Dodaj do ulubionych

Origami a dziecko

19.04.12, 09:30
Jak myślicie, czy taki zestaw: www.e-inspiracje.pl/3,ORIGAMI_SAFARI_A34511,idt,1064.html pomoże dziecku nauczyć się origami? Myślę nad zakupem.
Obserwuj wątek
    • allama11 Re: Origami a dziecko 19.04.12, 09:57
      Ja składałam dinozaury z dzieckiem, które trochę modeli prostych z origami zrobiło. Pomagałam odczytywać schematy i pokazywałam kolejne kroki, bo dziecko samo nie mogło sobie poradzić. Stopień trudności złożenia modeli był różny. Myślę że z tym zestawem jest podobnie. Są proste rzeczy i trudne. Uważam, że warto dziecku kupić taki zestaw. Moje cieszyło się bardzo bo miało dinozaury, palmy, wulkan, krzewy czyli całą makietkę 3D.
      Alicja
      • lotosik28 Re: Origami a dziecko 22.01.20, 12:10
        Na początku nie bardzo wierzyłam w to, że origami dla dzieci ma sens, bo myślałam, że kilkulatkom bardzo szybko znudzi się taka spokojna zabawa. Ale jednak się myliłam i okazuje się, że teraz dzieci i rodzice chętnie sięgają właśnie po origami. W sumie jest to dość prosta zabawa, a może bardzo korzystnie wpływać na maluchy. Ale też i dorośli nie będą się nudzić, jak usiądą do takiego wyzwania. Wystarczy pobrać albo znaleźć jakieś proste szablony, jak np. te blog-juniorangin.pl/origami-nauka-precyzji-i-koncentracji-po-japonsku i usiąść do składania. Tylko trzeba zachować nerwy na wodzy, bo taka sztuka wymaga jednak sporo precyzji i cierpliwości, której często dorośli już nie mają, a dzieci muszą się dopiero nauczyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka