Dodaj do ulubionych

od czego rozpoczac remont

IP: proxy / 208.163.105.* 30.10.02, 15:38
kochani,ma maly zament w glowie i mam nadzieje ze osoby ktore juz przez to
pieklo (czyt.:remont)przeszly beda mogly mi doradzic.Mianowicie planuje
generalny remont w mieszkamiu (47m2)lacznie z burzeniem scian i postawieniem
jednej, polokraglej w lazience z luksferow. Znajac siebie i meza wiem ze nie
zdolam uzbierac takiej sumy aby wprowadzic robotnikow na miesiac i zaplacic
od razu za caly remont, bo zawsze znajdzie sie cos po drodze co jest bardzie
pilne niz remont. W takim wypadku chcialabym robic remont po trochu kazde
pomieszczenie. W zwiazku z tym nie wiem od czego zaczac: od kuchni, lazienki
czy pokoju. Na poczatku chcialam zlecic wykonanie projektu zagospodarowania
powierzchi, ale nie wiem czy zwykly fachowiec bedzie umial czytac taki, jak
by nie bylo, rysunek prawie techniczy, a wykonawcow poleconych przez
projektantke brac nie chce bo sa okropnie drodzy. Prosze doradzcie jak sie do
tego wziasc!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: paula Re: od czego rozpoczac remont IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.10.02, 20:56
      Wprawdzie nie remontowalam, ale wykanczalam mieszkanie. Balagan i zakres robot
      porownywalny.
      Co Ci radze - zacznij od tego pomieszczenia, ktorego remont pociagnie za soba
      najwiecej zmian i balaganu. Potem kolejno az do najmniejszego zakresu prac -
      wtedy stopniowo wraz z postepem remontu bedzie malal balagan po nim.
      I tak np. najpierw lazienka - bo burzenie sciany, wymiana rur, rownanie tynku,
      kladzenie kafelkow (a to oznacza kurz i pyl z przycinanych kafli), potem np.
      tynki w pomieszczeniach (kurz) itd, itp. az do wstawienia nowych mebli.:)
      Powodzenia
      CZESC
    • Gość: mac1 Re: od czego rozpoczac remont IP: 213.77.125.* 31.10.02, 07:38
      Ja właśnie kończę. Trwał od maja br. Długo, ale był to remont generalny - 75m.
      Nie mieszkałem w mieszkaniu.
      Zaczynasz od usunięcia starych płytek, parkietu, wykładzin itp. Potem burzenie
      ścian. Murowanie nowych, instalacje elekt., wodne itp. Kaloryfery nowe.
      Następnie ościeżnice.
      U mnie fachowcy po tych czynnościach montowali płyty K-G. Scianka z luksferów w
      łazience, dodatkowo z 100-letniej cegły w przedpokoju. Nastepnie gipsowanie
      płyt, kafelkowanie. Obecnie fugowanie, wykańczanie.
      Sam położe panele w pokojach i szafy.
      Generalnie najwięcej brudu i kurzu przy szlifowaniu gipsu i rozwalaniu ścian (w
      tym otwór na drzwi w ścianie nośnej.
      Remont mógłby trwać krócej, ale jak to z fachowcami ...............
      Pzdr.
      • Gość: ela Re: od czego rozpoczac remont IP: proxy / 208.163.105.* 31.10.02, 14:59
        Dzieki wszystkim za cenne rady. Powiedzcie mi jeszcze czy warto robic projekt
        mieszkania? Z jednej strony to mocno skroci chodby okres poszukiwan
        odpowiedniego materialu, ale z drugiej nie mam pewnosci czy fachowiec bedzie
        umial czytac taki projekt (nosi wiele znamion rysunku technicznego). Mam
        rowniez watpliwosci czy z samego mojego opowiedania wykonawca dobrze mnie
        zrozumie?
        • Gość: archol Re: od czego rozpoczac remont IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 02.11.02, 08:21
          Powiedzcie mi jeszcze czy warto robic projekt
          > mieszkania? Z jednej strony to mocno skroci chodby okres poszukiwan
          > odpowiedniego materialu, ale z drugiej nie mam pewnosci czy fachowiec bedzie
          > umial czytac taki projekt (nosi wiele znamion rysunku technicznego). Mam
          > rowniez watpliwosci czy z samego mojego opowiedania wykonawca dobrze mnie
          > zrozumie?
          Zrob projekt- wyjdzie czy twoje zalozenia sa prawdziwe i czy wszystko sie da jak chcesz- poza tym moze fachowiec jeszcze cos pdsunie...
        • Gość: archol Re: od czego rozpoczac remont IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 02.11.02, 08:22
          Powiedzcie mi jeszcze czy warto robic projekt
          > zrozumie?
          Zrob projekt- wyjdzie czy twoje zalozenia sa prawdziwe i czy wszystko sie da jak chcesz- poza tym moze fachowiec jeszcze cos pdsunie...
        • Gość: mac1 Re: od czego rozpoczac remont IP: 213.77.125.* 04.11.02, 07:42
          Gość portalu: ela napisał(a):

> Dzieki wszystkim za cenne rady. Powiedzcie mi jeszcze czy warto robic projekt
          > zrozumie?

Zdecydowanie. Zapomniałem napisać, że od tego się zaczyna. Mój fachowiec zabrał
          projekt. Na drugi dzień miałem kosztorys i propozycje zmian do konsultacji.
          Dzięki niemu mam jeszcze kabinę w łazience. W trakcie remontu i tak wychodzą
          różne przeróbki, ale projekt początkowy jest bardzo ważny. Pzdr.
        • Gość: Aguś Re: od czego rozpoczac remont IP: nat:* / 192.168.2.* 21.11.02, 21:49
          Projekt nie zawiera żadnych nieodczytywalnych dla zwykłego śmiertlnika spraw.
          Wręcz ułatwia ogarnięcie całego bałaganu. Nie trzeba sztywno się go trzymać -
          wszystko i tak wychodzi w praniu, jednak na pewno bardzo ułatwia życie
          wykonawcom. Na pewno znalazlabyś kogoś, kto Ci go zrobi tanio - to nie jest
          żadna filozofia, dla samodzielnego projektanta wręcz radość. Przypuszczam, że
          już jesteś w trakcie remontu, więc na projekt jest za późno. Jeśli nie, napisz.
      • olunc Re: od czego rozpoczac remont 18.11.02, 16:18
        A kiedy cyklinowanie parkietu? Na koniec czy na poczatek?
        Pozdrawiam,
        o.

Gość portalu: mac1 napisał(a):

> Ja właśnie kończę. Trwał od maja br. Długo, ale był to remont generalny -
        75m.
        > Nie mieszkałem w mieszkaniu.
        > Zaczynasz od usunięcia starych płytek, parkietu, wykładzin itp. Potem
        burzenie
        > ścian. Murowanie nowych, instalacje elekt., wodne itp. Kaloryfery nowe.
        > Następnie ościeżnice.
        > U mnie fachowcy po tych czynnościach montowali płyty K-G. Scianka z luksferów
        w
        >
        > łazience, dodatkowo z 100-letniej cegły w przedpokoju. Nastepnie gipsowanie
        > płyt, kafelkowanie. Obecnie fugowanie, wykańczanie.
        > Sam położe panele w pokojach i szafy.
        > Generalnie najwięcej brudu i kurzu przy szlifowaniu gipsu i rozwalaniu ścian
        (w
        >
        > tym otwór na drzwi w ścianie nośnej.
        > Remont mógłby trwać krócej, ale jak to z fachowcami ...............
        > Pzdr.
    • Gość: fan? Re: od czego rozpoczac remont IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.02, 16:38
      Z mojej praktyki remontowej to polecam Ci łazienke na koniec.Wyobraz sobie
      tylko że łazienka jest wyremontowana jako pierwsza a potem przewalaja sie przez
      nia tłumy robotników w ciezkich buciorach ,uzywjacy waszych
      ręczników,mieszajacych i wylewajacych do waszego nowego dolno(górno)półka
      resztki zapraw skutecznie zatykających odpływ ,myjacych narzędzia w waszej
      nowej wannie i umywalce.łazienka juz nigdy nie odzyska poremontowej swietnosci
      a jescze moga Ci fachowcy cos uszkodzić np.delikatny akryl na wannie tudzież
      porysują narzędziami nowe chromy bateri,nie mówiąc juz o zmianie koloru
      świeżutkich fug ,-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka