Dodaj do ulubionych

Kasy fiskalne

22.10.05, 22:44
Zastanawiałam się, kto w Polsce jest potentatem wciskającym (za aprobatą władz
państwowych) kasy fiskalne wszystkim, nawet najskromniejszym, przedsiębiorcom.
I wiecie czego się dokopałam? Tą spółką jest Novitus - DAWNY OPTIMUS!!!
Obowiązkowe posiadanie kasy fiskalnej to dla ich producenta złoty interes.
Zaczynam rozumieć dlaczego Kluska musiał zapłacić astronomiczną kaucję i
dlaczego jego firma musiała upaść.
Tutaj panowie z rady nadzorczej:
www.novitus.pl/pl/firma/relacje/wladze-spolki
Firma właśnie wchodzi na parkiet...
Obserwuj wątek
    • aand Re: Kasy fiskalne 22.10.05, 23:15
      Chyba kasy fikcyjne.
      • ralston Re: Kasy fiskalne 24.10.05, 09:45
        Fikcyjne? Powiedz to Klusce Romanowi. Kaucja fikcyjną nie była...
    • freewolf Re: Kasy fiskalne 01.11.05, 17:59
      A mnie nadal zastanawia, gdzie będzie kasę fiskalną taszczył dajmy na to lekarz
      przy wizytach domowych, czy czyściciel szyb samochodowych. :)
      • habitus Re: Kasy fiskalne 01.11.05, 22:54
        Kasa architektowi też jest na wafel potrzebna. Płatności następują przelewem.
        No, ale kasy wyprodukowane więc trzeba komuś upchnąć.
        • piotr_c Re: Kasy fiskalne 02.11.05, 16:56
          Dla nas te kasy też nie sa fikcyjne, według ich projektów sporowadziliśmy kilka
          tysięcy specjalnych czujników. A potem sie projekt zmienił i od tego czasu
          sprzedajemy tak po kilkanaście sztuk rocznie :(
    • ralston Re: Kasy fiskalne 02.11.06, 10:41
      Najśmieszniejsze jest to, że wydruki termiczne z tch kas blakną i właściwie nie
      ma szans przechować ich w stanie czytelnym przez 5 lat, czego wymagają przepisy
      podatkowe...
      • aand Re: Kasy fiskalne 02.11.06, 11:32
        Jest sposób. Wydruki należy przechowywać w zimnym miejscu, wtedy nie blakną.
        Może już dziś należy się rozejrzeć za chłodnią albo i choćby za zamrażarką...
        • habitus Re: Kasy fiskalne 02.11.06, 11:38
          I zapewne wkrótce będzie to obowiązek.
          -Chłodnie do paragonów produkuje Novitus (dawny Optimus)-
          :D
          • aand Re: Kasy fiskalne 02.11.06, 11:45
            habitus napisał:

            > -Chłodnie do paragonów produkuje Novitus (dawny Optimus)-
            > :D

            Bo cała przyroda działa w zamkniętych cyklach. Wszystko wraca do kluski
            wyjścia...
          • ralston Re: Kasy fiskalne 02.11.06, 12:24
            Robiłem kiedyś w branży chłodniczej i wiem, że najdłużej przechowuje się owoce
            przy użyciu technologii głębokiego zamrażania. Ale nie wiedziałem, że ta
            technologia działa również na owoce urzędniczej głupoty...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka