Dodaj do ulubionych

guzmania - przyrosty

21.09.06, 11:44
mam 3 przyrosty guzmanii, ale one sa miedzy liśćmi. Czytałam, ze trzeba poczekac, az sie ukorzenią, ale jak mają sie ukorzenic jak rosną wewnątrz roslinki a nie przy ziemi ??
Jak mam wiedzieć, że to juz juz ???
Obserwuj wątek
    • lustroo Re: guzmania - przyrosty 21.09.06, 12:10
      Napisałam Ci w poprzednim Twoim temacie. Dlaczego nie czytasz, tylko powielasz
      temat?

• Guzmania
      fefka01 09.09.06, 10:11 + odpowiedz

przekwitłami mi i nie wiem, czy mam ten czerwony języczek=kwiatek obciąć, czy
      zostawić??
      • lanquedoc Re: guzmania - przyrosty 21.09.06, 20:54
        Mala dygresja o ananasowatych: ukorzenilam ostatnio kilka czubow od ananasow,
        poki co maja sie dobrze, 2 sie trzymaja, a trzeci, choc padl puscil wczesniej 4
        mlode pedy. Pytanie brzmi: czy w normalnych domowych warunkach ananasy
        rozrastaja sie tak okazale, jak te z kwiaciarni? czy po 5-6 latach, jak to
        pisza w ksiazkach, pojawia sie maly ananasek?
    • idole Re: guzmania - przyrosty 21.09.06, 14:52
      a ja wcale nie czekalam az stara padnie, miala dwie malutkie wiec je odlaczylam
      i wsadzilam. Przyjeły sie i rosną pięknie, a stara wcale nie stracila na
      urodzie, nie obsycha, nie przekwita, piekna jak dopiero co kupiona, uwierzycie?
      • lustroo Re: guzmania - przyrosty 22.09.06, 07:38
        ananasy też miałam dwa. Teraz mam jeden. Trzeba obciąć piuropusz z piętką i
        poczekać, dzień, dwa aż przyschnie, piętka oczywiście przyschnie, nie
        pióropusz ;)
        Ciężko się przyjmują i długo to trwa, ten co mam jest ładny. Siedziały długo
        pod foliowymi torebkami. Tem ma chyba ze 3 lub 4 lata. Co do owoca to nie wiem.
        Natomiast wiem, że po wydaniu owoca padnie. Taka jego uroda.
        • lanquedoc Re: guzmania - przyrosty 22.09.06, 21:45
          pasc padnie, ale wczesniej powinien wypuscic mlode pedy. Wyczytalam, ze owoce
          powstaja ladniejsze na ananasach wychodowanych wlasnie z takich bocznych pedow.
          potwierdze za kilka lat... czy Twoje ananasy zrobily sie po czasie tak
          rozlozyste jak np. guzmania, czy tez zachowaly forme pioropusza?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka