Dodaj do ulubionych

Tu też MY

27.06.06, 12:17
Ciekawe czym jeszcze Włoszczowa zasłynie?
miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3443552.html
Obserwuj wątek
    • nemo29 Re: Tu też MY 27.06.06, 13:06
      Czytałem w Echu Dnia:
      Kierowniczka z prokuratury zamieszana w łapówki
      Dwie kolejne osoby zatrzymane w związku z aferą w Akademii Świętokrzyskiej.
      Obie są studentkami tej uczelni i obie usłyszały zarzut wręczenia 700 złotych
      łapówki 32-letniej pani doktor. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jedna z
      podejrzanych to kierowniczka sekretariatu prokuratury we Włoszczowie.
      Przypomnijmy - w związku z aferą łapówkarską zostały aresztowane dwie
      pracownice naukowe Akademii Świętokrzyskiej, obie z tytułami naukowymi doktora,
      pracujące jako adiunkci w Wydziale Pedagogicznym i Nauk o Zdrowiu. Pierwszej z
      nich, notabene wicedyrektorowi jednego z instytutów i żonie prorektora -
      zarzucono przyjęcie od studentów dwóch kompletów srebrnej biżuterii, wartych
      tysiąc złotych. Druga - 32-latka - jest podejrzana o trzykrotne przyjęcie
      łapówek - dwa razy po sto euro i raz siedmiuset złotych. Obie kobiety zostały
      aresztowane, a zdarzenia, które rozegrały się wczoraj dotyczą właśnie 32-latki
      i 700 złotych, jakie - zdaniem śledczych - dostała od studentów.
      Wczoraj kieleccy policjanci zatrzymali w związku z aferą dwie kolejne osoby: 36-
      latkę spod Kielc i 42-letnią kobietę z powiatu włoszczowskiego.
      - Obu studentkom resocjalizacji Akademii Świętokrzyskiej zarzuciliśmy, że w
      imieniu grupy studentów wręczyły 32-letniej pani doktor 700 złotych korzyści
      majątkowej w zamian za pomyślne potraktowanie przy zaliczeniach - wyjaśnia
      prokurator Bogusława Marcinkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w
      Krakowie. To ta jednostka prowadzi śledztwo, ponieważ kielecka Prokuratura
      Okręgowa wyłączyła się. Prawdopodobnie - choć oficjalnie nikt tego nie
      potwierdza - stało się tak z powodu, o którym już pisaliśmy w „Echu” - ktoś z
      pracowników tutejszego wymiaru sprawiedliwości może być zamieszany w tę sprawę.
      Jedna ze studentek, której wczoraj przedstawiono zarzuty to… kierownik
      sekretariatu prokuratury we Włoszczowie. Jej przełożony, Zbigniew Cegiełła,
      szef włoszczowskiej prokuratury, mówił wczoraj tylko, że został powiadomiony o
      zatrzymaniu jego pracownicy, o niej samej wyrażał się tak: - Dla mnie to szok.
      To wzorowy pracownik.
      Pracownica prokuratury do niczego się nie przyznała. Nie trafi do aresztu, musi
      natomiast zapłacić 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, ma też odebrany
      paszport i zakaz opuszczania kraju.
      - Czekamy na oficjalne powiadomienie o postawieniu jej zarzutu, dopiero potem
      podejmiemy stosowne kroki względem pracownicy - mówi Dariusz Rakoczy, rzecznik
      prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Tymi „dalszymi krokami” może być
      postępowanie dyscyplinarne i zawieszenie w wykonywaniu obowiązków. Natomiast o
      aferze łapówkarskiej w Akademii Świętokrzyskiej ludzie pracujący przy sprawie
      mówią, że jest rozwojowa.
      Sylwia BŁAWAT
      • djtabu Re: Tu też MY 27.06.06, 16:13
        żeby tylko się nie okazało, że przykład idzie z góry. Jeszcze by nam prokuraturę zmienili na ośrodek zamiejscowy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka