Dodaj do ulubionych

Agencja czy internet ??

16.02.06, 14:03
Chaciałabym w najbliższym czasie zostać au pair w UK i tak sobie cały czas
szukam informacji na ten temat i nie moge się zdecydować co jest lepsze
jechać przez agencje czy samemu szukać rodzinki przez internet. Niby na tym
forum większość z was pisze ze agencja to głupota ale przed chwiląbyłam na
forum www.ang.pl i tam piszą że lepiej pierwszy raz jechać przez agencje.
Byłam już w agencji Anya zabrałam dokumenty do wypełnienia ale teraz sama już
nie wiem bo w końcu te 700zł mogłabym lepiej wydać... zrobiłam sobie nawet
liste plusów i minusów :) i wyszło że jedynym plusem agencji byłoby to
bezpieczeństwo ale z tego co czytam i tak agencje nie pomagają. Więc agencja
czy internet?????
Obserwuj wątek
    • dorixxx Re: Agencja czy internet ?? 16.02.06, 14:57
      Ja byłam dwa razy operką w Niemczech, pierwszy raz jechałam przez agencję, drugi raz przez Internet. Drugi raz wspominam zdecydowanie lepiej, chociaż za pierwszym razem nie miałam żadnych problemów, ale było tylko dobrze, agencja się mną nie interesowała,wypełniłam im tylko jakieś papiery już podczas pobytu i tyle. Nie wiem, jakby było, gdybym prosiła ich o pomoc. Drugi raz sama sobie wybrałam rodzinkę, miejsce, ilość dzieci, ich wiek, rodzinka mnie ubezpieczyła I wszystko było ok. I czasowo formalności zabrały mi mniej czasu, finansowo też było taniej a pobyt był super:) Ja polecam Internet:)
    • mary_an Re: Agencja czy internet ?? 16.02.06, 15:28
      przeciez masz agencje, ktore nie pobieraja oplat od operek, lepiej zglos sie do
      takiej, np. chyba aupairpolka co sie intensywnie na forum udziela :) masz przez
      agencje ale nic nie placisz wiec idealne rozwiazanie jak dla ciebie
      ja tam i tak wole sobie sama szukac rodziny, niz zeby ktos za mnie znalazl, bo
      sama wiem najlepiej czego chce, agencja ma tylko twoje baaaaaaaaaaardzo
      generalne preferencje i ogolnie chce ci wcisnac kazda rodzine jaka sie do niej
      zglosi (no ale w koncu oni z tego zyja i nie ma co sie dziwic)
    • lianis Re: Agencja czy internet ?? 19.02.06, 15:35
      zdecydowanie internet, znacznie wieksza mozliwosc wyboru i dopasowania niz w
      agencji, dzieki czemu rzadziej dochodzi do zmiany rodziny i nie potrzebuje sie
      pomocy, a bezpieczenstwo dokladnie to samo, koniec koncow musisz liczyc sama na
      siebie.
      Ja w UK bede szukala na swoje miejsce dziewczyny od maja :)
    • korwinek Re: Agencja czy internet ?? 25.02.06, 12:19
      najlepiej agnecja ale mieszczaca sie w kraju do ktorego jedziesz bo wtedy to
      rodzinka placi . a te 700 zl wydasz napewno lepiej na podroz i potrzebne
      pierdoly mnie moj wyjad bez agencji kostowal jakis 1000 ( bilet kosmatyki i inne
      potrzebne pierdolki) a przez internet to bym sie zbyt bala wiec zrob tak jak ci
      radze :) ja trafilam naprawde super poszukaj na stronie IAPA ktore biura w tym
      kraju co sie wybierasz naleza i sprobuj
      powodzenia
      • asikasik1 Re: Agencja czy internet ?? 28.02.06, 10:31
        ja bym wybrała agencję. Ja wyjachałam z Au-Pair Mikroserwis do USA i nie
        żałuję. Teraz moja siostra zamierza jechać z tą agencją do Niemiec. Jest
        sprawdzona i tez bierze 700 zł ale faktycznie sprawdzaja poziom języka- czy
        sobie poradzisz, uświadamiaja jak tak naprawde jest na au-Pair, czego mozesz
        sie spodziewac, krok za kroczkiem prowadza przez wszystkie formalnosci no i
        przede wszystkim maja "opiekunki" Au-pairek we wszystkich krajach. także jak
        potrzebujesz pomocy, czy masz konflikt z prawem badz z rodzina to taka
        opiekunka pomaga wszystko zaltwic, wiec rodzina nigdy cie nie wyrzuci za drzwi
        z walizkami i nie bedzie wykorzystywac faktu ze jestes samotna, nie znaszswoich
        praw, wiec ci dorzucą parę "extra" obowiązków. Dlatego moim zdaniem lepiej
        wyjechac z agencją, no chyba że ktoś lubi ryzyko...
        • mary_an Re: Agencja czy internet ?? 28.02.06, 12:13
          ok poczytaj sobie o operkach, co jechaly z agencji, rodzina je wykopala za
          drzwi a nikt z firmy nawet palcem nie ruszyl, zeby im pomoc. jest kilka takich
          watkow - i wcale nie chodzi tu o jakies podejrzane male agencje - wbrew
          przeciwnie, takze te znane.
          ja zawsze jezdze sama bo cenie swoje pieniadze i 800 zl za nic nie bede placila.

a jak szukalam rodzinki w niemczech to zapisalam sie i do agencji niemieckich
          (do kilku, lacznie z ta korwinka) a oprocz tego szukalam przez net.
          najfajniejsza rodzinke znalazlam na aupair-world i do nich jade, to co mi
          oferowaly agencje bylo o wiele gorsze. jakby agencje zaoferowaly mi lepsza
          rodzinke, to spoko, tez bym pojechala.
          dla mnie priorytetem jest fajna praca, duzo kasy, duzo luzu a nie to, czy mi to
          zorganizuje agencja czy sama sobie zalatwie
          • mujer1323 Re: Agencja czy internet ?? 13.03.06, 10:11
            ja juz nic nie powiem-wiekszosc sie wypowiedziala ze internet i sie podpisuje
            ale i tak zrobisz co chcesz,sama sobie odpowiedzialas ze agencja ma wlasciwie
            jeden plus -i to nie zawsze i nie kazda-tak czy siak nawet jesli mikroserwis
            jest dobry to ai on ani zadna inna agencja nie da ci takiego wyboru jak
            internet-ale jak nie masz duzych wymagan i nie szkoda ci 700zl to pewnie jedz
            ja wiem ze na dzien dzisiejszy zadna agencja mi nie znajdzie tego co szukam-
            zreszta mozesz chyba odrzucic tylko 2 oferty a 3 juz musisz przyjac bo tak jest
            w umowie-a ja szukam rodziny dopiero na lipiec a odrzucilam juz chyba z 10
            ofert..a mamy marzec
            • sabi35 Re: Agencja czy internet ?? 21.03.06, 20:22
              Ja szukam au-pair i jeżeli agencja od kandydatek nie pobiera opłat, to
              znalezienie au-pair dla rodziny to koszt np. 400 Euro, zmiana też a jeżeli au-
              pair zrezygnuje z pracy rodzina dostaje 25 euro za miesiąc.
              Więc nie jest tak, że coś jest za darmo, a nie każda rodzina ma ochotę wydawać
              tyle kasy za "wciśnięcie" kandydatki (tak samo jak wam wciska się rodziny). To
              ja już wolę zapłacić więcej opiekunce, która się sama zgłosi, np. poprzez forum.
              Te 400 euro można naprawdę lepiej zainwestować.
      • mary_an Re: Agencja czy internet ?? 21.03.06, 21:06
        Z tego co wiesz, czy Toba sie nie interesuje? :) Ja jestem przeciwniczka
        agencji i wlansie jak odwiedzalam w weekend moja przyszla rodzinke i jak mi
        opowiedzieli jak ich strasznie agencja wkopala to juz widze dlaczego rodzinki
        tez niezbyt chetnie korzystaja z agencji.
        • misspolka Re: Agencja czy internet ?? 21.03.06, 22:00
          Nie bardzo rozumiem jak agencja moze "wkopac" rodzine, skoro agencja tylko
          przedstawia odpowiednich kandydatow i rodzina sama decyduje jaka osobe ma
          wybrac. Rodzina moze rozmawiac z kandydatami ile chce i jak dlugo chce aby
          doiwedziec sie wszytskiego co ja najbardziej interesuje o danym kandydacie. W
          koncu sama decyduje czy dany kandydat nadaje sie/pasuje/odpowiada ich wszytskim
          kryteriom i wymaganiom czy nie.
          Zreszta uwazam, ze taka sama decyzje i wybor musi miec tez kazda au-pair!
          Jak wiesz sama prowadze agencje w Londynie i jestem przeciwniczka wpychania
          komukolwiek kogos i czegos co nie jest zgodne z zainteresowanych oczekiwaniami
          i wymaganiami!
          Pozdrawiam serdecznie, Ewa
          • mary_an Re: Agencja czy internet ?? 22.03.06, 08:52
            Moze tak robi agencja, ktorej zalezy na szczesciu rodzin i ich opiekunek, a nie
            na pieniadzach, ale raczej takie cos rzadko sie zdarza - nie zyjemy przeciez w
            epoce altruistow. Tamtej rodzinie wcisneli Afrykanke prosto z Afryki, ktora o
            dzieciach nie miala zadnego pojecia, jezyka nie znala a na koniec ich okradla
            (no a to przeciez niby agencja sprawdza kandydatki). Przy czym agencja wcale
            zbytnio sie tym nie przyjela. A rodzina, poniewaz nie chcieli biednej
            dziewczyny wyrzucic na ulice (przyjechala jak stala, nie miala zadnej torby ani
            walizki, nic nie miala) to znosili jej zachowanie przez rok, az w koncu udalo
            im sie jej pozbyc unikajac jednoczesnie zeby wyladowala pod mostem.
        • korwinek Re: Agencja czy internet ?? 22.03.06, 13:52
          No wiec mna sie nie interesuja ja nimi tez nie mialam jakies ankiety wyelnic i
          odeslac ale zapomnaialm :P Ale ja wyjezdzalam z niemeickiej agencji bezposrednio
          wiec mi nie zal a z opowiadan i z tego co znalazlam na necie rzadko ktora
          agencja pozniej dzwoni do dziewczyna i pyta czy jej sie podoba itp itd ja tam na
          szczescie nie mama problemow ale wiemze jakbym miala to moja agencja ma jakas
          goraca linie hihi czyli ze moge sobie zadzwonic zadarmo jak mam problem z
          rodzinka ale naszczescie nie mam :)
    • xmalami Re: Agencja czy internet ?? 15.04.06, 21:07
      zdania sa bardzo podzielone, ale np ja juz za pierwszym razem wyjechalam przez
      internet i jestem bardzo zadowolona, nie wyobrazam sobie placenia agencji za
      cos, co moglam zrobic sama i bylo to naprawde niewiele pracy. i wszystko jak
      najbardziej legalnie, nie jestem oper na czarno. ryzyko zawsze jest, a jak ktos
      sie boi, zawsze mozna sprawdzic rodzinke chocby w najblizszym kosciele.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka