Dodaj do ulubionych

Tylko dla myslacych...

24.03.20, 18:31
pressmania.pl/rzad-pis-jest-mi-obcy-to-nie-moja-opcja-jednak-wiem-ze-teraz-gra-sie-toczy-o-to-jak-przetrwac-biezaca-pandemie-jak-zyc/?fbclid=IwAR0JQmqMedoRy78paxocmaj2i-ZKGZuXmB9BQwopJZi-gk96d7eiZ8nTa9o
Rząd PiS jest mi obcy. To nie moja opcja. Jednak wiem, że teraz gra się toczy o to, jak przetrwać bieżącą pandemie. Jak żyć

W ostatnim czasie widzę wśród Polaków coraz więcej postaw rewindykacyjno-napastliwych wobec rządu. Rząd PiS jest mi obcy. To nie moja opcja. Wypunktowanie wad tego rządu jest łatwe. Mam swój arsenał pizgania w rządy „dobrej zmiany”. Natomiast moja specjalizacja to liczby. Obróbka liczb i obróbka znaczeń. Proponuję niniejszym żeby państwo polskie z pieniędzy podatkowych w tym moich stworzylo fundusz DS.

Dobrze – Spierdalaj.

Pandemia COVID19, cześciowo przez paskudną politykę chińskich władz częściowo przez katatonie liderów państw europejskich, przybrała katastrofalną postać.

Każdy z rządów robił co mógł wtedy gdy skapował, że musi.

Polska skapowała najszybciej.

Per Capita: Wielka Brytania ma nieco więcej łóżek OIOM niż Polska, Hiszpania ma więcej niż Wielka Brytania, ale Włochy mają jeszcze więcej niż Hiszpania a Niemcy mają więcej niż Włochy natomiast USA ma więcej niż Niemcy a Nowy Jork ma więcej niż USA.

I co? I Nowy Jork w którym mieszkam jest p o s r a n y ze strachu. Gubernator Cuomo b ł a g a prezydenta Trumpa o pomoc armii.

System się zawalił. W Nowym Jorku.

Pada na ryj Nowy Jork, który ma lepszą służbę zdrowia niż USA, ktora ma lepszą służbę zdrowia niż Niemcy, którzy mają lepszą służbę zdrowia niż Włosi, którzy mają lepszą służbę zdrowia niż Hiszpanie, którzy mają lepszą slużbę zdrowia niż Brytyjczycy, którzy mają lepszą służbę zdrowia niż Polska.

Zrozumiecie to wreszcie w Polsce? Debile którym się nie podoba polska strategia walki z COVID19?

Polska nie zawsze ma sensowne strategie. Ale raz na może 500 lat zachowuje się lepiej niż otoczenie. To jest ten moment. Polska zamknęła co mogła, tak szybko jak mogła i dzięki temu jest w miare OK.

Mając DUŻO słabsze karty w łapie niż inne kraje, Polska na razie wygrywa te partię. Zapóźnienia w polskiej służbie zdrowia są faktem, ale sięgają d e k a d. Teraz gra się toczy o to, jak przetrwać bieżącą pandemie. Jak żyć.

Macie mniej niż 10 przypadków śmiertelnych, co oznacza, że wasza liczba 600+ jest realna. Kto to zakłamuje, gówno wie o epidemiologii. Gdyby było dużo więcej zarażeń, byłoby dużo więcej śmierci.

Nowy Jork miał pierwszy przypadek trzy dni przed Polską. Teraz Polska ma 600, Nowy Jork 9000. Niemcy 25000.

(To było w dniu pisania onego posta czyli 22 marca wieczorem czasu wschodniego USA. Update z 23 marca, popołudnie czasu wschodniego USA: Polska: 749, Nowy Jork (tylko miasto): 12 000, Niemcy: 29 000. Znajdź różnice)

Większość z Was, którzy tak rzygają na polski rząd, prawdopodobnie żyje i normalnie oddycha dlatego, że ten właśnie rząd zrobił, to co zrobił.

To Wasze narzekanie, że nie ma masek, testów, sprzętu. NIGDZIE nie ma masek. NIGDZIE nie ma dość respiratorów. NIGDZIE kurwa osły. NIKT nie wiedział, że tyle będzie potrzebnych. Gubernator Nowego Jorku teraz żebrze o maski po 7 USD za sztuke (a normalnie kosztowaly 90 centow) i nikt mu nie chce sprzedać.

NIGDZIE na świecie nie testuje się wszystkich. Testuje się symptomatycznych.

Jeśli nie mam racji – zróbmy eksperyment. Niech polski rząd kupi KAŻDEMU któremu nie podoba się polska odpowiedź na COVID19 bilet do dowolnie wybranej granicy.

Rozumiem. Jesteście nagle specjalistami od epidemiologii, zrobilibyście to lepiej, każdy kraj zrobił to lepiej, macie dość Polski – jedzcie tam.

Serio. Wypierdalajcie. Albo nie rozumiecie prostych liczb całkowitych, albo rozumiecie, ale macie złą wolę. W obu przypadkach będzie lepiej jak pójdziecie w cholere. Pozbędziemy się debili lub trolli lub skrzyżowania jednego z drugim.

KAŻDY kraj o podobnym potencjale jest w DUŻO gorszym położeniu, innymi słowy Polska jest w lepszym położeniu, no ale skoro się nie podoba – spierdalajcie.

Szerokiej drogi.

Uwielbiam rdzeń polskiej duszy z jej krnąbrnością. Przekornością. Umiłowaniem wolności i niezależności. Jestem z tego dumny. Kocham tak pojętą polskość.

Uwielbiam być krnąbrnym i dumnym Polakiem.

Jednocześnie są takie cechy polskości których nienawidzę. Jedną z nich jest ta jebana lamentofilia.

Ten wieczny skowyt. To narzekactwo. Ktokolwiek nadal nurza się w tym jęczeniu – pierdol się idioto. Wypierdalaj.

Autor: Andres Andrade
Dr Marek Banczyk, ekonomista, były Visiting Scholar na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, założyciel startupu technologicznego dostarczającego dane dla firm konsultingowych.

--
http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: Tylko dla myslacych... 24.03.20, 18:44
      JOANNA TĘŻYCKA
      Czekali na wirusa, mając nadzieję, że rząd nie podoła...
      Podpierali się innymi, sądząc, że porównanie wypadnie fatalnie dla polskiego rządu..
      Gdy i to nie wypaliło, bo uznano działania rządu Morawieckiego za wzorcowe, zaczęły się chamskie, prostackie ataki na Prezydenta...
      Gdy okazało się, że przeważająca część Polaków pozytywnie ocenia środki bezpieczeństwa wprowadzone przez władzę,a na dodatek notowania PISu i Prezydenta poszły w górę, zmieniono "narrację".
      Teraz trzeba odwołać wybory.
      Politykom się nie dziwię, ale zastanawiałam się nad ich wyborcami.
      Skąd ta zajadła nienawiść, złość, krytyka nawet tego, z czego korzystają jak wszyscy Polacy.
      Ten nieprzemakalny antypisizm ma u wielu konkretną przyczynę.
      Przez całe lata wmawiano im, że popieranie PO czyni z nich ludzi lepszego gatunku.
      Że są światli, bardzo europejscy, nowocześni.
      Że nie są moherami z ciemnogrodu, klęczącymi przed biskupami i proboszczami, a elitą, ktora moze kpić z tych pisiorów, co to nawet w Unii są wyśmiewani za zacofanie.
      Jednym słowem, wszyscy zostali "młodymi , wykształconymi z wielkich miast", nawet bytując w przysłowiowej Pipidówce.
      Pod warunkiem żywenia pogardy do pisiorów i okazywania jej przy każdej sposobności.
      Po kilku latach rządów Zjednoczonej Prawicy wiele się w Polsce zmieniło na lepsze.
      Tak w życiu Narodu, jak i pojedyńczych osób.
      Zjednoczona Prawica zyskała szacunek Polaków.
      Na tle ich rządów miernota i słabość poprzedników aż biły po oczach.
      Opozycja totalna nic nie miała nie ma do zaoferowania prócz kłamstw, krytyki i skarg na własny kraj.
      Na dodatek jak na dłoni zobaczono niekompetencję , a czasem wręcz głupotę, pazerność i krętactwo odsuniętych od władzy "europejczyków".
      To musiało mocno zaboleć ich szczerych zwolenników.
      Nagle stracili pozycję tej lepszej części społeczeństwa, tego elitarnego jasnogrodu .
      Kolejne przegrane przez ich idoli wybory pokazały, że jeszcze długo poczekają na odejście PISu.
      Pozostała im frustracja i złość, a niektórym wręcz nienawiść.
      Stąd te memy, fejki, ataki na wszystko, z czym im się PIS kojarzy.
      Stąd krytyka działań, które przywróciły Polsce i Polakom godność i bezpieczeństwo.
      Stąd wściekłość na Kościół, bo rządzący pokazują swoją wiarę i przywiązanie do tradycji przodków.
      Nawet dziś, gdy ludzie realnie są zagrozeni epidemią, gdy umierają, nie są w stanie zmienić postrzegania rzeczywistości.
      Bo antypisizm to nie pogląd polityczny, to stan umysłu, który nie poddaje się racjonalnemu myśleniu.
      Taka blokada głowy i serca.

--
      http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
        • m.maska Re: Tylko dla myslacych... 25.03.20, 14:19
          rena-ta49 napisała:

> Przecież wybory są dopiero w maju. Jak będzie tego wymagała sytuacja to napewno
          > zostaną odwołane.
          > Targowica nie ma innych tematów,brak juz pomysłów,wiec grzeją temat wyborow.

Ale to tak ze wszystkim, Duda ma sie schowac, Kaczynski ma sie pokazac, konstytucja, Kaczynski dyktatorem, ktory nie moze wybudowac budynkow w Warszawie, robia z siebie nieustannie idiotow, rzna jasnowidzow, ktorzy potrafia wszystko "przewidziec" - bezrefleksyjne debilstwo. Gdyby chociaz po jednym takim wyskoku, zastanowili sie, ze w lepiej zaczekac i pierd... o faktach dokonanych a nizeli za kazdym razem zostawac z palcem w pewnym naczyniu i to przy obecnych brakach srajtasmy. Patrze na to jak na pewnego goryla, ktory kiedys byl mieszkancem wroclawskiego ZOO - siedzac w klatce wyproznial sie na wlasna reke i rzucal tym w publike - w koncu klatke oszklono i efekt byl wiadomy - wszystko splywalo po szybach - u nich podobnie, co narobia w tym potem siedza.

--
          http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka