Forum   brukseli

brukseli

(151 wyników)
 • "nie pogrywał" - co to za sformułowanie ? nie można napisać "zwodzić" albo "oszukiwać" ?
 • Trudno mi sobie wyobrazić aby udało się wprowadzić wszystkie te rzeczy, o których mówią - wszystkie kraje mają "swoje za uszami" - gdyby bardzo ściśle trzymać się zapisów traktujących o euro to pewnie z 70% krajów euro musiałoby strefę opuścić...
 • Neoliberalni kretyni. Tak, kraje bedace w strefie Euro musza zmiejszac deficyt w czasie recesji, samobojcza strategia, dlatego Euro to chory system. Ale Polska jest w zupelnie innej sytuacji, jako kraj posiadajacy wlasna walute moze miec taki deficyt jaki chce, byle inflacja byla pod kontrola. A inflacja jest pod kontrola bo mamy duze bezrobocie, kazdy wzrost popytu bedzie napedzal produkcje a nie ceny. Panowe neoliberalowie, zajrzyjcie na dane dot. USA - historycznie im wiekszy def...
 • Autor artykułu zapomniał o treści przepisu art. 107 kodeksu karnego skarbowego, który penalizuje uczestnictwo w zagranicznej grze losowej. Za taką grę grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Pisanie, że można grać bez problemu jest wprowadzaniem ludzi w błąd. Problemy można bowiem mieć i to spore.
 • Chociaż w jednej kategorii gospodarczej jesteśmy lepsi od Niemców.
 • dodrukują euro robiąc ten sam błąd co amerykanie przyśpieszą tylko bankructwo . USA i UNIA te molochy niewydolne i skorumpowane muszą upaść im szybciej tym lepiej dla ludzi .
 • Tymczasem związkowcy w rocznicę porozumień sierpniowych - 31 sierpnia - chcą w Brukseli protestować przeciwko redukcji mocy. ***************************************** Ciekawe, czy Bruksela zmieni zdanie, widząc tłumek stoczniowców - którzy, zamiast pracować, mają czas i pieniądze na urządzanie wycieczek po Europie.
 • Zarządzający między przecinkami sami potwierdzają słuszność wywodów Brukseli :-) Unia mówi o chwilowej obniżce cen Intela i wzmożonej innowacyjności przez chęć wykończenia konkurencji, a zarząd Intela mówi o tym, iż działania urzędników doprowadzą do ... wzrostu cen komputerów.
 • Moim skromnym zdaniem odchodzenie od dotowania przez Państwo górnictwa węgla [b]powinno odbywać sie stopniowo,a nie nagle[/b]. W tym czasie powinny być prowadzone prace nad alternatywnymi sposobami wykorzystywania węgla jak np. zgazowanie czy też produkcja syntetycznuch paliw metodą,którą stosowali z powodzeniem Niemcy.Powinny być prowadzone prace nad "oxy fuel technology" pozwalające lepiej wykorzystać górnictwo węglowe.
 • Donald odkłada zmniejszenie deficytu na po 2012r czyli PO wyborach. Bo przed wyborami obieca dobrobyt a PO wyborach (nasz prezydent i nasz premier!) dokręci śrubę frajerom, którzy na niego zagłosują.
 • no moze w koncu dzieki temu mniej bedzie darmozjadow...
 • przeciez mamy doganiac niemcy w ciagu 30 lat wiec jak dogonimy jesli wzrost PKB niemiec jest wyzszy?
 • "Marlene Holzner. - [b]To rząd Polski od lutego prosił nas o opinię,[/b] czy porozumienie jest zgodne z prawem UE,[b] i zwracał się do nas o prawną pomoc w negocjacjach[/b]. [b]Jeśli teraz chce, byśmy ocenili, czy nowe porozumienie jest zgodne z prawem UE, to musi nas zapoznać z dokumentacją [/b]- powiedziała Holzner." ______________ Słowem - to rząd polski nalegał, choć EU to wisiało. A teraz jeśli rząd nadal koniecznie chce tej oceny, to niech poda dokumentację. A jak nie to NIE. Ni...
 • Opinia słuszna, ale już to widzę jak się Putin zgodzi na to żeby mu się jakieś europejskie firmy szwędały po podwórku. Nie po to oligarchów na smyczy trzyma, żeby mu jakiś Orlen gaz exportował bez zgody Kremla. To samo zresztą tyczy się amerykańskich i japońskich firm. Władza w Rosji opiera się o kontrolę nad surowcami i tej kontroli nie odda. Unia powinna więc na zasadzie wzajemności blokować dostęp rosyjskim monopolom do rynku aż do czasu gdy Rosja zmądrzeje...
 • Krótko mówiąc: albo zwiększenie importu gazu z Roasji, albo jeszcze większe uzależnienie PGNiG od Gazpromu ... Ktoś w KE gorączkowo chce dostać w Gazpromie równie lukratywną posadkę, jak Schroeder przy bałtyckiej rurze ... Ale na obronę mamy rząd niejakiego Tuska - który może te pomysły potraktować tak samo, jak potraktował unijną rezolucję w sprawie zabezpieczeń przeciwpowodziowych! "Papierami dziury w wale się nie zatka", ale można zatkać rurę.
 • ciekawe ile kasy zagrabią za te sprzątanie
 • Podniesienie akcyzy nie zniechęca do palenia, lecz zapewnie wysokie zyski państwu, które zwyczajnie żeruje na uzależnionych. Nie rozumiem dlaczego za przyjemność zapalenia papierosa mam płacić kilkunastokrotnie większą daninę niż alkoholik za alkohol czy otyły za czekoladę. Koszty leczenia w/w grup są podobne.
 • strategia lizbonska to jedne wielki eurogniot. przeksztalcenie europy w najbardziej konkurencyjny region swiata do 2010 brzmi jak malo zabawny zarcik. i w 2005 kiedy wszyscy sie zstanawiali jak na polmetku patrzec na strategie europa przy ustalaniu budzetu ani o krok nie przyblizyla sie do celow zawartych w strategii. zaby nadal bronia zacofanego cap'u, wschodnie ladny niemieckie nadal przezeraja forse bez wiekszych rezultatow a jedynie pomysly na 'zwiekszenie innowacyjnosci' poch...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się