Forum   klonowanie

klonowanie

(7 wyników)
  • Typowo materialistyczny punkt widzenia, jeśli chodzi o klonowanie terapeutyczne: jak można twierdzić, że kupka komórek jest reprezentantem jakiejś istoty ludzkiej? Człowiek jest przede wszystkim umysłem, a tutaj o czymś takim jak zarodek nie da się powiedzieć.
  • Dopóki cele są szlachetne i chodzi o dobro człowieka, należy popierać takie badania. Kościół Katolicki musi dojrzeć do pewnych zmian, bo na razie ma problem ze samym zdefiniowaniem początku człowieka... No bo jeżeli zapłodniona komórka jajowa jest już człowiekiem (tzn. posiada duszę), to w takim razie jeśli się podzieli i z niej powstaną bliźniaki - to które ma orginalną duszę, a które nową? Takich pytań jest wiele.
  • Daria po dokładnym zidentyfikowaniu przez grix'a zaczęła się chować za coraz to nowymi nickami: Z tych co już widać to "Sandra", "Teri" , "Nadzwyczajny" i diabli wiedzą co jeszcze. Często w jednym wątku używa 2 czy 3 nicków i gada w ten sposób sama ze sobą. Można ją poznać nie tylko po adresie, ale i po wulgarnym stylu wypowiedzi i ziejącej nienawiści do lekarzy. Przypomnijcie sobie manifest "malkontenta" i nie odpowiadajcie na durne posty tego wrednego trolla, który mysli, że...
  • Do czego konkretnie mial sie przyznac? Nie sklonowal? Czy ukradl jajeczka? Chyba musze poszukac innych zrodel... moze u zrodla.
  • Wojny Klonów ;) Jak u Lucasa :P
  • Tak, nie hamujmy postępu medycyny, wyhodujmy też noworodka, który nie będzie służył do życia, tylko do tego, by z niego wyjąć serce, wątrobę, oczy itd. i kogoś wyleczyć, no a później jakiegoś kilkulatka itd. A przez te kilka lat będzie sobie w laboratorium czekał, aż kogoś wyleczy, bo nie będzie służył do powielania człowieka... Jednym słowem, to inny człowiek ma prawo decydować o przeznaczeniu innego człowieka? Ten do życia, a ten na części zamienne?
  • Uważam, ze klonowanie ludzi to poroniony pomysł, nic dobrego z tego nie wyniknie, zostawmy te sprawy w rękach Boga.Człowiek do tego nie dorósł.Również klonowanie wymarłych gatunków zwierząt nie przyniesie niczego pożytecznego, ani dla ludzi, ani dla zwierząt.Natomiast gdyby można było klonować tyko po to, aby stworzyć bank zdrowych narządów dla ludzi chorych nieuleczanie i w ten sposób pomóc im normalnie funkcjonowć w społeczeństwie,byłabym za klonowaniem. Ale stworzenie nowego cz...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się