Wrocilem sobie do starej lektury, pisana ladnym jezykiem, ale jego teorie, ze
chlopi i rycerze od Lokietka juz wtedy czuli sie Polakami to chyba przesada.
Ciekaw jestem czy Jasienica tak myslal naprawde czy pisl takie teorie, bo
bylo takie zapotrzebowanie u wladz....... Co o tym myslicie ?