temat ciąży w ogóle? Ostatnio był w polskiej TV "popis" trzech polityków, którzy nie odróżniali okresu od owulacji - ty wydajesz się jeszcze głupszy. Trisomia 21 powstaje albo w wyniku nieprawidłowej liczby chromosomów w komórkach rozrodczych (czyli de facto jest zdeterminowana jeszcze przed ciążą
rozdziałem chromosomów podczas podziału komórki), co skutkuje powstaniem gamety (komórki jajowej lub plemnika) z nieprawidłową ilością chromosomów - po zapłodnieniu powstała zygota ma 47 zamiast 46 chromosomów. Prosta trisomia 21 chromosomu stanowi 95% przypadków;"
No to jeszcze raz. Trisomia 21 jest skutkiem nieprawidłowej segregacji chromosomów do komórek potomnych, co jest konsekwencją starzeniem komórek jajowych. "95 procent wszystkich osób z zespołem Downa ma tzw. prostą trisomię chromosomu 21, określaną także jako sporadyczna czy przypadkowa. Ta postać
To, że ryzyko wad genetycznych rośnie z wiekiem, jest akurat faktem wynikającym po prostu ze starzenia się komórek jajowych. „Wraz z wiekiem komórki jajowe kobiety starzeją się – niektóre obumierają, inne mutują. Im bardziej zaawansowany wiek kobiety, tym większe ryzyko, że w czasie owulacji
względu na to, jak bardzo będą się starały, jak przygotowywały do macierzyństwa, jak o bardzo o siebie dbały – mogą usłyszeć złą diagnozę. Plemnik łączy się z komórką jajową i powstaje człowiek. A po drodze może się naprawdę dużo wydarzyć. Skąd biorą się ciężkie uszkodzenia płodu? Tu nie ma jednej
>ZD nie ma związku z wiekiem, to czysty przypadek w łączeniu chromosomów. Jaki przypadek? Jak najbardziej ma związek z wiekiem (głównie kobiety, w mniejszym stopniu mężczyzny). Im starsza komórka jajowa, tym większe prawdopodobieństwo mutacji w niej, które prowadzi do nieprawidłowej liczby
" zdrowi ludzie dzień. W sensie z kobietą wszystko ok" Boszzz jakie bzdury. Ty sobie zdajesz sprawę że z wiekiem kobieta ma coraz słabsze komórki jajowe? A w każdym miesiącu tylko jedną. A przy invitro kilka, kilkanaście jak ma szczęście. One wszystkie mogą być nieprawidłowe, zdajesz sobie z tego
plamienia oznaczają koniec.... a jeśli chodzi o poronienia to niestety kobiety z endo częściej ich doświadczają, ale nie ze względu na problem z donoszeniem ciąży czyli po stronie kobiety, tylko po stronie zarodka, komórki kobiet z endo są słabsze i nieprawidłowe niestety przez tą chorobę, jest po prostu
: Zaśniad groniasty (łac. Mola hydatidosa, hydatis – kropla wody) – niezłośliwa postać ciążowej choroby trofoblastycznej. Zaśniad groniasty powstaje w wyniku nieprawidłowego zapłodnienia komórki jajowej, która implantuje się i proliferuje w macicy. Wyróżnia się zaśniad groniasty całkowity i częściowy. W
jajowej. Puste jajo płodowe może się także pojawić w odpowiedzi na nieprawidłowe podziały zapłodnionej komórki. W takiej sytuacji organizm kobiety wykrywa nieprawidłowość i kończy ciążę, gdyż nieprawidłowe chromosomy uniemożliwiłyby rozwój zdrowego dziecka. Bardzo rzadko zdarza się, że to kobieta i jej
anek130 napisała: > Zaśniad groniasty powstaje w wyniku nieprawidłowego zapłodnienia komórki jajowe > j, No i? Przeciez twierdzisz, że po połączeniu się komórek (zapłodnieniu) powstaje życie/człowiek. Czyli według twojej logiki, zaśniad groniasty to życie/człowiek. -- Rząd nie
Zaśniad groniasty powstaje w wyniku nieprawidłowego zapłodnienia komórki jajowej,
(reszty już nie ma) (w wieku 40 - 3%) Do tego u kobiet 30 letnich odsetek nieprawidłowych komórek jajowych dochodzi do 40%. Ja wiem że zaraz mnie zakrzyczycie że zaszłyście w ciążę bez problemu po 30 - pogratulować. Jednak nie wszystkim się udaje i odsetek kobiet które mają z tym problem po prostu z