Dodaj do ulubionych

1800 zł / m2

IP: 195.205.230.* 22.05.06, 07:56
Znaleźliśmy z mężęm ofertę Developera, który na działkach 8a buduje domki
jednorodzinne.Są to domki wolnostojące(100-130 m2), w b.dobrej dzielnicy,
osiedle otoczone jest laskiem sosnowym.Cena z m2 stanu developerskiego wynosi
1800 zł brutto.Mam pytanie, czy to wysoka oferta?Bardzo proszę o odpowiedź,
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Anna Re: 1800 zł / m2 IP: 195.205.230.* 22.05.06, 09:20
      Dane techniczne:
      Wielkość domów od 100 do 300 m2 Możliwość wyboru innych projektów (także
      projekty własne). Elewacje wykończone cegłą klinkierową, kamieniem, drewnem
      oraz tynkiem akrylowym. Dachy pokryte dachówką w kolorze czerwonym z
      zaakcentowanymi lukarniami. Ściany zewnętrzne wykonane z bloczków ceramicznych
      ocieplanych 20 cm warstwą styropianu. Stropy żelbetowe krzyżowo zbrojone. Dach
      o konstrukcji drewnianej ocieplony 20 cm warstwą wełny mineralnej. Ściany
      wewnętrzne i działowe ceramiczne lub gipsowe. Budynki wyposażone
      w instalacje:
      wod.-kan., c.o., gazową, elektryczną i telekomunikacyjną.
      Stolarka okienna z PCV lub drewniana.
      Drzwi wewnętrzne drewniane lub inne wg. wyboru klienta.
      Domki wyposażone są w instalację do ogrzewania kominkowego.
      • Gość: nie developer Re: 1800 zł / m2 IP: *.outsourcing.atman.pl 22.05.06, 17:00
        Dla porównania mój dom kosztował mnie 1460 zł/m2. W cenie są wszystkie opłaty
        urządowe, projekt indywidualny, materiały, robocizna, transport itp. Tyle, że
        za wszystkim nabiegłem się sam. Nie oszczedzałem na materialach, ani na
        technologi, ani na robociźnie. Napewno można sporo oszczędniej wybudować.
        1800 zł/m2 ... za święty spokój to nie jest zła cena.

• Gość: bolek Re: 1800 zł / m2 IP: *.attu.pl 22.05.06, 19:32
      Jak dla mnie ta cena jest podejrzanie zaskakująco niska jak na tak przyzwoite
      materiały . Lepiej się dowiedzieć jak będzie wyglądała sprawa własności waszego
      domku tym bardziej że napisałaś iż powstają one w bardzo dobrej (pewnie
      drogiej) dzielnicy .sprawdżcie to dokładnie !
      • Gość: Anna Re: 1800 zł / m2 IP: 195.205.230.* 23.05.06, 07:39
        Jest to podkarpacie (okolice Rzeszowa).Z planowanych 200 domków powsało już
        30.Ludzie mieszkający tam bardzo chwalą developera.W cene wliczona jest 8 arowa
        działka i projekt (lub mozesz miec własny).Dom po spłaceniu całej kwoty
        przechodzi na własność kuującego.Droga w tej chwili jest licha, ale w planach
        jest budowa asfaltowej drogi.Osiedle jest bardzo ładne, otoczone sosnowym
        laskiem i dla osób takich jak my (pracujących bardzo dużo, około 12 h dziennie)
        to chyba najlepsze rozwiazanie, aby spełnić nasze marzenia o własnym domku.
        • Gość: bolek Re: 1800 zł / m2 IP: *.attu.pl 23.05.06, 22:04
          Myślę że jak na okolice Rzeszowa to ta cena nie wydaje się już tak
          podejrzana.Mieszkam pod Gdańskiem i u nas ceny gruntu są bardzo wysokie więc
          pomyślałem że jak na domek z własną działką to dziwnie niska ta cena. Ale w tym
          przypadku chyba tak nie jest. więc kupujcie ten domek bo to naprawdę bardzo
          atrakcyjna cena !
    • Gość: bolek Re: 1800 zł / m2 IP: *.attu.pl 24.05.06, 21:30
      Niestety pani ANNO nie mogę pani pomóc gdyż nie mam takich doświadczeń ponieważ
      swój dom budowałem sam i nie miałem do czynienia z devoleperami ja tylko z nimi
      współpracuję ale niestety nie mam o nich najlepszego zdania ale to już osobny
      temat.
      • zoni-system Re: 1800 zł / m2 24.05.06, 21:47
        Aniu ,bierz w ciemno,znajdź tylko jakiegos prawnika ,który pomoże Ci w
        umowie.Pamietaj ,że developer to taki sam człowiek jak ja jak Ty może jak Twój
        brat,oni nie gryzą i nie rodzą sie z zamiarem,żeby Ciebie oszukać.90% ludzi
        kupuje mieszkania od developerów i wszystko jest ok...................nie można
        wszedzie wietrzyc podstępu........................a czytając powyższe opinie
        powiem Ci tak, podwykonawcy nie maja najlepszego zdania o developerach ,a
        developerzy o podwykonawcach i przyznam ,że i jedni i drudzy maja sporo racji,a
        wiec bilans wychodzi na zero.
        • Gość: Anna Re: 1800 zł / m2 IP: 195.205.230.* 25.05.06, 08:28
          Dziekuje za pozytywną wypowiedź.Z mężem jesteśmy już zdecydowani.Policzyliśmy
          wszystko dosyć dokładnie i to jest dla nas najlepsze wyjście.Musimy jednak
          poczekać do września ( oboje zmieniliśmy pacę) , bo dopiero wtedy będziemy
          mieli umowy na czas nieokreślony, no i troszkę więcej własnej
          gotówki.Prawdopodobnie weźmiemy 200 000 zł kredytu na około 20-25 lat.Myślę, że
          spłacimy go po jakiś max 10 latach, ale to już odrębny temat.Mam już dosyć
          wynajmowanych mieszkań, mieszkania u rodziców (choś to jest bardzo
          praktyczne).Dlatego jesteśmy zdecydowani.Czas pokaże co z tego
          wyjdzie.Pozdrawiam,
    • mynia_pynia Re: 1800 zł / m2 25.05.06, 09:09
      A czy w tej cenie jest wliczona działka + udział w drodze.
      Bo we wrocławiu też można kupić szeregó..ę za około 200-250tyś (100 - 130m2),
      wręcz powiem że wszystkie tak chodzą (stan deweloperski), ale właśnie cena
      działki i udziału to od 40tyś do nawet 100tyś (powierzchnia, lokalizacja), i
      czasami jeszcze cena jest podana bez 22% Vat'u.
      Jak się to wszystko doda to już robi się ciekawie bo wychodzi 427zł (najdroższa
      opcja)
      • miska35 Re: 1800 zł / m2 27.05.06, 08:33
        powiem tak deweloper nigdy nie jest wygodnym rozwiązaniem bo ma podwykonawców i
        zazwyczaj a nawer normą jest że deweloper nie zna sie na szczegółach i
        niuansach budowy, zazwyczaj wybiera do swoich folderów nazwy materiałów które
        dobrze brzmią, ale nie podaje producentów, albo zachwala takich których jakość
        wymienia jako innowacyjną super sprawdzającą się i co tam jeszcze na wymyślać
        może to napisze, efekt..... może powiem że zajmuję się wyceną gotowych domów i
        mieszkań, na zamówienie przygotowywuje kosztorysy w dużej firmie budowlanej,
        ludzie dzwonią do mnie po zakupie już swojego wymarzonego domu bym obejrzała i
        upewniła ich czy aby napewno to co oni widzą to nie pomyłka i praktycznie chcą
        bym powiedziała że dom osiądzie kominy to właściwie nie problem , oknem też sie
        da przewietrzyć, a więżba dachowa to właściwie może cudem nie zostanie
        zdmuchnięta z murów domu, niestety nie oszukam klienta bo mi szkoda ludzi. Wiem
        co to znaczy stracić często w okolicach 100tys na domu ze zwyczajnego braku
        świadomości o cenach materiałów budowlanych. Przykładowo w woj. mazowieckim od
        6 lat przyglądam sie pewnej dzielnicy na której stoją piękne domy koszt domu
        bez działki to 380tys zł. wszystko by było o.k. gdybym nie została 6 lat temu
        poproszona przez rodzinę polską ze stanów o sprawdzenie czy te domy są warte
        tych pieniędzy cena którą podałam jest z 2000roku, pojechałam na budowę bo
        deweloper oczywiście nic nie poda do mojej wiadomości, miałam tylko przesłaną
        mi przez tą rodzinę broszure z opisem wykonania, siedziałam na budowie dzien
        popatrzyłam na przywożony towar nazwy porozmawiałam z budowlańcami, zrobiłam
        kosztorys na podstawie tego co zobaczyłam. Myślę że nikt z panstwa mi nie
        uwierzy ale gdyby ktokolwiek chciał na tej dzielnicy postawic dom przez firmę
        budowlaną a nie kupować od dewelopera zaoszczędziłby dużo pieniędzy na czysto
        zarobek pana dewelopera wyszedł 150 tys, z czego łatwo wynika że dom warty
        380tys tak naprawde w oczach specjalisy wyszedł na 230tys zł, warto wiedzieć co
        sie kupuje przed kupnem a nie po. Owe osiedle wizytowałam do dnia dzisiejszego
        17 razy bo tyle rodzin mnie prosiło bym wystawiła opinię dla sądu, ale ja wiem
        że ci panstwo z deweloperem nie wygrają bo niestety podpisali złe umowy i nie
        mają możliwości udowodnić swojej nieświadomości w chwili zakupu domu. A teraz
        deweloper zmienił nazwe firmy i siedzibe. Domów na osiedlu powstało dokładnie
        100 jak ktoś przeliczy że na jednym zarobił 150tys zł to widać jaki to biznes i
        gdzie szukać jakości????
        pozdrawiam i odwagi o wszystko trzeba pytac przed nie po!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka