Forum   analogowa

analogowa

(9 wyników)
  • jest duża różnica w odbiorze? do cyfrowej potrzebuję dekoder, tak powiedziano mi w Aster, dekoder dostaję do jednego odbiornika TV, pozostałe TV zwykła telewizja.... warto zmienic analogową na cyfrową?
  • Jestem laikiem, chciałabym przetwarzać muzykę z płyt analogowych na dźwięk cyfrowy. Mam kartę Realtek AC 97 Audio (czy ta karta wystarczy? - była w wyposażeniu standardowym laptopa), przedwzmacniacz gramofonowy NAD, i laptop. Jakie programy i jakie połączenia kablowe są potrzebne? (Chodzi o zgranie a potem przetwarzanie)
  • Czy możliwe jest skopiowanie dźwieku ze starych płyt analogowych i kaset do komputera. Mam trochę archiwalnych nagrań i chciałbym zrobić kopie do ich odtwarzania (nie chcę niszczyć oryginałów przez ich ciągłe odtwarzanie). Jeśli tak to jak to zrobić. Być może ktoś już to robił. Będę wdzięczny za podpowiedź. gg.
  • Dostałem na gwiazdkę płytę winylową "Dark Side of the Moon" - nowa kupiona w Markecie - - miałem taką samą wytłoczoną w latach 80-tych przez PRONIT - oczywiście porównałem - zaskoczenie totalne - płyta Pronitu pod wieloma względami mimo występujących miejscami trzasków zabrzmiała LEPIEJ !!!!???? - większa scena i głębia, lepsza dynamika i efekt stereo !!!! - aż boję się pomyśleć jak by zabrzmiało oryginalne stare angielskie tłoczenie !!! Nie jest to pierwsza nowa płyta gdzie mam...
  • Poszukuje pewnych terminów. Np. jak nazywa się błyszcząca powierzchnia na środku płyty, tam gdzie nie ma już rowka. W niemczyźnie to "Spiegel", a wiec "zwierciadło", "lustro". I jak mówi się na nalepki / etykietki z numerami stron, tytułami utworów itd., które umieszcza się w tym miejscu? Może ktoś zna jeszcze te terminy z nie znów tak zamierzchłej przeszłości?
  • Mam analogowy odbiornik satelitarny, dziś go włączam i okazuje się, że część stacji "uciekła". Nie ma TVN-u, zamiast Polonii jest jakiś niemiecki kanał ze sprzedażą wczasów na Teneryfie. Co więcej, nie mogę tych programów znaleźć i zaprogramować. Poznikało też trochę stacji zagranicznych. Czy to tylko mój problem, czy macie podobnie? Proszę o odpowiedź.
  • chce kupić sobie antene satelitarną,bo moja kablówka doprowadza mnie do szału,właśnie dzisiaj odcięli mi Sky News.Sprawdziłam ceny w necie,najtańsza kosztuje 30 zeta.Mam pytanie czy za to się płaci co miesiąc? bo to jakoś tak podejrzanie tanio wychodzi...Z góry dzięki ;-)
  • cześć.Prośbę mam wielką : pilnie poszukuję tekstu Jana Brzechwy "Księzniczka na ziarnku grochu ". Jest to wierszowana bajka , rozpisana na role (podobnie jak "Czerwony Kapturek " ,"Kot w butach" i inne ,zamieszczone w "Bajkach Samograjkach").Przejrzałam wszelkie mozliwe zbiory utworów tegoz autora - i NIC! Mam jedynie płytę analogową z tym tekstem (w rolach głownych m.in. Barbara Krafftówna i Andrzej Stockinger)- ale nie mam gramofonu do jej odtworzenia.Ponoć jest identyczna adap...
  • Ja nigdy ich nie kupowalem - pochodze z malego miasteczka, gdzie dostep do nich ograniczal sie do pocztowek dzwiekowych. Zaluje, bo winyl jest mi jakos blizszy orginalnemu brzmieniu zespolu, kompakt to jest jednak jakas przerobka. Moze to bledne mniemanie, ale je mam. Przy okazji, jak ma sie jakosc muzyki z winyli do jakosci z kompaktow? Jedni mowia, ze winyle rulez a inni, ze odwrotnie. Czy ktos z Was to porownywal?
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?