millefiori 22.04.04, 07:49 To jeden z glownych bledow tkacko-dziewiarskich. Zostancie czujni! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
vaud Re: Wrobione zanieczyszczenia i inne przedze 22.04.04, 07:55 Sie warsztat powinno odkurzac, zeby paprochy nie fruwaly, to po pierwsze. Po drugie czepki, gogle i rekawice wskazane. Obuwie ochronne moze byc tez. Maseczka na twarzy dla tych, ktorym rosna wlosy na jezyku. Odpowiedz Link Zgłoś
millefiori Re: Wrobione zanieczyszczenia i inne przedze 22.04.04, 08:22 I parawany z siatki przeciwprzedziorkowej wokol warsztatow Odpowiedz Link Zgłoś
vaud Re: Wrobione zanieczyszczenia i inne przedze 22.04.04, 08:32 millefiori napisała: > > I parawany z siatki przeciwprzedziorkowej wokol warsztatow -----> albo kilka sporych drzewak cytrusowych, w ktorych przedziorki gustuja szczegolnie, jak gdyby. Obzartuchy! Odpowiedz Link Zgłoś
pierans Re: Wrobione zanieczyszczenia i inne przedze 22.04.04, 09:33 ja nie ukrywam w przędziorka z Karate 2 - róże mi omotuje, drań! a i jeszcze słuchawki wyciszające są konieczne nadmieniam Odpowiedz Link Zgłoś
brezly Re: Wrobione zanieczyszczenia i inne przedze 22.04.04, 12:19 A tyhc przedziorkow to multum: przędziorek chmielowiec (Tetranychus urticae), przędziorek owocowiec (Panonychus ulmi), przędziorek głogowiec (T. viennensis), rubinowiec owocowiec (Bryobia rubrioculus), przędziorek malinowiec (Neotetranychus rubi). Chociaz rubinowiec owocowiec to brzmi raczej jak podgatunek pijaka podplotkowego, wg klasyfikacji Niziurskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
millefiori Re: Wrobione zanieczyszczenia i inne przedze 22.04.04, 13:50 Mam owocowca na jabloni; na wiciokrzewie tez cos przedzie, ale nie wiem co, bo sie jeszce nie ujawnilo. Po samym oplocie nie rozpoznalam:( Odpowiedz Link Zgłoś
vaud bron biologiczna 26.04.04, 08:41 Zalatwilam przedziorki sprawiajac im prezencik w postaci innych,zywiacych sie nimi,przedziorkami, pajaczkow. Odpowiedz Link Zgłoś
brezly Re: bron biologiczna 26.04.04, 08:47 Zobaczym co bedzie dalej. Zeby nie bylo jak z tymi slimakami, co to sie je zwlaczalo kawa, ale jak wywewoluowalo to co przezylo kilka sezonow opryskiwania neska, to pewnego dania rano zalomotalo do drzwi rano z wrzaskiem: gdzie nasza kawa?! Odpowiedz Link Zgłoś
vaud Re: bron biologiczna 26.04.04, 08:50 brezly napisał: > Zobaczym co bedzie dalej. Zeby nie bylo jak z tymi slimakami, co to sie je > zwlaczalo kawa, ale jak wywewoluowalo to co przezylo kilka sezonow opryskiwania > neska, to pewnego dania rano zalomotalo do drzwi rano z wrzaskiem: gdzie nasza > kawa?! ---------> bo trzeba bylo goraco kawo spryskiwac... Odpowiedz Link Zgłoś
millefiori Re: bron biologiczna 26.04.04, 17:27 vaud napisała: > brezly napisał: > > > Zobaczym co bedzie dalej. Zeby nie bylo jak z tymi slimakami, co to sie je > > zwlaczalo kawa, ale jak wywewoluowalo to co przezylo kilka sezonow > opryskiwania > > neska, to pewnego dania rano zalomotalo do drzwi rano z wrzaskiem: gdzie n > asza > > kawa?! > ---------> bo trzeba bylo goraco kawo spryskiwac... > Slimaki parzone kawa?! Panu Millefiori zdarzyl sie tej wiosny zmasowany atak slimakow na jego pied-a- terre. Slimaki szly lawa, wlazily na szyby porte-fenetrow i pchaly sie do wnetrza. Doradzona telefonicznie metoda usypania barykady z grubej soli zostaly zmuszone do wycofania sie i okopania na strategicznych pozycjach w glebi tarasu. Odpowiedz Link Zgłoś
vaud Re: bron biologiczna 26.04.04, 23:40 Pan Millefiori mial pewnie piwko w kuchni. Slimaki na piwko lase sa albowiem i ida jak w dym. sie zreszta robi dla nich piwne pulapki. Tesc sie w tym wyspecjalizowal prawie ze. Nie lubi on slimakow, oj, nie lubi. Piwkiem je czestuje i juz zaciera rece, ze zalewa robale. Odpowiedz Link Zgłoś
millefiori Re: bron biologiczna 26.04.04, 17:23 vaud napisała: > Zalatwilam przedziorki sprawiajac im prezencik w postaci innych,zywiacych sie > nimi,przedziorkami, pajaczkow. Jej, jakimi, bo mam na stanie rozne? A moge poszczuc zlotookami pokojowymi? Odpowiedz Link Zgłoś
vaud Re: bron biologiczna 26.04.04, 23:44 millefiori napisała: > vaud napisała: > > > Zalatwilam przedziorki sprawiajac im prezencik w postaci innych,zywiacych > sie > > nimi,przedziorkami, pajaczkow. > Jej, jakimi, bo mam na stanie rozne? A moge poszczuc zlotookami pokojowymi? ------> anene, to taki specjalne sa, co sie zamawia i przysylaja w trocinach w pudeleczku. Rozmiar przedziorkowy, ake szybkobiezny i drapiezny w przeciwienstwie. Jak juz zjedza przedziorki, same umieraja z glodu, o ile nie przeniosa sie do innej doniczki, albo na inny balkon. Odpowiedz Link Zgłoś
millefiori Re: bron biologiczna 27.04.04, 08:39 No nie... musialabym 1. skrzynie zamowic 2. zaklocic miejscowy ekosystem 3. nie wezme na siebie odpowiedzialnosci za smierc zaimportowanych przedziorkow Odpowiedz Link Zgłoś
vaud Re: bron biologiczna 29.04.04, 07:16 millefiori napisała: > > No nie... musialabym > 1. skrzynie zamowic -------> pudeleczko zapalkowe prawie > 2. zaklocic miejscowy ekosystem -----> jesli przedziorki sa miejscowe, to maja i naturalnych wrogow. > 3. nie wezme na siebie odpowiedzialnosci za smierc zaimportowanych przedziorkow ---> ...anty-przedziorkow Przekonalas mnie.Pozostalo rozgniatanie. :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
anchan Re: Wrobione zanieczyszczenia i inne przedze 18.03.05, 14:53 żeby nie było, że się obijam Odpowiedz Link Zgłoś