Forum   ananas

ananas

(5 wyników)
  • Dostałam w bukiecie ananaska. Żal go wyrzucać na śmieci, więc postanowiłam posadzić do doniczki. Tylko nie wiem jak to zrobić. Kiedyś próbowałam i marny był jego koniec ;) Powiedzcie jak to zrobić. Wiem tylko, że trzeba mu czuprynę odciąć... Czy zostawić do wyschnięcia po odcięciu? Ile czasu? Czy wydłbać resztki miąższu? Na jaką głębokość wsadzić do ziemi? Jakie warunki zapewnić jemu?
  • zaczelam od kupna dorodnego okazu i po odkrojeniu pioropusza - od obrania i pożarcia pychoty. Następnie pióropusz obdarłam z resztek miąższu i liści do wysokości ok. 3 cm. Teraz poleży i poschnie sobie w kuchni na parapecie ze 3 dni.
  • czy ktos moze wie, czy to prawda, ze jesli sie odetnie pioropusz ananasa razem z kawalkiem owocu i posadzi w ziemi, to on wyrosnie? Czy mi ktos kitow nawciskal? ;) a jakby co, to gleboko tego ananasa zakopac?
  • mam 3 przyrosty guzmanii, ale one sa miedzy liśćmi. Czytałam, ze trzeba poczekac, az sie ukorzenią, ale jak mają sie ukorzenic jak rosną wewnątrz roslinki a nie przy ziemi ?? Jak mam wiedzieć, że to juz juz ???
  • Witam, Ostatnio dostaję dużo dziwnych kwiatków;)dlatego ponownie zwracam się z prośbą o nazwę roślinki jak na zdjęciu: www.wspinek.fr.pl/00000247.JPG Resztę sobie dogoogluję:) Z góry dziękuję i pozdrawiam Agnieszka
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się