a zresztą może to tylko jakaś straszna
          wirtualna maszyna, takie forumowe perpetuum mobile, nie posiadające
          cielesności, czasem milknące dla naładowania baterii i kokieteryjnie
          czekające na wywołanie? Tratatata....
          Wieża Pojednania jest całkiem sympatyczna, aby tylko Słońca nie
          przesłoniła.
          • trooly Re: Popieram ten wątek ale 21.09.07, 08:27
            Bigus Gwizdaczek vel Gigi Gigafon lekce waży, to fakt. Czekam na
            pojednanie. Wiesz, że tak i ja pomyślałem o jego sowieckiej
            agenturze. Określenie "wirtualna maszyna" jest lepsze od wszystkich
            myśli Theo. Czytałem ostatnio, że "Manipulując osobowością
            przyjaciela stajesz się jego wrogiem", pasuje to do Bigosa - on
            przerabia wszystkich, naprawdę jest z Samoobrony? Jeśli tak, to w
            jaki sposób wozi się po łódzkich salonach, no dlaczego?
            • nakole Re: Popieram ten wątek ale 21.09.07, 16:48
              trooly napisał:
              Jeśli tak, to w
              > jaki sposób wozi się po łódzkich salonach, no dlaczego?


              ...wozi się? Gra w salonowca wymaga dużego poświęcenia. On zrobi
              wszystko, a nawet więcej, aby być ośrodkiem zainteresowania.
              • salathiel57 Znak na niebie 25.09.07, 15:25
                Pojawi się znak na niebie. Dwaj bracia sok zgody wypiją. Stary
                człowiek zmąci wodę. Artysta wiosłem wskaże symbol Wieży Pojednania.
                Niebiański znak przemówi do artysty stojącego na wodzie.
                • zg.ierzyk Re: Znak na niebie 25.09.07, 22:39
                  No dobra. Może zacznij zbierać fundusze na taką wieżę. Jak dobrze
                  pomyśleć to i zarobić na niej można...
                  • salathiel57 Re: Znak na niebie 12.10.07, 09:20
                    Zbierają się wody ludzkiego zrozumienia. Sumienia ofiar wyniosą
                    niewiastę. Biała chusta będzie znakiem. Wybraniec ludu odda pokłon.
                    Stanie się w pracowni Wieży Pojednania.
                    • nefnef Czyżby hotel Hilton? 12.10.07, 17:12
                      Czyżby hotel Hilton ruszył?
    • Gość: Kierowca Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 13.10.07, 21:00
      www.3dwhite.pl/?click=892771ad7a5fb3694b1e3f64ee2f348c
      • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 05.11.07, 12:22
        Wstrząs zbudzi śpiących. Wybraniec ludu zraniony zostanie. Strzała
        prawdy zadomowi sie w sercu wybrańca. W łodzi pojednania powstanie
        wir. 15 dnia odejdzie wielki człowiek.
        • nefnef No facet, teraz lekko przesadziłeś – tego to już 05.11.07, 15:44
          No facet, teraz lekko przesadziłeś – tego to już nie pojmuję
          dokumentnie!
        • nakole Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 05.11.07, 21:51
          ...pewnie chodzi o Wiesia z ul. Polarnej ;)
          • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 06.11.07, 07:37
            Zrozumienie przyjdzie ze snem, stanie się dnia 15. Wilk wyrwie się
            ze stada, sprzymierzeńca pozna. Zły splami wybrańca ludu, gniew
            ogarnie sennego przyjaciela. Prześmiewca zrani brata swego. Znakiem
            będzie pojazd wielki.
            • huann Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 06.11.07, 16:40
              salathiel57 napisał:

              > Znakiem będzie pojazd wielki.

              czyli co najmniej FSO 1500...
            • nakole Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 06.11.07, 19:19
              Oj tak, oj tak, rydwany ognia na karbonowych obręczach!
              • salathiel57 Re: Zbudujmy w Łodzi Wieżę Pojednania! 07.11.07, 08:39
                Wielki pojazd poruszy sumienia. Zamilkną usta prześmiewcy, wąż
                wejdzie w jego ciało. Zdrada i pycha 100 dni królować będą. Sławę
                zyska ten, którego narody wyniosą. Kto Wieżę Pojednania zniesławi,
                ten boleści dozna. Nadchodzi zrozumienie, 15 dnia znak zapisany
                będzie.




                • Gość: lavinka z nielogu O! zgadza się! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 10:18
                  Leppera właśnie naród wyniósł na zieloną trawkę :)
                  • salathiel57 Re: O! zgadza się! 07.11.07, 12:21
                    Prześmiewca będzie prześmiewany, bogacz majatek utraci. Uboga
                    niewiasta zwróci oczy wielkich. 24 dnia odkopany zostanie ślad
                    przeszłości, zatrzęsą się mury pałacu. Nadszed czas Wieży Pojednania!
                    • Gość: lavinka z nielogu Re: O! zgadza się! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 12:54
                      Uboga niewiasta... o, mam jeszcze szansę ;-D
                    • nakole Re: O! zgadza się! 07.11.07, 17:59
                      ...a, czy chleb zdrożeje??
                      • huann Re: O! zgadza się! 07.11.07, 18:22
                        prąd zdrożeje.
                        a morał z tego płynie taki, że także węgorze elektryczne.
                        • nakole Re: O! zgadza się! 07.11.07, 18:33
                          aaa, mątwa z tym!
                          • salathiel57 Re: O! zgadza się! 28.11.07, 11:25
                            Niewiasta zmąci wodę. Ósmego dnia wypełni się koryto rzeki.
                            Wybraniec ludu otrzyma nagrodę. Głosy ośmiu prześmiewców posili
                            budowniczego. Wzmacniajcie Wieżę Pojednania albowiem ten kto
                            wzmacnia będzie nagrodzony.
                            • nefnef Re: O! zgadza się! 28.11.07, 22:39
                              Jeden chce synagogę, inny hotel, jeszcze inny wieżę? Dogadajcie się!
                              • nakole Re: O! zgadza się! 29.11.07, 22:27
                                ...aj nie chcę świątyni ani wieży. Wystarczy mi to:
                                www.scott.pl/product.php?UID=54
                                • salathiel57 Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 10:47
                                  Wieża Pojednania stanie sie śladem zrozumienia dobra i zła. Stanie
                                  się światłem, światło rozniesie na cztery strony. Wybraniec ludu
                                  ogłosi dobrą nowinę. Prześmiewca opuści głowę, a głos jego rozsławi
                                  dzieło budowniczych. Wody prawdy poniosą łódź do portu.

                                  wiadomosci.onet.pl/1652832,11,item.html
                                  • nefnef Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 20:13
                                    Ale na razie Łódź dryfuje?
                                    • breblebrox O. 05.12.07, 21:49
                                      Dawno mnie tu nie było. Czy miejsce pod tą nową inwestycję zostało już znalezione?
                                  • nakole Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:06
                                    ...gadki-szmatki, a przetarg nieograniczony to co?
                                    • trooly Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:11
                                      nakole napisał:

                                      > ...gadki-szmatki, a przetarg nieograniczony to co?

                                      Teraz już PO problemach. Zygzakiem, zygzakiem i PO zawodach. Zostać
                                      tak redemptorystą i zmierzyć się z tematem, hę.
                                      • nakole Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:13
                                        POroPOPOPOroPOPO, longetyzujesz swój język, smutno jakoś...
                                        • trooly Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:23
                                          Specjalnie tak czynię, to oczywista oczywistość. POdkreślam wielkość
                                          zlepku litery P i literki O. PO licho to czynię? Pewnie dla relaksu,
                                          zamiast gwizdania, a może troszkę z przekory. Wielkość PO jest
                                          zauważalna jak wielkość wieży, taka siła jest we mnie i taka chęć na
                                          kila PO wzdęć. Pewnie też tak masz i zastanawiasz się jak zostać
                                          takim na przykład redemptorystą, hę.
                                          • nakole Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 22:42
                                            ..redemptoryści są mi raczej obojętni. Pracę szczęśliwie mam, a
                                            zdanko fotumowicza Misiomisia to dosyć oryginalna wskazówka dla tych
                                            co chcą się szybko wybić na nowobogactwo..
                                            Nie PO literkach ich poznasz...
                                            • trooly Re: Nadchodzi czas wieży 05.12.07, 23:02
                                              "Nie PO literkach ich poznasz..." - mądra to i zacna uwaga. POpieram
                                              Twoje POglądy w zakresie oryginalnosci misiomisiowego zdanka, jest
                                              warte cytowania. Przyczynia się ono do propagowania pewnego stylu
                                              myślenia i sposobu na wzmocnienie jakości naszego języka. Jakiś czas
                                              POmęczę się z literkami PO ale zapewne mi przejdzie. Theo Mood
                                              mawia "Kto nadmiernie stosuje skróty, ten nigdy nie zazna spokoju".
    • nefnef Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 21:21
      Przytoczę WP, bo akurat w GW nie znalazłem:
      www.finanse.wp.pl/POD,1,wid,9466330,wiadomosc.html?rfbawp=1196972402.031&ticaid=14f36
      Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu?
      • nakole Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 21:42
        Tu link do tego samego :)

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=63&w=65273763&a=72917361
        • trooly Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 23:07
          Toż to Donkowa wieża się kroi. Mogła być POPiSowa...
          • nakole Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 23:12
            O, tu zdecydowanie więcej do powiedzenia będzie mieć Longeta. Bo to
            jego idol, chociaż się do tego oficjalnie nie przyznaje.
            • trooly Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 06.12.07, 23:27
              To jak jest, Longeta jest takim na przykład redemptorystą i jeszcze
              wielbicielem Donka? Pewnie grzebie przy wieży, a Nas wodzi za nos.
              • huann Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 07.12.07, 00:02
                chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że słowa prześmiewcy są jak wycie
                głodnego wołu.
                • nefnef Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 07.12.07, 17:57
                  Bardzo ładne wpasowanie się w ton Sałatkowy, hihihihi
                  • salathiel57 Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 17.12.07, 08:22
                    Powiedziane jest, prześmiewca stanie się głosicielem prawdy. Znacie
                    człowieku z nowej łodzi, jest Wybrańcem Ludu.

                    Powiedziane jest, ósmego dnia gołąb poniesie przesłanie.
                    • nakole Re: Czy o taką wieżę chodzi Sałatkowemu? 17.12.07, 16:28
                      ...oby tylko jakowegoś wirusa przy okazji ów Pigeonus nie zrzucił.
                      • nefnef Sałatkowy, Ty staniesz się sławnym forumowiczem! 17.12.07, 21:11
                        O!
                        • trooly Re: Sałatkowy, Ty staniesz się sławnym forumowicz 17.12.07, 21:22
                          Budynek Biurowy Morphosis POwinien zaistnieć przy ulicy Ogrodowej,
                          na miejsu rozwalajacych się domów. Takie cudo może dać
                          przysłowiowego "kopa" starzejącej się Łodzi. Czas na mądrość
                          Prezydenta i architektów miejskich. Jestem POd wrażeniem, POwodzenia!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka