Dodaj do ulubionych

Arthauss - domy pasywne

03.03.13, 12:54
Witam Państwa,
Ostatnio bardzo reklamowana jest w mediach firma Arthauss - lider domów pasywnych. Jako,że zamierzam w najbliższym czasie rozpocząć budowę domu pasywnego w technologii szkieletowej, rozważam współpracę z tą firmą. Niestety w sieci nie ma zbyt wielu wiarygodnych opinii na temat ich budownictwa. Zdaje się ,że do tej pory niewiele zbudowali a liczyłaby się dla mnie każda opinia użytkowników ich domów.
Ceny na pierwszy rzut oka również wydają się dość przystępne, ale po głębszej analizie cennika okazuje się ,że cena nie zawiera np. fundamentów - położenie płyty fundamentowej występuje u nich jako opcja dodatkowa, minimalny koszt to 350zł/m2. Taras, zadaszenie tarasu, które tak ładnie wyglądają na prezentacjach- dodatkowe koszty. Wynika z tego, że do podanej ceny należy dodać jeszcze kilkadziesiąt tysięcy aby dało się mieszkać.
Inna sprawa, jeśli firma reklamuje się jako lider domów pasywnych to czy ich domy posiadają odpowiedni certyfikat? Czy po zakupie takiego domu można starać się o dofinansowanie z NFOŚiGW?
Obserwuj wątek
  • Gość: gabrysa Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.dynamic.mm.pl 04.03.13, 08:30
   Mnie tez ciekawi ta firma. Musze zobaczyc dom pokazowy w Czestochowiev
  • Gość: Nowy na forum Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.03.13, 10:43
   Witam właśnie przeglądałem ofertę firmy z Częstochowy i mam parę obiekcji;
   -jak się będzie zachowywać konstrukcja stalowa między latem a zimą
   -co się będzie robiło w zimie ze ścianami jeżeli na dworze będzie -20 a w domu +20 stopni C
   -jak można to sprawdzić jeżeli firma nie ma właściwie żadnych realizacji
   - a w końcu jakim jest liderem budownictwa jeżeli nie buduje
   Znam na rynku przynajmniej 10 firm które budują conajmniej 60-200 domów rocznie i one mogłyby mieć miano lidera
   Arthauss być może jest liderem ale w reklamie
   A że brak złych lub dobrych opinni to świadczy że nikt jeszcze nie budował z tą firmą
   Pozdrawiam Nowy na forum
   • pietro_czwarte Re: Arthauss - domy pasywne 02.09.13, 00:13
    W domu Arthauss-u nie byłem - od razu uprzedzam niemniej jednak z punktu widzenia zapaleńca (trochę praktyka) bo 13 lat temu interesowałem się tą technologią tyle, że w wydaniu amerykańskich (bo takie ma korzenie). Wracając do meritum:
    - technologia SIP (SIPS) czyli Structural Insulated Panel (System) - to nic innego jak elementy ścienne wykonane z dwóch warstw płyty (w Polsce najczęściej OSB) z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. Wymyślona na przełomie lat 30 i 40 XX w. w USA. Generalnie powstała by radykalnie ograniczyć koszty budowy ale kosztem kilku istotnych aspektów:
    primo - domy w tej technologii mają dobre parametry izolacyjności cieplnej (pianka jest wszak dobrym izolatorem) jednak z czasem poziom izolacyjności spada się bowiem gaz zawarty w porach poliuretanu Proces ten generalnie zaczyna się intensyfikować po 5-6 latach od wyprodukowania panelu ściennego - izolacyjność spada w ciągu 10 lat o 25-30%
    secundo- generalnie to trwałość i to nie statyka budynku, (która potrafi być zdrowa bardzo długo w przypadku szkieletu stalowego ale o nim jeszcze niżej) ale obniżające się parametry izolacyjne i komfort życia(walory zdrowotne) decydują o tym że są to raczej konstrukcje mające popyt głownie w stanach gdzie domy są jednopokoleniowe bo takie są tam zachowania społeczne (dzieci burzą dom rodziców i na tym miejscu budują swój własny skrojony na miarę swych potrzeb)
    tertio - o niskiej trwałości decyduje kilka innych czynników - przy szkielecie drewnianym następuje w nim kondensacja wilgoci i to powoduje krótką trwałość (następuje tzw. korozja biologiczna), pojawiają się problemy już po 10-15 latach z dużą kondensacją pary wodnej na styku płyta OSB-pianka po wewnętrznej stronie panelu. Bierze się to stąd że pianka jest nieprzepuszczalna dla pary wodnej (odwrotnie niż u skandynawów -oni używają praktycznie wyłącznie wełny mineralnej i zazwyczaj ściana jest konstruowana w taki sposób by ściana się samodzielnie wietrzyła i są w tym dobrzy - tyle, że to cenowo droższy system zdecydowanie. Z tych samych powodów - problemy z migracją pary wodnej, obniżanie izolacyjności materiałów spienianych raczej te nacje nie używają styropianu do ocieplania domów szkieletowych) Zatem "życie w ścianie kwitnie" i sprawa wygląda poważnie o tyle że dla alergików może to być temat nie do przejścia - to z autopsji wiem bo dane mi było kilka takich domów rozbierać na pograniczu USA i Kanady -wszystko w maskach i kombinezonie bo nie szło inaczej- wtedy się z tej technologii ostatecznie wyleczyłem choć na papierze wygląda nieźle. Generalnie wykwity na widoczna stronę ścian wychodzą po 20-25 latach ale Amerykanie w tym czasie raczej juz wymieniaja dom na nowy. Jeśli zastosuje się szkielet stalowy to jest on bardziej odporny na zawartą wilgoć ale (oprócz żyjących ścian) mamy problem z rozszerzalnością termiczną stali - o czym już ktoś wspomniał. Jeśli ktoś nie przemyśli tego będą problemy przy dużych różnicach temperatur pęknięcia itd.- nie widziałem czy maja jakiś system przeciwdziałający ale nie wykluczam tego bo może nie doczytałem.

    Co do ceny - te nie dziwią że są bardzo niskie bo SIP-sy to ma być tanie budownictwo i ktoś kto się na nie decyduje wie "kosztem czego" jest to robione. Generalnie technologia używana raczej w Ameryce płn. z powodów które wyżej wymieniłem i w Europie furory nie robi i nie zrobi jak przypuszczam. Powoływanie się na niemieckie jej korzenie i doświadczenia - Niemcy raczej idą w kierunku ocieplanie wełną drzewną, pulpą "papierową" (te lepsze technologie) więc chyba jednak to nie ten kierunek. Raczej nie niemiecka jakość prezentuje nam też np. tak popularny Danwood (spółka-matka niemiecka) bo tam mamy zlepek kilku różnych (niekoniecznie niemieckich) technologii. Generalnie - nie każdy kto ma obcojęzycznie brzmiącą nazwę (hauss-Niemcy, Hjem-Norwegia, hus-szwecja, talo-Finlandia) ma produkt tamtejszej jakości. Trzeba pytać - najlepiej u producenta - czy dana firma ma autoryzację i dystrybuuje/wznosi w Polsce ten sam produkt czy też sama przy nim majstruje mając tylko poparcie. Generalnie największe zaufanie mam do Skandynawów bo mają najlepiej przemyślane/dopracowane technologie ale też ich wyroby mają swoją cenę. Ja w pewnym momencie się złamałem i odżałowałem kasę na sprawdzonego producenta (na dom z bala nie wystarczyło ale na szkieletowy i owszem) z drugiej strony ile to problemów potencjalnych mi oszczędziło... Dostępność finansowa domów ze skandynawii (niezależnie Szwecja, Norwegia czy Finlandia bo oni dość podobne ceny mają) raczej w następnym dziesięcioleciu wielka nie będzie, a szkoda, bo warto.

    Z tym liderowaniem Arthaussu to przegięli :D
  • Gość: ktoś Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.96.241.193.tvksmp.pl 13.03.13, 17:09
   Nie radze się z tą firmom interesować w domu pokazowym zapadła się podłoga to o czymś świadczy tanim kosztem zbudować dom ładne od środka a materiały najtańsze lepiej trochę dopłacić i zbudować normalnie a nie z jakich tanich materiałów w jakiejś szopie nie polecam.
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 16.03.13, 14:24
    A ja Wam powiem, że od września ubiegłego roku interesuję się ta firmą oraz ich technologia.
    Miałem przyjemność być kilka razy w siedzibie ich firmy oraz oglądać dom pokazowy oraz biuro architektów, którzy wykonują projekty indywidualne.
    Wszystko to dlatego, iż mam zamiar zbudować z nimi do wg własnego projektu, który aktualnie się proceuje.
    Ale po kolei.

    Na firmę Arthauss trafiłem z reklamy przy drodze. Jako, że mieliśmy razem z żoną zamiar się budować zainteresowaliśmy się ta firmą.
    Zaznaczam tutaj, że moja żona pracuje w firmie zajmującą się sprzedażą materiałów budowlanych, narzędzi itp.
    Po wstępnym przeanalizowaniu ich projektów i technologii, także jak większość z Was zastanawialiśmy się gdzie tkwi haczyk i nic nie mogliśmy znaleźć.
    Zaczęliśmy przeglądać forma internetowe na ich temat, ale większość opinii to negatywy. To nas jednak nie zniechęciło.
    Wybraliśmy się do firmy zobaczyć dom pokazowy i porozmawiać z ich przedstawicielem,
    Dom przy siedzibie firmy bardzo nam się podobał, a informacje uzyskane od ich przedstawicieli zachęciły nas do dalszego zainteresowania ta firmą.
    Udało nam się pozyskać adresy dwóch inwestycji wykonanych przez Arthausa – obie prezentowane na ich stronie –dworek i domek Art. 65.
    Dworek był akurat na etapie wykończenia konstrukcji nośnej, a domek na wykończeniu wewnętrznym.
    Generalnie nie było do czego się przyczepić, a materiały używane przez firmę w obu przypadkach był jak to stwierdziła moja zona (a naprawdę zna się na rzeczy) z półki średnio-górnej.
    To tylko bardziej utwierdziło nas w podjęciu decyzji o powierzeniu inwestycji właśnie tej firmie.
    Wcześniejsze argumenty przemawiające za tą firmą to ich rozwiązania techniczne stosowane w standardzie w przystępnej cenie za metraż.
    Oczywiście nadal mamy wątpliwości, ale kto ich niema budując dom w dzisiejszych czasach…
    Aktualnie zleciliśmy do wykonania projekt zgodny z bryła domy ART. 85, ale dla powierzchni około 125m2. Procesujemy przyłącza i inne dokumenty zbliżające nas do uzyskania pozwolenia na budowę.
    Dodatkowo powiem Wam że zgodnie z umową:
    a) inwestor ponosi koszty fundamentów (my robimy podpiwniczony)
    b) inwestor nie ponosi kosztów związanych z zakwaterowaniem pracowników
    c) ponosi koszty za transport i ubezpieczenie przewożonych materiałów
    d) i inne dodatkowe koszty, które wcale nie są żadnymi ukrytymi kosztami – wystarczy trochę popytać, a nie sugerować się dziwnymi opiniami na różnych formach.

    Jednocześnie nadmieniam, iż nie jestem pracownikiem tej firmy, ani w żaden sposób z nią związany – jestem zwykłym klientem, który zbuduje z nimi dom…
    Mało tego – jak już inwestycja będzie na etapie realizacji (budowy na działce) będę opisywał jej etapy na forum.

    Pozdrawiam
    • Gość: dario Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.enterpol.pl 28.03.13, 08:34
     witam
     ja także jestem zainteresowany ich domami ,zatem mam prośbę o więcej szczegółów w sprawie budowy,może byc na @
    • Gość: ktd Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 08:51
     bzdury Panie prezesie arthauss
  • Gość: cromwell Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 16.03.13, 14:46
   W Polsce nie powstal jeszcze ani jeden dom pasywny zgodny z certyfikatami domu pasywnego. Nie dajcie sie ludziska nabrac naciagaczom.
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 16.03.13, 14:49
    Ktoś musi być pierwszy…
    My stawiamy w technologii energooszczędnej…
   • Gość: nowy Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.13, 18:32
    Myślę że masz coś wspólnego z tą firmą albo jesteś pracownikiem albo sprzedawcą jeżeli ktoś ma wątpliwośći to nie wydaje 100 -200 tys. zł i może jakoś to będzie. Chyba że masz nadmiar gotówki.Co to za bzdura płyta karton gips i osb jest materiałem z średnio wyższej półki?
    • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 19.03.13, 08:23
     No i kolego „Nowy” mylisz się, bo nie jestem w żaden sposób „spokrewniony” z tą firmą.
     Pisząc o materiałach miałem na myśli wełnę mineralną, styropian, materiały do wykończenia dachu itp. To opinia mojej zony, która pracuje jak już wspomniałem w branży budowlanej (duża hurtownia materiałów budowlanych). I pomimo możliwości uzyskania tradycyjnych materiałów z tej hurtowni z rabatem stawiamy jednak na arthauss.
     Na razie robi się projekt i omawiamy warunku umowy (doszczegółowienie pewnych punktów, które w mojej opinii powinny być inaczej sformułowane).
     Jeśli wszystko dobrze się ułoży to najwcześniej w czerwcu ruszamy z fundamentami.
     • Gość: ,g Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 10:12
      który myśliwiec jesteś ? Z daleka śmierdzi dospelem.
      • Gość: gen Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.04.13, 11:44
       Witam ja polecam takie domki: solidne i pewne, do tego naturalne: haus-holz.pl/index.php
       • tomek-dortmund Re: Arthauss - domy pasywne 29.04.13, 19:03
        Dziwne...O co chodzi w nazwach polskich firm, gdzie sa wtracane niemieckie slowka.
        Sugeruja one potencjalnym klientom lepsza jakosc i solidniejsze wykonanie czy jak?
        Totalna degeneracja jezyka polskiego, juz nie mowie bezsensownosci tych nazw.
        Np.: Haus-holz, sugeruje ze niby dom z drewna, a praktycznie sa to budowle mieszane, cegla i drewno. Arthauss, oznacza doslownie "rodzaj domu", albo art=sztuka, haus=dom, sztuka domu?
        Jedyna sztuka jaka tu widze to jest szpagat miedzy "jak zarobic, zeby sie nie narobic" a szczesliwy posiadacz domku pasywnego.
        • Gość: model Re: Arthauss - domy pasywne IP: 78.30.82.* 10.06.13, 14:37
         po co zaraz takie wywody? jeśli komuś podoba się taka nazwa to niech jest, co do domów pasywnych to uważam, że są one świetnym rozwiązaniem, ale nie można zapominać o takich detalach jak właściwe drzwi do domów pasywnych czy okna, bo wtedy cała idea domów pasywnych mija się z celem, trochę mnie denerwuje, że budowa takiego domu jest bardzo droga :/
     • Gość: lb Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.hfc.dyn.abo.bbox.fr 16.10.13, 20:35
      Jka mozesz to napisz czy jestescie zadowoleni z rezultatu i jaki byl koszt calkowity...
      • Gość: K.J.G. - Arthauss Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.59.254.* 25.10.13, 04:15
       Kończ szybko dom bo w kolejce do kontroli CBA po sponsorze Włókniarza firma K.J.G. która zadupiła 150 mln zł będzie Arthauss, Dospel i wszystkie firmy zarejstrowane na słupy Sebka. Aż huczy od tego kiedy wpadną czarni i połowa kadry z Dospela usłyszy zarzuty, oni też co miesiąc po pare baniek dostają zwrotu z państwa. Pozdrowienia dla prezesowej
     • Gość: Madziaxm Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.opaltelecom.net 04.12.13, 01:00
      Wiadomosc kieruje do Sobol73 czy moge o kontakt prywatny do ciebie. Jestem tego samego zdania co ty, ale chcialabym podpytac kilka rzeczy. Pozdrawiam
   • Gość: aaa Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.man.tk-internet.pl 20.03.13, 00:17
    dom w Smolcu k/Wrocławia ma niemiecki certyfikat.,
    jeden taki w Poznaniu
    i chyba jeden na śląsku,
    ogólnie jest tego kilkanaście
    • Gość: cromwell Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 23.03.13, 15:10
     Podaj nr certyfikatow
     tylko instytutu w Darmstad
     nie jakiegos wroclawskiego dziwolaga
     • Gość: Qqq Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.internetia.net.pl 23.03.13, 21:56
      Po co Ci jakiś niemiecki certyfikat? W Polsce wystarczy chyba, jak dom pasywny zostanie uznany przez NFOŚ.
      • Gość: cromwell Re: Arthauss - domy pasywne IP: 94.246.163.* 24.03.13, 14:29
       Podstawa domu pasywnego jest wydatek energi przeliczony wg instytutu w Darnstadt. To wlasnie oni wymyslili definicje domu pasywnego i oni tylko przyznaja certyfikaty. Biorac pod uwage warunki klimatyczne i obostrzenia instytutu w Darmstadt taki dom w Polsce nigdy nie powstanie. Dlatego jestem pewien, ze mozna se budowac domki wszelkiej masci, tylko nie mozna podpadac z tymi dziwolagami pod domy pasywne.Tu jasno widze przekret naszych rzadzacych.
       A bo to malo jest przekretow Tuaka?
  • Gość: austin Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.180.150.* 23.03.13, 12:47
   Uważajcie, bo to chyba jakaś okrutna ściema. Powołują się na doświadczenie niemieckiej firmy ARTHAUSS GmbH. Sprawdziłem na niemieckich stronach - firma ta powstała kilka dni wcześniej niż jej polski odpowiednik. Polski ARTHAUSS jest spółką komandytową i jej suma komandytowa (czytaj: kapitał do jakiego odpowiadają komandytariusze - dwie osoby fizyczne) wynosi bodajże 20 tys. złotych. Tak, tak, 20.000,00 PLN. Jasne, komplementariuszem (odpowiada całym majątkiem) jest niemiecki ARTHAUSS ale to firma wydmuszka. Strona niemieckiej firmy to w istocie strona polska a jedyny adres niemieckiej firmy to... Częstochowa. Dodam, że strona "niemiecka" jest zarejestrowana przez polską firmę i działa na polskim serwerze. Konkludując, powoływanie się w reklamach na niemieckie doświadczenie to żart.
   • Gość: austin Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.180.150.* 23.03.13, 20:15
    tak przy okazji to proszę wejść na na inne forum: www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=7018 ostatni post jest bardzo pouczający
    • Gość: Janusz Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.net.stream.pl 24.03.13, 16:19
     Nie 20000zł ale 10000zł wynosi suma komandytowa arthauss. I żeby było smieszniej 9000 tysięcy złotych wspólnicy wycofali od razu. Także lider domów pasywnych ma kapitał mniejszy od stoiska z kapustą na targu w Pcimiu. A obydwa domy czyli art65 i dworek wybudował sobie prezes z żoną.
     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 29.03.13, 08:08
      A ja mimo tych wszystkich „negatywów” na formach podpisałem z arthaussem umowę na wybudowanie domu wg własnego projektu.
      Umowę procesowałem z nimi 2 tygodnie, ale w końcu dograliśmy wszystkie szczegóły i wczoraj została podpisana.
      Jak już informowałem wcześniej, będę opisywał poszczególne etapy tej inwestycji o czym poinformowałem również szefostwo arthaussu.
      Dla Waszej informacji – będąc wczoraj w siedzibie ich firmy widziałem kolejne domki, które są w trakcie produkcji.
      • Gość: .... Gdzie się rodzą, żyją, zarabiają barany do golenia IP: 195.205.194.* 29.03.13, 08:45
       ufający POkroju wielbicieli ambergold??!!
       • sebol73 Re: Gdzie się rodzą, żyją, zarabiają barany do go 29.03.13, 18:51
        Nie. Dający wiarę i nadzieję niewierzącym... :-)

        I wesołych Świat dla Wszystkich...
       • keepsmiling3 Re: Gdzie się rodzą, żyją, zarabiają barany do go 02.04.13, 12:17
        wiadomo, że wszystko co nowe budzi pewne obawy i strach, a co więcej pasywne budownictwo jest stosunkowo młode w Polsce więc ciężko mówić na razie o tzw. ZA i PRZECIW
  • Gość: lgv Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 09:56
   kolejna ściema myśliwców innowierców dospelowców
  • ukrytakamera Re: Arthauss - domy pasywne 02.04.13, 20:26
   WIELKA ŚCIEMA !!!!! Zaczynając od umowy 4 strony A4 na budowę domu śmieszne (kupując samochód jest wiecej) umowa tak "precyzyjna" że je egzekfowanie zależy od tego kto ma lepszych prawników (czyżby firmy nie było stac na jakiegoś prawnika który stworzy sensowna umowę - a może stąd tak niska cena domu??).Zostałem umówiony na kontaktkt przez przez kolegę i tu marketing NIE BARDZO WIE O CZYM OPOWIADA I CO CHCE SPRZEDAĆ. To własnie u nich udało mi sie obejrzec 'umowę".Wszelkie zmiany (dodatkowe gniazdka elektryczne, zasilanie w wodę, itp to "słono opłacane "OPCJE DOADATKOWE" - wracając do porownań samochodowych przynajmniej jak w AUDI lub BMW a produkt jakości DACIA.) Reasumując żeby nie "zachecać" ani nie "ZNIECHECAĆ" jak ktoś ma wolną chwile i chce poznać jak sie ludziom sprzedaję "wyrób czekoladobodobny" jako czekoladę "LINDT" to wart posłuchać i zastanowic sie ja daleko siega ludzka naiwność.
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 03.04.13, 20:21
    I dlatego właśnie ja napisałem, że procesował zapisy umowy przez 2 tygodnie, a rozmawiałem o nich już od dwóch miesięcy. Zresztą na spotkaniu podczas podpisania umowy był sam prezes i nie omieszkałem przedstawić swoich uwag.
    Jak dla mnie, to arthauss ma przyszłość na naszym rynku, a z uwagi iż w mojej opinii obecnie jest na etapie startup-u to nie uniknie „chorób wielu dziecięcego” …
    • Gość: austin Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.180.150.* 06.04.13, 22:43
     sebol73, czy masz coś wspólnego z sylwia80?
     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 08.04.13, 07:53
      Absolutnie nie!!!
      Gdzieś mi przemknęły jej posty (chyba pisała, że wybudowała z nimi dom), ale teraz już nie kojarzę.
      Jak pisałem – nie mam nic wspólnego z firmą arthauss oprócz podpisanej umowy, a o samej firmie dowiedziałem się z reklamy we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu była w moim zainteresowaniu.
      • Gość: ja Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.13, 17:40
       na 100% jest to tak zwana "szeptana reklama" niestety mnie to nie przekona choć w swoim czasie myślałem nad ich propozycją
       • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 09.04.13, 08:21
        Błogosławieni Ci co nie widzieli a uwierzyli…
        Pracuję w zupełnie innej branży, moje żona jest obecnie na wychowawczym i także pracuje w innej branży, mieszkam 100 km od Częstochowy i nie mam tam żadnej rodziny.
        Jeśli to Ci nie wystarcza, to myślę, ze relacja z budowy będzie bardziej przekonująca. Na razie czekam na dokończenie projektu, później pozwolenie na budowę i startujemy z fundamentami.
        A umowę podpisałem dlatego, aby zagwarantować sobie utrzymanie bieżących cen, oczywiście wprowadzając odpowiednie zapisy do niej.
        • Gość: austin Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.180.150.* 12.04.13, 21:00
         Sebol73, wybacz ale coś mi tu nie pasuje. Rozumiem, że umowę z ARTHAUSS może podpisać ktoś kto dał się skusić na reklamy telewizyjne. Rozumiem, że komuś zaimponuje strona z pięknymi wizualizacjami (a nie realnymi domami) i przyznanymi nagrodami na targach. Dodam, że nagrody są za stosika i marketing a nie za dokonania. Ale ktoś kto jest w miarę aktywnym użytkownikiem internetu i potrafi odszukać informacje na temat jakiejś firmy czy produktu, nawet nie pomyśli o jakiejkolwiek współpracy z tą firmą. Sebol73, sam przyznałeś, że widziałeś posty Sylwii80 to musiałem być na forum gdzie ściema przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Latem 2012 roku pracownicy firmy opisują jakie to ładne domy im wybudowała gdy tymczasem firma nie zdążyła wybudować ani jednego domu (lider!!!). Drogi Sebolu73, umowa, którą jakoby zawarłeś ma wartość jedynie papieru na którym została wydrukowana. Amber Gold też zawierał umowy z klientami... ARTHAUSS to firma ze śmiesznym kapitałem i bez żadnych zabezpieczeń finansowych. Konkludując drogi Sebolu73 albo jesteś totalnym naiwniakiem albo zwykłym naganiaczem. Obstaję przy tym drugim, bo naprawdę trudno mi uwierzyć, że posiadając takie informacje o firmie ktoś powierzy jej więcej niż kilka tysięcy złotych przed odbiorem towaru. Pozdrawiam serdecznie i jednak nie życzę sukcesów w dalszej pracy (czytaj: reklamie ARTHAUSS).
        • Gość: austin Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.180.150.* 12.04.13, 21:04
         PS
         Sebol73, doskonale dobrałeś cytat z ewangelii. Tu też trzeba uwierzyć w cud a to przecież jest biznes...
  • Gość: Sisirli Re: Arthauss - domy (nie)pasywne.. IP: *.web.vodafone.de 12.04.13, 21:11
   Produkty marki ArtHauss to nie domy pasywne.. nawet najlepsza reklama nie czyni budynku pasywnego.. als szkoda czasu na pisanie, zalecam zajrzec na bloga i przeczytac dwa szczegolowe wpisy, to powinno starczyc za komentarz:
   widawski.blogspot.de/2013/04/uwaga-achtung-wnimanje-czyli-o-zgubnych.html
   widawski.blogspot.de/2013/04/uwaga-achtung-fortsetzung-czyli-ciag.html
   w razie pytan... wiecie juz gdzie szukac rzetelnej informacji..
   Pozdrawiam
   • sebol73 Re: Arthauss - domy (nie)pasywne.. 14.04.13, 10:10
    Jak zwykle przeczytałem wszystko i dochodzę do wniosku, że im częściej tu wchodzę tym częściej walczę z wiatrakami. Dla obserwatorów z boku może faktycznie wyglądać jakbym reklamował markę arthauss, a moje intencje były zupełnie inne – chciałem pokazać, że są klienci zdecydowani na inwestycje z tym wykonawcą.

    Czytając to wszystko także mogę stwierdzić, że rączka rączkę myje i konkurencja nie śpi… Nikt się nie cieszy jak nowa firma wchodzi na rynek, promuje swój produkt agresywna kampania reklamową i wszędzie zaczyna być o niej głośno.

    Ja sam pracuję w firmie o której swego czasu pisało sie bardzo niechlubne rzeczy, sam będąc niewinny padłem ofiarą nieciekawych komentarzy w internecie, więc wiem z autopsji jak to działa.

    W jednym macie rację – ryzykuję, ale to ryzyko podjąłem świadomie razem z żona po wielu rozmowach, wizytach w siedzibie ich firmy oraz zapoznaniu się z wieloma opiniami i komentarzami w sieci.

    Na razie nie ma o czym pisać – projekt jeszcze nie gotowy, a gdzie tam do pozwolenia na budowę i fundamentów…
    Pewnie więcej będę miał do powiedzenia, napisania, pokazania jak rozpoczną się konkretne działania, a jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć naszą inwestycję to nie mam z tym problemy – chętnie zaproszę.
    Na razie pozdrawiam i dziękuję wszystkim za „wsparcie” (patrz ostrzeżenia).
    Jak już wcześniej napisałem – ktoś musi być pierwszy i przetrzeć szlaki…
    • Gość: Sisirli Re: Arthauss - domy (nie)pasywne.. IP: *.web.vodafone.de 14.04.13, 16:47
     Do sebol73: Witam i gratuluje odwagi przy podejmowaniu ryzyka.. to prawda, ze kazda firma kiedys zaczyna i czasem trzeba dac komus szanse. Ale nie za wszelka cene.. i nie jesli sami nie potrafimy rzetelnie ocenic oferty firmy, bo nie wiemy o co konkretnie pytac i co dostaniemy za nasze ciezko zarobione pieniadze..
     Nie to jest w moim mniemaniu najgorsze, ze firma ArtHauss bezpodstawnie reklamuje sie jako lider domow pasywnych na polskim rynku, i to jeszcze o niemieckiej jakosci, bo takim liderem z pewnoscia na chwile obecna nie jest i jeszcze dlugo nie bedzie.. Bardziej problematyczne jest to, ze dom marki ArtHauss nie otrzyma zadnego certyfikatu i zadnego wsparcia ze strony funduszu przez bezwrotny kreyt, bo po prostu nie osiagnie zadanych parametrow. Jesli to 50.000 nie ma znaczenia i mozemy z nich budujac nasz „dom pasywny” zrezygnowac, to OK.. ale prawdziwy dom pasywny to nie bulka z maslem.. Uzyskanie pozadanych parametrow jest trudne dla kazdego budynku, ktory aspiruje do miana domu pasywnego, zbyt duzo jest zaleznosci, na ktore ArtHauss nie ma najmniejszego wplywu, zeby ich budynki mogly uzyskac bez problemu pozadane parametry. Kazdy, kto mysli o uzyskaniu wsparcia z funduszu (50.000 brutto dla budynku pasywnego) moze o tym raczej zapomniec... i musi miec swiadomosc, ze z ArtHauss otrzyma ich certyfikat, ktory o niczym nie swiadczy.. Dla uzykania certyfikatu poswiadczajacego osiagniecie odpowiednich warunkow koniecznych do dofinansowania konieczne jest ponowne sprawdzenie/przeliczenie projektu przez weryfikatora na wlasny koszt, dwie proby szczelnosci i podobne, ktore spowoduja dodatkowe koszty.. Trzeba miec tego swiadomosc.. Na pytanie skierowane do ArtHauss, co w przypadku, jesli ich dom nie uzyska koniecznych parametrow, „mila Pani” nie potrafila udzielic mi zadnej odpowiedzi.. Ja przy najszczerszych checiach nie zaryzykowalbym wlasnych pieniedzy, zbyt wiele niewiadomych w temacie.. a jesli juz musialbym to zrobic, dopilnowalbym takich zapisow w umowie, ktore gwarantowalyby wycofanie sie z umowy, jesli parametry nie zostana osiagniete.. Dla ArtHauss dajacej 100 letnia gwarancje (tylko na co) nie powinno to byc problemem.. Pozdrawiam i zycze udanej inwestycji..
    • Gość: austin Re: Arthauss - domy (nie)pasywne.. IP: 212.180.150.* 19.04.13, 23:27
     Sebol73 daj już spokój i nie ściemniaj, że jesteś ich klientem. Pokaż mi choć jedną pozytywną opinię w sieci na temat WYBUDOWANEGO domu przez firmę Arthauss, na której rzekomo oparłeś swoją decyzję. Napisałeś "ryzyko podjąłem świadomie razem z żona po wielu rozmowach, wizytach w siedzibie ich firmy oraz zapoznaniu się z wieloma opiniami i komentarzami w sieci". Gdybyś opierał się na opiniach w siecito trzymałbyś się daleko od tej firmy. Ściemniasz okrutnie bo (tu się powtórzę) jesteś zwykłym naganiaczem z firmy Arthauss. Odpuść już bo to się robi żałosne.
     • sebol73 Re: Arthauss - domy (nie)pasywne.. 20.04.13, 09:06
      Jak wybuduję to pogadamy wtedy i mam nadzieję, że będziesz na tyle honorowy że mnie przeprosisz na tym forum…
  • Gość: Rysiek Re: Arthauss - jakie okna IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.13, 00:22
   Czytam wasze forum i naprawdę nikt nie wie w czym jest sęk tych machlojek. Ja wam w tym pomogę !!! JAK ZNACIE LIDERA WENTYLACJI TO TO JEST TAKI SAM LIDER REKLAMACJI ! 1. Firma arthauss nigdy nie produkowała domów w Niemczech i to jest oszustwo. 2. Człowiek który tym zarządza Krzyś S. nie ma żadnej wiedzy na temat budowania domów ( jedynie dobrze wyszło mu skopiowanie maszyny do produkcji kanałów w DOSPELU! ) 3. Wszystkie domy które arthauss wybudował to domy dla prezesa i pociotków to są informacje od pracowników którzy przy tym pracują. 4. W Dospelu i arthauss są ciągle rotacje pracowników i ludzie zwalniani o wszystkim mówią. 5. Pan prezes nie powinien ustawiać ludzi za $ żeby pisali na przekór prawdzie na tym forum. A teraz napiszę dlaczego o tym napisałem.
   Z firmą dospel pracowałem prawie 6 lat kupiłem od nich urządzeń wentylacyjnych na parę mln zł , dział techniczny pana z pkt 2. który jest już skasowany na rzecz arthauss cały czas kłamał i oszukiwał w parametrach pracy urządzeń wentylacyjnych LIDERA WENTYLACJI finał jest taki że urządzenia się pieprzą a oni nie mają części i mają to w dupie. Ja ani nie odradzam ani nie polecam to wasza decyzja i wasza kasa. To całe bagienko jak kiedyś wyjdzie na jaw to będziecie w szoku ile pan prezes miał i ma otworzonych firm na świeci. Pozdrawiam
   • vitkacy14 Re: Arthauss - jakie okna 18.04.13, 09:36
    Witajcie,
    tez się zastanawialiśmy nad budową tego domu.
    Doszliśmy, ze to niestety wielka ściema z tymi dofinansowaniami i pasywnością oraz firmą o której jest watek. Już nie wspomną ile muszę na wstępie dołożyć kasy, zeby dostać potem jakiąś część wstępnej inwestycji.

    Zdecydowałem się na projekt normalny, ekipę z doświadczeniem i spię spokojnie.

    • m_ac Re: Arthauss - jakie okna 22.04.13, 13:56
     No powiem tak-firmy nie znam,ale budowa szkieletu wymaga, aby mieć tyle kasy żeby od razu skończyć.Myślałem też o passive haus, ale w sumie wyjdzie chyba energooszczędny.Dałem grubszy Ytong i grubszy styropian, keramzyt na gruncie a okna t(h)ermic z oknoplastu.Miałem "małą" przygodę z dachem(a jakże, firma, umowa itd.a wyszło tak że był do rozbiórki i dachówka do wymiany.Dodam,że zdecydowałem się na wiązary dachowe).Bierzcie tylko fachmanów z polecenia i obejrzyjcie wcześniej ich robotę!To moja rada.Co do rzekomych dotacji na solary, oczyszczalnie itp. to jedna wielka ściema.A to funduszy nie ma, a to za rok się trzeba dowiedzieć, kredyt we wskazanym banku, prowizje,cuda wianki i wychodzi mniej więcej tyla co za gotówę, a czasu trzeba stracić co niemiara.
  • Gość: Tkocz [...] IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.13, 20:33
   Treść postu jest niedostępna.
   • Gość: gość Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.toya.net.pl 02.05.13, 21:46
    Sebol76 podaj jak możesz mail do siebie, ja także jestem zainteresowany budowa domu z firma Arthaus mam kilka pytań,

    pozdrawam
    • Gość: REX Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.13, 17:52
     Najpierw przed rozpoczęciem współpracy poczytaj uwagi z linków poniżej i zauważ daty wpisów, daty od kiedy działa ArtHauss i jak kłamią od początku. Poza tym kapitał firmy to uwaga 5000 zł!!! i na tym kończy się odpowiedzialność firmy GMBH, spółki komandytowej:))
     Ja bym z nimi nie rozpoczął współpracy, bo ściemniają od początku, w Niemczech jak się okazuje produkują kontenery socjalne. Z informacji zebranych przez internautów z różnych forów wynika, że jest to firma polska, nie niemiecka i nie wiem dlaczego to ukrywają (domyślam się, że chodzi o niemiecką jakość, tak cenioną w Polsce). W Niemczech nie wybudowali żadnego domu, a w Polsce chyba tylko jeden wzorcowy w siedzibie firmy.
     Dodatkowo marketing firmy nastawiony jest strasznie na niemieckość, do tego stopnia, że firma nazywa się Arthauss GMBH:)) Gmbh to taka nasza spółko z ograniczoną odpowiedzialnością czyli zamiast skrótu GMBH jest Sp. z o.o. Więc przekładając na polskie zakładasz firmę z ograniczoną odpowiedzialnością pn. "Jasiu Sp. z o.o." więc na pieczątkach i dokumentach będzie Jasiu Sp. z o.o. Sp z o.o.:)) Ale patrząc KRS i na wiek zarządu to nie dziwię się temu wcale.
     www.forumbudowlane.pl/vt/34093/15/domy-energooszczedne-niska-cena-polecam?postdays=0&postorder=asc
     forum.muratordom.pl/showthread.php?212730-Arthauss-z-Cz%C4%99stochowy
     moj.dom.pl/forum,energooszczedne_domy_o_konstrukcji_stalowej.htm
     • Gość: Gothica2 Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.13, 22:02
      REX. Zebrałeś tyle niepochlebnych informacji o firmie ArtHauss. Podaj zatem namiary do Twojej firmy. Na forum. Publicznie. Chętnie sprawdzę, czy budujesz taniej od nich, czy jesteś konkurencyjny? Łatwo jest kogoś dyskredytować. Ale dobrze jest także wiedzieć o tym, ze to, co ludzie piszą na forach wielokrotnie mija się z prawdą. Ktoś pisze same negatywne rzeczy na temat jakiejś firmy ( w tym wypadku ArtHaussu), a za chwilę wrzuca informację, u kogo on radziłby wybudować dom. I będzie to - oczywiście konkurencyjna firma. Przed rozpoczęciem budowy każdy ma czas na analizę ofert składanych przez przedsiębiorców. I każdy zwraca uwagę na jakość wykonania, energooszczędność, estetykę.... A w tym przypadku ArtHauss wychodzi obronną ręką.
    • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 06.05.13, 08:19
     Hej,
     Podaj do siebie, albo tel to sie skontaktuję.

     Pozdr,
     • Gość: ABM Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.jjs.pl 06.05.13, 21:06
      Sebol73, czekam na pierwsze zdjęcia z placu budowy, tak jak większość forumowiczów skusiły mnie reklamy i odstraszyły opinie z forum, więc zdjęcia będą bardzo wartościowe - nie tylko dla mnie ale i dla wielu forumowiczów. Pozdrawiam
      • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 07.05.13, 10:59
       Tak jak już pisałem wcześniej – będę komentował na bieżąco poszczególne etapy budowy.
       Na razie jestem na ukończeniu projektu (konstruktor zażyczył sobie badań geologicznych gruntu, które zostały dziś wykonane). Na ukończeniu są także projekty wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych.
       Kolejnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę, a potem to już z gorki…. Mam nadzieje… :-)
       • Gość: Janek Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.230.4.195.gl.digi.pl 21.05.13, 20:11
        Michał dał byś spokój z tym sebolem73 czy jak tam się nazywasz, wiesz że szkoda Smołka ale teraz będziesz miał piękną blondi Kamilkę.T. Ten z IDMARA się wścieknie jak się dowie że Kamilka i ten jej obrabiacz papierków Marcinek znów będą w dospelkowie pracować no co zrobić.
        Szkoda pisać o tym Łukasz jest bardzo zadowolony że macie tak słabe produkty he he warto zobaczyć. video.mail.ru/bk/rups2004/_myvideo/5.html a to jeszcze lepsze hehhehhe video.mail.ru/bk/rups2004/_myvideo/2.html
        • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 22.05.13, 20:12
         Hm...

         Kolejny niedowiarek :-(

         Myślę, że juz niedługo będą konkrety...

         Pozdr,

         Sebol73
  • Gość: Chimney Re: Arthauss - jakie okna IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.13, 21:57
   No okien oknoplast to arthaus nie montuje. W ogóle zapomnij o wysokiej jakości materiałów, bo okazuje sie, że firma trąci kogucikiem.
   • Gość: farina Re: Arthauss - jakie okna IP: 79.141.163.* 21.04.13, 22:43
    Na pewno masz jakąś możliwość wpłynięcia na wykonawce inwestycji jakie chciałbyś okna. W przypadku okien z firmy Oknoplast musiałbyś przy założeniu pasywności skorzystać z modelu Winergetic, ale jak firma działa ? Who knows, nie wygląda to najlepiej chociaż opiniami na forum się nie kieruj aż tak bardzo. Konkurencja zazwyczaj jest aktywna na forach.
    • m_ac Re: Arthauss - jakie okna 30.04.13, 10:01
     Z samej ciekawości dowiedziałem się cóż to jest ten Winergetic. Jest to "odchudzony" Thermic, czyli szyby cieńsze o 1mm, bez wkładki styropianowej za to z dodatkową uszczelką.Cały zabieg został przeprowadzony rzekomo w tym celu aby uzyskać lżejsze okna aby móc robić je w większych rozmiarach."Języka"zasięgnąłem w firmie, gdzie kupowałem okna i gdzie generalnie zaopatruję się od ponad 10 lat gdy potrzebuję coś z budowlanki, tak że myślę iż udzielono mi rzetelnej informacji.
     Kolejną sprawą jest to,że dziwne jest to by inwestor nie miał wpływu na rodzaj, ewentualnie określony typ, markę okien, które będzie miał zamontowane.
     • Gość: . Re: Arthauss - jakie okna IP: 195.205.194.* 30.04.13, 19:20
      m_ac napisał(a):

      > Z samej ciekawości dowiedziałem się cóż to jest ten Winergetic. Jest to "odchud
      > zony" Thermic, czyli szyby cieńsze o 1mm, bez wkładki styropianowej za to z dod
      > atkową uszczelką.Cały zabieg został przeprowadzony rzekomo w tym celu aby uzysk
      > ać lżejsze okna aby móc robić je w większych rozmiarach."Języka"zasięgnąłem w f
      > irmie, gdzie kupowałem okna i gdzie generalnie zaopatruję się od ponad 10 lat g
      > dy potrzebuję coś z budowlanki, tak że myślę iż udzielono mi rzetelnej informac
      > ji.
      > Kolejną sprawą jest to,że dziwne jest to by inwestor nie miał wpływu na rodzaj,
      > ewentualnie określony typ, markę okien, które będzie miał zamontowane.


      Niezupełnie się z Tobą zgodzę, bo Termic ma trzy szyby, trzy uszczelki oraz głębokość skrzydła podobna do WienergeticaP. Profil ten produkuje VEKA i od niej wielu producentów okien odkupuje te profile robiąc z nich okna: montują
      -szyby różnych producentów,
      -uszczelki od wielu firm,
      -okucia i klamki,
      -okleiny z różnych miejsc.

      • m_ac Re: Arthauss - jakie okna 06.05.13, 12:45
       Nie zamierzam się o to spierać-być może jest jak piszesz.Wydawało mnie się,że Winergetic jest 3 szybowy(tak zrozumiałem, przynajmniej)
       Zadzwoniłem po prostu dlatego,że chciałem mieć jak "najcieplejsze" okna.Jestem w trakcie budowy i uważam, że każda złotówka zainwestowana w izolację, ocieplenie, jakość drzwi czy okien zwróci się w przyszłości podczas eksploatacji.Zaznacza, że jestem laikiem w tym temacie i to jest jedynie moje rozumowanie na chłopski rozum.pzdr
      • Gość: Jamon Re: Arthauss - jakie okna IP: 192.166.203.* 26.05.13, 21:43
       Ja mam w domu okna drutex montowane przez firmę styleline. Jak ktoś chce więcej info to niech wejdzie na ich stronę styleline.pl Ja mam 8 drutexow pcv i są okej. Cena/jakość: 6+
  • Gość: ania Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.13, 15:47
   Byłam zainteresowana tym domem ale jak zadzwoniłam do firmy ARTHAUSS to zainteresowanie minęło. Pracownica nie wiedziała jaka jest różnica między domem pasywnym a energooszczędnym; nie wiedziała czy można wprowadzić drobne zmiany w projekcie. Pani zupełnie nieprofesjonalna; trzeba było "wyciągać info" w jaki sposób będzie wyglądała realizacja. Po tym widać że dopiero "raczkują" i jak tu zaufać; dają 100 lat gwarancji jaka jest pewność że będą np. za rok jeśli coś złego zaczęłoby sięz domem dziać ?
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 24.05.13, 08:48
    Hej,

    Znam ten ból, bo tez przez to przechodziłem i dalej przechodzę, ale wszystko można załatwić.
    Też zderzyłem się z niekompetencją, ale myślę, ze osoba z która prowadzę wszelkie rozmowy jest już mocno doświadczona i potrafi odpowiedzieć na moje pytania, a jeśli czegoś nie wie, to po prostu zdobywa te informacje i daje info zwrotne.
    Masz rację raczkują i pewnie mają jeszcze niewielu klientów (ja jestem jednym z tych niewielu :-), ale problem czy za rok, dwa firma będzie istniała dotyczy w dzisiejszych czasach większości firm w sektorze budownictwa.
    Nie namawiam i nie zniechęcam do wykonania inwestycji z arthaussem, jeszcze nie teraz. Poczekam aż stanie mój dom i w nim zamieszkam.
    • Gość: nieznany Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.59.254.* 24.05.13, 20:53
     Sebol73 - zapytaj zapytaj co się dzieje z domem prezesa jest taki piękny i duży a już go ma dosyć założył się że go postawi do końca 2012 i postawił a teraz mam non stop remonty zresztą Krzysiek K. jest cały czas wzywany do poprawienia czegoś ! Pracuję w tej firmie kilkanaście dobrych lat i powiem tobie że za jak ma tu mieć ktoś wiedzę jak na przełomie 9 lat przez progi tej firmy przeszło ponad 3400 pracowników? A w arthauss już wyleciał dyrektor i chyba z 15-tu pracowników . O czym ty piszesz.
     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 27.05.13, 14:13
      A tego wpisu to już w ogóle nie rozumiem…
      Piszesz, ze pracujesz w firmie 9 lat i takie rzeczy wypisujesz?
      Wiesz, mówią że najgorszy ptak to ten co (przepraszam za kolokwializm) sra do własnego gniazda, ale jeszcze gorszy jest pies, który kąsa rękę która go karmi.
      Jeśli tak ci źle, to zmień pracodawcę.
      Jeśli taka postawę wykazuje większość pracowników twojej firmy to nie dziwię się rotacji i braku kompetencji osób tam pracujących…
      • Gość: Mint Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.13, 17:27
       Czytam to forum, patrzę na wpisy i jedna rzecz mnie bardzo zastanawia. Ktoś bardzo, ale to bardzo chce udowodnić, że firma ArtHauss jest złym pracodawcą, złym wykonawcą, złym partnerem w biznesie. Ale - po przeanalizowaniu większości wątków w tym katalogu - nie sposób dojść do wniosku, że argumenty przedstawione przez niektórych "formowiczów" są - jakby nie patrzeć - nieobiektywne. Nasuwa się jedna myśl. Jest firma, która działa na polskim rynku od niedawna, stara się, ma coraz to większą liczbę klientów, nowe rozwiązania technologiczne i ludzi, którzy i, zaufali, jednak....konkurencja zrobi wszystko, aby zohydzić ich plany. We większości tych wpisów brakuje tylko linków do własnych firm konkurencji firmy ArtHauss. Ale - jak znam życie - i takie się pojawią. Taki jest właśnie polski biznes. Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł, ma ciekawsze propozycje i wizję, która może usatysfakcjonować klientów, ci, którzy zostają z tyłu będą opluwać, niszczyć, deprawować. Przykre to...
       • 1dorian1983 Re: Arthauss - domy pasywne 30.05.13, 17:37
        A ja już znalazłem takie wpisy. Ktoś krytykuje firmę Art Hauss i po kilku negatywnych wpisach serwuje na forum link do...konkurencyjnej firmy budowlanej, która ma w ofercie podobnego typu domy. Konkurencja nie śpi!!!
        • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 31.05.13, 08:25
         Nie wierzę…

         Czyżbym nie był jedynym Don Kichotem walczącym z wiatrakami?
         Tfu! Z konkurencją Arthaussu?
         :-)

         We wtorek mam odebrać projekt. Zobaczymy czy będzie w terminie i kompletny.
         Jeśli tak do potem do urzędu po pozwolenie na budowę…
         • Gość: obiektywny Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.comnet.bg 01.06.13, 20:35
          Powiem Wam tyle jeśli ktoś twierdzi, że jest liderem w jakiejkolwiek dziedzinie a jeszcze nie sprzedał ani jednego produktu, to powiedzcie mi co może być dalej? Jako przedsiębiorca gardzę takimi firmami! Ja kupując nawet produkt na portalach aukcyjnych o wartości 20zł sprawdzam opinie o sprzedającym jeśli w 3 % są negatywne nie kupuję, a co dopiero jeśli chodzi o wydanie 300 000 zł... Pozdrawiam wszystkich szanujących swoje ciężko zarobione pieniądze.
          Ps: Sebol szacunek, że utożsamiasz się z firmą i próbujesz coś wywalczyć, ale weź sobie do serca moje słowa: lepiej być najsłabszym ogniwem w najsilniejszym łańcuchu niż najśilnijeszym w najsłabszym
          • Gość: Gothica2 Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.13, 18:17
           Powiem Wam. Jeżeli ktoś pisze o sobie, że jest przedsiębiorcą, tak, jak tytułuje siebie "obiektywny" i decyduje się na zakup jakiejkolwiek rzeczy, biorąc pod uwagę jedynie zapisy na forach internetowych, to...mam powody, aby mu nie wierzyć. Czemu? Bo taka osoba w dzisiejszych czasach opierając się jedynie na informacjach niesprawdzonych, wpisywanych przez Bóg Wie Kogo, stałaby już przed Urzędem Pracy, a nie zajmował się biznesem. Rozwijam myśl. Każdy przedsiębiorca musi przede wszystkim posprawdzać rzetelnie jakość produktu, przeanalizować "za i przeciw", posprawdzać detale, a dopiero potem podejmować decyzje. Przedsiębiorca musi wiedzieć, że na forach internetowych pojawiają się wpisy konkurencji, która - ponieważ jest kiepska, ma problemy finansowe, nie ma pomysłu na rozwój firmy - próbuje oczerniać tego, kto odnosi sukces. I tak jest w przypadku firmy ArtHauss. Konkurencja boi się kogoś lepszego od siebie. I dlatego pozostaje jej tylko szkalować dobre imię prężnie rozwijającej się firmy. Pozdrawiam wszystkich szanujących swoje ciężko zarobione pieniądze. I zachęcam do budowy domu z ArtHauss'em.
           • Gość: austin Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.180.150.* 09.06.13, 20:58
            I tu się Gothica2 mylisz. Ta też jestem przedsiębiorcą (finanse) i za nic w świecie nie zacząłbym współpracy z firmą, której promocja jest oparta na kłamstwie. Nie da się skoncentrować na produkcie bo go w istocie nie ma. Tu nie ma żadnego "za i przeciw". Aby się dowiedzieć co się kupi trzeba wyłożyć kilka stówek (tysięcy) :-). A to chyba jednak zbyt wysoka cena za sprawdzenie, prawda?
  • Gość: daga Re: Arthauss - domy pasywne IP: 93.154.150.* 27.05.13, 11:43
   na dom pasywny można otrzymać dofinansowanie, ale według mnie jest ono nadal jeszcze niskie :/ i wiele osób nie decyduje się na budowę takiego obiektu, a szkoda bo to same plusy
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 05.06.13, 17:06
    Witam,
    W dniu dzisiejszym odebrałem projekt. Trochę to trwało, ale jest :-)
    Teraz zaczniemy procesować pozwolenie na budowę i szukamy ekipy do fundamentów.
    Domek będzie miał 112m2 wraz z podpiwniczeniem 67m2 + garaż 42m2.
    Będzie w bryle domu zgodnej z projektem arthauss Art. 150 Classic.
    Stawiamy go na Śląsku w powiecie bieruńsko-lędzińskim.
    Jeśli ktoś będzie zainteresowany to jak pisałem wcześniej – podzielę się swoja wiedzą na temat bieżącej współpracy z firmą.
    Dziś także oglądałem dom modelowy w Częstochowie. To już 3 raz i przyznam, ze po modernizacji wnętrza – robi wrażenie, aż chciało by się już tam zamieszkać…
    Wiem, ze zaraz znajda się setki sceptyków, ale naprawdę zachęcam do obejrzenia – to nic nie kosztuje.
    Pozdrawiam,
    • Gość: miro_86 Re: Arthauss - domy pasywne IP: 160.83.30.* 07.06.13, 14:32
     mam pytanie, Sebol73 prosze o kontakt na maila:

     miro_86@o2.pl
     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 07.06.13, 15:25
      No i kolejny etap rozpoczęty…
      Dziś razem z moimi kochanymi dziewczynami (żona i córeczka) złożyliśmy projekt w starostwie w celu uzyskania tego wymarzonego dokumentu – pozwolenia na budowę.
      Poinformowali nas że standardowo powinno być do odebrania w ciągu miesiąca, jeśli nie będzie żadnych uwag do projektu – tutaj sprawdzimy firmę, która została polecona przez arthauss do wykonania projektu indywidualnego. (juz jak sami przeglądaliśmy ten projekt to znaleźliśmy 2 nieścisłości, ale te zostały szybko poprawione przez architekta)
      No to czekamy…
      Jednocześnie dla „wytypowanych górali” przygotowałem materiały dot fundamentów aby wycenili prace. Tez czekamy…
      Plan jest taki, aby w sylwestra urządzić parapetówkę :-)
      Może się uda…
    • maggu Re: Arthauss - domy pasywne 20.09.14, 15:08
     Witam,
     planujemy budowę domu w Lędzinach. Rozważamy zamówienie go w Arthaussie. Bardzo zależałoby mi na spotkaniem z Panem, bo w związku z niepochlebnymi opiniami na temat firmy mamy masę wątpliwości. Czy mogę prosić o kontakt?
  • Gość: pracownik Re: Arthauss - domy pasywne IP: 212.59.254.* 10.06.13, 12:32
   Ha ha ha będziemy mieli teraz lepiej w Dospelu kończą się umowy śmieciowe zaproponowali nam umowy na 1/2 etatu a ci co mieli na 1/1 dostali do podpisu umowy na 3/4. Michał jesteś wielki dziękujemy.
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 10.06.13, 19:33
    Kolego,
    Ten wątek dotyczy arthaussu i ewentualnych inwestycji z ta firmą, a nie problemów w pracy.
    Wiem, że to przykre, że Was tak traktują, ale takie posty to chyba nie na tym forum…
  • www.wlspasywne.pl Re: Arthauss - domy pasywne 26.06.13, 19:30
   W mojej opinii ArtHauss z domem pasywnym ma to tyle wspólnego ile minister Nowak z budownictwem! ArtHauss jest tworem marketingowym firmy Dospel, czyli producenta wentylatorów.
   Już architektura budynków ma niewiele wspólnego z kształtowaniem bryły domu pasywnego, a wczytując się w szczegóły ofert AH mamy takie kwiatki, jak instalacja c.o. z grzejnikami!! Bzdura. Koszty budowy, które są na ich stronie www nie zawierają np. fundamentów oraz uzależnione są od lokalizacji (przywóz elementów szkieletu budynku).
   Marketingowo fajnie to wygląda, ale nie ma nic wspólnego z domem pasywnym.
   A by otrzymać dopłatę z NFOŚiGW wysokości 50.000 zł, należy przed budową złożyć projekt budowlany w celu jego weryfikacji przez odpowiednich weryfikatorów, i w dużym uproszczeniu po zakończeniu budowy dostaje się jednorazową dopłatę do kredytu zaciągniętego na budowę domu.
   Życzę powodzenia, bo dom pasywny to trafna inwestycja.

   WLS
   • Gość: Nooomi Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.13, 21:00
    Do www.wlspasywne.pl. Podaj zatem stronę internetową (ta www.wlspasywne.pl jest nieaktywna!!!!), na której przedstawisz rzetelne wiadomości na temat domu pasywnego, który Ty wystawisz. Czekam na konkretne dane. Co proponujesz??? Szczegóły, cena, termin realizacji...Niszczyć kogoś, opluwać na forach internetowych jest łatwo. Rzucać do sieci informacje szkalujące konkurencje, to także nic trudnego. Co Ty www.wlspasywne.pl masz do zaoferowania? I jaką cenę za metr kwadratowy??. Czy będzie to dom pasywny lub energooszczędny, taki jak oferuje ArtHauss, czy też "kanadyjczyk"? A może budujesz z własnoręcznie zrobionych pustaków??? Masz rację - tu się zgodzę - dom pasywny to trafna inwestycja. I ten, kto się na niego zdecyduje, powinien przejrzeć wszystkie oferty, które są na polskim rynku. I moim zdaniem, skupić się na tym, co oferuje ArtHauss. Bo warto.
    Pozdrawiam
    • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 27.06.13, 08:49
     Myślę, że jeśli wykażecie jeszcze trochę cierpliwości to już za 4-5- m-cy będę mógł pokazać zdjęcia z postawionego domu w technologii arthauss.

     Jak pisałem wcześniej dom będzie energooszczędny, nie pasywny.

     Wszystkie nieprawidłowości z naszego projektu zastały już usunięte. Musze przyznać że zarówno starostwo, architekt i ja mocno „sprzęgliśmy” się nad tym tematem i być może w przyszłym tygodniu otrzymamy pozwolenie.

     Ekipa do fundamentów już dograna, ale nie górale tylko miejscowi, z polecenia i wykonujący wszelkie prace wykończeniowo – budowlane, więc może i wezmę ich do wykończenia wnętrz. Widziałem ich robociznę bo kończą dom u znajomego.

     Planowany termin rozpoczęcia prac na działce – pierwsza połowa sierpnia. Jeśli tak się stanie to w październiku stanie na niej dom z AH.

     Pozdrawiam,
    • Gość: PWID Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.web.vodafone.de 27.06.13, 17:08
     co za bzdura !!!
     ArtHauss nie buduje domow pasywnych! Tym bardziej nie jest liderem domow pasywnych w Polsce, bo trudno byc liderem na rynku nie majac na temat budownictwa pasywnego pojecia.
     Sama bryla budynku w reklamie przygotowana jest na zlapanie konkretnego naiwnego klienta, nie TECHNIKA domow pasywnych, tylko wlasnie OPTYKA, ktopra najlatowej przemawia do niewyrobionego i nie majacego pojecia o temacie klienta. ArtHauss jest tylko banka, tworem marketingowym, jak slusznie zauwazyl jeden z przedmowcow!!! I nic sie w tym temacie nie zmienilo juz od dluzszego czasu. Pisalem juz o tym przed paru miesiacami i ci, ktorzy maja rozum w glowie, znaja temat z mojego bloga. Poza tym to nie jest opluwanie i szkalowanie konkurencji, tylko rzeczowe pisanie o temacie, niech ArtHauss najpierw wybuduje choc jeden dom paasywny, niech go certyfikuje przez Instytut w Darmstadt, a potem niech probuje go sprzedac. Tylko NAIWNY moze sie zlapac na oferte domu (1 sztuka) za kilkaset tysiecy zlotych, jeszcze moze w przekonaniu, ze uzyska dofinansowanie z funduszu na dom pasywny, budujac dom z ArtHauss.
     Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga, latwiej wtedy zrozumiecie, ze ArtHauss nie ma z budownictwem pasywnym NIC wspolnego..
     www.widawski.blogspot.de
     • www.wlspasywne.pl Re: Arthauss - domy pasywne 27.06.13, 18:44
      Ludzie, przestańcie wmawiać sobie i ciągle powtarzać konieczność wykonania jakiegoś certyfikatu przez instytut w Darmstadt czy jego polską filię czyli instytut G. Schlagowskiego z Gdańska. To wyłącznie nabijanie kiesy prywatnej firmie, która w nazwie ma INSTYTUT.
      Wystarczającym potwierdzeniem parametrów domu pasywnego jest wykonanie próby szczelności i ewentualnie badania termowizyjnego.
      Przypominam również, że do ubiegania się o dopłatę do kredytu na dom pasywny nie wymaga się żadnego certyfikatu, tylko porządnej dokumentacji powykonawczej i ww wyników próby szczelności.
      WLS
      • Gość: PWID Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.web.vodafone.de 27.06.13, 19:25
       Do WLS
       odnosnie 1) nabijanie kasy - wykonanie certyfikatu kosztuje, bo wiaze sie ze sprawdzeniem kompletnej dokumentacji projektowej i bardzo szczegolowych obliczen. Dlatego MUSI kosztowac, bo NIKT, w szczegolnosci rowniez osoba ukrywajaca sie pod WLS NIE pracuje za darmo. Certyfikat Instytutu z Darmstadt uzyska tylko budynek pasywny, ktory spelni pewne minimalne wymagania. Proba szczelnosci i uzyskanie co najmniej 0,6 1/h jest tylko jednym z tych wymagan! Nie jedynym i nie decydujacym! Sa jeszcze inne, zdecydowanie bardziej istotne, zwiazane ze zuzyciem energii w budynku pasywnym, ale o tym WLS nie ma widocznie pojecia.
       Badanie termowizyjne nie ma z wymaganiami dla budynku pasywnego nic wspolnego, nie da sie go nawet na 100% niezaleznie od okolicznosci prawidlowo zinterpretowac, bo wynik zalezy od wielu parametrow w trakcie wykonywania takiego badania, inny bedzie latem i zima, inny rano, w ciagu dnia i w nocy, inny przy mroznej pogodziem, inny pryz slonecznej, nawet kolor ramy okiennej moze nan miec wplyw. Zalezy rowniez od jakosci sprzetu do termowizji (dobry kosztuje tyle co auto sredniej klasy) i od doswiadczenia osoby prezprowadzajacej badanie!!! Dlatego wypisywanie bzdur w stylu "Wystarczającym potwierdzeniem parametrów domu pasywnego jest wykonanie próby szczelności i ewentualnie badania termowizyjnego." mija sie z prawda, bo ani jedno ani drugie nie wystarczy do uzyskania parametrow budynku pasywnego. Tyle w temacie
       odnosnie 2) ubieganie sie o doplate - to prawda, ze nie potrzeba do tego certyfikatu, byloby to zreszta absolutnie niemozliwe, bo certyfikat wystawia sie po wybudowaniu budynku i potwierdzeniu parametrow, ale juz sam proces certyfikacji prowadzony jest w trakcie planowania i wykonania i jest sam w sobie potwierdzeniem jakosci budynku. Bzdura natomiast jest, "że do ubiegania się o dopłatę do kredytu na dom pasywny wymaga się porządnej dokumentacji powykonawczej i ww wyników próby szczelności." Do wniosku o kredyt, ktory trzeba zlozyc PRZED wykonaniem budynku, trzeba zalaczyc dokumentacje, tyle tylko, ze nie POWYKONAWCZA, jak twierdzi WLS (!), ale dokumentacje projektowa, ktora podlega weryfikacji wstepnej. Do dokumentacji projektowej nalezy rowniez szczegolowy bilans energetyczny budynku, a ten najbezpieczniej zrobic w oparciu o zalecenia i pakiet projektowy Instytutu z Darmstadt, ktory technologie budynkow pasywnych na poczatku lat 90 wprowadzil i juz od przeszlo 20 lat doskonali. Nikt nie wie na ten temat tyle co oni. Test szczelnossci wykonywany jest w trackcie budowy i po zakonczeniu inwestycji dochodzi do kolejnej weryfikacji, ktora ma potwierdzic uzyskanie wymaganych parametrow, dopiero wtedy wyplacene bedzie dofinansowanie.

       Reasumujac, jesli WLS juz cos na tym forum piszesz, to staraj sie byc rzeczowy i trzymaj sie faktow, a nie wprowadzaj zamet, operujac polprawdami.

       Pozdrawiam
       • Gość: Siwelka Re: Arthauss - domy pasywne IP: 192.166.203.* 29.06.13, 14:18
        Jak ktoś chce kupić sobie tanie okna to drutexy są tanie i całkiem okiej. Polecam sprawdzić stronę styleline.pl , mają w ofercie nie tylko montowanie okien, ale i bramy garażowe itd
        • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 01.07.13, 19:55
         Witam,

         No i udało się – dziś otrzymaliśmy decyzje o pozwoleniu na budowę. Po trzech tygodniach od złożenia wniosku.
         Nawet architekt się zdziwił, że tak szybko. Ale mamy.
         Fakt, kosztowało to trochę pracy, zaangażowania i czasu, nie tylko z mojej strony, ale także architekta, jednak efekt końcowy pokazał, ze się opłaciło…
         Za 14 dni pozwolenia się uprawomocni i załatwiamy dziennik budowy.
         Już jest umówiony geodeta do wyznaczenia granic zabudowy.
         Wysoce prawdopodobne że startujemy z budową w sierpniu….
         Trzymajcie kciuki :-)
  • Gość: Budowlaniec Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.13, 10:17
   Ludzie, wejdźcie sobie na ich stronę w zakładkę "kariera" i "szukamy podwykonawców".
   Powodzenia tym co się temu nie przyjrzeli! Jak tu budować ludziom domy skoro nie ma kim...
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 04.07.13, 10:32
    Kolego „Budowlaniec” to tylko świadczy o tym, że firma ma już sporo zamówień.

    Jeśli jesteś z branży, to zaaplikuj do niech jako podwykonawca, może wtedy Twoje uwagi będą cenniejsze.

    A ja stawiam kolejny krok do realizacji zamówienia z arthauss-em – dziś montują nam na działce skrzynkę na liczniki i podłączają prąd…

    Kolejne etapy to – woda, kanalizacja i odprowadzenie deszczówki – to w przyszłym tygodniu.
    We wtorek geodeta ma wytyczyć granice zabudowy.

    Idziemy w tempie….
    • Gość: Budowlaniec Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.13, 11:19
     Zamówień ma może i sporo. Teraz kombinują jak je zrealizować. Domów postawili jednak niewiele, toteż doświadczonej kadry brak... bo niby gdzie się miała doświadczyć. Zastanawiające jest również to, dlaczego mają zakładkę "ostatnie projekty" a nie "ostatnie realizacje"? Czyżby budowy jednak nie szły tak szybko? Te pięć budów w galerii to podejrzanie mały wynik jak na lidera. Życzę jednak powodzenia. Może poda Pan miejsce realizacji obiektu to będziemy mogli śledzić na żywo :)
     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 04.07.13, 11:23
      O miejscu budowy pisałem wcześniej, jak również o fakcie opisywania na tym forum etapów jej realizacji, co tez sukcesywnie czynię,

      Pozdrawiam,
  • Gość: MiKi Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.13, 12:45
   Ja miałem juz podpisac umowę z nimi ale nie doszło do podpisania ponieważ TOTALNY BRAK KOMPETENCJI pracownicy tej firmy zmusił mnie do potwierdzania wszystkiego po 100 razy.
   Cena domu potrafiła zminiać się z godziny na godzinę :/ cena rano a za 4 godziny wzrosła o 12 tysięcy :/
   Pracownica totanie nie ma pojęcia o tym co sprezdaje!
   Gada totalne głupoty, przekazuje niepotwierdzone informacje a później zwala wszystko na zmainę technoligii (od rozpoczęcia rozmów technologia zmieniała się już chyba z 3 razy)
   Dom pokazowy fajny ale realia są inne.
   Pani z Arthauss mówiła że dom jest wykończony tak jak widać na wirtualnym spacerze ... nic bardziej mylnego !!!!!!!!!!!!!!!!! Na wirtualnym spacerze dom jest wykończony w środku (realia trzeba wykończyć połączenia płyt KG.
   Na wirtualnym spacerze dom ma kibelek, w rzeczywistości go nie ma (niby nic ważnego i drogiego ale klamsto na klamstwie)
   Pani z która prowadziłem rozmowy co chwila zminiała info o projekcie!
   Ostatecznie wyszło na to że rozmowa była o dwóch rożnych domach :/
   Oczywiście linia obrony to zmiana technologii.
   Mógłbym godzinami mówić o tym co jest nie tak we współpracy z tą firmą.
   Może firma robi fajne domy ale przedstawiciele z Czestochowy (z biura) a konkretnie pani z którą rozmawiałem wiec mniej ode mnie o tych domach.
   Nie potrafi wyjaśnić działania urzadzeń wentylacyjnych, nic nie wie o nich!
   Nie znała nawe wymiarów domu pokazowego <hahaha>
   ŚMIECH NA SALI, KPINA Z KLIENTA.
   NAJŚMIESZNIEJSZE BYŁO TO ŻE W DNIU SPOTKANIA NA PODPISANIE UMOWY DOWIEDZIAŁEM SIĘ ZE WYCOFALI OGRZEWANIE PODŁOGOWE, SOLARY I ZBIORNIK NA WODĘ. Przedstawicielka nawet nie wspomniała o tym licząc chyba na cud ze klient będzie bardziej głupi od niej :)
   Pan prezes totalnie się odlał na prośbę kontaktu!
   Szkoda czasu na współpracę z nimi.
   Ale to jest moje zdanie :)
   Wasza kasa, wasz czas więć możecie robić z nimi co chcecie :)
   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 05.07.13, 09:25
    O kompetencji pracowników i moich bojach z tym obszarem już pisałem.
    O wprowadzonych zmianach tez słyszałem i informowałem pracowników arthauss-u, iż wpłynie to niekorzystnie na ich wizerunek i postrzeganie ceny. To między innymi takie elementy składowe domu jak ogrzewanie podłogowe, solary itp. czynią go atrakcyjnym cenowo.
    Zatem dziwi mnie taka decyzja i polityka firmy…
    Nie omieszkam zaraz ich o tym poinformować…
    • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 10.07.13, 08:36
     Witam,

     Kolejne etapy rozpoczęte – wczoraj naniesiono ławice i zrobiono przyłącze gazu.
     Przyłącze wody, kanalizacji deszczówki nieco się opóźnia z powodu awarii i miejska spółka komunalna nie dojechała.
     Z Arthauss-em procesuję aneks do umowy, który zawiera dodatkowe opcje i elementy wyposażenia domu.
     Ustalono początek prac pod fundamenty na 05.08.2013r. Oby pogoda dopisała…
     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 16.07.13, 07:49
      Pozwolenie uprawomocnione
      Dziennik budowy zarejestrowany
      Tablica budowy zakupiona
      Działka rozkopana po montażu przyłączy
      Się dzieje…
      • Gość: aleksander Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.230.4.195.gl.digi.pl 29.07.13, 22:28
       sebol73 sorrka! ale bardzo mnie ciebie szkoda ze sie wpakowales w ten projek ale to twoja kasa i twoj biznes. Ponizej jeden przedmowca napisal ze prezes go totalnie olal ! Wyobraz sobie z ja wiem kim ty jestes i zastanawiam sie jak dlugo masz zamiar jeszcze pracowac w tej firmie i byc sterowanym z tylnego siedzenia. Kontrole macie za kontrola jak nie kadry to skarbowka.... Kiedys skonczy sie zwracanie po kilka mln wyludzonego vatu z fikcyjnych sprzedazy eksportowych
       • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 30.07.13, 08:39
        Hej.
        Aleksander Wielki!?
        A Ty to detektyw, śledczy dziennikarz, czy jak!?
        Nie mam zamiaru komentować takich głupich tekstów – ale gratuluje zdobytych informacji na mój temat… hehehe
        5 sierpnia ruszam z fundamentami jak już wielokrotnie pisałem i będę komentował poszczególne etapy budowy. Na razie logistyka – zamawianie i składowanie materiałów, kierownik i inspektor budowy, odpowiednie zgłoszenia itp. W zasadzie wszystko załatwione.
        5 sierpnia wchodzi firma od fundamentów i wjeżdża ciężki sprzęt. To tyle na tym etapie.
        Pozdrawiam wszystkich cierpliwych…
        • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 06.08.13, 09:57
         Koparka wjechała zgodnie z planem – od wczoraj kopią pod fundamenty. Dzisiaj kontynuacja prac.
         Firma od fundamentów do końca tygodnia chce wylać „chudy beton” pod płytę.
         Problem z wodą gruntową – kolejne koszty dodatkowe z odpowiednim drenażem i izolacją…
         Ale I etap budowy rozpoczęty :-)
         • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 18.08.13, 09:28
          Przygotowane zbrojenie.
          Jutro (19.08.2013r) będzie wylana płyta fundamentowa.
          Pod garaż wylane ławy.
          Teraz ściany pójdą do góry…
          • Gość: sceptyk Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.tktelekom.pl 19.08.13, 12:02
           To może jakieś zdjęcia się ukażą? Przecież prace idą do przodu. Samymi wpisami się nie przekona gawiedzi..
           • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 23.08.13, 15:02
            Witam,

            Założyłem właśnie album na fotoforum, ale nie wiem jak go edytować…
            Są tam dwie fotki z poniedziałku (fundamenty pod dom i garaż). Generalnie na dzień dzisiejszy już jest więcej prac wykonanych. Garaż ma wylana płytę (to dziś). Od poniedziałku zaczynają stawiać mury z garażu, a we wtorek przywiozą szalunki na mury od domu (piwnic).
            Była także u nas Pani kierownik budowy ze strony Arthaussu aby zapoznać się z etapem prac.
            Tempo trochę zwolniło, ale betony lubią czas…
            • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 25.08.13, 10:37
             fotoforum.gazeta.pl/a/72601.html
             Może tak... Już niedługo zamieszczę więcej fotek
             • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 01.09.13, 10:33
              Witam,
              Dodałem kolejne 3 fotki.
              Widać na nich garaż (mury), szalunki pod mury z piwnic oraz wykop pod gruntowy wymiennik ciepła.
              Kolejne fotki już wkrótce.
              Pozdrawiam,
              Sebol
             • Gość: Agnieszka Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.05.14, 12:53
              Dziękuję. Czekam na więcej zdjęć. Pozdrawiam.
            • Gość: Madziaxm Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.opaltelecom.net 04.12.13, 01:23
             z tego co widze ostatni wpis jest z sierpnia... a co dalej? czy ten dom w ogole powstal? z checia (jesli mozna) chcialabym go zobaczyc nie z ciekawosci i uwierzenia w twoje slowa Sebol73 ale chcialabym rowniez sie dowiedziec od osob ktore zaryzykowaly + i - wszystkiego zwiazanego z pracami tej firmy, a zwlaszcza mieszkania w waszym domu czy jestescie mega zadowoleni czy faktycznie wyszly jakies uwagi w trakcie lub po ukonczeniu budowy.
             Pozdrawiam
            • energooszczedny1 Re: Arthauss - domy pasywne 14.11.14, 19:41
             Sprawdziłem ClicHouse buduje domy
             • energooszczedny1 Re: Arthauss - domy pasywne 14.11.14, 19:42
              Co do firmy Clic House sprawdziłem byłem również na inwestycji mają postawiony dom oraz są w trakcie realizacji dużej inwestycji w Bytomiu
              • energooszczedny1 Re: Arthauss - domy pasywne 14.11.14, 19:46
               Sprawdziłem Firmę Clic House faktycznie budują mają kilka realizacji i miałem okazje osobiści je obejrzeć jedna z inwestycji jest w trakcie realizacji i można ją oglądać Bytom ul Nowy dwór oglądałem również dom ale trzeba do firmy dzwonić i można się z nimi umówić wygląda to bardzo obiecująco jestem mocno zainteresowany
             • jagoda8423 Re: Arthauss - domy pasywne 23.01.15, 14:23
              Aktualne realizacje poniżej link
              www.facebook.com/pages/CLIC-HOUSE/358250650980685?ref=ts&fref=ts
              a na YouTube są filmy z realizacji www.youtube.com/results?search_query=Clic+House
              Pozdrawiam
              J.
            • energooszczedny1 Re: Arthauss - domy pasywne 15.11.14, 12:13
             Sprawdziłem Firmę Clic House faktycznie budują mają kilka realizacji i miałem okazje osobiści je obejrzeć jedna z inwestycji jest w trakcie realizacji i można ją oglądać Bytom ul Nowy dwór oglądałem również dom ale trzeba do firmy dzwonić i można się z nimi umówić wygląda to bardzo obiecująco jestem mocno zainteresowany
     • Gość: degustator Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 03.09.13, 18:30
      Witaj Sebol? Ile opóźnienia?
      • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 04.09.13, 09:46
       Na razie nie mamy opóźnienia w pracach będących w naszym zakresie.
       W dniu wczorajszym zostały zalane ściany piwnicy, a dziś ściągają już szalunki.
       W poniedziałek położyli wężownicę pod gruntowy wymiennik ciepła i została już zasypana.
       Czas na przekazanie zlecenia do Arthaussu na wykonanie konstrukcji nośnej budynku mamy do końca października. Czekamy tylko na decyzje kredytową (mam nadzieję, że będzie jeszcze w tym tygodniu) i następnie zaraz zlecamy prace będące po stronie Arthaussu.
       W przyszłym tygodniu lejemy strop piwnicy.
       Generalnie idziemy w tempie założonym w czerwcu, gdy dopinaliśmy wszystkie szczegóły prac będące po naszej stronie. Sprzyja nam także pogoda…
       Oby tak dalej :-)
       • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 09.09.13, 17:29
        Witam,
        I nadszedł ten dzień…
        W dniu dzisiejszym daliśmy zlecenie do Arthaussu na wykonanie naszej inwestycji.
        Kredyt został przyznany, więc idziemy dalej w tempie.
        Zgodnie z umową za 30 dni powinien być wykonany nasz dom i za kolejne 14 dni postawiony. Czyli na koniec października
        Mam nadzieję, że tak będzie…
        • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 16.09.13, 09:29
         Zderzenie z brutalna rzeczywistością…
         Arthauss potrzebuje 14 dni na zamówienie materiałów do produkcji naszej konstrukcji.
         Następnie 30 dni ROBOCZYCH na wykonanie konstrukcji i kolejne 14 dni roboczych na postawienie domu. Sumując te terminy nasz dom powinien zostać oddany przez Arthauss w dniu: 02.12.2013r.
         Zatem parapetówka w sylwestra już odpada… :-(
         • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 27.09.13, 15:48
          Witam,

          Dziś w zasadzie zamknęliśmy etap fundamentów – wylano strop piwnicy co jest jednoznaczne z płyta posadowienia dla konstrukcji arthausu.
          Zamieściłem parę kolejnych fotek.
          Teraz wykończenia piwnic i garażu po naszej stronie i czekamy na arthausowe elementy :-)

          Poniżej link do naszego albumu

          fotoforum.gazeta.pl/u/sebol73.html
          • Gość: Mafig1 Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.181.138.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.11.13, 20:53
           Cześć sebol73
           Czytam całe te forum i ciekawość mi nie daje spokoju co dalej ?
           Wiadomo coś kiedy przyjedzie konstrukcja??
          • Gość: Bartek Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.internet.boleslawiec.pl 04.11.13, 23:45
           Dlaczego wątek się urwał? Ani żadnych zdjęć nowych nie ma w albumie. Jest ten dom, czy go nie ma? ;)
           • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 06.11.13, 08:27
            Witam,
            Na chwile obecna mamy wykonane fundamenty i garaż (w tej chwili garaż się płytkuje)
            Czekamy na konstrukcje z arthauss. Jutro ma być kolejna inspekcja w celu odbioru fundamentów (to już czwarta) Fotek na razie nie zamieszczam bo cały czas były by te same – znaczy się garaż jest już zadaszony, orynnowany, ocieplony i ma zamontowana bramę.
            Jeśli tylko cos się ruszy z arthaussem to zaraz bardziej się uaktywnię.
            Pozdr,
            • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 07.11.13, 14:09
             Witam,

             Dziś była kolejna inspekcja z arthaussu w celu odbioru fundamentów (pani kierownik, która będzie prowadziła naszą inwestycję). Dopatrzyła się nie prawidłowości w zakresie zamontowanych merek na których ma być osadzona konstrukcja. Całość ma zobaczyć konstruktor, który projektował fundamenty i konstrukcje domu. Jego wizyta zapowiedziana jest na 12.11.2013r i wtedy zapadną kolejne decyzje co do terminu postawienia domu. Rzekomo część konstrukcji została już wykonana.
             Zatem czekamy do wtorku…
             • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 13.11.13, 18:16
              Hm…
              No i zaczynają się problemy.
              Konstruktor stwierdził na podstawie dokumentacji i zdjęć (nie był na budowie), że marki nie są wykonane zgodnie z projektem. Po dogłębnej analizie rysunków technicznych także dochodzimy do tego samego wniosku – nie są. Pytanie czyja to wina…. Oczywiście inwestora, bo ten element konstrukcji, jak cały fundament był po naszej stronie… Pech… Ale jak mawia Bob Budowniczy – damy radę! Konstruktor właśnie jest w trakcie opracowania możliwości Posadowinie konstrukcji budynku na tym co mamy obecnie – powiedział, ze nie będzie problemu, ale musi znaleźć alternatywne rozwiązanie. Czekamy…
              Niestety, to nie koniec „nieciekawych” informacji. Ze współpracy dziś zrezygnowała pani kierownik budowy, która miała prowadzić naszą inwestycję. Podobno szukają następcy.
              Zmienili nam także osobę, która bezpośrednio się nami teraz zajmuje po stronie arthaussu – poprzednia awansowała i to jest fakt. Przy okazji – GRATULUJĘ…
              Nowy „opiekun” jednak jest kontaktowy, wydaje się być kompetentny i zaangażowany – ocena pozytywna.
              Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, jedna widmo parapetówki się oddala…
              • Gość: Budowalniec Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.13, 09:32
               Źle osadzone marki to wina kierownika budowy a nie inwestora. Po to tam jest: odpowiada za wykonie robót zgodnie z projektem. Pan nie musi się znać na kwestiach technicznych. Kierownik powinien sprawdzić rozmieszczenie marek przed zalaniem betonem a potem zapewnić zrobienie "operatu geodezyjnego", czy nie odbiegają od normowych dopuszczalnych odchyłek. Pani Kierownik odpowiedzialnie zrezygnowała z funkcji i chwała jej za to, bo raczej się nie na sprawie nie zna. Nie zazdroszczę Panu - wygląda na to, że szczury uciekają ze statku...
               • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 22.11.13, 08:11
                Witam,

                W dniu jutrzejszym mamy kolejna wizytę z arthaussu w sprawie postawienia naszego domu.
                Tym razem ma być nowa pani kierownik oraz kierownik działu konstrukcyjnego, zajmującego się wykonaniem konstrukcji budynku. Mamy projekt wzmocnienia naszych marek
                Zatem jutro okaże się na czym tak naprawdę stoimy…
                • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 24.11.13, 11:01
                 Jesteśmy po kolejnej wizytacji osób jakoby kompetentnych z ArtHaussu – pani kierownik budowy i kierownik działu konstrukcyjnego wraz z inżynierem. Wspólnie ustaliliśmy jakie elementy mamy jeszcze do poprawki, aby nie było problemy z posadowieniem konstrukcji. Jednak etap ten wymaga po raz kolejny zgody projektanta fundamentów – zatem czekamy. Same poprawki to 2-3 dni prac, ale nie ruszymy bez tej zgody. Można by stawiać na tym co mamy, ale to by wiązało się z dużo większym nakładem pracy ze strony arthaussu a dla nas z kosztami. Dalej czekamy…
                 • Gość: Budowlaniec Re: Arthauss - domy pasywne IP: 91.240.68.* 24.11.13, 15:31
                  A na czym te poprawki polegają? Będziecie osadzać nowe kotwy (wklejane, segmentowe, czy jeszcze coś innego), dorabiać coś do już osadzonych? Poproszę o konkrety - wątek jest ciekawy. Czy był (będzie) zrobiony operat geodezyjny marek?Czy arthauss wymaga operatu? Czy ma Pan to w umowie? Czy Kierownik jest zatrudniony przez Arthauss? Czy jest jeden projektant konstrukcji w projekcie złożonym do urzędu? Czy to ktoś z arthauss, czy też ktoś inny? Czy arthauss zapwenia wykonanie projektu fundamentów, czy też jest to osobna sprawa inwestora?
                  • krajovy Re: Arthauss - domy pasywne 24.11.13, 16:38
                   hej, czytam ten watek, bo interesuje mnie temat domu pasywnego i dlatego po cichu kibicuje:)
                   chcialam spytac, jakie konkretnie drzwi zewnetrzne np poleca arthauss? masz jakies wiadomosci na ten temat? i jakie parametry powinny wg arthaussu charakteryzowac drzwi do domu pasywnego.
                   pozdro, joaska
                   • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 27.11.13, 09:18
                    Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o drzwi to nie mam informacji na temat producenta i parametrów. Mamy tylko określony model i kolor… :-(
                    • Gość: Madziaxm Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.opaltelecom.net 04.12.13, 01:35
                     Hej w koncu doczytalam do konca wpisy... Oczywiscie kibicuje i podziwiam za wytrwalosc ja mam bardzo ciety jezyk wiec nie wiem czy bym wytrzymala jesli cos by nie szlo po moich planach lub w planach umowy... no i jeszcze rezygnacje czy przeniesienia pracownikow - raczej odczulabym to jako zwiewanie umycie rak od odpowiedzialnosci... Mam nadzieje, ze wszystko jakos sie dobrze potoczylo, ale jak najbardziej czekam za jakimkolwiek kontaktem. Najlepiej priv Pozdrawiam
                     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 06.12.13, 09:54
                      Hej Madziaxm,
                      Podaj namiary na siebie to sie skontaktuję (tel, lub mail)

                      Pozdr,

                      Sebol
                  • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 27.11.13, 09:14
                   Hej,

                   1.W obecnie posadowionych marakch zostały wypalone dziury (po cztery). Marki zostaną wzmocnione poprzez stalowe śruby przyspawane do marek, a od strony zewnętrznej fundamentu osadzone w murze na kotwach chemicznych a od strony wewnętrznej przykręcone do stropu na podkładce. W celu prawidłowego wypoziomowania marek zostaną do obecnie zamocowanych przyspawane kolejne blachy (20 mm) na podkładkach grzebieniowych – spoina spawu min 7 mm na całym obwodzie marki.
                   2.Arthauss zażyczył sobie naniesienia przez geodetę przynajmniej jednego kąta prostego na fundamencie aby mieć bazę wyjściową do posadowienia konstrukcji. Nie ma tego w umowie
                   3.Kierownik jest po stronie arthaussu, ale do wykonania ich części (nie fundamentów,) i jest zatrudniany przez arthauss
                   4.Nasz projekt był indywidualny więc płaciliśmy osobno za cały projekt. Konstruktor nie jest związany z arthaussem.

                   W chwili obecnej czekamy na opracowanie harmonogramu prac związanych z poprawieniem marek pod nadzorem arthaussu.
                   • krajovy Re: Arthauss - domy pasywne 30.11.13, 17:17
                    hm, a nie powinno byc tak, ze klient otrzymuje jednak jakis podstawowy pakiet info na temat producenta, w tym przypadku drzwi, podstawowych parametrow? Przeciez wskaznik termoizolacyjnosci jest w przypadku domow pasywnych chuyba najwazniejszy, co nie? jestem bardzo ciekawa, co ci polecaja. My przy wyborze drzwi zewnetrznych kierowalismy sie wlasnie porownaniem parametrow: zadecydowala niska przepuszczalnosc ciepla, jakosc i ooczywiscie wzgledy estetyczne, ale powiem tobie, ze wlasnie w takiej kolejnosci ustawilismy sobie priorytety.
                    zdecydowalismy sie na stalowe drzwi, zeby nie miec potem problemow z ewentualna konserwacja drewnianych, o kompozytowych z kolei slyszelismy tak rozne opinie, ze nie zaryzykowalismy. Wybor padl na ThermoProPlus hormann - zalezalo nam przede wszystkim, zeby drzwi byly porzadne i zeby wiatr nie hulal ;p Ich klasa odpornosci przeciwwlamaniowej tez nam w zupelnosci wystarcza, bo wychodzimy z zalozenia, ze na przecietnego zlodzieja nie trzeba czegos bogwico. Pozdrawiam serdecznie i jesli mpoge cos doradzic: sprawdz sobie chociazby wspolczynnik przenikanbia ciepla u kilku producentow i zapytaj tych z arthaussa, co oni ci proponują
                    joaska
                   • Gość: Kszemo Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.toya.net.pl 03.01.14, 18:20
                    Sebol i co dalej z domem? Minął miesiąc bez wpisu. Jestem bardzo ciekawy jak się dalej potoczyły sprawy.
                    • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 18.01.14, 16:09
                     Witam,
                     Tak trochę czasu upłynęło i trochę się wydarzyło…
                     W dniu 31.12.2014r Pani kierownik ze strony Arthauss odebrała fundamenty (poprawione marki) dokonując odpowiedniego wpisu do dziennika budowy.
                     Teraz w środę (22.01.2014r) zostałem zaproszony do siedziby ArtHauss aby zobaczyć konstrukcję i ściany domu, które sa już podobno wykonane.
                     Wtedy mam też ustalić termin montażu – najprawdopodobniej przełom stycznia i lutego jeśli warunki atmosferyczne będą nadal tak sprzyjające.
                     Jak będę po wizji lokalnej naszego domu dokonam kolejnego wpisu…
                     Pozdrawiam
                     Sebol
                     • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 22.01.14, 17:21
                      Dzisiaj widziałem nasza konstrukcję i ściany budynku. Konstrukcja nadal w fazie wykonania, ale przynajmniej wiem, ze już się robi…
                      Wstępny przewidywany termin montażu to -początek lutego.
                      • Gość: kaska Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.via.zamek.net.pl 31.01.14, 22:53
                       czekam z niecierpliwością na dalszy opis postępu prac
                       • sebol73 Re: Arthauss - domy pasywne 02.02.14, 18:33
                        Witam,
                        W czwartek (30.01.) przelałem kolejna transze do ArtHauss, z uwagi, iż potwierdzili wykonanie konstrukcji i gotowość do montażu. Czekamy na poprawę warunków atmosferycznych.
                        Mam nadzieję, że to już bliżej niż dalej…
                        Zdjęć nie robiłem – wszystko było na hali poukładane i opisane, ale żadnego szału nie było… :-)
                        Pozdrawiam,
                        Sebol
                        • Gość: Matias Re: Arthauss - domy pasywne IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.14, 17:26
                         Trafiłem tu przypadkiem, nie buduję domu. Jednak przygody Sebola wciągnęły mnie bardziej niż dobry kryminał. Sebol! Co za rozłożenie napięcia, rytm akcji i jej nieoczekiwany zwrot! Normalnie powinieneś dostać Pulicera. Mam nadzieję, że perypetie skończą się happy endem. Trzymam kciuki za Twój dom. Pisz co się dzieje, bo bardzo Ci kibicuję. Pozdrawiam.