Dodaj do ulubionych

wiza do Syrii

13.01.11, 15:59
Lecę samolotem do Syrii w lipcu. Gdzie można kupić wizę Syryjską ? w Damaszku na lotnisku czy w Warszawie w ambasadzie Syrii?
Obserwuj wątek
  • agulha Re: wiza do Syrii 15.01.11, 01:38
   ...oczywiście nie masz izraelskich stempli w paszporcie ani żadnych innych oznak bytności w Ziemi Świętej? Podobno nawet za znaleziony izraelski bilet autobusowy odsyłają z granicy syryjskiej.
   • Gość: Krzysztof Rz. Re: wiza do Syrii IP: *.ostnet.pl 17.01.11, 11:42
    www.portalpodroznika.pl/przewodnik,przepisy,164,Syria-wiza-i-przepisy-wjazdowe.html

    UWAGI
    Wiza syryjska traci swą ważność, jeżeli w paszporcie znajdują się pieczątki z okupowanej Palestyny, miejscowości granicznych Taba, Wadi Araba, Wadi al-Ordon, Rafah lub Sharm al-Sheikh.

    #
    Na teren Syrii nie zostanie wpuszczona osoba posiadająca przedmioty świadczące o jakimkolwiek związku z Izraelem

    #
    Władze syryjskie zezwalają obecnie na wjazd do Syrii zorganizowanych grup religijno-turystycznych, które w planie podróży zakładają również wcześniejszy pobyt w Izraelu, jednakże warunkiem jest uprzednie uzyskanie stosownego zezwolenia w damasceńskim oddziale Ministerstwa Turystyki przez miejscowego przedstawiciela organizatora.

    #
    Żony/mężowie i dzieci obywateli syryjskich nie potrzebują wizy, aby wjechać do Syrii.

    #
    Przy wjeździe nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego, nie ma również wymagań dotyczących posiadania określonej kwoty pieniędzy na pobyt.

    #
    Przy wyjeździe drogą lotniczą od podróżnych pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 1500 SYP, drogą lądową – 500 SYP.

    #
    Ambasada Syrii nie odsyła dokumentów do osób starających się o wizy, oraz nie wydaje ich pracownikom firm kurierskich. Możliwy jest odbiór osobisty w Dziale Konsularnym Ambasady, bądź poprzez prywatną osobę upoważnioną pisemnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka