Forum   byczyna

byczyna

(10 wyników)
  • Byczyna to uroczka wioska, szkoda tylko, że pastuchy z chłopskich formacji ją sobie upodobały
  • Wyciąć w p...u przydrożne drzewa! W Szwecji przy drogach nie może nic stać; efekt jeden zabity na 100 wypdaków - u nas 12 na 100! Co roku w wyniku uderzenia w drzewo ginie w Polsce ok. 1 tys. kierowców!
  • Witam. Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się opinią na temat tego miejsca? Z opisu wynika, że powinno być nieźle ale wiadomo, reklama dźwignią handlu. Wysyłam Młodego pierwszy raz na kolonie, nie jest do końca zachwycony tą perspektywą, więc nie chcę żeby się zraził na wieki :)
  • Taka mnie refleksja naszła: gdyy nie "warchoł Zamoyski", to ówczesna Rzeczpospolita zamiast w ręce Wazów, wpadłaby w ręce Habsburgów. Prawdopodobne jest, że na całkiem długo. I wtedy być może wszyscy Polacy byliby po trosze cysarokami. A może nawet po bitwie pod Białą Górą Habsburgowie w odwecie odebraliby Śląsk Czechom i przyłączyli go do Rzplitej.. Slezan, to dlatego nie lubisz tego "mitu"? :)
  • www.karpacka-troja.pl/ przeczytajcie... pamiętacie projekt grodziska? Inne gminy na tym zarabiają.
  • Z okazji pierwszej rocznicy poświęcenia pomnika (17.09.2005) w tym wątku chciałbym napisać o największym Zwycięstwie Jana Zamoyskiego , które zostało odniesione 24 stycznia 1588r. (jak zawsze w niedzielę). Wojska dowodzone przez Hetmana Jana Zamoyskiego przy pomocy Jego Wielkiego przyjaciela Stanisława Zółkiewskiego odniosły zwycięstwo nas wojskami Arcyksięcia Maksymiliana , tym sam Habsburgowie mogli zapomnieć o Koronie polskiej , a rola Kanclerza i Hetmana rosła O samej b...
  • CANCELLARIVS ET GENERALIS EXERCITVVM PREFECTVS "Byl jedna z najwybitniejszych postaci polskiej sceny politycznej w ogole.Jego poczynania byly zadziwiajaco wspolczesne; kanclerz nie ograniczal sie tylko i wylacznie do taniego populizmu, znaczna czesc swoich ogromnych dochodow przeznaczal swiadomie i z rozmyslem na budowanie kultu wlasnej osoby.Robil to przy tym wyjatkowo inteligentnie, nie tylko utrzymujac nadwornych historykow poprawiajacych mu tam gdzie trzeba zyciorys, ale loz...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się