Forum   aport

aport

(7 wyników)
  • Pan X, który należy do spółki z o.o., w celu zwiększenia jej kapitału, chce przenieść własność swojej prywatnej nieruchomości na tę spółkę. Wspólników jest kilku i niezbyt sobie ufają. Spółka z o.o. chce następnie uzyskać kredyt z banku. Proszę o podpowiedź - jaką wybrać formę zabezpieczenia tej nieruchomości żeby w razie odjeścia pana X ze spółki odzyskać nieruchomość lub jej równowartość?
  • Witam! Chcę z kolegą założyć sp. z o.o. poprzez wniesienie aportem naszych indywidualnych działalności gospodarczych (tj. komputery, drukarki, meble biurowe, samochód itp.). Moje pytania: 1) jak wyliczyć wartość tych "gratów"? Z tego co się orientuję, to chodzi o ceny rynkowe, prawda? Czy to znaczy jeżeli kupiłem na DG drukarkę za 1200PLN z VATem, to mogę przyjąć wartość takiej drukarki 1200PLN (po takiej cenie wciąż jest sprzedawana w sklepach). 2) co się będzie działo z "grat...
  • Mam jednoosobową działalność gospodarczą i chciałbym ją przekształcić w sp. z o.o. Działalność nie ma środków trwałych, co jest chyba ułatwieniem. Jak to zrobić (żeby żaden urząd sie nie przyczepił) i ile to może kosztować? Działalność ma umowę z głównym kontrahentem i z niej są główne przychody. Wymyśliłem, że można wycenić przychody z umowy i w ten sposób wycenić działalność... ale nie wiem czy tak można... Pomocy!
  • Witam! Zakładam spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale zakładowym w wysokości 50 000PLN (czyli minimalnym). Moje pytanie dotyczy w jaki sposób udokumentować, że ta wartość jest zarezerwowana dla tworzonej spółki? W skład tego kapitału ma wchodzić trochę pieniędzy oraz dwa samochody. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Załóżmy, że dzisiaj kupuję samochód czy komputer na fakturę VAT na prywatną osobę - moje dane na fakturze. Miesiąc później otwieram jednoosobową firmę. Czy mogę taki samochód / komputer dołączyć do środków trwałych i odliczyć od nich VAT?
  • chyba pominieto tu BARDZO wazną kwesję: ludzie czesto uciekając przed odpowiedzialnością zakładają sp. z o.o. i wchodzą do ich zarządów... a zarząd odpowiada całym! swoim majątkiem
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się