Forum   badania na tarczycę

badania na tarczycę

(7 wyników)
  • Mam jedno, pytanie mam nadzieję, że mi pomożecie. Około dwóch lat temu robiłam badania na tarczycę (takie USG chyba). Wyszło, że jestem zdrowa. Mam 18 lat. Szyję mam taką jakbym miała wole, ale to podobno tylko taka budowa. Mam w bliskiej rodzinie przypadki tarczycy. Chciałabym się dowiedzieć co jaki czas(średnio) powinno się robić takie badania?
  • Przy okazji badań okresowych zrobiłam sobie badania na tarczycę. Jednak nie znam się na tych wynikach. Czy ktoś może mi powiedzieć co one oznaczają? TSI 0.788 ulU/ml ref.Low 0.410 Ref.High 4010 i 022 root. Co to znaczy? Czy może ktoś się orientuje? Nie mam czasu w najblizszych dniach iść do lekarza a mnie to nurtuje. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
  • Czy zażywając pigułki mogę sobie sama zrobić badania żeby sprawdzić czy nie mam przypadkiem niedoczynności tarczycy? Tzn. czy przez nie badania nie będą jakieś nieprawdziwe? I jak się zazywają te badania? Tzn. fachowo o co mam poprosić
  • udałem się do lekarza rodzinnego ponieważ ostatnio źle się czułem, on zlecił mi badania na tarczyce. O to wyniki: TSH(3 gen.) [b]1.33[/b] (0,4 : 4.0) FT 3 [b]3,89[/b] (1,5 : 4.1) Ft 4 [b]1,40[/b] (0,8 : 1,9) anty-TPO [b]36,7[/b] (0 : 35) anty-TG [b]45,75[/b] (0 : 4,11) dodatkowo robił mi próby wątrobowe i podwyższona jest bilirubina całkowita: [b]29.32[/b] (5 : 21) co o tym myślicie?
  • Mój tata (jak pisałam wcześniej) jest po zakończonej chemioterapii - IV cykle. Więcej nie dało rady, bo jego organizm by nie wytrzymał. 17.02 ma mieć robioną tomografię, ale... 25.02 ma mieć badania na tarczycę, a mianowicie TSH, FT3 i FT4. Czy może mi ktoś wytłumaczyć - W JAKIM CELU ROBIONE SĄ TE BADANIA?
  • Witam serdecznie. Mam ogromny problem, od jakiegoś czasu pocę się okropnie, nie chodzi o pachy tylko zalewa mnie taki zimny pot na twarzy i plecach. Dzisiaj na przykład poszłam na zakupy, i w momencie kiedy weszłam do sklepu pełnego ludzi nagle poczułam jak na twarzy i plechach oblewa mnie pot. Czułam jak ciurkiem pot spływa mi po twarzy. To jest okropne. Morfologię robiałam miesiąc temu - w porządku. Badania na tarczycę miałam 2 lata temu - też w porządku. Czy ktoś z Was ma pod...
  • Skąd to się bierze ? Czemu grzyb wywiera taki wpływ na ogólne samopoczucie ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?