Dodaj do ulubionych

do stu piorunów

12.11.06, 00:27
nie wiem jak bym się starała, to kwiat z tego schematu wyjdzie mi niewiarygodnie pognieciony:
ditelo.itc.it/people/gretter/diagrammi/fiore/_efiore.pdf
sztywniejszy papier, wytrzyma tez wszystkie operacje?

Zawsze mnie zastanawia, ze prezentowane przez autorów modele są takie miłe dla oka, jakby "wyprasowane". Czesto zdarza sie, ze to co powstanie jest takie byle jakie i wygniecione. Jak oni to robią?
Obserwuj wątek
    • graz.ka Re: do stu piorunów 12.11.06, 10:47
      Lekka rozrywka na weekend :)
      Może najpierw z większego formatu? A i papier ma znaczenie - próbowałam np.
      tego florystycznego na Pegaza (wzór mi pasował), ale kompletnie się nie
      nadaje...
    • leiaorgana Re: do stu piorunów 12.11.06, 20:36
      Też tego kwiatka ostatnio wałkowałam, ale jakoś wyjść nie chce. Utknęłam na
      którymś kroku i za nic ruszyć nie mogę. Spróbuję w tym tygodniu jeszcze raz.
      • molla7 Re: do stu piorunów 12.11.06, 21:56
        Główny myk w tej składance to ładnie uformować to wnętrze. W kroku nr 7 trzeba dobrze wyznaczyć linie wg których bedzie się układac wewnetrzna rozeta, zobaczyć czy ładnie sie zwija i dopiero ja zablokować poprzez załozenie zewnętrznych skrzydełek w kieszonki sasiedniego płatka. Też tknęłam przy pierwszej próbie z tą składanką. Trudna, ale do przebrnięcia, dzieki klarownemu schematowi. Nie umiem wytłumaczyc, jak autorowi na zdjeciu wyszedł taki gładziutki, po takiej ilości zagięć na dość cienkim papierze. Mnie wyszła kolejny raz szmata:D
    • mckern Re: do stu piorunów 14.11.06, 15:51
      O, fajny kwiatek... niech tylko znajdę trochę czasu :-) Zdecydowanie lubię
      kwiatki :-)
      • mckern Re: do stu piorunów 19.11.06, 11:44
        Diagram bardzo pomocny, zwłaszcza dzięki poleceniu otwierania zrobionych już
        zakładek a dopiero na koncu złożenia ich wszystkich. Składałem z cieniutkiego
        papieru, niemalże bibułki, startowałem z kwadratu o boku 20 cm. Kwiatek wyszedł
        niepognieciony, polecam wspomaganie się jakimś cienkim pręcikiem do formowania
        środka i do wkładania zakładek do kieszonek.
        Właśnie sprawdzam, co wyjdzie nie z sześciokąta, a z kwadratu, a może i
        ośmiokąt wypróbuję.
        • molla7 Re: do stu piorunów 19.11.06, 11:54
          to sie nazywa twórcze podejscie do modelu. Ja niezwykle rzadko eksperymentuje z modyfikacjami wykorzystywanego schematu. Zazwyczaj to co widze jest dla mnie skończone absolutnie i nie waże sie próbowac cos dodać. Ale chyba zacznę:)
          Dzięki Mckern.
          • mckern Re: do stu piorunów 19.11.06, 12:52
            Symetryczne modele są niezwykle wdzięczne do takich modyfikacji. Zresztą na
            diagramie podano, że jest sześciokątną wariacją kwiatka z sercem.
            Z kwadratu kwiatek się udał, z dużymi wywiniętymi płatkami i spiralnie
            zwiniętym centrum. Ośmiokąt pozostaje w planach. Zdecydowanie lubię składać
            kwiaty z twist fold :-)
          • graz.ka molli eksperymenty 28.06.09, 08:51
            można pooglądać na fotoforum :)
        • graz.ka Re: do stu piorunów 19.11.06, 17:02
          Złożyłam z pergaminu florystycznego - brązowy z połyskiem, bardzo ładnie
          wygląda :) Środek uformowałam pęsetą. Wyszedł taki "czarny tulipan" :)
          Dzięki mckern, że o tym wspomaganiu napisałeś - miałam przygotowane narzędzie
          pracy.
          • graz.ka Hm, pooglądałabym te kwiaty 09.11.07, 06:53
            Może wreszcie się zdecydujesz pokazać?
    • graz.ka Ładny kwiatek, więc przypominam n/t 02.11.08, 20:54

• graz.ka Re: Ładny kwiatek, więc przypominam n/t 04.06.10, 23:56
        Chyba pokuszę się o złożenie ponownie...
        • graz.ka Re: Ładny kwiatek, więc przypominam n/t 25.04.12, 08:25
          schemat działa...
    • mckern Re: do stu piorunów 27.02.15, 20:57
      Oryginalny link nie działa, a że mi akurat nostalgia zaleciła tu zajrzeć to podam inny:
      people.cis.ksu.edu/~jobu/origami/_efiore.pdf

Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka