Dodaj do ulubionych

Niezwyciezony

08.05.05, 20:30
W ten sposób można ściągnąć w jedno miejsce i anihilować całą nekrosferę
planety…Nekrosfera — pomyślał Rohan — aha, bo te kryształki są martwe: nie ma
jak uczeni. Zawsze wymyślą jakąś ładną, nową nazwę… Najbardziej podoba mi się
wariant z samounicestwieniem — powiedział Jazon. — Ale jak to sobie
wyobrażacie? No, polega na tym, aby najpierw doprowadzić do oddzielnych
konsolidacji dwu wielkich „chmuromózgów”, a potem zderzyć je z sobą —
postępowanie zmierza do tego, żeby każda chmura uznała drugą na konkurenta w
walce o byt… Rozumiem, ale jak chcecie to zrobić? Niełatwa rzecz, ale
możliwa, o ile chmura jest tylko pseudomózgiem, a więc nie posiada zdolności
rozumowania… Ale pewniejszy jest jednak wariant układowy, z obniżeniem
przeciętnej napromieniowania… — powiedział Sarner. — Wystarczą cztery ładunki
wodorowe po pięćdziesiąt do stu megaton na każdą półkulę — razem niecałych
osiemset… Wody oceaniczne, parując, zwiększą powłokę chmur, wzrośnie albedo i
osiadłe symbionty nie będą mogły im dostarczyć potrzebnego do rozmnażania
minimum energii… Rachunek jest oparty na niepewnych danych zaprotestował
Jazon. Widząc, że rozpoczyna się spór fachowców, Rohan cofnął się od drzwi i
poszedł swoją drogą.

Lem Stanislaw - Niezwyciezony

info.onet.pl/1093843,12,item.html
Obserwuj wątek
    • patience Re: Niezwyciezony 08.05.05, 20:44
      Chmuromózgi?
      Dobre...

      Wielka sprawa, hehe. U mnie w Texasie mam w samochodzie przycisk [5]
      2005-05-08 20:26
      ktorym wylanczam deszcz kiedy chcem. Drogi byl ale stac ... ~Ted_Texas

      Chmury nad Moskwą [2] 2005-05-08 20:17
      Kolejnym krokiem powinno być postawienie ultimatum niżowi ... ~Ppłk. Winogradow

      Niech wynajmą pół miliarda chińczyków na motorolotniach z wachlarzami [6]
      2005-05-08 19:54
      to im rozwieją te chmury znad łbów ~HEHEHE

      A jakby tak odpalić nad Moskwą jakieś 20 kiloton? [1] 2005-05-08 19:35
      powinno rozgonić chmury i jaki byłby duży plac do ... ~Wicherek
      • rycho7 wariant Kuklinskiego 08.05.05, 21:04
        patience napisała:

        > A jakby tak odpalić nad Moskwą jakieś 20 kiloton?

        Proponuje rozwiazanie pieknoduchow, od razu wszystkie 200 celow nad Polska. I
        400 u wlascicieli.
        • patience Raczej wariant Saddama Husseina;)) 08.05.05, 21:12
          Kilotony srodkow chemicznych w postaci kwasnego deszczu zlewajacego glowy
          uczestnikow moskiewskiej imprezy to wlasciwa kara za uczestnictwo. Po powrocie
          do wlasnych krajow uczestnicy zapewne przejda serie zabiegow w komorach
          odkazajacych, ale nie wiadomo, czy nie za pozno...surprised))
          • rycho7 ozloc sie malutka 08.05.05, 21:31
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=23615357&a=23653169
            patience napisała:

            > Kilotony srodkow chemicznych w postaci kwasnego deszczu zlewajacego glowy
            > uczestnikow moskiewskiej imprezy to wlasciwa kara za uczestnictwo

            Nie wiem czy wisz, ze na wschodzie do rozpedzania chmur uzywa sie srebra. Do
            komor potem twierdzisz. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia.
            • patience Re: ozloc sie malutka 08.05.05, 21:35
              > Nie wiem czy wisz, ze na wschodzie do rozpedzania chmur uzywa sie srebra. Do
              > komor potem twierdzisz. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia.

              To zalezy, ktore chmury ma sie na mysli. Na przyklad do rozpedzania chmury
              politycznej na ukrainie raczej nie srebro zostalo uzytesurprised))
              • owca_czarna Re: ozloc sie malutka 08.05.05, 21:45
                patience napisała:

                > > Nie wiem czy wisz, ze na wschodzie do rozpedzania chmur uzywa sie srebra.
                > Do
                > > komor potem twierdzisz. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia.
                >
                > To zalezy, ktore chmury ma sie na mysli. Na przyklad do rozpedzania chmury
                > politycznej na ukrainie raczej nie srebro zostalo uzytesurprised))
                >

                Przecież w Moskwie często stosowano rozpędzanie chmur, praktycznie przed każdą
                większą imprezją, a przede wszystkim tymi, w których defilady przeradzały sie w
                pokaz siły. Nie zawsze rozpędzenia chmury kończyło się sukcesem, któregoś roku
                źle wycyrklowano wprowadzenie jąder kondensacji do chmur i niebo posikało nie w
                tym czasie gdzie trzeba i kiedy trzeba (akurat nie mogę poszukać szczegółowszych
                danych na temat tamtego wydarzenia, ale słowo tak było, hehehe jak się sprawa
                zakończyła to pewnie zostanie tajemnicą państwową ZSRR)

                czarna_owca
                • owca_czarna czarne chmury nad Moskwą !!!!! 09.05.05, 15:41
                  owca_czarna napisała:

                  > patience napisała:
                  >
                  > > > Nie wiem czy wisz, ze na wschodzie do rozpedzania chmur uzywa sie s
                  > rebra.
                  > > Do
                  > > > komor potem twierdzisz. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia.
                  > >
                  > > To zalezy, ktore chmury ma sie na mysli. Na przyklad do rozpedzania chmur
                  > y
                  > > politycznej na ukrainie raczej nie srebro zostalo uzytesurprised))
                  > >
                  >
                  > Przecież w Moskwie często stosowano rozpędzanie chmur, praktycznie przed każdą
                  > większą imprezją, a przede wszystkim tymi, w których defilady przeradzały sie w
                  > pokaz siły. Nie zawsze rozpędzenia chmury kończyło się sukcesem, któregoś roku
                  > źle wycyrklowano wprowadzenie jąder kondensacji do chmur i niebo posikało nie w
                  > tym czasie gdzie trzeba i kiedy trzeba (akurat nie mogę poszukać szczegółowszyc
                  > h
                  > danych na temat tamtego wydarzenia, ale słowo tak było, hehehe jak się sprawa
                  > zakończyła to pewnie zostanie tajemnicą państwową ZSRR)
                  >
                  > czarna_owca
                  >

                  można pokonać i złamać człowieka, ale czy można wygrać z naturą? Powtórka z
                  rozrywki, DESZCZ PADAŁ !
                  smile))))))))))


                  czarna_owca
              • rycho7 mapa zrodel energii a la Polonaise 08.05.05, 22:12
                patience napisała:

                > Na przyklad do rozpedzania chmury
                > politycznej na ukrainie raczej nie srebro zostalo uzytesurprised))

                Ostatnio ogladalem mape energetyczna swiata. Wydobywa sie na wybrzerzach
                kontynentow. Ciekawe czy zgadniesz gdzie zaznaczono najdluzsza linie brzegowa z
                nieodkrytymi jeszcze lecz spodziewanymi zlozami? Dla ulatwienia podam, ze kolo
                Archangielska juz odkryto.

                Marzenia o mitycznym sposobie rozwiazywania problemow nie naleza do repertuaru
                liczacych sie dyplomatow i politykow.

                To ile ropy naftowej odkryto w tym tam, jak mu, Katyniu?
                • hasz0 Re: mapa zrodel energii a la Polonaise 08.05.05, 22:37
                  > Marzenia o mitycznym sposobie rozwiazywania problemow nie naleza do
                  repertuaru
                  > liczacych sie dyplomatow i politykow.
                  > To ile ropy naftowej odkryto w tym tam, jak mu, Katyniu?

                  #:
                  U Kwaśniewskiego odkryto to samo co u Ciebie
                  i nie była to ropa w goleni.
                  • rycho7 Hasz, wielki czlowiek do malych interesow 09.05.05, 11:44
                    hasz0 napisał:

                    > U Kwaśniewskiego odkryto to samo co u Ciebie
                    > i nie była to ropa w goleni.

                    Ty Haszu oczekujesz od innych rytualnych stadnych zachowan jedynie wedlug Twego
                    obrzadku. Nie jestes w stanie dopuscic mysli, ze inne zachowania moga byc
                    skuteczniejsze dla wspolnej spolecznosci.

                    Golen w stosukanch z Rosjanami jest waznym narzadem. Zjadliwosc i poczucie
                    wyzszosci tego nie zmieni.
                    • hasz0 wielki czlowiek do malych interesow - autoriposta! 09.05.05, 14:07
                      Uwaga! Uwaga! proszę przeczytać uważnie autoripostę:
                      --------------------------------------------------
                      "wielki czlowiek do malych interesow"

                      a zaraz potem

                      "Zjadliwosc i poczucie
                      > wyzszosci tego nie zmieni.
                      --------------------------------------------------
                      Rychu!
                      Weź się czasami zastanów - piszesz do starszego -
                      a nuż Ci wytknie małostkowość w wielkich interesach
                      i jeszcze cuś...jak powyżej!

                      • rycho7 moja brzytwa Ockhama jest sprawna 09.05.05, 16:31
                        hasz0 napisał:

                        > Uwaga! Uwaga! proszę przeczytać uważnie autoripostę:
                        > --------------------------------------------------
                        > "wielki czlowiek do malych interesow"
                        >
                        > a zaraz potem
                        >
                        > "Zjadliwosc i poczucie
                        > > wyzszosci tego nie zmieni.
                        > --------------------------------------------------
                        > Rychu!
                        > Weź się czasami zastanów - piszesz do starszego -
                        > a nuż Ci wytknie małostkowość w wielkich interesach
                        > i jeszcze cuś...jak powyżej!

                        To Ty mnozysz watki i prowadzisz krucjate. Ja jedynie odpowiadam na Twe
                        nieustanne zaczepki, prowokacje i narzucanie wlasnych wizji. Twoje interesy
                        moge miec gdzies. Juz widac, ze w zasadzie wszystko juz przegrales. Nie na
                        forum lecz w realu. Bywam jednak czasami w Polsce. A to traumatyczne przezycia.

                        Stad moja wola aby dalo sie tu przyjezdzac w miare bezpiecznie.

                        Powolywanie sie na starszenstwo to wyrazny znak braku argumentow. Odnotuj to.
    • t0g "Potrzebuję całej mocy". 08.05.05, 23:27
      "Moc startowa za sześc minut" - odparł główny inżynier.
      "Potrzebuję CAŁEJ mocy!" - powtórzył z naciskiem Horpah.

      Pamiętam ten dialog między astrogatorem Horpahem i naczelnym inżynierem, nie mam
      ksiązki, więc może troszeczkę źle go powtarzam...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka