Forum   jasienica

jasienica

(50 wyników)
 • Jesteśmy na etapie wyboru zespołu. Zastanawiamy się nad zespołem Silver z Jasienicy. Czy ktoś może miał ich na weselu albo słyszał jak grają?
 • Świetny tekst, takie były koleje losu wielu ludzi.
 • Grossa nie czytalam,poza niektorymi fragmentami z wycinkow z przedrukow. czytalam: Pawel Jasienica -Polska Piastow -Polska Jagielonow -Polska obojga narodow inne -Barbara Radziwilowna(?)* *-nie pamietam,czy autorem byl Jasienica,czy inny [i]historyk[/i]* *2-[i]historyk[/i] czy Pawel Jasienica vel...(?) byl historykiem? czy Gross z wyksztalcenia jest historykiem? czy ksiazki popularnonaukowe o historii pisane przez historykow i nie historykow to '[i]zbrodnia[/i]' przeciwko nauc...
 • No właśnie wolicie Boże igrzysko czy właśnie wznowione książki Pawła Jasienicy? Ps.wiem,że książka Daviesa opisuje okres tysiąca lat, a Jasienica okres dynasti królewskich.
 • Jasienica(10)

  Czy znacie jakieś polemiki albo dyskusje z Pawłem Jasienicą. Albo innych autorów którzy krytycznie odnoszą sie do tez Jasienicy. Nie chodzi mi o czepianie się ale o pobudzenie... ;-)
 • Jakiś czas temu media ogłosiły zakończenie procesu o prawa autorskie po zmarłym pisarzu i historyku. Miało to otworzyć drogę do powrotu książek Jasienicy do księgarń. Czy słyszeliście o jakichkolwiek ruchach wydawniczych mających przywrócić Jasienicę czytelnikowi? A może już coś z jego dorobku zostało na nowo wydane? Proszę, piszcie.
 • Gmina Jasienica podpisała jakieś absurdalne kontrakty z firmami wywożącymi śmieci, na podstawie których śmieci są wywożone raz w miesiącu!! Zastanawiam się jak to możliwe, że po miesiącu przed domami stoi jeden malutki woreczek za śmieciami? Trochę mnie oświecił właściciel śmieciarki, który zapytał: 'a pieca pan w domu nie masz?' Trochę to wszystko pachnie 19 wiekiem. A propos zapachów, dochodzi do tego kwestia kanalizacji gminy: część gminy w ogóle nie jest skanalizowana, a mało kto ma...
 • zdjęcia z odsłonięcia tablicy pamiątkowej przy rondzie Jasienicy: www.pancygaro.fotolog.pl/wladyslaw-bartoszewski-pawel-jasienica-tablica-pamiatkowa,1351444,link.html -- www.pancygaro.fotolog.pl
 • "Gdy zaczęliśmy zastanawiać się nad budową domu, na myśl przyszła nam od razu Jasienica, a konkretnie Landek albo Międzyrzecze - opowiada bielszczanka Krystyna Szeliga" hehehe... to sie zedcydujcie, jasienica, miedzyrzecze, czy landek?... bo to sa rozne wsie daleko od siebie polozone :)
 • Właśnie ukazał sie "Pamietnik" Pawła Jasienicy. To pseudonium - prawdziwe nazwisko auotra to L
 • Witam mam pytanie odnośnie sali w lokalu jak w temacie. Interesuje mnie czy sala jest w stanie pomieścić wesele 100-osobowe, oraz jak wygląda otoczenie samej lokalizacji, czy jest gdzie siąść na polu. Jakie są ogólne wrażenia z wesel w tym lokalu. Chce wynająć samą salę + catering w własnym zakresie. Czekam na wszystkie opinie. Z góry dzięki, pozdrawiam.
 • Szanowny Panie Michnik! Uprzejmie proszę gęby Pawłem Jasienicą sobie nie wycierać. Blatowaniem z czerwonymi się pan spodlił. A teraz podpierając się autorytetem Jasienicy chce się pan windować do góry. Tak więc nie zabieraj już pan głosu w żadnych kwestiach bo się pan skompromitowałeś idąc w ślinę z cimoszewiczem, urbanem, jaruzelskim.
 • to malo wazna info dla "pierwszego radia informacyjnego" (TOK-fm / GW) "Serwis informacyjny" tej szczekaczki wogole o tym fakcie w swych dziennikach nie raczyl napomknac......he he he www.merlin.com.pl/frontend/towar/490725
 • pierwszy nazwał powstanie zbrodniczą głupota, drugi miał podobne zdanie a trzeci stwierdził ze było praktycznie skierowane przeciwko Polsce wykreślcie tych panów z listy bohaterów i Polaków konsekwencja musi być krytyka historii naszych dziejów jest niedopuszczalna możemy tylko podziwiać jak by było co
 • Wrocilem sobie do starej lektury, pisana ladnym jezykiem, ale jego teorie, ze chlopi i rycerze od Lokietka juz wtedy czuli sie Polakami to chyba przesada. Ciekaw jestem czy Jasienica tak myslal naprawde czy pisl takie teorie, bo bylo takie zapotrzebowanie u wladz....... Co o tym myslicie ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?