Dodaj do ulubionych

Przygotowanie podłogi pod gresowe płytki

29.01.12, 10:11
Witam,
Mam problem. Płyty gresowe muszę położyć w malutkiej łazience o wymiarach 1,5 m (na wprost) na 2 metry (szerokość), czyli 3 m kwadratowe które są pokryte lastriko. Problem polega na tym że ta podłoga ma spadek.
Po wymierzeniu wygląda tak licząc na długości 1,5 metra: 7,5 mm podłoga opada zaraz od poziomu metalowej listwy progowej, potem po 25 cm opada na 15,5 mm, żeby na końcu opaść do 24 mm. Dodatkowo podłoga od ściany odgrodzona jest pomalowanym olejną farbą cokolikiem z lastrika, prostym ale do poziomu spadku.
Rozumiem że czeka mnie odskrobanie (odcięcie) części lastrika, oczyszczenie i naklejenie płytek, tylko nie jestem pewien do jakiej głębokości licząc od poziomu listwy ?
Jaki utworzyć spadek podłogi w łazience bowiem jest ona w bloku i może być zalana od sąsiada z góry a taki spadek to trochę chroni od zalania reszty mieszkania.
Jakich użyć narzędzi do odcięcia, skrobania lastriko ? Kątówkę z tarczą diamentową ?
W ogóle jak to robić żeby uniknąć wylewek i chyba tylko grunt pod klej ?
Dziękuję za podpowiedzi.
Obserwuj wątek
  • pyot Re: Przygotowanie podłogi pod gresowe płytki 29.01.12, 11:49
   :)
   "Po wymierzeniu wygląda tak licząc na długości 1,5 metra: 7,5 mm podłoga opada zaraz od poziomu metalowej listwy progowej, potem po 25 cm opada na 15,5 mm, żeby na końcu opaść do 24 mm. Dodatkowo podłoga od ściany odgrodzona jest pomalowanym olejną farbą cokolikiem z lastrika, prostym ale do poziomu spadku."
   Nie ogarniam.
   Spadek nie jest Ci potrzebny jeśli projekt nie przewiduje ujścia wody w posadzce (np.,natrysk licowany z podłożem).
   Proszę o jaśniejsze wytłumaczenie bądź,jeśli to możliwe,zdjęcie lub rysunek odnoszące się do Twojego pytania,problemu.
   P.
  • jarecki_2 Re: Przygotowanie podłogi pod gresowe płytki 29.01.12, 19:00
   A dla czego chcesz uniknąć wylewki samopoziomującej? skoro to w twoim przypadku najszybszy i najtańszy sposób załatwienia sprawy?? Możesz oczywiście skuć całe lastryko wylać nową wylewkę betonową pamiętając o pozostawieniu miejsca na płytki i dopiero położyć płytki, może to i racja, po co się męczyć z mieszaniem pewnie 3 worków wylewki i położeniem płytek jak można zabawić się w wykucie lastryka, wywalenie gruzu, wykonanie wylewki betonowej która pewnie za równa nie wyjdzie, ułożenie płytek które skończy się "na placki", może to rzeczywiście jest metoda.....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka