15.09.05, 13:57
Witam.
Mam ciekawy problem "wnętrzarski" - mieszkam w 44m mieszkaniu w starej
kamienicy, wysokość mieszkania - 3,50. Na razie mamy z mężem i 2 dzieci (7
lat i 20 miesięcy) do dyspozycji jeden pokój (3m x 6m) - okno na węższej
ścianie. Chcemy oddzielić dzieciom "minipokoiki" (dzieci są różnopłciowe i
potrzebują prywatności) i wpadłam na pomysł zrobienia w tylnej części pokoju
antresoli - przedzielić koniec pokoju (1,60 na 3m) na dwie części na
wysokości ok. 160 cm i przeznaczyć te dwie klitki dla nich ( a przez jakiś
czas jedna z tych klitek będzie też naszą sypialnią, hm... potem się
przeniesiemy do drugiebo pokoju).
Pytanie: czy ktoś robił już coś takiego i na co trzeba zwrócić uwagę? Problem
polega jeszcze na tym, że jest to pokój przechodni, a wchodzi się doń prosto
z klatki schodowej, przedpokój jest dalej.
Mam nadzieję, zę opis jest w miarę jasny ;-)))
Każdy pomysł i uwaga są mile widziane. Dzięki!!!
wana

Obserwuj wątek
    • pishor Re: Antresola 15.09.05, 15:47
      O kurczę!
      Czy dobrze zrozumiałem ,że chcesz wydzielić dwa pomieszczenia(każde będzie
      miało 1,5 m szer. i 1,6 m dł.) z większego pokoju? I każde z tych dwóch
      pomieszczeń będzie miało jeszcze antresolę na wys. 1,6 m od ziemi? I to mają
      być pokoje - jeden - dziecinny , a drugi(póki co)- Wasza sypialnia? Tak to ma
      być? (o to wejście wprost z klaki schodowej to nawet nie pytam).
      • wana Re: Antresola 15.09.05, 16:05
        Nie, każde pomieszczenie będzie miało szerokości 3 m, długości 1,6 i ok. 1,6
        wysokości - takie minisypialenki. To oznacza, że z 1 pokoju będą de facto 3:
        jeden ogólny + 2 minisypialenki. W drugim pokoju mieszka moja babcia i nie
        chciałam być drastyczna, ale kiedyś tam się przeniesiemy. A co do wejścia z
        klatki schodowej... Ta kamienica to był kiedyś pałac, potem podzielono go na
        część pałacową i czynszówki, a potem te czynszówi jeszcze zmniejszono. My
        mieszkamy w amfiladzie, układ jest taki: wejście z klatki - pokój (nasz) -
        przedpokój (wejścia do łazienki i kuchni) - drugi pokój.
        Pozdrawiam
        wana
        • pishor Re: Antresola 15.09.05, 16:33
          Zaraz zaraz.Chyba niekumaty jestem.
          Jak to 1,6 m wysokości? Czy to znaczy ,że to będą właśnie te antresole?
          Wybudowane na wys. 1,9 m od posadzki?(cała wys. to o ile dobrze pamiętam 3,5 m)
          No bo chyba nie mówisz o pokoju ,którego wysokość wynosi 1,6 m?!
          • mimbla_x Re: Antresola 15.09.05, 16:49
            dlugo myslalam o co chodzi, ale chyba juz to widze:

pokoj ma 6 x 3, dzielimy go w polowie i powstaja dwa po 3 x 3 i jeden z tych
            dwoch dzielimy w poziomie na dwa o wysokosci okolo 1.6 kazdy (zostaje 30
            cm...?) - tak to rozumiem;

• wana Re: Antresola 16.09.05, 09:25
            O rany, chyba nie potrafię tego dobrze opisać... Antresola ma być jedna, na
            końcu prostokątnego pokoju, na być na wysokości 1,6m od podłogi. Utworzą się
            wtedy tak jakby 3 ponmieszczenia - pokój "główny" - 3m na 4,4m, oraz dwie
            minisypialnie, jedna nad drugą, każda o wymiarach 3m na 1,6, o wysokości ok.
            1,6m. Będą one oddzielone od głównego pokoju żaluzjami, czy czymś takim. Sorki
            za niejasności, ale nie wiem, jak to klarowniej wyjaśnić...
            wana
            • emilchna Re: Antresola 16.09.05, 12:37
              Przeczytałam i ... Wysokość 1,60 m dla dolnego pomieszczennia to zdecydowanie
              za mało. Powstałe w ten sposób pomieszczenia stworzą wrażenie przedziałów.
              Ponieważ też mamy b.wysokie mieszkanie, tak samo chcieliśmy wykorzystać ten
              fakt. Proponowana przez architekta wysokość pomieszczenia pod antresolą
              wyniosła w naszym przypadku 2,20 m. W górnej części mieszkania są skosy. W
              związku z tym na poziomie antresoli w niektórych punktach minimalna wysokość
              wynosi ok. 1,0 m. Odradzałabym podział pół na pół. Niech dolna kondygnacja
              pozostanie wyższa od górnej części mieszkania. Na tyle wyższa by spokojnie
              mając 1,80 m (chociażby mąż) można było się tam poruszać.
              • emilchna Re: Antresola 16.09.05, 12:41
                www.real24.pl/oferty/mieszkania/index.php?page=single&offer=MSNW200506060091

Oferta sprzedazy jednego z mieszkań, jakie znalazłam na internecie... Na
                zjdęciach widać dokładnie rozwiązanie - antresoli.
            • kartoflanka Re: Antresola 16.09.05, 12:38
              po prostu lozko pietrowe na koncu pokoju tyle, ze troche dluzsze i szersze...
              calkiem niezly pomysl moim zdaniem, troche dziuplowate, ale jak sie nie ma co
              sie lubi...
              • wana Re: Antresola 16.09.05, 14:06
                Tak, tylko, że samo łóżko nie rozwiązuje sprawy... Na łóżkiu się śpi, a całą
                resztę czasu spędza się "za ziemi" - dalej jest problem prywatności i
                odosobnienia - dlatego pomyślałam o antresoli - tam wstawić łóżko, szafki,
                ministolik, czy co tam, ale żeby to była przestrzeń wydzielona... Może
                rzeczywiście nie upierać się przy jednakowej wysokości pomieszczeń... Z
                przyjemnością zaprosiłabym kogoś, kto zna się na rzeczy, aby popatrzył i na
                miejscu doradził, czy ma to sens, czy nie... Nie wiecie, gdzie można znaleźć
                taką osobę?
                Dzięki za rady
                wana
                • margie Re: Antresola 16.09.05, 14:38
                  To zbuduj taka antresole, ale w podziale minimum 2,0 na dole. Wtedy na gore
                  zostanie jakies 1,40-1,50. dziecko ma 7 lat, wiec raczej nie jest wielkoludem i
                  powinno sie zmiescic na stojaco:)) Materac do spania umiesc na podwyzszeniu,
                  pod nim mozesz zrobic schowek na posciel i inne szpeje- zabawki. KOnstrukcja
                  stalowa, lekka barierka ze szklem zbrojonym ( pzrepuszcza swiatlo i jest
                  bezpieczna). Dolna czesc zamykaj suwanymi drzwiami, najlepiej szklanymi plus
                  zaluzja. Schody znowu stalowe ze stopnicami pelnymi tylko na powierzchni gdzie
                  sie staje stopa i solidna porecz.
                • pishor Re: Antresola 16.09.05, 15:31
                  Pomieszczenia o wys.3,5 m NIE DA SIĘ podzielić tak ,żeby stworzyć dwa poziomy
                  o wysokościach potrzebnych do normalnego funkcjonowania.Zawsze któryś z tych
                  poziomów będzie zbyt niski ,żeby wykorzystać go na coś innego niż tylko
                  spanie.Zakładając ,że dolny poziom będzie miał 2,0 m wysokości (co i tak jest
                  absolutnym minimum), to na górny poziom zostanie 1,5 , co oznacza ,że jeżeli
                  tam ulokujemy łóżko, to siedząc na nim będziemy prawie dotykać głową do sufitu.
                  (nie wspominam tu o konstrukcji tej antresoli,która też "ukradnie" parę
                  centymetrów wysokości).
                  Nie ma więc mowy ,żeby poza łóżkiem i ewentualnie jakimiś szafkami można tam
                  było ulokować meble typu stolik, fotele itp.(jest to po prostu bez sensu).To z
                  kolei oznacza ,że nie ma żadnych uzasadnionych podstaw do tego żeby ta
                  antresola miała wymiary dopowiadające dolnej części pokoju.Po prostu sprawi
                  to ,że dolna część będzie zbyt niska na całej swej powierzchni ,zaś górna
                  niewykorzystana ze względu na zbyt dużą powierzchnię.Tak to niestety
                  wygląda.Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zmniejszenie szerokości tej
                  antresoli do szerokości łóżka (czyli wybudowanie de facto "wysokiego łóżka").
                  • margie Re: Antresola 16.09.05, 16:06
                    ale na gornym poziomie ma zyc dziecko 7-letnie, wiec poki co.... 1,50 powinno
                    mu wystarczyc do zycia, nie? Fotel to bez sensu, ale lozko, biurko, szafka jak
                    najbardziej.
                    • wana Re: Antresola 16.09.05, 16:11
                      I właśnie mi o to chodzi - to nie ma być przestrzen do tańczenia tanga, tylko
                      włąsny kącik do spania, siedzenia, itp - jak będą chcięli szaleć, mają dla
                      siebie resztę pokoju. Tam ma być coś do spania, mała szafka, itp.
                      Dzięki za rady!
                      wana
                    • wana Re: Antresola 16.09.05, 16:11
                      I właśnie mi o to chodzi - to nie ma być przestrzen do tańczenia tanga, tylko
                      włąsny kącik do spania, siedzenia, itp - jak będą chcięli szaleć, mają dla
                      siebie resztę pokoju. Tam ma być coś do spania, mała szafka, itp.
                      Dzięki za rady!
                      wana
                    • pishor Re: Antresola 16.09.05, 16:36
                      Z tego co przeczytałem ,to na jednej z tych antresol mają póki co "żyć"
                      rodzice.To raz.
                      Powierzchna każdej z tych antresol ma byc równa powierzchni pokoju.To dwa.
                      Dziecko ma to do siebie ,że rośnie.A takiej konstrukcji nie buduje się na trzy
                      cztery lata.To trzy.
                      Nawet zakładając, że antresola ma słuzyć tylko dziecku (i póki co - jego wzrost
                      nie jest przeszkodą), to tworzenie mu powierzchni życiowej na wys. 2,0 m nad
                      posadzką wydaje mi się co najmniej ryzykowne(kto miał dzieci w tym wieku ten
                      wie o co chodzi). To cztery
                      Ale oczywiście mogłem coś żle zrozumieć i wyciągnąć błędne wnioski.To pięć.
                      • wana Re: Antresola 19.09.05, 08:38
                        Nie równa powierzchni pokoju, bo pokój ma 6m na 3m, a antresola miałaby byc 3m
                        na 1,6m...
                        No cóż, mam coraz większe wątpliwości, a nie mam żadnego pomysłu, jak w tym
                        pokoju wydzielić osobne przestrzenie życiowe dla dwojga dzieci... Pokój jest
                        długi i wąski, okno na dalszej, wąskiej ścianie...
                        wana
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka