Dodaj do ulubionych

Dom+ pod Wrocławiem

IP: *.nat0.sta.nsm.pl 28.04.09, 10:45
Ten dom jest świetny! Znam go z wcześniejszych artykułów na bryle i z reklamy Euronitu. Zdecydowanie mój styl.
Obserwuj wątek
    • Gość: jozue Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.chello.pl 28.04.09, 11:06
      ale piękny! gratulować panowie artyści,
    • emkoski Re: Dom+ pod Wrocławiem 28.04.09, 11:48
      świetny projekt
    • Gość: MG Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 12:18
      Chciałbym taki domek mieć :)
    • Gość: rtg Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 12:37
      Bardzo fajny. Doskonaly przyklad jak nie daleko trzeba szukac zeby znalesc dobry, pomysł na miarę naszych czasów
    • Gość: AB Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.acn.waw.pl 28.04.09, 12:42
      dom rewelacyjny!
      czasem jednak i adaptacja projektu gotowego może dać całkiem miłe efekty ;) , np.: galeria.interia.pl/galerie,u_id,129126
    • Gość: student Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.szczecin.mm.pl 28.04.09, 12:56
      Czy projektant inspirował sie MVRDV czy Herozgiem i de Meuronem?czy jednym i drugim?gdyby nie modne pokrycie dachu i ścian tym samym materiałem budynek wyglądałby tak samo jak wszystkie inne tego typu realizacje. Jakoże taki motyw jest już mocno wtórny i setki razy powtarzany należy poważnie zastanowić się czy warto tego typu architekturą się zachwycać czy traktować ją jako kolejną nudną kopie?
    • Gość: magda Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: 78.133.167.* 28.04.09, 13:23
      już wiele razy go oglądaliśmy...od 3/4 lat się pojawia to tu to tam,,,może droga bryło coś nowego?
    • Gość: rtg Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 13:29
      stare stare ale mysle ze to kolejny fajny projekt domu.Fakt, nic nadzwyczajnego, jednak jakby nie bylo w polskich warunkach ciągle rzadko można je ogladac na live
    • Gość: AB Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.acn.waw.pl 28.04.09, 13:47
      Ja bym nie wybrzydzał i skupił się na miłych dla oka proporcjach, bryle i kolorystyce. Kompozycja jest po prostu trafiona w 10 a umiejętne wykorzystanie i nawiązanie do tradycyjnych wzorców to tylko +... DOM + :) Prosto, czysto, logicznie, smacznie. Dla mnie super.
    • stanleykubrick Re: Dom+ pod Wrocławiem 28.04.09, 15:00
      student - A jak ktoś zrobił dom ze standardowymi okapami, rynnami, na dachu inny materiał, a na ścianach inny, do tego prostokątne okna to także nie należy tego powtarzać, bo już było i jest wtórne? Projekt może jest nudny, ale nie działa odwrotnie męczac wzrok.
    • Gość: fenek Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.net.brewet.pl 28.04.09, 15:17
      jak na moj gust to troche trzeba pochodzic w tym domu zeby sie umyc, zrobic i zjesc obiad, wypoczac przed tv, lub z widokiem na trawke za oknem:)
      chyba ze ktos lubi zabawe w chowanego. czy ja wiem...chyba zbyt duzo tej przestrzeni jak dla mnie zwlaszcza tej "przechodzonej".
      ale domek - calkiem przyjemny dla oka :)nie przecze
    • Gość: zooom Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.sgh.waw.pl 28.04.09, 16:09
      Ciekawe tylko co się dzieje jak deszcz spadnie - budynek nie ma rynien więc woda pewnie leje się po ścianach i podmywa fundamenty. To chyba taka konstrukcja tymczasowa - pomieszka się parę lat i się rozleci. Zauważcie też że nie ma zdjęć pokojów na poddaszu - dlaczego? a dlatego, że ściany kolankowe są bardzo niskie i całe poddasze jest zapewne zupełnie niefunkcjonalne.
    • Gość: zooom Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.sgh.waw.pl 28.04.09, 16:14
      kolejnym "genialnym" wynalazkiem jest wejście główne prowadzące obok okna głównej sypialni. Jeżeli poleżymy dłużej w łóżku wszyscy goście będą mogli dokładnie obejrzeć co tam robimy. Jedyny pożytek z takiego umiejscowienia sypialni to chyba wtedy gdy ktoś ma żonę, którą często odwiedza listonosz.
    • Gość: rtg Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 18:59
      nie sądze zeby wlasciciel nie zastosował rolet gdy żona Triumphuje :]
    • Gość: zooom Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.sgh.waw.pl 28.04.09, 19:12
      rtg, jak ktoś stoi 5cm od okna to rolety nie zapewniają prywatności. Ponadto nie po to buduje się dom (i to na dużej działce), żeby okna wypełniać roletami.
      Projekt jest ładny, ale nie nadaje się do zamieszkania.
      Dlaczego wygrał w konkursie Muratora? - producent tej szarej elewacji sypnął kasą to się udało, że jest konkurs a ten dom najlepszy. Dziennikarze w Muratorze cegły widzieli tylko na obrazku za to dobrze widzą kasę od sponsorów - i są w stanie każdą głupotę napisać...
    • ckrzysiek Re: Dom+ pod Wrocławiem 28.04.09, 20:58
      Zooom, a co jest na 6 zdj. jak nie rynna? Wyobraź sobie, że wymyślono już sposób zastosowania rynien bez użycia wielkich okapów, niesamowite, nie? Przygotuj się następnym raze trochę lepiej zanim zaczniesz mieszać czyjś projekt z błotem.
      Bardzo dobra realizacja!
    • Gość: prawnik Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: 80.51.92.* 28.04.09, 21:12
      Cóż, projekt niebanalny. Czy tam można mieszkać? Peznie tak ale czy komfortowo? Obawiam się, że nie. Za bardzo przypomina mi to biuro.
    • Gość: kuba Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.chello.pl 28.04.09, 22:47
      dobra rzecz, stonowana
    • prosze_cie Re: Dom+ pod Wrocławiem 29.04.09, 00:10
      no prosze_cie !!! ileż można toż to dawno i nieprawda ile to juz lat! tomku może byś zaczoł pokazywać coś innego bo to się robi mega monotematyczne ostatnio miałeś jazde za zamknięcie Bazy i jeszcze ci mało.... nuda przemielona milion razy przerobiona w wirówce <rzygi>
    • Gość: MichałP Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.nat.student.pw.edu.pl 29.04.09, 07:58
      Można?
    • mure_sauvage Re: Dom+ pod Wrocławiem 29.04.09, 09:37
      MVRDV jak nic. Okej, fajnie że nie nowy potworek z katalogu, ale z drugiej strony trochę szkoda że nie ma tu własnych poszukiwań architektonicznych.
    • Gość: aaa Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.04.09, 10:23
      Czy naprawdę chcielibyście mieć na swojej działce taką szarą budę. Rozumiem że miałoby być nowocześnie i inaczej, ale czy dzięki temu jest ładniej ? No i czy przyjmenie będzie spożywać posiłki w jadalni która jest w przejściu ?
    • Gość: MG Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.09, 12:17
      Do aaa: Dla mnie tak, a na działce sadzi się drzewa i urządza ogród tak, żeby dom wpisywał się w otoczenie idealnie, to nie jest takie trudne!
    • Gość: gbh Re: Dom+ pod Wrocławiem IP: *.54.174.143.tvksmp.pl 29.04.09, 14:07
      dosc kiepski, przecietny projekcik nieudolnie kopiujacy skandynawskie rozwiazania
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka