Dodaj do ulubionych

odbiór z fachowcem

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.07, 10:30
Czy ktoś w warszawie odbierał mieszkanie z firma "odbórmieszklań.pl"
Obserwuj wątek
    • jarecki_2 Re: odbiór z fachowcem 04.01.07, 18:01
      Nie odbierałem z tą firmą mieszkania, ale przeglądając ofertę na stronie wydaje
      się być rozsądna. Oczywiście jak wszystko ma swoje wady. Proponują np. kosztorys
      wykonawczy i ofertę na wykonanie prac wykończeniowych, wszystko ok, ale jak
      proponują wykonanie wykończenia lokalu to odbiór, w przypadku skorzystania z
      oferty wykończenia, powinien być, przynajmniej ja tak robię, bezpłatny. Jeśli
      nie korzystasz z oferty na wykończenie to płacisz za odbiór, to oczywiste. Tak
      na prawdę odbiór mieszkania ogranicza się do sprawdzenia jakości wykonania, co
      można stwierdzić "gołym" okiem jedynie, nie uda się stwierdzić czy np. tynki,
      jeśli były wykonywane w zimie podczas mrozów, nie odpadną gdy zacznie się
      ogrzewać mieszkanie. Oczywiście w tym roku zima, jak na razie jest delikatna
      żeby nie powiedzieć wcale jej nie ma i nie ma takiego problemu. Można sprawdzić
      czy ściany są proste, posadzki proste, co można zrobić przy pomocy pożyczonej
      nawet od kogoś poziomicy. Nie wiem co maja na myśli jeśli chodzi o sprawdzenie
      instalacji elektrycznych, czy kable są tam gdzie trzeba?? To samo z instalacją
      CO i wod. kan.
      Ekspertyza po takim odbiorze i ewentualny wniosek o usunięcie usterek to nic
      innego jak protokół spisywany i tak przez Ciebie i wykonawcę/developera. W takim
      protokole wpisujesz wszystkie usterki jakie według Ciebie występują, trzeba
      zwrócić uwagę czy okna się otwierają i zamykają, czy szyby nie są porysowane
      (bardzo częsta usterka), czy parapety są obsadzone jak należy. Do czego bym
      zmierzał, taki odbiór wykonałbym z fachowcem który będzie zajmował się pracami
      wykończeniowymi, co nie wyklucza firmy o którą pytasz.. Taki człowiek, firma, w
      momencie w którym bierze udział w takim odbiorze nie ma potem kłopotu i
      zaskoczenia jeśli coś będzie nie tak. Odbierał, był przy tym, zna się na tym i
      powinien zauważyć ewentualne usterki co oszczędza sporo dodatkowych kosztów
      podczas prac wykończeniowych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka