15.10.15, 18:37

to termin występujący w jednym z warszawskich dialektów. Ostatnio słyszany w związku z pierwotniakami.

Fajnie, ale bez przesady, zasada ubezdźwięczniania wszystkich spółgłosek dźwięcznych w wygłosie wyrazów nie obejmuje tzw. sonornych, czyli zawsze dźwięcznych.

Bo jeśli się tej zasady nie stosuje, i traktuje się końcowe - zm jako -z, pojawiają się - konsekwentnie - miejscowniki typu "w komuniźe, w kapitaliźe".
Obserwuj wątek
    • copyleftist Re: Naźis 15.10.15, 19:26

      W tym dialekcie pojawiają się również słowa 'czea' i 'gupi'. Także 'tyko' i 'wziąść'. Oraz 'sondzom'.
      • wikul Re: Naźis 15.10.15, 22:08
        copyleftist napisał:

        > W tym dialekcie pojawiają się również słowa 'czea' i 'gupi'. Także 'tyko' i 'wz
        > iąść'. Oraz 'sondzom'.

        A "u" zamiast "ł" . np. sużba?
        • copyleftist Re: Naźis 15.10.15, 23:12

          > "u" zamiast "ł" . np. sużba?

          Ten system pojawia się już w sowie 'gupi' ---
          • copyleftist Re: Naźis 16.10.15, 14:34

            Znów puszczali dialektyka. Naźis jest rozkoszny.
    • copyleftist Re: Naźis 16.10.15, 14:57

      O - jest jeszcze 'skócony', 'zaatwienie', 'tutej'.
      • copyleftist Re: Naźis 19.10.15, 12:17
        znów 'sużyć". Kąsekwęcja!
    • lumpior Re: Naźis 19.10.15, 12:55
      wyborcza.pl/1,75477,19044509,duda-i-choroby-uchodzcow-na-naglowkach-swiatowych-mediow.html#BoxGWImg

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka