Forum Gospodarka Gospodarka
ZMIEŃ
    elektrownie

  elektrownie

  (101 wyników)
  • Europa to nie Japonia. Wpływy klimatyczne w Japonii, prowadzą do opadów atomowych na Pacyfik. Awaria w Europie, to i opady w Europie. Raz do sąsiada na wschód to na południe czy zachód. Czas pomyśleć by decyzje w Europie o pracy starych saganów, powinni wszystkie kraje UE prawem większości decydować Sarkofag W Czernobylu będzie sto metrów wysoki i kosztował 1,6 Miliardów Euro, co odpowiada blisko 6,5 Miliardów złotych. A że Ukraina tych pieniędzy niema będzie płacić UE.
  • CO2 i jego emisja za kapuchę ... porażka cywilizacyjna! www.youtube.com/watch?v=kky3l2slgv4
  • Eksploatacja tej elektrowni do tej pory, kiedy są już zdecydowanie bezpieczniejsze technologie jądrowe, które sprawdziłyby się także w tak ekstremalnych warunkach, była ze strony Japonii poważną lekkomyślnością. Z powodu węża w kieszeni działali najwyraźniej w myśl zasady "jakoś to będzie". Tymczasem koszty budowy nowoczesnej wielkiej elektrowni jądrowej byłyby o wiele niższe niż usuwanie skutków katastrofy. A nową elektrownię i tak trzeba będzie wybudować.
  • Rząd planuje budowę kilku elektrowni atomowych w Polsce. Jednak nie udziela odpowiedzi na jedno z podstawowych pytań: co zrobi ze szkodliwymi odpadami? Niemcy wybudowali atomówki, które obecnie zamykają. Polecam zapis spotkania ENERGETYKA JĄDROWA – PRZEBIEG DEBATY W NIEMCZECH na www.chronmyklimat.pl/
  • Bravo politycy. A kto za to zapłaci? Budżet to już zderzył się z granicą zadłużania 55% PKB i dalej nie wolno. Jeśli zaś obcy maja sfinansować taka budowę to cena energii będzie kosmicznie wysoka bo to obcym musi ostro się opłacać a nasi inżynierowie i tak nie zakumają czy spełniane są jakiekolwiek normy bezpieczeństwa. USA zaprzestają lotów promami kosmicznymi to może nasi politycy je odkupią i odlecą w nich daleko......
  • Ereco, stocznie, energetyka .. poraża łatwość z jaką to państwo traci miliardy. a przecież musimy zdrowo tyrać by ten miliard najpierw wypracować. na co komu taka RP?
  • Super! Może nie uda się jedna z największych niegospodarności w naszym kraju - czyli budowa bardzo kosztownej jądrówki. Zima pokazała, że pieniądze powinny być zainwestowane w wymianę sieci a nie atom. O kosztach elektrowni atomowej można przeczytać w wywiadzie z prof. Mielczarskim A czy wiecie Pańswto ile rząd zamierza wydać naszych pieniędzy, żeby nas przekonać do energetyki jądrowej? Kampania propagandowa obejmie Kosciół i seriale..
  • Taka sama jak w Japonii.....Ciekawe , jak Czernobyl wyeksplodowal , to propaganda bila w bebny trwogi, a katastrofa japonska , kilkakrotnie wieksza i slyszymy , ze troche promieniowania to zdrowia doda... A ktos juz mowil , ze bedziemy druga Japonia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • redaktorom gratuluje profesjonalizmu! z artykulu wynika ze elektrownia w belchatowie jest 43 razy mocniejsza niz planowana w chinach. hehe coraz lepiej panowie...
  • Cóż, takie są skutki nie inwestowania a tylko zdzieranie kasy. Teraz na gwałt usiłuje się to nadrobić...tylko ciekawe czy elektrownie i tak będą inwestować ;) Wydaje mi się trochę jest to przemyślana strategia, droższy prąd = mniejsze zużycie do czasu aż powstaną nowe elektrownie atomowe (jeśli w ogóle powstaną kiedyś).
  • Bardzo dobrze. Jeszcze wiele mozna zrobic by zmniejszyc nasze uzaleznienie od rosyjskiego gazu.
  • Czyżby Rosjanie maczali w tym palce? Decyzja o zamknięciu elektrowni atomowych sprzyja bowiem jedynie tym od kogo Niemcy kupują gaz i ropę. Zaopatrzeniu w energię elektryczną takiej gospodarki jak niemiecka, za pomocą elektrowni wiatrowych albo słonecznych, jest zupełnie nierealną mrzonką. (Elektrownie wiatrowe mogą się szybko okazać "nieekologiczne", tak jak stało się z elektrowniami rzecznymi).
  • Dyplomatołki to najłagodniejsze z łagodnych możliwych określeń poziomu intelektualnego dyplomacji rządu pis.
  • Autorce polecam lekcję fizyki , aby nie myliła megawatów (MW) z megawatogodzinami (MWh).I redaktorowi dopuszczającemu do publikacji też krótka lekcja by nie zaszkodziła. Liczę na poprawę.
  • Tomasz Głogowski nie bądź takim dyletantem, jak juz zabierasz sie za pisanie artykulu to rob to porządnie: najnowszą i ostatnio oddaną elektrownią jest ELEKTROWNIA OPOLE a nie jakiś Połaniec. co mozna sprawdzic tu: www.elektrownie.com.pl/index.php?id=29&id2=21 pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_Opole i jeszcze w kilku miejscach.
  • i bedzie konsensus, a jak trzeba to 50 MW bedzie dobrze, byle w prasie pisali, ze mily i ukladny
  • A ja chciałbym, żeby kiedyś jakiś dziennikarz pokazał ludziom ile będzie ich kosztowała jedna MWh, za 10 lat, przy uwzględnieniu celu unijnego 3*20 + 10, oraz co to oznacza dla polskiego przemysłu. Oraz ile % w cenie energii zajmuje koszt certyfikatów zielonych i czerwonych. I nie jest to wiedza tajemna można łatwo to sprawdzić. Tylko rzadzący moga być lekko niezadowoleni z popularyzacji tej wiedzy.
  • [b]Włos stanął mi dęba od rana !!![/b] Największa firma z najzyskowniejszej branży zadłużona ??!! A może brała kredyty na rozwój albo ma za silne związki zawodowe i mają za duże koszty płac, pewnie ze 2,5x średnia krajowa ??!! A zreszta, czego można spodziewać się po firmie niczyjej ? Nawet nie - precyzyjnych wypowiedzi.
  • Jeśli się pośpieszą, to mam szanse doczekać czasów, o których jako dziecko czytałem jako o odległej przyszłości... Ale problemu ocieplenia takie instalacje raczej nie zlikwidują, bo będą dosyłać na powierzchnię Ziemi dodatkową energię. Oczywiście na początku byłyby to szczątkowe ilości w porównaniu z energią dochodzącą od Słońca "bez wzmocnienia", ale łatwo wyobrazić sobie całą geostacjonarną zajętą przez znacznie większe i wydajniejsze panele - i jeśli Japończykom się powiedzie, to s...
  • jak zwykle Niemcy nas wykolegują, szkoda słów... u nas i tak nikt nie piśnie :(
  Pokaż wątki z forum:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się